English English note: Sorry, but all our books are for sale in the Czech Republic only.
We do not send anything abroad! It is too complicated and we are lazy.

Následující odkazy vedou k oborovým záložkám níže na této stránce.
Pokud je otevřete v novém okně, bude se celá stránka načítat znovu!

ROZEBRANÉ A SAMIZDATOVÉ TITULY NAKLADATELSTVÍ Z LAW /
KLÍMA / HERMETISMUS / FILOSOFIE /
TYPOGRAFIE / EROTICA / BIBLIOFILIE / BRAK /
BELETRIE A POESIE / HUDBA A DIVADLO / VÝTVARNÉ UMĚNÍ /
NÁBOŽENSKÁ, KOMUNISTICKÁ A FAŠISTICKÁ PROPAGANDA / OSTATNÍ


Na zvláštních stránkách najdete:

ODDĚLENÍ CD, LP, VHS a DVD


BANÁNOVÁ BEDNA - Komunistická propaganda


VITRINKA - Insitní vazby a úpravy

ÚVOD a VYSVĚTLIVKY


Novinky zařazené k 22. 2. 2010


A4900: Spunda František - Žlutý a bílý papež. Magický román.
Praha 1929, Kočí. Stran 328. Dobová celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, na vazbě drobné skvrnky od kapek vody, jinak jen málo čtené. 390 Kč.

A4901: Doyle A. C. - Strašidelné povídky.
Praha 1926, Naňka, knihovna Akmé. Stran 352. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu, čtené. 360 Kč.

A4902: Papus - Tajná věda. Část I.
Praha 1920, Sfinx. Stran 52 + 12 stran reklam. Brož bez obálky, čtené. 120 Kč. ZADÁNO

A4906: Kabelák František - Dva dopisy o Kabbale.
Anonymní nedatovaný samizdat z poloviny osmdesátých let. Jednostranná xerokopie strojopisu, 56 volných listů, dobrý stav. 160 Kč.

A4907: Monas Hieroglyphica Jana Dee Londýnského.
Anonymní nedatovaný samizdat z poloviny osmdesátých let. Jednostranná xerokopie strojopisu, 49 volných listů, dobrý stav. 130 Kč.

A4908: MUDr. Jaroslav Šedivý - Jóga očima lékaře.
Olomouc - Praha 1979. Anonymní, snad autorský samizdat. Dobře čitelný průklep strojopisu A4. 31 stran. Přiloženo: Meditace neboli umění klidu a mysli, 7 stran dobře čitelného průklepu strojopisu A5. V dobové obálce z lakovaného papíru s ručně psaným titulem na přední desce, na zadní straně obálky oslí ucho, jinak vcelku dobrý stav. 120 Kč.

A4909: Kolektiv - Jóga. Od staré Indie k dnešku.
Praha 1971, Avicenum. Stran 240. Nakladatelská celoplátěná vazba v obálce, běžně čtené. 150 Kč.

A4910: Nietzsche Friedrich - Tak pravil Zarathustra.
Praha 1967, Odeon, Světová četba sv. 380. Stran 324. Paperback v původní obálce se stopami běžné manipulace, na ořízce několik drobných flíčků, jinak dobrý stav, prakticky nečtené. 150 Kč.

A4912: Nietzsche Friedrich - Ecce Homo.
Praha 1929, Srdce, Spisy sv. 4. Překlad Josef Fischer. Stran 140. Brož v původní obálce, stopy běžné manipulace, vzadu obálka trochu natržená, čtené. 250 Kč.

A4913: Schopenhauer Arthur - Eristická dialektika čili Umění dostati v každé debatě za pravdu.
Praha 1927, Pokrok. Stran 96. Brož v původní obálce, hřbet opraven papírovou lepící páskou, horní roh u hřbetu mírně poškozen vodou (mimo text), běžně čtené. 120 Kč.

A4914: Fromm Erich - Člověk a psychoanalýza.
Praha 1967, Svoboda. Stran 220. Nakladatelská celoplátěná vazba v obálce s několik stopami nešetrné manipulace, natržení ve hřbetu podlepeno izolepou, jinak jen málo čtené. 150 Kč.

A4915: Durych Jaroslav - Essaye.
Praha 1931, Kuncíř. Stran 154. Nakladatelská celoplátěná vazba s fotomontážní obálkou, na patitulu čísi dedikace, jinak dobrý stav. 180 Kč.

A4916: Březina Otokar - Básnické spisy.
Praha 1916, Mánes. Výt. č. 54 z 80 na ručním papíru van Gelderově. Dřevoryty (vigneta na obálce a titulní dvojlist) a grafická úprava Jaroslav Benda. Krásný exemplář Bendovy kubistické úpravy ve vzácném přednostním výtisku. Stran 200 + předsádky. Měkká vazba (šitá brož) v původní obálce, velmi dobrý stav. 980 Kč

A4917: Milostné písně Arabské.
Praha 1938. Božena Hejduková. Výtisk č. 115 ze 150 vydaných. Vybral a uspořádal Josef Heyduk; jeho podpis pod tiráží. Úprava Oldřich Menhart. Tištěno na van Gelderu. Stran 36. /Sáňka 4177/. Původní brož, dobrý stav. 380 Kč.

A4918: Novotný Antonín - Pod platejskou střechou.
Praha 1956, Picka. Bez tiráže, (115 nečíslovaných výtisků). Ilustrace Richard Lander (8 zinkografií). Předposlední Pickův tisk (Grimm 354). Stran 64. Volné archy v původní obálce, dobrý stav. 390 Kč.

A4920: Resler Kamill - Buřiči a Sříbrný vítr. Křižovatky díla Fráni Šrámka.
Praha 1952, SČB. Knihy o knihách sv. 3. Korigovala Erna Janská. Ilustrace Gellner, Hoffman aj. Tištěno na ručním maršovském papíru. Hezky vypravená kniha. Stran 164 + 4 přílohy na křídě. Formát 26x18 cm. Volné archy v původní obálce, dobrý stav. 680 Kč.

A4921: Švabinský Max - Za Janem Štursou 1980-1925.
Praha 1955, SČB. Málo vídaný spolkový tisk. V protititulu původní, tužkou signovaná litografie od Maxe Švabinského. Tištěno na ručním losínském papíru, formát A4. Stran 12 + obálka. Původní arch v obálce, velmi dobrý stav. 570 Kč.

A4922: Erben K. J. - Poklad.
Hranice na Moravě 1927, Hladký. Výt. č. 133 z 225 vydaných. Dřevoryty Václava Karla (3 celostránkové + titulní a závěrečná vigneta). V tiráži podpisy výtvarníka, vydavatele, editora (Novotný) a tiskařů (Kryl a Scotti). Formát 33x21 cm. Stran 40 (nepaginováno). Šité archy v původní obálce s ochranným přebalem, dobrý stav. 390 Kč.

A4923: Můj junácký deník.
Český Třebová b.l. (pravděpodobně třicátá léta), František Navara, strojní a umělecké knihařství. Kreslil L. J. Umlášek - patitul, titulní dvojlist a jedna kresba v textu. 6 stran úvodu - přísahy, hymna apod. + cca 200 prázdných stran pro deníkové zápisky + 12 stran silnějšího grafického papíru na obrázky. Přiložen dvojlist s linkovací podložkou a třemi stranami citátů - "Slova geniů". Výjimečně dobře zachovalý, zcela nepoužitý exemplář 70-80 let starého deníku, vydavatelská poloplátěná vazba se zlatým skautským znakem na přední desce, pouze stopy běžné manipulace a skladování na deskách, jinak netknuté. 490 Kč.

A4924: Svojsík A. B. - Organisace.
Praha 1930, Springer, Knihovna Junáků Skautů československých č. 12. Druhé doplněné vydání. 240 vyobrazení J. Řeháka a J. Maška. Základní dobová příručka pro skautské vedoucí. Stran 232 + 4 listy dodatků z časopisu Vůdce. Přivázáno: Fanderlík a Štefan - Hry v místnosti, Praha 1930, SJSČS, Skautská knihovna sv. 10. stran 64. Nevalná dobová poloplátěná vazba bez tisku na hřbetu, zato kupodivu s razítkem knihaře (F. Anděl, Doubravka), stopy časté manipulace, četné světlé skvrnky, čtené a náležitě používané. 380 Kč.

A4925: Dr. Karel Skála - 100 známých a neznámých her.
Praha 1947, Junácká edice. Stran 80. Původní celopapírová měkká vazba na skobky (jako skriptum), na horní části přední strany světlá vodní skvrnka, přecházející na hřbet, ale neprosakující do knihy, boční ořízka v knihárně nekvalitně provedená (vpředu trochu zubatá), jinak čisté a jen málo čtené. 170 Kč.

A4926: Táborový deník šestnáctiletého skauta Jiřího Wolkera.
Praha 1949, Václav Petr. Svazeček komunisty posléze stahovaný z knihoven a ničený, neboť skauting nezapadal do Wolkerova obrazu vysněného rozličnými Nejedlými a Štolly. Stran 64 + 14 stran příloh na křídě. Brož v původní obálce, běžně čtené. 120 Kč.

A4927: Ewers H. H. - Alrúna.
Plzeň 1921, Steinhauser. Stran 438. Novější celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu, obálka přivázána - kousek (cca 1x1 cm) obálky chybí, stopy běžné manipulace, čtené. 240 Kč. ZADÁNO

A4928: Ewers Hanns Heinz - Hrůza. Neobyčejné příhody.
Praha (1911), Hynek (Pestrá knihovna 81-82). Přeložil E. Šubert. Stran 104. Nekvalitní domácká poloplátěná vazba bez tisku na hřbetu, na titulním listu podpis majitele červenou pastelkou, místy flíčky, čtené. 60 Kč. ZADÁNO

A4929: Laffitte Pavel - Jeroboam čili Finance bez zánětu blan mozkových
Stará Říše na Moravě 1925, Kurs 11. Na obálce ručně kolorovaná kresba (Willi Weesel), ve frontispicu dřevoryt (Methoděj Florian podle kresby O. Mrkvičky). Stran 104. Brož v původní obálce, dobrý stav. 150 Kč. ZADÁNO

A4930: Kučera Eduard - Chvála fanatiků.
Stará Říše na Moravě 1925, Kurs 16. Na obálce dvoubarevný dřevoryt (Michael Florian). Stran 26. Brož v původní obálce, hřbet lehce vyrudlý, na nekvalitním papíru zejména na první a poslední straně světlé stařecké skvrnky, jinak dobrý stav. 120 Kč. ZADÁNO

A4931: Durych Jaroslav - Plížení a pouti.
Praha 1932, Melantrich. Stran 414. Dobová celoplátěná vazba s hnědým tiskem na hřbetu a přední desce, běžně čtené. 120 Kč

A4932: Teige Karel - Svět který voní.
Praha 1931, Fromek, Odeon sv. 42. Stran 244. Novější celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, skvrnky a stopy manipulace na prvních a poslední stranách, před svázáním čtené, po něm už jen málo. 700 Kč.

A4933: Breiský Arthur - Triumf zla.
Hradec Králové (1970), Kruh. Předmluva Jiří Karásek ze Lvovic. Stran 106. Původní paperback, dobrý stav. 160 Kč.

A4935: Škvorecký Josef - Babylónský příběh.
Praha 1967, Svobodné slovo, 1. vydání. Ilustrace Jiří Šlitr. Stran 180. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 140 Kč.

A4936: Škvorecký Josef - Lvíče.
Praha 1969, ČS, 1. vydání. Stran 272. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 180 Kč.

A4937: Řezníček Pavel - Vedro. Román.
Bez údajů; napsáno 1983-1985. Dobře čitelný průklep strojopisu. 117 stran. Volné listy na průklepovém papíru, dobrý stav. 140 Kč.

A4938: Zamjatin - My.
Praha 1927, Aventinum. 1. vydání slavné antiutopie. Překlad V. Koenig. Stran 176. Dobová poloplátěná vazba s rukou psaným titulem na hřbetu, ojedinělé světlé flíčky, běžně čtené. 280 Kč.

A4939: Lautréamont - Zpěvy Maldororovy.
Praha 1967, Odeon., Světová četba sv. 375. Stran 240. Paperback v původní obálce se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 190 Kč.

A4940: Trakl Georg - Básně.
Praha 1965, SNKLU, Světová četba sv. 353. Stran 248. Původní paperback s obálkou, dobrý stav. 160 Kč.

A4942: Jarry Alfred - Ubu králem a jiné hry a prózy.
Praha 1961, SNKLU. Stran 336. Původní paperback s obálkou, stopy častější manipulace, čtené. 100 Kč.

A4943: Quenau Raymond - Koření života.
Praha 1972, Odeon. Stran 220. Původní paperback, čtené. 80 Kč.

A4944: Alberto Moravia - Maškaráda.
Praha 1947, NDM. Stran 156. Nakladatelská celoplátěná vazba, čtené. 80 Kč.

A4945: Broch Hermann - Smrt Vergilova.
Praha 1967, Odeon. Stran 416. Nakladatelská celoplátěná vazba v obálce se stopami manipulace, jinak skoro nečtené. 90 Kč.

A4946: Broch Hermann - Náměsíčníci.
Praha 1966, MF. Stran 572. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, čtené. 80 Kč.

A4947: Broch Hermann - Pokušitel.
Praha 1969, Odeon. Stran 540. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, čtené. 80 Kč.

A4948: Milan Grygar / Nová kresba.
Praha 1966, Galerie bratří Čapků, katalog výstavy. Text Jaromír Paclt. 4 celostránkové reprodukce. Stran 20 (16 na křídě, 4 kulér na hnědém dřevitém). Původní sešit se stopami manipulace, čtené. 150 Kč.

A4949: Dvořák Karel - Miloslav Stibor.
Ostrava 1984, Profil, edice Podoby - fotografická řada sv. 4. Stran 124 (nepaginováno). Paperback v původní obálce, dobrý stav. 120 Kč.

A4950: Výtvarné obrazy a kresby Zdeňka Sklenáře.
Ústí nad Orlicí 1964, klub ROH, katalog výstavy. Text Jaromír Pečínka. 1 vylepovaná černobílá reprodukce na křídě. Stran 6 + obálka s chlopní. Původní archy v obálce, dobrý stav. 100 Kč.

A4951: Breton André - Spojité nádoby.
Praha 1934, Mánes. Stran 184. Novější celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu a tříbarevným na přední desce, velmi dobrý stav. 550 Kč.

A4952: Chalupecký Jindřich - Nesrozumitelný Weiner.
Praha, text v doslovu datován 5. 11. 1987. Dobře čitelný průklep strojopisu, v příloze Tři dopisy Richarda Weinera. Celkem 53 stran. Volné listy na průklepovém papíru, dobrý stav. 120 Kč.

zpět




Rozebrané a samizdatové tituly nakladatelství z LAW

A3562: Klíma Ladislav - Z.
Praha 1997, Lege artis. Stran 208. Nakladatelská celoplátěná vazba v obálce, na přední straně vodní skvrnka pronikající na přední desku, ale vcelku snesitelného vzhledu, jinak v dobrém stavu - prakticky nečtené. 260 Kč.

A4786: (Váchal) Otakar Zachar – Z dějin spiritismu v minulosti.
Praha 1994, Lege artis, Editio Libri redivivi sv. 5. Dřevoryty Josef Váchal. Faksimile původního vydání z roku 1914. Stran 106. Původní paperback s přebalem, velmi dobrý stav. 320 Kč.

A4787: Ladislav Klíma - Český román.
Praha 1993, Lege artis a Pražská imaginace. Grafická úprava, obálka a frontispice (původní dřevoryty) František Štorm. Stran 136. Paperback v původní obálce, velmi dobrý stav. 290 Kč.

A1882: Pippichová Jaroslava - Symfonie mostu.
Praha 1996, Trigon TR076. Stran 244. Původní paperback, dobrý stav. 120 Kč.

A1883: Hrabal Bohumil - Vita nuova.
Praha 1986, Pražská imaginace. Původní samizdat. Stran 280. Originální celoplátěná vazba, intaktní exemplář. 290 Kč.

A2305: A. F. de Sade - Francouzi, ještě trochu úsilí, chcete-li být republikány.
Dávno rozebraný svazek Concordie (CO04) vydaný v roce 1991. Stran 32. Původní sešit, dobrý stav. 100 Kč.

A2307: Ladislav Moučka - Cesta pouští, část první.
Půdorys 1992 (PU02). Dávno rozebrané 1. vydání. Rukopisná verze, dvoubarevný tisk. Stran 72. Volné archy A4 v obálce s chlopní, tištěno na silném papíru, dobrý stav. 260 Kč

A2308: Ladislav Moučka - Reise Durch Die Wüste.
Půdorys 1992 (PU03). Dávno rozebrané 1. vydání ve vzácné mutaci s německou obálkou a doplněným německým překladem. Vyšlo pouze 200 neprodejných výtisků! Stran 72 - volné archy + 32 stran německého překladu paperbackovaných ve slepé obálce; vše vloženo do obálky s chlopní, formát A4, dobrý stav. 480 Kč

A2678: Tatjana Husek Goese - Astrologie a sebepoznání.
Praha 1998, Půdorys. Už delší dobu beznadějně rozebraný titul. Stran 336. Nakladatelská celopapírová vazba s původní obálkou, mírně čtené. 460 Kč.

A3210: Němec Jiří - Únos Európy. Divertmento k filosofii dějin.
Praha 1992 - Inverze - nedokončená edice - poslední, kterou si Němec sám připravil k vydání! Existuje nejvýše 10 exemplářů zkušebních stránkových obtahů dodaných tiskárnou, bez obrazových příloh, které měly být vytištěny zvlášť. Kvůli finančním problémům Inverze bylo vydání odloženo; textové soubory mezitím odcizil pracovník nakladatelství a posléze vydal jinak (Dauphin 1994). Stran 108. Volné listy; jako všechny dochované exempláře byl i tento značně poškozen vodou při skladování. 160 Kč.

A3616: Ž. Bor - Abeceda stvoření. Soubor mýtoetymologických esejů.
Praha 1993, Trigon. Stran 238. Nakladatelská měkká vazba, dobrý stav. 250 Kč.

A3618: Trismosin Salomon - Splendor solis.
Praha 1994, Trigon. Stran 104. Přeložil D. Ž. Bor. Bohatě ilustrováno. Nakladatelská měkká vazba, dobrý stav. 140 Kč.

A3747: Sviták Ivan - Ztracené iluze
Praha 1990, Pražská Imaginace (PI136), Stran 228. Původní paperback, velmi dobrý stav. 90 Kč.

A3748: Hromnišký Stradomír - Prokletý mráz.
Praha 1994, Pražská Imaginace (PI307, Xerofobie č. 10). Vyšlo jen 60 výtisků. Stran 64. Původní paperback, mírně čtené. 100 Kč.

A3858: Pondělíček Ivo - Čtyři eseje z Labyrintů duše.
Praha 1992, Pražská imaginace (PI214). Stran 96. Původní paperback, dobrý stav. 60 Kč.

A3859: Křížek Richard - (Předběžný) epitaf.
Praha 1993, Pražská imaginace (PI287), Xerofobie sv. 5. Stran 64. Původní paperback, prakticky intaktní. 80 Kč.

A3860: LiDi - Pražský zázrak.
Praha 1992, Pražská imaginace (PI196). Stran 112. Původní paperback s přebalem, dobrý stav. 60 Kč.

A3913: Kučera Ilja - Když už jsem se narodil.
Praha 1992, Pražská imaginace (PI181). Stran 96. Původní paperback v obálce s chlopněmi, dobrý stav. 70 Kč.

A3914: Řezníček Ladislav - Společenství blaha. Skica z budoucí minulosti.
Praha 1991, Pražská imaginace (PI135). Dlouho rozebraná sci-fi. Stran 112. Původní paperback v obálce s chlopněmi, dobrý stav. 120 Kč.

A3969: Jan Hovorka - Okarína do re mi.
Praha 1992, Pražská imaginace PI199. Stran 100. Původní paperback, dobrý stav. 50 Kč.

A3970: Tomáš Hájek - Animatum.
Praha 1995, Pražská imaginace PI284. Stran 108. Původní paperback s přebalem, dobrý stav. 60 Kč.

A3971: Moderní analfabet 1993.
Praha 1993, Pražská imaginace PI273. Stran 108. Původní paperback, dobrý stav. 50 Kč.

A3972: Slavomír Ravik - K. H. Borovský.
Praha 1993, Pražská imaginace PI142. První svazek edice České charaktery. Stran 160. Původní paperback s chlopněmi, dobrý stav. 140 Kč.

A3973: Eva Petrová - Týden cesty.
Praha 1993, Pražská imaginace PI222. Stran 188. Původní paperback, dobrý stav. 60 Kč.

A4027: Ladislav Klíma - Dopisy I.
Praha 1990, Trigon (TR042). Obálka Vladislav Zadrobílek s použitím kresby Václava Stratila. Přetisk prvního vydání (Duchovní přátelství). Stran 134. Původní paperback, dobrý stav, 240 Kč.

A4204: Salomon Trismosin: Splendor solis aneb Sluneční zář.
Praha 1987, DŽB. Vzácný Zadrobílkův samizdat vydaný v nákladu pouhých 60 výt. (viz Bibliografii - ZS14). Stran 42 s. + 22 obrázků na křídových přílohách. Původní paperback v horní části poněkud zvlněný vlhkem, jinak dobrý stav. 980 Kč.

A4272: Kladiva Jaroslav - Literatura Bohumila Hrabala (Knihovna B. H., sv 3)
Praha 1994, PI279. 200 výtisků. Stran 96. Původní paperback, velmi dobrý stav. 160 Kč.

A4521: Eva Štolbová - Snad, paní má, tě dar můj neurazí. Překlady perské poesie a vlastní básně.
Praha 1994, Pražská imaginace PI298. Stran 184. Paperback v původní slepé obálce s přebalem, velmi dobrý stav. 60 Kč.

A4726: Klíma Ladislav - Husité.
Praha 1991, Lege artis a Pražská imaginace, Psychopatologické sešity sv. 5. Stran 32 + obálka. Původní sešit, dobrý stav. 50 Kč.

A4727: Klíma Ladislav - Selen.
Praha 1992, Lege artis a Pražská imaginace, Psychopatologické sešity sv. 8. Stran 32 + obálka. Původní sešit, dobrý stav. 50 Kč.

A4847: Allan Bennett - Rituál pro evokaci velkého ducha Taftartarata.
Praha 1994, Půdorys (PU08), stran 48, Paperback v původní obálce, velmi dobrý stav. 110 Kč.

zpět



Ladislav Klíma
(podrobné bibliografické údaje ke všem klímovským titulům!)


A4788: L - Svět jako vědomí a nic.
Praha 1904, nákladem vlastním v komisi a tiskem Emanuela Stivína. Vzácné první vydání prvotiny Ladislava Klímy s velmi dobrým "rodokmenem" - výtisk pochází z knihovny Arnošta Procházky (na zadní vnitřní straně charakteristické razítkové exlibris AP). Byl dražen Zinkem 18. prosince 1927 (II. díl katalogu Knihovny A.P.) s popisem: "277. KLÍMA LADISLAV: Svět jako vědomí a nic. Tiskem a nákladem E. Stivína v Praze. Rok neudán. 20:13. 163 stran. Nerozřezáno. Na tit. vlastnoruční podpis autorův." Zink se ve svém popisu pravděpodobně mýlil; podle dostupných srovnání asi nejde o Klímův podpis, ale o Procházkův vpisek. Vydražitel nechal knihu pietně svázat do dobrého anglického plátna se zlacenou hřbetní nálepkou; obě strany obálky jsou přivázány, knižní blok je jen nepatrně oříznut, dole a po straně je ořízka osekána - celkově jde o velmi solidně vyrobený dobový produkt zručného knihaře, poučeného Bradáčovými příručkami. Velmi dobrý stav. 7900 Kč.

A1193: Záznamy extatikovy - Jeden ze zápisníků filosofa Ladislava Klímy.
Praha 1943 (dle tiráže 1937), Jaroslav Picka; ilustrace a linoryt na obálce Jan Konůpek; vyšlo 111 nečíslovaných výtisků, tento na dílovém papíře, 46 str. /Sáňka 3633/. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 3900 Kč.

A2997: Ladislav Klíma - filosof - básník - 1878-1928.
1. vydání; Praha 1948, Pohořelý; 1100 výtisků; 114 str. + 3 listy příloh. Brož s původní obálkou a přebalem tištěným na křídě, okraje přebalu se stopami běžné manipulace, jinak velmi dobrý stav, z větší části nerozřezáno. 960 Kč

A1891: Ladislav Klíma - filosof - básník - 1878-1928.
Praha 1948, Pohořelý; 1100 výtisků; 114 str. + 3 listy příloh. Dobová polokožená vazba s tiskem na hřbetu, dobrý stav. 840 Kč.

A1897: Jaroslav Kabeš: Ladislava Klímy filosofie češství.
Praha 1945, Pohořelý; 44 str. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, mírně čtené. 180 Kč.

A2315: Jaroslav Kabeš: Ladislava Klímy filosofie češství.
Praha 1945, Pohořelý; 44 str. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, na patitulu vepsáno jméno majitele, mírně čtené. 170 Kč.

A2681: Ladislav Klíma - Putování slepého hada za pravdou.
Praha 2003, KGB, edice Symposium sv. 15. Signovaná grafika Vladimíra Kokolii v protititulu. Výtisk č. 22 ze 70 na lepším papíru a polokožené vazbě. Obratem rozebrané první kompletní vydání v přednostním výtisku. Stran 144. Intaktní exemplář v původním ochranném pouzdru. 1900 Kč.

A2998: Ladislav Klíma - Slavná Nemesis a jiné příběhy.
1. vydání; Praha 1932, Sfinx, 304 str. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami manipulace, čtené. 590 Kč.

A3621: Ladislav Klíma - Slavná Nemesis a jiné příběhy.
1. vydání; Praha 1932, Sfinx, 304 str. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami manipulace a drobnými skvrnkami, čtené. 490 Kč.

A3059: Ladislav Klíma - Filosofické listy.
Praha 1939, Pohořelý; 112 str. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 760 Kč.

A3275: Duchovní přátelství. Vzájemná korespondence L. K. s Emanuelem Chalupným a Otokarem Březinou.
Praha 1940, Pohořelý. Stran 132. Brož v původní obálce, nerozřezáno, velmi dobrý stav. 680 Kč.

A3717: Jaroslav Kabeš: Ladislava Klímy filosofie češství.
Praha 1945, Pohořelý; 44 str. Brož v původní obálce s rozpadlým hřbetem, zahnědlé, čtené. 120 Kč.

A3749: Klíma Ladislav - Vteřina a věčnost.
Anonymní samizdat nejasného původu a doby vzniku - oboustranný xerox 2. vydání (Pohořelý 1946). Šito jako skriptum a vlepeno do zelené kartonové obálky (na níž je opakován titulní list) a profesionálně oříznuto, dobrý stav. 190 Kč.

A3974: Jaroslav Kabeš: Ladislava Klímy filosofie češství.
Praha 1945, Pohořelý; 44 str. Brož v původní obálce se stopami častější manipulace a skladování, hřbet nahoře natržený, čtené. 100 Kč.

A4079: Klíma Ladislav - Jsem absolutní vůle.
Praha 1991, Trigon, edice Rubín, ilustrace Vladimír Kokolia. Stran 116. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce, obálka se stopami běžné manipulace, jinak dobrý stav. 260 Kč.

A4206: Ladislav Klíma - Mezi skutečností a snem.
Praha 1953 (neuvedeno), Jaroslav Picka; ilustrace Jan Konůpek; vyšlo pouze 40 nečísl. výtisků, tištěno na zeleném ručním papíře Tosa-Bütten, 88 str. /Sáňka 6263/. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 12.600 Kč.

A4207: Ladislav Klíma - Edgar a Eura.
Praha 1938, Jaroslav Picka; čtyři původní mědiryty Jana Konůpka, parafováno výtvarníkem pod tiráží, výt. č. 47 z 96 vydaných výtisků, tištěno na hollandu Pannekoek; 32 stran /Sáňka 3631/. Brož v původní obálce se stopami manipulace, hřbet trochu natržený, jinak dobrý stav. 8800 Kč.

A4208: Čtyři listy filosofa Ladislava Klímy psané ing. dr. Antonínu Křížovi.
Praha 1948, Jaroslav Picka a Jaroslav Duchan; ilustrace (8 kreseb) Jan Konůpek; výt. č. XII z 20 neprodejných (a 105 vydaných), tištěno na zeleném ručním papíře Tosa-Bütten, 44 str. /Sáňka 6262/. Brož v původní obálce se stopami manipulace, hřbet do poloviny natržený a odrbaný, jinak dobrý stav. 3900 Kč.

A4274: Ladislav Klíma - Utrpení knížete Sternenhocha.
Praha 1928, Škeřík, edice Plejada sv. 4. Stran 172. (Sáňka 1624) Nakladatelská celoplátěná vazba, na titulním listu podpis majitele, jinak velmi dobrý stav, prakticky nečtené. 1200 Kč.

A4342: Klíma Ladislav - Vteřina a věčnost. Filosofické intermezzo.
1. vydání; Praha 1927, Aventinum. Stran 216. Brož v původní obálce, na její vnitřní straně tužkou psané přírůstkové číslo v rámečku - způsobem charakteristickým pro svazky z knihovny pražského sběratele Čestmíra Venase; stopy běžné manipulace, celkově dobrý stav. 780 Kč.

A4393: Ladislav Klíma - Juvenilie.
Praha 1941, Jaroslav Picka. Vydáno 106 nečíslovaných výtisků na hollandu Pannekoek. 6 heliogravur Jana Konůpka, signováno tužkou v tiráži. Stran 54. /Sáňka 3632, Grimm 127/ Novější celoplátěná vazba (Tomos) s přivázanou obálkou, oříznuto ze všech tří stran, jinak dobrý stav. 3900 Kč.

A4470: Dvořák Arnošt a Ladislav Klíma - Matěj Poctivý.
Praha 1922, Kočí; 112 stran. Brož v původní obálce, běžně čtené. 580 Kč.

A4471: (Klíma) Duchovní přátelství. Vzájemná korespondence Ladislava Klímy s Emanuelem Chalupným a Otokarem Březinou.
Praha 1940, Pohořelý. Stran 132. Brož v původní obálce, dobrý stav. 490 Kč.

A4522: Ladislav Klíma - Filosofické listy.
Praha 1939, Pohořelý; 112 str. Nerozřezaná brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 720 Kč.

A4624: Klíma Ladislav - Filosofické listy,
Praha 1993, Herrmann a synové. Stran 104. Původní paperback s přebalem, velmi dobrý stav. 70 Kč.

A4625: Klíma Ladislav - Lidská tragikomedie.
Praha 1991, P. I. A., ilustrace Jana Majcherová. Stran 136. Původní paperback, spodní polovina potisku hřbetu chybí, čtené. 50 Kč.

zpět



Hermetismus a mystika

A0929: KONVOLUT dvanácti ročenek Světlo.
Praha, Štětka. Spiritualistický kalendář, později Spiritualistická čítanka; 4 (1908, stran 112), 6 (1910, stran 64), 7 (1911, stran 112), 8 (1912, str. 112), 9 (1913, str. 112), 10 (1914, str. 112), 11 (1915, str. 112), 12 (1916, str. 112), 13 (1917, str. 112), 15 (1919, str. 60), 16 (1920, str. 64), 17 (1921, str. 64). Až do roku 1917 mají jednotlivé svazky navíc cca 60-120 nečíslovaných stran s kalendářem, seznamem výročních trhů a reklamami + křídovou přílohu s obrázkem, někdy barevným. Sponkami šité sešity s původními obálkami, stopy běžné manipulace; s ohledem na stáří a kvalitu papíru velmi uspokojivý stav. Komplet 2400 Kč (jednotlivé sešity 300 Kč; čísla 6, 15, 16 a 17 za 200 Kč).

A1477: Kabelák František - Charaktery a pantakly Luny. 28písmenné Jméno Kabbaly v charakterech Geniů a protigeniů Lunárních stanic.
Praha (1940) Eulis. Jediný v hermetických kruzích momentálně známý exemplář (v komisi z majetku spřízněného vydavatelství) z pouhých deseti vydaných! Obsahuje 56 ručně kreslených barevných pantaklů (podle Kabelákovy předlohy do všech exemplářů kaligrafoval A. K. V. Spaček), tištěný titul, dvoustránkový výklad pantaklů a tiráž. Kresby na silném akvarelovém papíru, tisk na hollandu Panekoek. Stran 120, formát A4. Nakladatelská polokožená vazba (V. Randa), stopy běžné manipulace, celkově dobrý stav. Nutný osobní odběr! 130.800 Kč.

A1484: SATURN GNOSIS. Band 2-4.
Berlin 1928-1929. Offizielles Publikations-Organ der deutschen Groß-Loge Fraternitas Saturni Orient Berlin; tři svazky z celkem pěti vydaných. Vzácné periodikum patrně nejvýznamnějšího magického řádu minulého století. Band 2 (Oktober 1928, s 57-108), band 3 (Januar 1929, str. 109-160); band 4 (April/Oktober 1929, str 161-212). V každém sešitu navíc dvoulist s obsahem a čtyři obrazové přílohy většinou vylepované na grafický papír, asi z poloviny barevné, jejichž autory byli především slavný expresionista Albin Grau (bratr Pacitius), dále Hugo Steiner a Jesta Berg. Tři sešity velkého formátu (34x23,5 cm) v původních obálkách, stopy manipulace odpovídající stáří, na hřbetech místy vylámané kousky papíru, čtené, ale vcelku čisté. Komplet 3 svazky 19.600 Kč (jednotlivě po 7800 Kč).

A1663: Lewy Evžen - Věda o božském „Já".
Prah 1926, Cíl života. S dedikací překladatele F. H. Hvězdínského. Stran 56. Brož v původní obálce, mírně čtené. 170 Kč.

A2328: MEDIUM. Konvolut 21 sešitů.
Praha, Kodym, později Janáček. Zřídka vídané okultní periodikum. 1933 = ročník 1 / č. 4-5; 9-10, 11-12; 1934= ročník 2 / č. 2, 3, 4, 5-7, 8-12; 1935 = ročník 3 / č. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10; 1937 = ročník 4 / č. 1, 8, 8-9. Všechny sešity v původních obálkách s nakladatelskými letáky a přílohami, dobrý stav. Jednotlivá čísla 200 Kč (dvojčíslo 400 Kč, trojčíslo 500 Kč, pětičíslo 800 Kč) nebo celý konvolut 21 sešitů 3400 Kč.

A2331: Lancelin Charles - O inkubech vědy a víry.
Praha 1929, soukromý tisk edice Libri rari et curiosi (jediná další publikace vydaná editorkou Satanovy církve Marion Sovákovou!). Vyšlo 200 nečíslovaných výtisků. Tištěno na ručním papíru. Stran 32. Volný arch v původní obálce se stopami manipulace, jinak dobrý stav. 980 Kč.

A3166: Vogl Karel - Sri Rama Krishna. Prorok nově procitnuvší Indie.
Praha 1927, Bayer/Kočová. Stran 168 + portrét na křídě v protititulu. Brož v původní obálce, čtené, ojedinělé podtrhávky obyčejnou tužkou. 270 Kč.

A2348: Vogl Karel - Sri Rama Krishna. Prorok nově procitnuvší Indie.
Praha 1927, Bayer/Kočová. Stran 168 + portrét na křídě v protititulu. Dobová celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu a slepotiskovými ozdobami na obou deskách, stopy běžné manipulace, mírně čtené. 250 Kč

A2545: Wiedenmann Johannes Baptist - vázaný konvolut čtyř spisů:
Die Grundlage alter Magie und Geheimwissenschaften (Liepzig 1911, Spohr. Stran 48) + Die Entwicklung und Macht magnetischer Kräfte (Liepzig b.l., Spohr. Stran 37 a 3 reklamní) + Das Richtige Atmen (Liepzig 1910, Spohr. Stran 27 a 5 reklamních) + Die Urheilkunde des Magnetismus oder entschleierte Naturheilkräfte (Liepzig 1912, Spohr; třetí rozšíření vydání s 8 obrázky. Stran 67 + 5 reklamních). Dobová poloplátěná vazba bez tisku na hřbetu, čtené, ale čisté. 190 Kč

A2546: Ibing A. J. - Záhady všeho bytí. (Kosmogonie.)
Praha 1930, Kruh přátel + Kočí. 3 kniha volného cyklu Po stopách věčné pravdy. Stran 48. Brož v původní obálce, stopy běžné manipulace a skladování, jinak dobrý stav. 160 Kč.

A3806: Ibing A. J. - Mystické slavnosti.
Klatovy 1921, Höschl. Stran 48. Brož v původní obálce, na obálce přírůstkové číslo opakované na titulním listu spolu se jménem majitele, jinak málo čtené, z poloviny nerozřezané. 140 Kč.

A2783: Demaitre Edmond - Indičtí fakiři a jóginové.
Praha 1939, Akciová tiskárna. Překlad Novotný. Stran 209 + 16 obrazových příloh (původní fotografie pořízené autorem v Indii). Nakladatelská celoplátěná vazba s fotomontážní obálkou, dobrý stav. 370 Kč.

A2811: Verus - Světla a stíny záhrobní.
Praha 1924, Kočí. Značeno jako "I. kniha", ale žádné další nevyšly. Obálka a ilustrace Rudolf Adámek. Stran 392 + 3 přílohy. Brož v původní obálce, středně čtené. 320 Kč.

A2817: Krejčí Jindřich - Víra ve světle věd spirituelních.
Praha 1925, St. Bělohradský. Stran 128. Novější celoplátěná vazba bez potisku, mírně čtené. 250 Kč

A2909: Hojka Jaroslav - Přírodní kosmetické prostředky.
Praha 1924, Zmatlík a Palička, Knihy života a zdraví sv. III. Stran 96. Brož v původní obálce, na okrajích trochu rozdrbané, mírně čtené . 210 Kč.

A3004: Dharma (Buddhistiský katechismus).
Praha 1915, Orientální bibliotéka. sestavil H. S. Olcott, přeložil Karel Cvrk, úvod Otakar Petrold. Stran 76 + 2 křídové přílohy. Obálkové vydání z roku 1925 s doplněnou poznámkou, že hákový kříž v knize a na obálce "nemá s podobným odznakem tak zvaných hakenkreuzlerů ničeho společného", brož v nakladatelské obálce, v textu místy podtrhávky obyčejnou, ojediněle červenou tužkou, středně čtené, 480 Kč.

A3009: Svengali (Stanislav Losman) - Je hypnosa škodlivá?
Praha 1920, Sfinx. Stran 48. Novější celoplátěná vazba v dobrém stavu; papír už před vazbou zažloutlý, místy skvrnky. 160 Kč.

A3011: Profesor Mahatma Batler - Knížka pro každého spiritistu (Rozřešení záhrobního tajemství).
Brno 1922, Kočí. Poslední devátý (na obálce chybně jako osmý) a nejméně vídaný svazek edice Nápady a výpady. Mahenova ironizující parodie na rutinní okultistické spisky. Stran 24. Brož v původní obálce, na zadní straně vnější okraj obálky mírně roztřepený, jinak dobrý stav. 190 Kč.

A3411: Seidenstücker Karel - Spásná nauka Buddhova.
Praha 1947, Literární sekce Kruhu duchovního bratrstva, vydáno jako rukopis pro členy.Stran 92. Původní cyklostylované skriptum formátu A5 v místy poněkud vyrudlé původní obálce, na opřední straně s dvěma perem psanými poznámkami, ojedinělé podtrhávky a marginálie perem, čtené, ale čisté. 330 Kč.

A3163: Denis Lev - Po smrti.
Praha (1903), Hejda a Tuček. Stran 412 + křídová příloha a titulní dvojlist. Zdařilá, výpravná pojatá nakladatelská celoplátěná secesní vazba, se zlatým tiskem na hřbetu a na přední desce, zdobené navíc černě tištěnou rytinou podle symbolistického obrazu F. Dvořáka, reprodukovaného v knize na příloze; na titulním listu podpis majitele, mírně čtené, ale s ohledem na stáří dobrý stav. 360 Kč.

A3278: Dr. Hargrave Jennings - Rosikruciáni (jejich učení a tradice).
"Některé vybrané kapitoly z původního německého vydání Die Rosenkreuzer (Berlín 1912) pracovně přeložil M. Z." Samizdat ze 70-80 let, jinak bez údajů. Stran 108. Oboustranný xerox strojopisu, A4, titulní list na průklepáku, vázáno jako skriptum do slepého kartonu. Dobrý stav. 760 Kč.

A3283: Bohn Wolfgang - Buddhismus jako ethická kultura a náboženství vykoupení.
Klatovy 1920, Höschl, Reformátor. Překlad Pavla Moudrá. Stran 224. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu, v knize ojedinělé podtrhávky obyčejnou tužkou, na titulním listu perem dopsán obsah, jinak dobrý stav, 490 Kč.

A3285: Mukerdži Dhan Gópal - Světec či Bůh (Šrí Ramakršna).
Praha 1946, Šeba. Přeložil Rudolf Janíček. Stran 144. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, stopy běžné manipulace, vcelku dobrý stav. 250 Kč.

A3289: Merell Jan - Papyrologie a Nový zákon.
Praha 1938, Čs akciová tiskárna. Stran 44. Původní nití šitá brož, čtené. 100 Kč.

A3407: Mašlaň František - Dějiny svobodného zednářství v Čechách.
Praha 1923, nákladem vlastním. Na titulním listu podpis autora. Stran 48. Brož v původní obálce s opraveným hřbetem, jinak vcelku dobrý stav. 480 Kč.

A3409: Drg - Dršya Viveka - Džnana Joga.
Praha 1940, Weinfurter. Překlad ing. Arnošt Čapek. Stran 64. Šitá brož v mírně ušpiněné původní obálce, jinak prakticky nečtené, nerozřezané. 390 Kč.

A3463: Gandhi Mahatma - Ethické náboženství (Nithi Dharma).
Praha 1924, Sfinx. Stran 72. Brož v původní obálce s výraznými stopami manipulace, opravené u hřbetu starou izolepou, v textu podtrhávky obyčejnou tužkou, čtené. 130 Kč.

A3465: Wachtelborn Karel - Má člověk duši?
Klatovy 1918, Höschl, Reformátor sv. XIII. Přeložil Emanuel z Lešehradu. Vzácně vídaná práce německého okultisty. Stran 128. Brož v původní obálce s drobnými světlými skvrnkami, v dolním rohu mírně poškozenou vodou, čtené. 290 Kč

A3517: Krejčí Jindřich - Věčná světla. Náboženství a tajná mysteria (...) Budha - Krišna - Zarathustra.
Železný Brod 1925, Sdružení přátel pro duchovní a mravní obrodu národa. Zřídka vídaná regionální edice.Stran 84. Brož v původní obálce, dobrý stav. 190 Kč.

A3570: Mahatma Arkaja Brahma - Cesta (..) čili Ráj pozemský.
Praha b.l., Zmatlík a Palička, Knihovna šťastných lidí sv. I. Stran 64. Kvalitní dobová celoplátěná vazba - přední deska se zlatým tiskem, zadní s knihařským slepotiskovým razítkem: "Karel Mach, Jilemnice", obálka přivázána, místy podtrhávky perem, jinak jen mírně čtené. 380 Kč.

A3572: Janeček Jaroslav - Emanuel Swedenborg.
Praha 1912, Janeček. Stran 160. Měkká vazba vlepená v dobové slepé obálce, dobrý stav. 180 Kč.

A3631: Jerza - Hodiny šťastného člověka.
Praha (1919), v komisi knihkupectví Zmatlík a Palička. Vzácně vídané 1. vydání v menším formátu než pozdější. Stran 82. Měkká vazba v novější slepé obálce, místy podtrhávky červenou tužkou, jinak dobrý stav. 190 Kč.

A3633: Obrázkový egyptsko-persko-chaldejský Snář.
Praha, nedatováno, Herman. 180 názorných vyobrazení a 13 obrázků od Mikoláše Alše. Stran 206 + 1 list přílohy (Planetoskop). Novější celoplátěná vazba, ojedinělé skvrnky, čtené. 590 Kč.

A3758: Tykočinská A. E. - Základy akupunktury.
Praha 1984, Avicenum. Stran 272, 35 obrázků. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 60 Kč.

A3805: Hvězdínský Fr. H. - Myšlení a jednání jednotlivce a společnosti. Proč vznikla různá náboženství. O lidské společnosti.
Bystřice p. H. 1928, nákladem vlastním (podle tiráže 3. sv. edice Lumen vydaný okultní a mystickou společností Světlo v Praze ve 100 výtiscích) . Podpis autora na titulním listu. Stran 32. Původní sešit, dobrý stav. 170 Kč.

A3977: Parkerová Elsa - Astrologie a její upotřebení v životě.
Brno 1929, Jícha. 2. vydání. Stran 256. Dobová celoplátěná vazba bez potisku, dobrý stav. 680 Kč.

A4031: Matoušek Jaroslav - Jakub Böhme, filosof-mystik doby reformační.
Praha 1924, Zmatlík a Palička, Knihovna šťastných lidí sv. XLIII. Zřídka vídaná, významná studie. Stran 88. Brož v původní obálce, čtené. 480 Kč.

A4033: Bhagavadgítá neboli Zpěv vznešeného.
Železný Brod 1945, Jiránek. Překlad Rudolfa Janíčka. Dva původní dřevoryty Karla Štiky. Stran 158. Brož v nepůvodní slepé obálce, na str. 150 světle hnědá skvrnka vzniklá pravděpodobně při tisku či snášení stránek, jinak dobrý stav. 180 Kč

A4081: (Preissig) Cornova Ignác - O výchově sirotků zednářských.
Praha 1923, Dědictví Komenského. Obálka a ozdobné vignety Vojtěch Preissig. Přeložil, úvodem a poznámkami opatřil František Mašlaň. Stran 58 (předmluva) + 66 (text). Brož v původní obálce, mírně čtené. 830 Kč.

A4277: Jean Des Vignes Rouges - Čtení osudu z rukou.
Praha 1936. Šolc a Šimáček. 83 ilustrací. 272 stran. Brož v původní obálce, stopy běžné manipulace, okraje skladováním trochu zahnědlé, jinak jen mále čtené, z větší části nerozřezané. 380 Kč.

A4278: David-Neelová Alexandra - V zemi lupičů, kavalírů (Horní Tibet).
Praha 1937, Československý čtenář. Chronologicky první z autorčiných tibetských cestopisů. Stran 392 + křídové přílohy. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 340 Kč.

A4281: Vogl Karel - Sri Rama Krishna. Prorok nově procitnuvší Indie.
Praha 1927, Bayer/Kočová. Stran 168 + portrét na křídě v protititulu. Brož v původní potrhané a bankovní papírovou lepící páskou opravované obálce, častěji čtené, četné podtrhávky obyčejnou tužkou. 140 Kč.

A4345: Nástěnné Tatvické hodiny.
Originální Tatvické hodiny vydané Zmatlíkem a Paličkou ve dvacátých letech jako samostatná příloha Jerzových Hodin šťastného člověka ve velmi zřídka dochovaném nástěnném provedení, které spočívalo v tom, že k běžným hodinám byl přiložen složený papír (k vylepení na karton) s návody, tabulkami, kalendáři a místem pro přilepení tatvických hodiny. Karta 12 x 13 cm s pohyblivým barevným papírovým kolečkem připojeným mosazným cvočkem + jednostranně potištěný papír formátu 37x28 cm. Jen stopy běžné manipulace - s ohledem na charakter předmětu mimořádně dobrý stav. 680 Kč.

A4346: Jerza - Hodiny šťastného člověka.
Praha 1938, Zmatlík a Palička. 8. vydání. Stran 67. Brož s původní obálkou, na jejíž nepotištěné vnitřní straně je vlepeno exlibris, jinak dobrý stav. 180 Kč.

A4347: Prof. Dr. V. Lesný - Buddhismus.
Praha 1948, Samcovo knihkupectví. Nejde o druhé vydání stejnojmenného autorova díla z roku 1921 (Šnajdr, Kladno), ale převážně o novou práci, v níž i starší segmenty jsou přepracovány podle novějších poznatků. Stran 448 + četné křídové přílohy. Nakladatelská poloplátěná vazba se stopami manipulace, čtené, ale čisté. 380 Kč.

A4348: Collinsová Mabel - Královna světla. Obraz ze starého Egypta..
Praha (1908) Štětka, Knihovna pro duševní studia sv. 5. Přeložila Pavla Moudrá. Zřídka se vyskytující práce autorky populární studie Světlo na cestu a Karma vydávané později opakovaně v Knihovně šťastných lidí. Stran 124. Dobová celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, běžně čtené, místy exlibrisová razítka majitele, celkově s ohledem na stáří dobrý stav. 280 Kč.

A4349: Mme de Thébes - Záhada snění. Výklad snů.
Praha (1916), Šolc. Stran 128. Novější celoplátěná vazba bez potisku, dobrý stav. 390 Kč.

A4399: Zlámal Karel - Umírající a vzkříšený Bůh. Spasitelská idea v mythech orientálních.
Praha 1927, Volná myšlenka - Illustrovaná knihovna. Stran 112. Brož v původní obálce, na zadní straně vodní skvrna mírně prosakující na poslední list, jinak dobrý stav, jen běžně čtené. 380 Kč.

A4477: Chéronval Fac & White Fréd - Paříž, město satanovo.
Praha 1931, Mazáč, knihovna Vega sv. 2. Překlad J. Jelínek. Obálka a typografie J. R. Vávra, na přílohách dokumentační fotografie (mj. snímek Crowleyho). Stran 216 + 5 listů křídových příloh. Brož v původní potrhané obálce, okraje rozdrbané, čtené. 390 Kč.

A4525: Randolph P. B. - Dhoula Bel.
Praha 1925, Kočí. Předmluva Gustav Meyrink. Stran 144. Novější celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu i přední desce, podlepená obálka přivázána, dobrý stav. 460 Kč.

A4526: Poppéová a Zelinka - Učebnice grafologie.
Praha 1922, Sfinx. Stran 208 + 96 stran obrazových příloh na křídě. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, čtené, ale čisté. 460 Kč.

A4527: Novalis - Ryzí květ.
Olomouc 1940, Krystal. Základní díla (Hymny k noci, Písně duchovní a Zpěv mrtvých) slavného mystika. Stran 156. Brož v původní obálce se stopami manipulace, nahoře na hřbetu vylomen asi půlcentimetrový proužek papíru, vedle obálka zevnitř opravena kouskem papírové lepící pásky, jinak čisté a jen málo čtené. 390 Kč.

A4579: Meyer Hermann - Astrologie a psychologie.
Praha 1997, Sagittarius. Stran 292. Původní paperback, čtené. 120 Kč

A4628: Kobza Zdeněk - Alchymie.
Praha 1916, Kočí. Stran 40. Brož v původní obálce, okraje poněkud rozdrbané, na titulním listu vepsáno jméno majitele + použito velmi světlé, prakticky nečitelné razítko opakované na dalších stránkách, čtené. 190 Kč.

A4676: Světlo Egypta. Hermetické listy učebné + Astrologie.
Přerov 1919, Griese, Knihovna svobodné školy věd hermetických sv. XII. Stran 192. + Nová Paka 1919, Sezemský, 2. vydání. Stran 96. Dvě zřídka vídané práce, tištěné na nekvalitním nahnědlém, skvrnitém poválečném papíru, nověji svázané do celoplátěné vazby se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, obě strany obálky na Světlo Egypta přivázány, místy u hřbetu knihařské opravy, na str. 145 necitlivá oprava izolepou, na posledních dvou stranách Astrologie vpisky obyčejnou tužku a pastelkou; před vazbou častěji čtené, po svázání zjevně už jen málo. Dvě knihy vázané v jednom svazku 1200 Kč.

A4680: Crowley Aleister - The Law Is For All.
Phoenix, Arizona 1986, Falcon Press. 3. vydání. Kniha obsahuje text LIBER LEGIS (cca 30 stran) s rozšířenými Crowleyho komentáři (cca 250 stran) a appendixem (cca 30 stran) + předmluvu Israela Regardie. Celkem 368 stran. Původní paperback, dobrý stav. 280 Kč.

A4790: Roučka Vojtěch - Siderické kyvadélko v praktickém životě.
Praha 1939, nákladem vlastním. Vzácně vídaná příručka. Stran 128 + 2 rozkládací diagramy. Kvalitní dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, dobrý stav. 980 Kč

A4793: Bourgeat - Tarot.
Přerov 1919, Griese - Knihovna Svobodné školy věd hermetických sv. XVII. Stran 64. Novější měkká vazba ve slepé obálce s titulní nálepkou, velmi dobrý stav. 640 Kč.

A4794: Sédir Pavel - Magická zrcadla.
Přerov 1921, Griese - Knihovna Svobodné školy věd hermetických sv. XXI. Stran 64. Novější měkká vazba ve slepé obálce s titulní nálepkou, velmi dobrý stav. 590 Kč.

A4795: Revue šťastných lidí. Ročník V.
Praha 1933, Zmatlík a Palička. Poslední ročník až překvapivě zřídka se vyskytujícího periodika, které bylo zajímavější alternativou časopisu Psyche. Stran 196 + 4 strany titul a obsah. Celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu, dobrý stav. 540 Kč.

A4797: Seabrook V. B. - Ostrov černých kouzel.
Praha 1935, Kvasnička a Hampl. Beletristicky pojaté pojednání o vuduismu. Vazba Jaroslav Šváb. Stran 368. Nakladatelská poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu a přední desce, dobrý stav. 340 Kč

A4849: Čapek Otakar - Zlatá zrnka mystická.
Praha 1947, Weinfurterová. Stran 94. Nakladatelská poloplátěná vazba s mírně ušpiněnou a odrbanou obálkou, jinak dobrý stav. 250 Kč.

A4850: Ibing. J. - Daniel. (Legendární děj. )
Praha (1920) Vaněk a Votava, Knihovna pro duševní studia sv. 1. Stran 48. Původní brož, velmi dobrý stav. 100 Kč

A4854: Meyrink Gustav - Šosákův rozhlas.
Praha 1928, Kočí. Málo se vyskytující svazek Kočího Nejlacinější české knihovny. Stran 176. Nakladatelská poloplátěná vazba, čtené. 330 Kč. ZADÁNO

zpět



Filosofie

A3295: Nietzsche Friedrich - Ecce Homo.
Praha 1929, Srdce, Spisy sv. 4. Překlad Josef Fischer. Stran 140. Brož v původní obálce, stopy běžné manipulace, celkově dobrý stav. 320 Kč.

A3469: Nietzsche Friedrich - Soumrak model.
Praha 1913, Neumannová - Knihy dobrých autorů. Překlad Arnošt Procházka. Stran 96. Brož v nepůvodní slepé obálce, okraje zkřehlého papíru rozdrbané; čtené, ale čisté. 160 Kč.

A2582: Nietzsche Bedřich - Nečasové úvahy.
Praha 1902, Laichter, Otázky a názory sv. IV. Přeložil Dr. Jan Krejčí. Stran 208. Nakladatelská secesní celoplátěná vazba se stopami manipulace a skladování odpovídajícími stáří, vcelku dobrý stav. 340 Kč.

A2583: Nietzsche Friedrich - O životě a umění.
Praha 1943, Pohořelý, Přátelství sv. 8. 2. vydání. Na titulním listu dřevoryt Jana Konůpka. Stran původně 76. Brož s obálkou - čistě čtenářský exemplář, ze kterého jakýsi estét vytrhal patitul a všechny tři obrázky (vpravdě dosti ošklivé a k titulu nepřístojné - oranžově tónované fotografie antických soch); text je kompletní, kniha jen běžně čtená. 60 Kč.

A0950: Nejedlý Zdeněk - Nietzscheova tragedie.
Praha 1926 Dobrá edice sv. 5. Dvoubarevný tisk na kvalitním papíru. Stran 112. Brož v původní obálce, dobrý stav. 190 Kč.

A3293: Schopenhauer Arthur - Spisovatelům a čtenářům.
Praha 1942, Pour. Vyšlo jen 465 výtisků. Frontispice A. Strnadel. Stran 112. Brož v původní obálce, velmi dobře zachovaný, kromě posledního archu nerozřezaný výtisk. 270 Kč.

A3118: Schopenhauer Arthur - Spisovatelům a čtenářům.
Praha 1942, Pour. Vyšlo jen 465 výtisků. Frontispice A. Strnadel. Stran 112. Novější polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu, obálka přivázána, dobrý stav. 190 Kč.

A2358: Schopenhauer Arthur - Genius, umění, láska, světec.
Praha 1923, Symposion sv. 10. Výtisk na Antiku. Stran 152. Brož v původní obálce, čtené, ale čisté. 270 Kč.

A3636: Fischer J. L. - Arthur Schopenhauer. Genese díla.
Praha 1921, Borový. Stran 160. Dobová vazba se stříbrným tiskem na hřbetu, dobrý stav. 280 Kč.

A3637: Fischer J. L. - Arthur Schopenhauer. Genese díla.
Praha 1921, Borový. Stran 160. Dobová vazba s lehce setřelým tiskem na hřbetu, mírně čtené. 190 Kč.

A1521: Thomas Mann - Schopenhauer.
Praha 1948, Borový. Komentovaný výbor ze Schopenhauerova díla. Stran 132. Původní paperback, na obálce a třech místech knize razítka majitele, jinak dobrý stav, 120 Kč.

A1972: Kierkegaard Soren - Současnost.
Praha 1969, MF, edice Váhy. Stran 80. Nakladatelská měkká vazba s obálkou, čtené. 120 Kč

A1685: Carlyle Thomas - Minulost a přítomnost.
Praha 1916. Laichter, Otázky a názory sv. 38. Stran 464. Nakladatelská celoplátěná secesní vazba se stopami manipulace odpovídajícími stáří, dobrý stav. 190 Kč.

A1236: Carlyle Thomas - Minulost a přítomnost.
Praha 1916. Laichter, Otázky a názory sv. 38. Stran 464. Novější celoplátěná vazba. ojedinělé podtrhávky obyčejnou tužkou, dobrý stav. 120 Kč.

A2952: Zůna Miroslav - Francis Bacon.
Praha 1970, Svoboda, Portréty sv. 37. Stran 184. Původní paperback, pravý horní roh namočen do jakési hnědé tekutiny (skvrny nezasahují do textu), jinak prakticky nečtené. 40 Kč.

A3065: Zieliński Tadeusz - Náboženství starého Řecka.
Praha 1930, Melantrich, Výhledy sv. 2. Stran 188. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, na hřbetu perem dopsán název knihy (jinak značeno jen názvem edice a číslem svazku) dobrý stav. 120 Kč.

A3230: Watts Alan W. - Mýtus a rituál v křesťanství.
Praha 1995, Janeček a Pragma. Stran 240. Původní paperback, dobrý stav. 100 Kč.

A3290: Platon - Politická výchova.
Praha 1939, Hendrich. Nečíslovaný výtisk z 200 na ručním Van Gelderu. Stran 128. Brož v původní obálce s nálepkou, hřbet vyrudlý, drobné stopy manipulace, jinak dobrý stav. 350 Kč.

A3639: Galénos - Úvod do logiky.
Praha 1958. Academia, Filosofická knihovna. Stran 80. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce se stopami gumování, jinak dobrý stav. 120 Kč.

A3869: Nietzsche Bedřich - Nečasové úvahy.
Praha 1902, Laichter, Otázky a názory sv. IV. Přeložil Dr. Jan Krejčí. Stran 208. Nakladatelská secesní celoplátěná vazba ve vzácně vídaném původním ochranném pouzdru s vylepeným titulem z obálky, velmi dobrý stav. 490 Kč.

A3870: Srb Miloš - Živá skutečnost.
Praha 1940, Orbis. Jediné dosud vydané dílo "žáka" Ladislava Klímy. 194 stran. Novější celopapírová slepá vazba, velmi dobrý stav. 280 Kč.

A3871: Heidegger Martin - O pravdě a bytí.
Praha 1970, Vyšehrad. Stran 84. Nakladatelská měkká vazba s obálkou, dobrý stav, 170 Kč.

A3983: Myšlenky Marka Aurelia.
Praha 1940, Hendrich. Výt. č. 96 z 450 na Van Gelderu. Stran 128. Brož v původní obálce s přelepkou, hřbet vyrudlý, stopy běžné manipulace, na titulním listu podpis majitele, čtené, ale čisté. 140 Kč.

A4085: Nietzsche Friedrich - O životě a umění - přednostní výtisk.
Praha 1943, Pohořelý, Přátelství sv. 8. Přednostní výtisk (podle neověřené marginálie 100 výt.; v každém případě se vídá velmi vzácně), v němž jsou reprodukce fotografií antických soch na obálce a přílohách běžných výtisků nahrazeny novou obálkou s Konůpkovou kresbou a dvěma původními Konůpkovými lepty - výsledný efekt je arci zcela nesrovnatelný. Na titulním listu dřevoryt Jana Konůpka. Přeložil Jaroslav Kabeš. Stran 84. (Sáňka 4320). Původní brož s obálkou a ochranným přebalem, velmi dobrý stav. 1480 Kč.

A4086: Schopenhauer Arthur - Metafysika lásky a hudby.
Praha 1944, Hendrich. Stran 120. Brož v původní obálce a přebalem, čtené. 180 Kč.

A4271: Aristoteles - Metafyzika.
Praha 1946, Laichter. Stran 512. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, dobrý stav. 490 Kč.

A4218: de Spinoza Benedikt - Rozprava o zdokonalení rozumu a Ethika po geometricku vyložená.
Praha 1925, ČAVU. Úvodní díl zamýšleného kompletního vydání spisů; vyskytuje se zřídka. Stran 340. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, stopy běžné manipulace, mírně čtené. 280 Kč.

A4284: Y Gasset Ortega - Úkol naší doby.
Praha 1969, MF, edice Váhy. Stran 128. Nakladatelská měkká vazba s obálkou, prakticky intaktní. 150 Kč.

A4534: Y Gasset Ortega - Úkol naší doby.
Praha 1969, MF, edice Váhy. Stran 128. Nakladatelská měkká vazba s obálkou, dobrý stav. 150 Kč.

A4286: Whitehead - Matematika a dobro a jiné eseje.
Praha 1970, MF, edice Váhy. Stran 128. Nakladatelská měkká vazba s obálkou, obálka ušpiněná, čtené. 120 Kč.

A4350: Bergson Henri - Smiech. Esej o význame komična.
Bratislava 1966, Tatran, KEV sv 24. Zřídka vídaná edice, vyšlo jen 600 výtisků. Stran 152. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 390 Kč.

A4351: Unamuno Miguel de - Španělské essaye.
Brno 1937, Atlantis sv. 37. Výt. 68 z 300 na velínu. Stran 140. Brož v původní obálce, dobrý stav. 360 Kč

A4353: Mojžíš Mendelssohn - Život a charakter Sokratův.
Praha (1932), Ballenberger. Výt. č 63 z 330 vydaných, Tištěno na ručním filtračním papíru Hahnemuehle. Stran 44. (Sáňka 4132). Volné archy v původní obálce, dobrý stav. 230 Kč.

A4400: Riesman David - Osamělý dav.
Praha 1968, MF. Doslov Irena Dubská. Stran 368. Nakladatelská měkká vazba, dobrý stav. 160 Kč.

A4401: Cvekl Jiří - Čas lidského života.
Praha 1967, Svoboda. Stran 88. Nakladatelská úprava - sešit vlepený v obálce, stopy skladování, jinak dobrý stav. 60 Kč.

A4402: Justus - Komunistické ideje a marxistická skutečnost. Dopis bezpartijního filozofa ideologům marxismu.
Autorský samizdat - původní strojopis z listopadu 1969. Stran 42 včetně dvoustránkového průvodního dopisu redakci Nové mysli. Psáno na průklepáku a všito sponkami do obálky, sponky zrezlé, běžně čtené. 140 Kč.

A4479: Platon - Listy.
Praha 1945, Laichter. Poslední Laichterem vydaný svazek Platonových spisů vzhledem k poválečné situaci původně vyšel pouze brožovaný; nakladatelské vazby byly patrně pořízeny až později v několika málo exemplářích pro Laichterovy nejvěrnější odběratele, takže se vyskytují jen zcela ojediněle. Stran 114. Červená nakladatelská celoplátěná vazba ve stejné úpravě, jako u zbylých svazků Spisů, velmi dobrý stav. 480 Kč.

A4480: Trine Ralph Waldo - V souzvuku s nekonečnem.
Praha 1927, Laichter. Stran 176. Kvalitní dobová celokožená vazba s ozdobnými vazby, zlatým tiskem na hřbetu i přední desce, zlatá ořízka, velmi dobrý stav. 330 Kč.

A4529: Schopenhauer Arthur - Životní moudrost (2 svazky).
Praha 1941, Hendrich. Stran 128 + 128. Původní brože s obálkami a přebaly, díl jedna nečíslován, ale na lepším papíru, nerozřezáno, velmi dobrý stav. Komplet 2 svazků 380 Kč.

A4581: Schopenhauer Arthur - Metafyzika lásky.
Praha (1911), Hynek. Stran 24 (úvod) + 64. Dobová celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, obálka přivázána, velmi dobrý stav. 140 Kč.

A4530: Moudrost stoika Epikteta.
Praha 1939, Hendrich. Stran 128. Celoplátěná vazba s rukou psaným nápisem na hřbetu, běžně četné. 140 Kč.

A4531: Myšlenky Marka Aurelia.
Praha 1940, Hendrich. Stran 128. Brož v původní obálce s lehce zahnědlým hřbetem, z větší části nerozřezáno, dobrý stav. 90 Kč.

A4532: Xenofon - Hostina.
Praha 1941, Hendrich. Stran 128. Brož v původní obálce s lehce zahnědlým hřbetem, běžně čtené. 80 Kč.

A4533: Cicero M. Tullius - Předtucha a výstrahy.
Praha 1942, Hendrich. Stran 128. Brož v původní obálce s lehce zahnědlým hřbetem, běžně čtené. 80 Kč.

A4629: Schopenhauer Arthur - Genius, umění, láska, světec.
Praha 1923, Symposion sv. 10. Výtisk na Antiku. Stran 152. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 480 Kč.

A4630: Černý Václav - První sešit o existencialismu.
Praha 1948, Petr, 1. vydání. Stran 94. Původní brož, dobrý stav. 140 Kč.

A4740: Y Gasset Ortega - Úkol naší doby.
Praha 1969, MF, edice Váhy. Stran 128. Nakladatelská měkká vazba s obálkou, naťuknutý hormí roh, mírně čtené. 100 Kč.

A4741: Buber Martin - Já a ty.
Praha 1969, MF, edice Váhy. Stran 108. Nakladatelská měkká vazba s obálkou, dobrý stav. 150 Kč.

A4855: Šafařík Josef - Sedm listů Melinovi.
Praha 1948, DP. Filosofické essaye pojednané formou "dopisů příteli přírodovědci". Stran 356. Nakladatelská poloplátěná vazba s obálkou, na předsádce razítko socialistického antikvariátu, v tiráži zřejmě při téže příležitosti zaškrtaná původní cena před měnovou reformou, jinak dobrý stav. 160 Kč.

zpět



Typografie, reklama, bibliografie a knihy o knihách

A1853: Hamannová Pavlína - Francouzská ilustrovaná kniha XV. - XIX. století.
Bez tiráže (Praha 1937, nákladem vlastním) Vyšlo 200 výtisků. Na předsádce dedikace autorky. V textu 7 reprodukcí strarých rytin. Stran 24. Formát A4+. /Sáňka 3273/ Šité archy v původní obálce, dobrý stav. 180 Kč.

A2704: Kolářová - Císařová Anna - Značky v českých a moravských paleotypech.
Praha 1931, Odborná škola typografická, Výtisk č. 12 z celkem 40 vydaných; tento navíc z 20 přednostních na ručním Eggerthu. Podpis autorky pod tiráží. Vzácný příspěvek ke studiu prvotisků. 12 ilustrací. Stran 28. /Sáňka 3669/ Nakladatelská celopapírová vazba s tiskem na přední desce, stopy skladování, místy papír lehce vyrudlý, jinak dobrý stav. 1870 Kč

A2710: Iljin M. - Černé na bílém. Zajímavé příběhy písma a knihy.
Praha 1946, Státní nakladatelství. 2. vydání. Stran 88. Původní měkká vazba sponkami, dobrý stav. 100 Kč

A2956: Šafář Viktor - Autoři a knihtiskárny, korektury, rukopisy a jiné svízele.
Brno 1941, Akciová moravská knihtiskárna. Úprava a sazba Josef Zavřel. Dvoubarevný tisk. Stran 20. Brož v původní obálce, dobrý stav. 170 Kč.

A3121: Filip + Rubeš - Papírenský slovník.
Praha 1952, Průmyslové vydavatelství. V našem písemnictví ojedinělý o dodnes cenný lexikon. Stran 368. Nakladatelská poloplátěná vazba, za titulním listem razítko knihovny už neexistujícího nakladatelství, jinak dobrý stav. 560 Kč.

A3298: Vacek Václav - Nauka o tisku pro žáky odborných pokračovacích škol typografických.
Praha 1938, Ústav pro učebné pomůcky. Stran 192 + 2 + 4 listy barevných příloh na křídě. Původní měká vazba sponkami, obálka se stopami manipulace, dole chybí nepotištěný kus hřbetu z lámavého papíru, jinak jen málo čtené. 290 Kč.

A2519: Seznam belletrie (od r. 1912 do r. 1924).
Praha 1924, Knihovna hl. města Prahy. Stran 114. Původní šitá brož, obálka se stopami rozepisování pera, razítka majitele na obálce a titulním listu, místy pracovní zatrhávky červeným perem mimo text, hojně používaní, ale vcelku čisté. 280 Kč.

A3406: Brůna + Ebr - Čas ani prd nezastavíš aneb Arbes by se divil. Knihkupecká odysea.
Praha 1999, T-Art. Ilustrace Renčín. Desetiřádková hospodská dedikace Vratislava Ebra s vročením 2003 a třířádková nepodepsaná (pravděpodobně Otakara Brůny). Stran 136 + 24 stran barevných příloh na křídě. Původní celopapírová omyvatelná vazba poněkud ošoupaná, jinak dobrý stav - prakticky nečtené. 190 Kč.

A3642: Martinčík Richard - Úvod do grafického průmyslu.
Brno 1922, Grafický klub. Výt. č. 105 z 200 tištěných na ručním papíře a v celokožené vazbě podle návrhu Eduarda Miléna; ve frontispicu Milénova původní signovaná litografie. Podpis autora pod tiráží. Práce slovníkového typu vysvětlující tiskařské a typografické pojmy. Dvoubarevný tisk. Stran 174 + četné přílohy s ukázkami tiskových technik, včetně původního linorytu B. Valihracha, obrazu Josefa Šímy apod. Nakladatelská intarzovaná celokožená vazba s výraznými stopami manipulace, hrany u hřbetu natržené, horní část hřbetu amatérsky nahrazena kusem jiné kůže, čtené. 860 Kč.

A3643: Belwe Antiqua Schriften familie. Die Belwe Schriften, geschnitten nach zeichnung von professor Georg Belwe.
Liepzig cca 1930, Schelter & Giesecke. 61 heft. Luxusně vypravený svazek ze série typografických vzorníků s četnými ukázkami praktického použití od akcidenčních tiskovin, přes reklamu ke knižní sazbě (vylepované přílohy). Formát A4. Stran 64 (2519-2578 + titulní dvojlist). Měkká vazba v původní obálce, dobrý stav. 1970 Kč.

A3877: Roubal Viktor - Značky a seznam českých umělců - grafiků a jiných autorů ex libris. Vadamecum sběratele.
Praha 1928, Rytíř. Základní příručka pro sběratele, antikváře a obchodníky s výtvarným uměním. Dva díly (316+160 stran) bez rejstříků; 1. díl v knižním vydání, druhý v sešitovém (vloženo do obálky z 1. sešitu) + přílohy: Rytířův oznamovatel 1-3, Adresář sběratelů exlibris 1-5 + reklamní leták a různá torza příloh (asi 40 stran). Brož a volné archy, stopy běžné manipulace, čtené, ale čisté. 980 Kč.

A3585: Roubal Viktor - Značky a seznam českých umělců - grafiků a jiných autorů ex libris. Vadamecum sběratele. - TORZO
Praha 1928, Rytíř. Vycházelo po sešitech. Celkem vyšly dva díly. V tomto torzu chybí z prvního dílu (celkem 316 stran) sešity 2+3 (str. 17-56) a 5 (str. 81-96), z druhého dílu (160 stran) sešity 19+20 (str. 33-64), sešit 22 (str. 89-104) a sešit 25 (137-160). Obálky sešitů nejsou v torzu zachovány. Přílohy: Rytířův oznamovatel č. 1+2 (8 stran), Adresář sběratelů Exlibris č. 1-3 (oboustranně potištěné lístky) + Malířské signatury - díl 1 (3. vyd 1936), díl 3 - 2x (1940 + doplněné vydání téhož z roku 1943), díl 4 (1942) - celkem přes 150 stran. Sběratelé si s námi mohou domluvit i odkup jen jim chybějících sešitů (cca po 80 korunách), o jejichž cenu v takovém případě bude cena zbylého torza snížena. Vše brožované archy (vyňaté z obálek původních sešitů) čisté a dobře zachovalé, celé torzo 490 Kč.

A3817: Bernard + Ujlaki - Výklad aby prodával.
Praha 1948, Tiskařské a vydavatelské družstvo československého obchodnictva. Základní příručka aranžérského výtvarnictví a typografie. Formát A4. Stran 184 textu s četnými perovkami + 80 stran obrazových příloh na křídě (183 autotypií - fotografií výloh). Měkká vazba v původní obálce, stopy časté manipulace, obálka dosti ušpiněná, čtené. 480 Kč.

A3876: Vnuk Karel Ing. Dr. - Tiskařské barvy.
Praha 1944, Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Praktická příručka pro tiskaře a grafiky. Stran 112. Zdařilá dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu, velmi dobrý stav. 290 Kč.

A3924: Čermín Karel - Reprografický osmijazyčný slovník.
Praha 1977, SNTL. Stran 144. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, výtisk vyřazený z MK v Praze (z rezervního fondu, takže nepůjčovaný), knihovní razítka - exlibris, čárkový kód a vyřazovací razítko na předsádce, kulatá razítka na str. 4, 17 a 140, obálka se stopami běžné manipulace jinak nečtené. 140 Kč.

A3925: (Druhá) Příručka Spolku českých bibliofilů.
Praha 1937, SČB. Stran 52. Obsahuje mj. podrobnou bibliografii spolkových tisků. Šitá brož v původní obálce se stopami manipulace a skladování, na titulním listu razítko majitele, jinak dobrý stav. 170 Kč.

A3926: Martinčík Richard - Knihomol.
Olomouc 1932, Linografia. Výt. č. 76 ze 300 vydaných. Ve frontispicu původní linoryt B. Valihracha. Užitečná stať o hmyzích škůdcích papíru. Stran 16. Nití převázaný arch ručního papíru v původní slepé obálce se stopami manipulace; na zadní straně obálky majitelovo přírůstkové razítko, jinak dobrý stav. 160 Kč.

A3987: Žižka L. K. - Průprava k praksi knihkupecké, díl 2 - Knihkupecká prakse v závodech nakladatelských. Hudební závod, Antikvariát. Aukce. ... atd.
Praha 1931, Gremium knihkupcův a nakladatelů. 4. nově upravené a doplněné vydání. Stran 94. Dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu, obálka přivázána, okraje desek v obrysech přiléhající knihy trochu vyrudlé, jinak dobrý stav. 340 Kč.

A3988: Žižka L. K. - Čtyřicátýprvý rok 1938-1939 odborné pokračovací školy Gremia knihkupců a nakladatelů.
Praha 1939, Gremium knihkupců a nakladatelů. Stran 24. Dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu, okraje desek v obrysech přiléhající knihy trochu vyrudlé, jinak dobrý stav. 60 Kč.

A3989: Sborník prací učitelského sboru a posluchačů odborné pokračovací školy Gremia knihkupcův a nakladatelů pražských.
Praha 1930, Gremium knihkupcův a nakladatelů. Mj. Pokorný - Antikvariát a jeho zařízení, Hliňák - Německá bibliografie, Kouba a Pistorus - Reklama. Stran 80. Dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu, obálka přivázána, dobrý stav. 290 Kč.

A3990: Nosovský Karel - Příručka knihkupeckých počtů. Část II. - pro druhou třídu.
Praha 1930, Gremium knihkupců a nakladatelů. Stran 52. Dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu, obálka přivázána, okraje desek v obrysech přiléhající knihy trochu vyrudlé, jinak dobrý stav. 90 Kč.

A4039: Kniha o reklamě.
Praha 1940, Reklub. Stran 408. Nakladatelská celopapírová vazba se stopami častější manipulace, čtené. 980 Kč

A4040: Henrych Josef - Moderní aranžování výkladních skříní a vitrin.
Praha (1941), Knihovna Ústavu pro vnitřní obchod sv. 15. 85 obrázků (fotografie: F. Trousil a J. Henrych) + Ing. Josef Veselý - Osvětlování výkladů (14 obrázků). Stran 144. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, dvoubarevná obálka přivázána, vazba s drobnými stopami manipulace a skladování, na předsádce vylepeno exlibris. jinak dobrý stav. 600 Kč

A4289: Běhal Miroslav - Tiskové stroje.
Praha 1963, SNTL. Stran 376. Původní omyvatelná vazba, dobrý stav. 380 Kč.

A4290: Bauer - Hanzelín - Knihařské stroje. Popis, seřizování, údržba.
Praha 1963, SNTL. Stran 324. Původní omyvatelná vazba, dobrý stav. 350 Kč.

A4291: Běhal Miroslav - Polygrafické stroje a zařízení.
Praha 1969, Typografia. Stran 304. Paperback v původní obálce, na přední straně obálky sloupnuté lamino, jinak vcelku dobrý stav. 220 Kč.

A4358: Ochranná známka / Obrazová značka / Písmová značka.
Praha 1989, Galerie d. Katalog výstavy (květen-červen). Stran 104. Původní paperback, prakticky intaktní výtisk. 260 Kč.

A4359: Současná bibliofilie a příležitostné tisky.
Praha 1982, Galerie d. Katalog výstavy (květen-červen). Stran 12+obálka. Reprodukce Jiřincová, Bauch, Zrzavý, Svolinský, Svoboda, Bouda, Michal. Původní sešit, dobrý stav. 100 Kč.

A4403: Pípal Richard - Písmo a jeho konstrukce.
Praha 1955, SNTL. Nejmonstrosnější česká typografická učebnice formátu 31 x 43 cm. Folio se zadní stranou potaženou plátnem uchycujícím chlopně, v něm sešit (24 stran) šitý nití na plátěný hřbítek a 51 listů tabulí s písmy. Stopy běžné pracovní manipulace, jinak dobrý stav. 680 Kč.

A4406: Koudelka Ladislav - Technika novin.
Praha 1947, Práce. Stran 164. Brož v původní obálce, dobrý stav 140 Kč.

A4407: Mach Ladislav - Kapitoly o technice novin, práci s rukopisem a grafické úpravě novin.
Praha 1955/56, Novinářský studijní ústav. Stran 127. Skriptum A5, používané. 150 Kč.

A4408: Sochor Karel - Příručka o českém odborném názvosloví.
Praha 1955, ČSAV. Stran 8. Měkká vazba, dobrý stav. 70 Kč.

A4409: Palivec Viktor - Bibliografické zkratky.
Praha 1957, SPN. Stran 124. Přiloženo: ČSN - Zkracování názvů časopisů a jiných periodik, Praha 1969, sešit, 60 stran. Nakladatelská celoplátěná vazba v obálce, dobrý stav. 120 Kč.

A4410: Poštolková, Roudný, Tejnor - O české terminologii.
Praha 1983, Academia. Stran 132. Původní paperback, dobrý stav. 100 Kč.

A4481: Pípal Richard - Písmo a jeho konstrukce.
Praha 1960, SNTL. 3. přepracované vydaní. Zmenšená (21 x 30 cm), ale zato barevnější verze Pípalovy učebnice. Stran 120. Poloplátěná vazba se stopami běžné pracovní manipulace, jinak dobrý stav. 440 Kč

A4582: Neue Schriften und Ornamente.
Frankurt A. M. - b.l. (po roce 1926), Schriftgiesserei Ludwig & Mayer. Luxusně pojatý barevný typografický katalog obsahující kromě vzorníků písem, linek, ozdůbek a obrázkových štočků také ukázky sazby textu i akcidenčních tiskovin, vše tištěno na velmi kvalitních papírech. Formát 28,5 x 22,5 cm. Nepaginováno - cca 350 stran + mimoformátové přívazky + 18 stran volně ložených dodatků. Nakladatelská celoplátěná vazba s černým tiskem na přední desce, stopy běžné manipulace, hřbet nahoře natržený při nešetrném vytahování těžké knihy z knihovny, jinak dobrý stav. 4800 Kč.

A4684: Dr. Jan Brabec - Bůh ďábel. Reklama a nacismus.
Praha 1945, Reklub. Na patitulu dedikace autora. Stran 32. Brož v původní obálce, dobrý stav. 180 Kč

A4798: Ročenka československých (českých) knihtiskařů, 1-25 (komplet)
Praha 1911-1948, Spolek faktorů knihtiskáren a písmolijen (později Skupina faktorů knihtiskáren a grafických závodů). 1 (1911, výzdoba O. Štáfl, stran 294 + LXIV + obálka se čtyřmi rozkládacími tabulemi + stejně jako u všech následujících svazků četné přílohy s ukázkami tiskových technik či materiálů, mnohé barevné, nepočítané do stránkování; běžně čtené); 2 (1912, typo Josef Němeček, stran 272 + LVI; čtené); 3 (1913. typo M. Zeman, stran 292 + LII, běžně čtené), 4 (1914, typo Antonín Štírek, stran 238 + reklamy - cca 50-100 stran i ve všech následujících svazcích, kde není inzerce počítaná do stránkování); 5 (1922, typo Rudolf Eberle, stran 320 + reklamy); 6 (1923, výzdoba Slavoboj Tusar, stran 264 + reklamy); 7 (1924, výzdoba Josef Solar, předsádky z ručního Eggerthu, stran 246 + reklamy; na předsádce exlibris); 8 (1925, výzdoba Vojtěch Preissig, stran 282 + reklamy; na předsádce exlibris); 9 (1926, dřevoryty František Kysela, stran 340 + reklamy; na předsádce exlibris); 10 (výzdoba Antonín Morávek, stran 316 + reklamy; na předsádce exlibris); 11 (1928, dřevoryt Jaroslav Benda, stran 284 + inzerce, vazba se stopami manipulace, na předsádce exlibris); 12 (1929, typo Slavoboj Tusar, stran 310 + inzerce, vazba se stopami manipulace a světlými skvrnkami); 13 (1930, typo Cyril Bouda, stran 366); 14 (1931, dřevoryty Emil Kotrba, stran 288 + XVI + reklamy, za titulním listem dedikace "za vzorný školní úspěch" s kulatým razítkem Grémia knihtiskařů); 15 (1932, výzdobce neuveden, pravděpodobně Dyrynk - sázeno jeho Grégrovou Romanou a obsahuje jeho rozsáhlý text "Typografické písmařství", stran 286 + XXIV + reklamy); 16 (1933, výzdoba Oldřich Menhart, stran 244 + reklamy); 17 (1934, typo M. Kaláb, stran 258 + XXVIII + reklamy); 18 (1935, typo Rudolf Hála, stran 208 + XXVIII + reklamy, ojedinělé světlé skvrnky, zadní deska vazby s několika drobnými škrábanci od nešetrné manipulace); 19 (1936, výzdoba Slavoboj Tusar, stran 250 + XXIII + reklamy, na hřbetě několik hnědých skvrnek); 20 (1937, výzdoba Jaroslav Šváb, stran 240 + XXX + reklamy, ojedinělé světlé skvrnky); 21 (1938, výzdoba Karel Mašek, stran 282 + XXXII + reklamy); 22 (1939, dřevoryty Antonín Strnadel, stran 178 + XXVIII + reklamy); 23 (1940, dřevoryt J. E. Žoha, stran 320); 24 (1941, výzdoba Cyril Bouda, stran 310); 25 (1948; dřevoryt Petr Dillinger, stran 176 + XXIV + reklamy; u hřbetu žluté zabarvení asi od použitého nekvalitního lepidla). Vše v nakladatelských celoplátěných vazbách, navržených výzdobci (ročenka 25 vyšla v poloplátěné vazbě) vesměs v dobrém až velmi dobrém stavu (eventuální odchylky popsány u jednotlivých svazků). Komplet 25 svazků 14.000 Kč.

A4800: Sáňka / Bubla - České bibliofilské tisky sv. 1-5 (kompletní dílo)
Brno 1923, Kočí; Brno 1927 a 1931, Sáňka; Praha 1967 a 1971, SK-NK. Základní bibliografická příručka.
Díl 1 (do roku 1922): výt. č. 187 z 268 lepších na Ullersdorfu. Tři původní dřevoryty Josefa Váchala - dva celostránkové (titul a frontispice) a závěrečná vigneta. Stran 192. Brož v původní obálce se stopami skladování a běžné manipulace, jinak velmi dobrý stav - z větší části nerozřezáno. Díl 2 (1922-1926): výt. č. 4 z 250 vydaných; na patitulu dedikace Arne Sáňky Janu Konůpkovi; na titulním listu Konůpkův lept. Stran 232. Šité archy v původní kartonáži, u některých položek vepsány obyčejnou tužkou křížky, jinak dobrý stav. Díl 3 (1926-1929): výt č. 5 z 250 vydaných; pod tiráží dedikace Arne Sáňky Janu Konůpkovi; na titulním listu Konůpkův lept. Stran 328. Šité archy v původní kartonáži, velmi dobrý stav - z části nerozřezáno. Díly 4 (1929-1945) a 5 (1945-1970): Stran 684 + 540. Oba svazky původních volných arších v kartónových přebalech se strojopisně psaným štítkem na hřbetu, velmi dobrý stav. Unikátní "dotýkaný" exemplář v úplnosti vzácně vídaného fundamentálního díla. Komplet 5 svazků 24.000 Kč.

A4801: Dyrynk Karel - Typograf o knihách.
Praha 1925, Spolek Typografia. Iniciály Jaroslav Benda, úprava Karel Dyrynk. Vyšlo 200 nečíslovaných výtisků na ručním papíru van Gelder, vyrobeném speciálně pro tuto knihu. Reprodukováno 77 ukázek knižních úprav. Stran 346 + 12. (Sáňka 825) Ve volných arších v poloplátěné krabici (původní úprava, v níž vyšel celý náklad) se stopami běžné manipulace, zevnitř krabice vlepeno exlibris, jinak velmi dobrý stav. 3800 Kč.

A4802: The House. O knize Vojtěcha Preissiga.
Praha 1973, SPŠG. Maturitní práce Pavla Büchlera, text dr. Tomáš Vlček. Historie nikdy nevydané knihy; s 26 reprodukcemi (z části barevnými) dochovaných Preissigových typografických návrhů a ilustrací. Velmi zdařilý tisk. Na Proškových aukcích draženo v horších stavech za 1960 Kč a 1840 Kč (včetně aukční přirážky). Stran 48. Volné archy v původní obálce, zcela intaktní výtisk. 1600 Kč.

A4803: Hlavsa Oldřich - Typografická písma latinková.
Praha 1960. SNTL, 2. upravené a doplněné vydání. Stran 496. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami běžné manipulace, čtené. 780 Kč.

A4857: Jaroslav Benda - Písmo a nápis. Výklad a ukázky účelné práce písmové.
Berlin (1933), Heintze & Blantzkertz - nakladatelství děl o písmu. Tištěno na nažloutlém grafickém kartonu. Stran 16 + obálka. Formát 31 x 22 cm. Původní sešit se stopami pracovní manipulace, některé listy vypadlé, místy vpisky obyčejnou tužkou, čtené. 380 Kč.

A4858: Jarolímek V. A. - Od rukopisu k rotačce.
Praha 1941, Hokr, edice Škola do kapsy, řidčeji vídané 1. vydání s třemi přílohami (2 barevné), které v pozdějším vydání chyběly. Dodnes nepřekonaná příručka pokud jde o poměr rozsah/informace. Stran 128. Nakladatelská sponkou šitá vazba vlepená do původní obálky, stopy běžné manipulace, jen málo čtené. 190 Kč.

A4859: Noty. Objednávky, rytí, korektury, tisk.
Praha b. l. (cca 1930), Průmyslová tiskárna. Ojedinělá typografická příručka s četnými názornými ilustracemi, tištěno tříbarevně na matné křídě. Stran 32. Původní šitá brož, v pravém dolní rohu obálky drobný flíček od tekutiny, jinak dobrý stav. 140 Kč.

zpět



Erotica a soukromé tisky

A3764: Chansons sans honneur.
(Praha 1930) Olisbos sv. 1 (Picka, Čejka, Hokr). Nečíslovaný výtisk z 20 na císařském japanu (jinak vyšlo ještě 35 na italském Fabrianu a 65 na českém Eggerthově). Se čtyřmi původními erotickými lepty R. W. (= Jaroslava Picky, spolu s třemi malými suchými jehlami z Osmého dopisu markýze Edmonda de Grammont vévodkyni de Richelieu jde o jediné známé grafiky, které Picka pro své knihy vytvořil!) - ediční značka a tři celostránkové. Grafická úprava a tisk Jaroslav Picka. Formát 160x110. Stran 32. /Grimm 34/ Pornografické verše připisované Jaroslavu Vrchlickému. Jedno z nejvzácnějších Pickových erotik v nejpřednostnějším možném exempláři! Volné archy v původní slepé obálce s chlopněmi, obálka se stopami manipulace a skladování, vlastní archy v dobrém stavu. 9600 Kč.

A3928: Hirschfeld Magnus - Sittengeschichte des Weltkrieges (2 svazky).
Leipzig / Wien (1930) Verlag fur Sexualwissenschaft Schneider & Co. Slavné Dějiny mravů za světové války přinášející rozsáhlou textovou i obrazovou dokumentaci válečné obscenity a erotiky. Stran XX+416 a 448; v každém svazku navíc 24 barevných příloh mimo stránkování. V textu kolem tisícovky kvalitně reprodukovaných ilustrací - vše tištěno na křídovém papíru. Nakladatelské celoplátěné vazby se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, stopy časté manipulace; v druhém dílu razítkem tištěné přírůstkové číslo na titulu a na vazbě, často čtené, ale vcelku čisté. 2 svazky 1800 Kč.

A3993: Sade - Julietta čili Slasti neřesti.
Nedatovaný (konec sedmdesátých let) samizdatový strojopisný opis Pickova vydání. Stran 59. Listy A4 v kancelářské obálce, běžně čtené. 70 Kč.

A4041: Mallefille Felicien - Dona Juana memoiry lásky. Díl I-V (kompletní dílo).
Praha (1912-1915), Alois Hynek. Překlad J. Turnovský. "Původní vkusné a hojné illustrace" - celostránkové autotypie (autorem byl pravděpodobně Věnceslav Černý), z části erotické, tištěné na hladším papíru než text po jedné straně listů, řazených mimo paginaci. Klasický dobově soft-erotický krvák Jean Pierre Féliciena Mallefilla (1813-1868). Stran 296 + 306 + 328 + 374 + 296 a 20 + 20 + 22 + 20 + 25 listů obrázků. Vázáno v jednotných nakladatelských modrých celoplátěných (lipských) vazbách s reliéfní plastickou ražbou a barevným obrázkem na přední desce + slepotiskovými nakladatelskými a knihařskými (Nožička) značkami na zadní desce; vazby dobře zachovány (viz fotografie), tisk na všech předních deskách sytý a nepoškrábaný, hrany a hřbety jen s běžnými stopami manipulace, závěsy a předsádky s drobnými defekty vyplývajícími z technologie knihařského zpracování (efektní, ale fakticky velmi nekvalitní a málo trvanlivé), v knihách jen ojedinělé skvrnky, čtené, ale s ohledem na stáří a žánr v dobrém stavu. Komplet 5 svazků 4500 Kč.

A4042: Stern Rudolf - Láska a lysol.
Praha 1933, Prokop Toman. Výtisk č. 207 z 300. Původní dřevoryty Antonína Burky (3 v textu a 1 na obálce). Podpis autora a ilustrátora pod tiráží. Stran 40. Brož v původní obálce, dobrý stav. 180 Kč.

A4090: Aretino Pietro - Rozkošnické sonety.
(Praha) 1928, (Obrátil), edice Kulturně historických a literárních kuriozit sv. 1. Výt. č. 47 z výtisků 31-50 na holandském japanu (správně silném similijapu). Přeložil a doslov napsal Kamil Bareš (= K. J. Obrátil). Pornografické verše z XVI. století s dobovými ilustracemi - 15 původních pornografických obrázků Giulia Romana. (Sáňka 1198.) Stran 96. Brož v původní obálce, dobrý stav. 4800 Kč.

A4094: Miller Henri - Obratník Raka.
Praha 1938, Čejka, vyšlo v omezeném počtu výtisků. Překlad Quido Palička. Stran 352. Nakladatelská poloplátěná vazba, čtené. 280 Kč.

A4295: Perninger Josef Šebestián – Pod Panskou Parukou. Zápisky J. Š. P., písaře na panství v Č.
Praha (1924), Borský a Šulc, Knihy lásky a vášně sv. 2. Ilustrace R. Schlosser (erotické celostránkové obrázky - 8 barevných na přílohách mimo paginaci, perokresby v textu a barevná obálka). Stran 192. Erotická próza. Dobová poloplátěná vazba bez potisku s vylepenou obálkou na přední desce, mírně čtené. 320 Kč. ZADÁNO

A4296: D'Orliac Jehanne - Druhý manžel lady Chatterleyové.
Praha 1934, Fromek - Odeon. Vydáno jen pro subskribenty, jeden 200 nečíslovaných výtisků. Stran 204. Dobová celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, přivázána obálka (opravovaná bankovní papírovou lepící páskou), běžně čtené. 290 Kč.

A4411: de Mandiargues André Pieyre - Le Trésor cruel de Hans Bellmer.
Paris 1980, Le Sphinx / Veyrier. Významná monografie slavného surrealistického erotika. Formát 31x24 cm. Barevná fotografie výtvarníka a 112 celostránkových reprodukcí (103 kreseb, 3 oleje, 2 kresby tuží, 2 kvaše a 2 kombinované techniky). Stran 224. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou v ochranném igelitovém přebalu, dobrý stav. 1800 Kč.

A4412: Miller Henri - Obratník Raka.
Praha 1938, Čejka, vyšlo v omezeném počtu výtisků. Překlad Quido Palička. Stran 352. Nakladatelská celoplátěná vazba s přivázanou obálkou, stopy běžné manipulace, tisk na hřbetu mírně setřený, jinak dobrý stav. 340 Kč.

A4540: D'Aurevilly Jules Barbey - Ryšavá milenka.
Praha 1929, Neumann, Knížky pro potěšení sv. 8. Výt. č. 146C z 300 na českém ruč. papíru. Tři celostránkové erotické perovky V. Hrstky. Úprava Karel Dyrynk. Překlad Zdenek Hobzík. Formát 130 x 90. Stran 24 + předsádky. Titulní list tištěn dvoubarevně. Brožovaný výtisk v nepůvodní slepé obálce z ručního (původní obálky na nepřednostní výtisky byly standardně rovněž nepotištěné, z obyčejného barevného papíru - dosti křehkého takže bývají obvykle rozpadlé), velmi dobrý stav. 480 Kč.

A4541: Akty Zdeňka Virta.
Praha 1968, Orbis. 15 původních černobílých fotografií 17,5x12,5 v obálce z fotopapíru (s 16. aktem), přiložen tištěný dvojlist s průvodním textem, dobrý stav. 480 Kč.

A4542: Akty. Miloš Vojíř.
Praha (1968), Orbis. 15 původních černobílých fotografií 17,5x12,5 v obálce z fotopapíru (s 16. aktem), přiložen tištěný list s průvodním textem, dobrý stav. 480 Kč.

A4543: Akty. PF 1971.
Praha 1970, Orbis. 12 původních černobílých fotografií 10x7 v obálce ze silného igelitu; fotografie různých autorů uvedených na reversu snímků, kde jsou rovněž natištěny kalendáře na jednotlivé měsíce v roce, dobrý stav. 280 Kč.

A4544: Soubor barevných uměleckých aktů Romana Wittmanna, číslo 20.
Karlovy Vary, b.l (1968-1969), Fotoslužba. 5 původních barevných fotografií (14x9,5) poněkud plnoštíhlých modelek dobového stylu "krása bez závoje" v tištěné obálce, dobrý stav. 190 Kč.

A4545: Akty. III. soubor.
Praha b.l (1968-1969), Orbis. Čtyři z pěti původních barevných fotografií (17x115) poněkud plnoštíhlých modelek dobového stylu "krása bez závoje" ve zcela rozpadlé tištěné obálce. 90 Kč.

A4685: Bordel královský a Bordel národní.
Reprodukce doslovná, úplná a komentáře prostá dvou velmi vzácných divadelních her, tištěných r. 1790, jejichž původci zůstali neznámi. Tištěno v tiskáně Společnosti v Neuchâtel 1872.
Praha 1931, (Šeba) Libri prohibiti sv. I (jediný zjištěný). Výtisk z neuvedeného, ale malého počtu. Kvalitní tisk na ručním rýhovaném Zandersu; titulní list tištěn dvoubarevně. Dvě pornografické divadelní hry. Formát 165 x 125. Stran (6) + XXI + III + 97 + 3 (+3) + předsádky. Volné archy adjustováné v původním pouzdru z nekvalitního lámavého šedého kartonu zapečetěném papírovou přelepkou (zde zčásti poškozená při otvírání; na většině exemplářů chybí úplně), jinak velmi dobrý stav. 2600 Kč.

Girard Pierre - Poznejte lépe srdce žen.
Román. Praha 1928, Neumann, Knížky pro potěšení - jediný svazek II. řady. Frontispice a titulní list Karel Teige. Nečíslovaný a nesignovaný výtisk na lepším papíru (dřevaprostém hadrovém), jichž jinak vyšla jen stovka (tento je přetisk). Stran 194 + 2. Frontispice a titulní list tištěny dvoubarevně; v tomto exempláři titulní list a následující list s jednořádkovou tištěnou dedikací nahrazen kvalitním faksimile tištěným barevně na podobný papír, Teigeho frontispice je původní. Dosti čtená brož, místy skvrnky, kvalitně restaurováno v nové obálce s titulní nálepkou. 980 Kč.

A4743: Picasso's erotic Gravures.
New York 1969, Avantgarde Monotematické číslo slavného časopisu. Stran 60 + obálka. Kvart cca 28x28cm. Původní paperback, místy stopy po nešetrném listování; čtené, ale čisté. 390 Kč.

A4860: Benda Jaroslav - V kruhu divokých vášní. Dobrodužný román lidských srdcí. 2 díly.
Praha 1931-32, Tramp. Vzácně vídaný lehce erotický krvák, kolportovaný obskurním nakladatelem Kodymem jednou měsíčně v sešitové edici "Nové romány - Sborník dobrodružné četby Tramp" a posléze shrnutý ve dvou svazcích se samostatnými titulními listy a barevnými křídovými obálkami. Stran 1-400 a 401-784 + 2 titulní dvoulisty (kompletní dílo). Brožované vydání v původních obálkách, čtené, ale čisté. Dvousvazkový komplet 1500 Kč.

zpět



Bibliofilské tisky

A3325: Okénko do dílny umělcovy. Ročník I.
Praha 1940, Picka, Dyk a spol. Náklad 300 výtisků. Vzácně vídaný úvodní ročník periodika Konůpkova fan-klubu, obsahující mnohé zásadní a jinde nevydané materiály ke studiu jeho díla. Kompletní ročník včetně všech příloh běžného vydání (dřevoryt, litografie a zinkografie) - 6 čísel o celkovém rozsahu 72 stran + přílohy + titulní dvojlist + dvojlist s obsahem a tiráží; vycházelo bez obálek. Původní archy, dobrý stav. 1660 Kč.

A3326: Okénko do dílny umělcovy. Ročník IV+V.
Praha 1947-1949 (Picka a spol.). Dva kompletní ročníky (z V. vyšlo jen první číslo) - 7 čísel o celkovém rozsahu 108 + 16 stran + přílohy (vycházely jen v části nákladu pro ty subskribenty, kteří si připlatili polovinu běžné ceny navíc): v č. 1 kompletní (dřevoryt a dvě reprodukce), v čísle 2 chybí Zrzavého lept a reprodukce Koblihovy kresby, jinak kompletní (Konůpkův původní lept + 2 reprodukce; Adámkův původní dřevoryt; reprodukce Pacovského dřevorytu), v čísle 3 chybí všechny (2 dřevoryty a reprodukce), č. 4 kompletní (knižní příloha: Lifka - Kobliha s Koblihovým leptem a dřevorytem - celkem 12 stran), v č. 5 chybí dřevoryty Duša a Konůpek, zbyly tři přílohy (Řeřicha - 2 dřevoryty a Ikona z XV století), v č. 6 - chybí dřevoryt Duši, reprodukce Konůpka a obsah ročníku, zbyla jediná příloha (Konůpkovo exlibris pro Beneše), č. 1/V - ze čtyř příloh chybí dvě (mědirytina Chatrného a lept Rozkopala), zbyly dvě (pův. dřevoryty Fuchse a Ceplechy). Původní sešity v obálkách, na nichž místy věcné marginálie a podtrhávky perem, jinak dobrý stav. 1450 Kč.

A3327: František Bílek - Pracovna.
Praha 1941 (Picka a spol.) příloha Okénka. Tři kresby Jana Konůpka. Vyšlo 250 výtisků (u poloviny nákladu byl navíc přiložen lept - tento výtisk je z té druhé poloviny). Stran 8. Původní arch, vyšlo bez obálky, dobrý stav. 180 Kč.

A0517: Polan Bohumil - Koncert na lesní roh.
Praha 1927, Dyk Emporium. Výt č. 194 z 230 vydaných. Tištěno na Van Gelderu. V protititulu původní signovaný celostránkový lept Jana Konůpka. Stran 30. Původní brož s obálkou, dobrý stav. 480 Kč

A1759: Flaubert Gustave - Legenda o svatém Juliánovi Pohostinném.
Praha 1925, Dyk, Vinice sv. 3. Nečíslovaný výtisk z 250 vydaných (v místě pro číslo kdosi propisovačkou dopsal 15). Pět originálních rytin Jana Konůpka. Stran 64. Brož v nepůvodní slepé obálce se stopami manipulace, mírně čtené, ale čisté, z části nerozřezané. 290 Kč.

A0163: Rašín Jaromír - Kleopatra.
Praha 1928, soukromý tisk autora. Původní dřevoryty František Kobliha - celostránkový frontispis a rámce na všech stranách. Dvoubarevný tisk. (Sáňka 1935) Nestránkováno (20 str.). Původní brož - obálka se stopami manipulace, ve hřbetu šetrně opraveno, jinak dobrý stav. 160 Kč.

A0685: Puškin A. S. - Měděný jezdec.
Praha 1948, Durych. Vydáno pouze 40 výtisků. Ve frontispicu signovaný lept Bedřicha Svobody. Stran 32. Původní brož s obálkou, Místy skvrnky od nevhodného skladování, jinak uspokojivý stav. 240 Kč.

A0686: Longfellow H. W. - Staré hodiny na schodech.
Praha 1948, Durych. Vydáno pouze 40 výtisků. Stran 32. Původní brož s obálkou, ve hřbetu vetchý papír obálky rozlámán, jinak vcelku uspokojivý stav. 90 Kč.

A0696: Sova Antonín - Balada o jednom člověku a jeho radostech.
Praha (1902), Hejda a Tuček. Ilustrace a obálka František Kupka. Stran 82. Nakladatelská celoplátěná vazba se secesní ornamentací, obálka přivázána; stopy běžné manipulace; sponky, jimiž je kniha šita, zrezlé, ale drží; celkově s ohledem na stáří dobrý stav. 1200 Kč.

A0826: Bohdan Jelínek - Básně.
Praha 1931, Kobliha. Vyšlo 77 nečíslovaných výtisků; tento v tiráži Koblihou signován a připsán Cyrilu Boudovi. Ve frontispicu původní celostránkový dřevoryt Františka Koblihy signovaný tužkou + dřevorytová ediční značka a vigneta na titulu. Stran 24. Šité archy v původní slepé obálce, která je ve hřbetu částečně rozpadlá, jinak dobrý stav. 570 Kč.

A1016: Z Goethova odkazu.
Praha 1916, Bradáč. Na titulním listu původní lept V. H. Brunnera. Výtisk z malé části nákladu na ručním papíru. Překlady Otakara Fischera (Goethe, Hölderlin, Nietzsche aj.). Stran 84. Nakladatelská celopapírová vazba se stopami manipulace, hřbet nahoře mírně poškozen, ale drží, jinak dobrý stav. 490 Kč.

A1747: Deml Jakub - Ledové květy.
Tasov 1959 / Praha 1966, Chválův 8. leták. Poslední kapitola z knihy Moji přátelé tištěná zde poprvé. Původní lina Jaroslava Vodrážky. Vyšlo 100 výtisků, tento z nepatrné části nákladu vytištěné na ručním papíru. 8 stran. Původní brož, intaktní výtisk. 240 Kč.

A1749: Dopis Josefa Mánesa Františku Stulíkovi.
Praha 1963, Chválův 1. leták. Původní signovaný dřevoryt Jaroslava Vodrážky. Vyšlo 100 výtisků, tento z nepatrné části nákladu vytištěné na ručním papíru. 8 stran. Původní brož, intaktní výtisk. 180 Kč.

A1261: Dopis Josefa Mánesa Františku Stulíkovi.
Praha 1963, 1. Chválův leták. Původní signovaný dřevoryt Jaroslava Vodrážky. 100 nečíslovaných výtisků. 8 stran. Původní arch, dobrý stav. 120 Kč.

A1552: Laichterová-Koubová Anuše - Veliké a jasné slzy pravdy.
Praha 1960, Chvála (neuvedeno). Bibliograficky nepodchyceno, vyšlo cca 50 výtisků, tento jeden z několika nakladatelských na ručním papíru. V protititulu vlepena reprodukce fotografického portrétu autorky, na obálce vigneta. Stran 24. Brož v původní obálce, dobrý stav. 160 Kč.

A2159: Dvořák Arne - Kníže.
Praha 1908. Šimáček. Ilustrace František Petr - neobyčejně zdařilá knižní úprava! Stran 102. Brož v původní obálce, dobrý stav. 490 Kč.

A1117: Dvořák Arne - Kníže.
Praha 1908. Šimáček. Ilustrace František Petr - neobyčejně zdařilá knižní úprava! Stran 102. Brož v původní obálce, na hřbetu vytržen nepotištěný kousek obálky (cca 0,5-1 cm), v knize není zařazen list s ediční značkou (=strany 1 a 2), na první a poslední straně knihkupcovo razítko, jinak velmi dobrý stav. 390 Kč.

A1273: Dvořák Arnošt - Král Václav IV.
Praha 1910, Nová edice. Výtisk č. 1538 z 1600 vydaných. Pět celostránkových barevných dřevorytů Františka Kysely. Jedna z nejproslulejších knižních úprav své doby. Stran 94. Dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu; stopy běžné manipulace odpovídající stáří knihy, zlatá barva na dřevorytech bez protištění písmen častého u většiny exemplářů, původní obálka přivázána, celkově dobrý stav. 380 Kč.

A3670: Macleod Fiona - Pověsti z Hebrid.
Brno 1933, Atlantis sv. 18. Výtisk č. 185 z 350 vydaných. Keltské povídky. Stran 108. Brož v původní obálce z ručního papíru s ochranným přebalem, velmi dobrý stav. 290 Kč.

A1556: Macleod Fiona - Pověsti z Hebrid.
Brno 1933, Atlantis sv. 18. Výtisk č. 250 z 350 vydaných. Keltské povídky. Stran 108. Brož v původní obálce z ručního papíru s potrhaným ochranným přebalem, mírně čtené. 220 Kč.

A2792: Bertrand Aloysius - Kašpar noci.
Brno 1947, Atlantis sv. 66. V protititulu původní signovaný lept Václava Zikmunda. Stran 200. Původní brož s obálkou a ochranným přebalem, velmi dobrý stav. 540 Kč.

A1561: Chateaubriand - Atala / René.
Praha 1926, Fromek Odeon, 1. svazek Bibliofilské edice. Výt. č. 109 z 500 vydaných. Stran 144. Nakladatelská celokožená vazba s tiskem na hřbetu a obou deskách, zlatá ořízka, stopy běžné manipulace, hrany trochu odřené, hřbet mírně vyrudlý, jinak dobrý stav. 490 Kč.

A1563: Aubry Octave - Císařovna Eugenie. 2 svazky.
Praha 1932, Melantrich. Výtisk č. 4 z 10 na ručním Vergé Blanc. Stran 240 + 176 + hlubotiskové přílohy na křídě. Nakladatelská celopergamenová vazba, zlatá ořízka, dobrý stav. Komplet 2 svazky 880 Kč.

A1708: Breisky Arthur - Triumf zla. Essaie a evokace.
Praha 1927, Rudolf Breiský a Prokop Toman. Výtisk č. 55 z 65 přednostních na silném ručním Van Gelderu. V protititulu původní signovaný dřevoryt Františka Koblihy, na titulu a v textu kresby Zdenky Braunerové, předmluva Jiřího Karáska ze Lvovic. Signováno Braunerovou a Karáskem pod tiráží. Stran 100. Původní nakladatelská kartonáž s ochrannou krabicí, tenký černý potahový papír na hranách běžnou manipulací prodřený (způsobem obvyklým na většině nesvázaných exemplářů), jinak velmi dobrý stav. 3320 Kč.

A1715: Zeyer Julius - Tři legendy o Krucifixu.
Praha 1925, Česká grafická unie, výt. č. 314 z 550 vydaných. 3 původní lepty Cyril Bouda a barevná kresba na obálce (vylepena na patitulu). Stran 82. Tištěno na ručním papíru Van Gelder. Formát 250 x 170 mm. Nakladatelská celokožená vazba (varianta s textem na přední desce) v původním ochranném pouzdru s nakladatelskou nálepkou, dobrý stav. 1890 Kč.

A1754: Babler Otto F- Žaltář krále Davida.
Olomouc (1936) Spolek ochrany zvířat. Vyšlo 98 výtisků na kvalitním německém similijapanu. 3 barevné ilustrace Milady Marešové. Stran 8 + obálka. (Sáňka 2265) Původní sešit se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 100 Kč.

A2430: Claudel Paul - Pod hradbami athénskými.
Olomouc 1938. Babler, Hlasy sv. 41. Výt. č, 51 z 350 vydaných. V protititulu původní dřevoryt Jiřího Jašky. Podpis vydavatele a navíc dedikace výzdobce v patitulu. Původní šitá brož v obálce, dobrý stav. 180 Kč

A1755: Šarić Ivan Ev. - Judith.
Olomouc 1937, Babler, Hlasy sv. 34. Výt. č. 99 z 400 vydaných. Signováno vydavatelem na patitulu. Ilustrace Břetislav Štorm. Stran 36. Šitá brož v původní obálce, dobrý stav, 160 Kč.

A1771: Čapek Karel - O zvláštních vínech.
Praha 1981, Společnost bratří Čapků; novoročenka. Vyzdobil Cyril Bouda. Tiskl Vladimár Bujárek. Arch A4 dvakrát přeložený, dobrý stav. 30 Kč.

A2018: Tabula entomologica - Hymenoptera.
230 ručně kolorovaných rytin z cyklu Georg Wolfgang Franz Panzer (1755-1829) & Jacob Sturm (1771-1848) Faunae insectorum germanicae initia, Norimbergae: Felseckerschen buchhandlung, 1793-1813.
Monumentální dílo slavného lékaře a entomologa Panzera vydávané ve spolupráci s rytcem Sturmem se během dvaceti let rozrostlo na 2.640 lístků s ručně kolorovanými Sturmovými rytinami a průvodním Panzerovým textem. Vyšlo celkem 109 částí obsahujících vždy cca dva tucty lístků. Komplet je dnes mimořádně raritní a i jednotivé fragmenty jen zřídka dostupné. Náš separát vázaný v dobové celopapírové vazbě zahrnuje v prvním svazku především pilatky, lumky a šíronožky, ve druhém zejména včely a pískorybky. Všechna hesla byla pozdějším majitelem opatřena přesnými českými názvy (psáno jemně perem na okrajích stránek). Převážná většina obrázků je ve velmi dobrém stavu, jen ojediněle (cca 5 lístků) mají výraznější skvrnky, vzniklé zjevně už před svázáním a nenarušující vlastní grafiku. 2 svazky 15.520 Kč.

A2019: The Arabian Nights' Entertainments consisting of One Thousand And One Stories in one volume embellished with nearly one hundred and fifty engravings.
London, Printed by J. Limbird for Ernest Fleischer, Leipzig, 1827. Poměrně vzácně se vyskytující vydání pohádek tisíce a jedné noci. 12+ 556 stran, frontispice, titul a cca 150 drobnějších rytin v textu, dobová polokožená vazba se stopami manipulace; s ohledem na stáří celkově uspokojivě zachováno. 2800 Kč.

A2020: Moucha Miloslav - Livre Bereshit.
Paris / Praha, 1992, nákladem vlastním. Výtisk č. 21 ze 72 vydaných. 10 původních celostránkových dřevorytů, každý z nich zvlášť číslován a parafován tužkou, znovu číslováno a signováno před tiráží. Jedna z nejmonstrosnějších a nejhonosnějších bibliofilií u nás v devadesátých letech vydaných; autor ji údajně prodával za částku kolem 50.000 Kč. Formát cca 60 x 40 cm. Tištěno na 280gramovém chaois velínu s vodoznakem BFK RIVES FRANCE. Původní brož ve slepé obálce z okrového kartonu v ochranném celoplátěném foliu s dřevěnými postranicemi, na jednom místě obálka i pouzdro nepatrně (v rozsahu cca 2 cm) poškozeny nešetrnou manipulací při skladování, jinak téměř intaktní. Vzhledem k rozměrům a ceně knihy nezbytný osobní odběr po předchozí e-mailové dohodě! 25.750 Kč.

A2831: Toman Prokop ml. - Hovory s knihami a lidmi.
Praha 1934, Protos sv. 4. Výt. č. 76 z 300 vydaných, podpis autora pod tiráží. Dřevoryty Zdenky Braunerové. Stran 68. Šitá brož v původní obálce, obálka s výraznými stopami manipulace - četné skvrnky, hřbítek dole utržen v rozsahu asi 2 centimetrů; vlastní kniha čtená, ale čistá. 480 Kč.

A2049: František Ketzek - Naši Svatí a Blahoslavení. Dvanáct původních litografií s předmluvou S. M. Braito.
Praha 1944. 12 signovaných barevných litografií tiskového formátu 33 x 24, vše paspartováno, výsledný formát 46 x 32. Na válečné poměry neobyčejně honosně pojatá, výpravná publikace mohutného formátu. 12 listů v paspartách dvojlist úvodního tištěného textu, originální poloplátěné folio, se stopami běžné manipulace a skladování, dobrý stav. 1800 Kč

A2066: Březina Otokar - Tajemné dálky a Svítání na západě.
Praha 1900, Moderní revue. Tři originální litografie Františka Bílka. První ilustrované vydání, tištěno na ručním papíru, náklad neuveden (300 výtisků). Stran 80. Dobová poloplátěná vazba bez tisku na hřbetu, na přední straně několik tmavších skvrn od nevhodného skladování, ojedinělé stařecké skvrnky hlavně na předsádkách, jinak čisté a prakticky nečtené. 1450 Kč.

A2067: Březina Otokar - Tajemné dálky a Svítání na západě.
Praha 1900, Moderní revue. Tři originální litografie Františka Bílka. První ilustrované vydání, tištěno na ručním papíru, náklad neuveden (300 výtisků). Stran 80. Dobová polokožená vazba, na titulních listech obou oddílů vyzmizíkované veršované dedikace, na prvním navíc slepotiskové razítko majitele, čtené, ale s ohledem na stáří knihy ve vcelku uspokojivém stavu. 990 Kč.

A2086: Slowacki Julius - Anhelli.
Praha 1946, Pohořelý, Tři celostránkové původní dřevoryty a obálka Františka Koblihy. Stran 100. Nakladatelská polopergamenová vazba, dobrý stav. 320 Kč.

A2091: Autengrubrová Růžena - Růžová zahrádka nejmenší.
Praha 1930, Rašín + Autengrubrová. Vyšlo 150 nečíslovaných výtisků. V protititulu původní lept Cyrila Boudy. Tištěno na Van Gelderu. Stran 48 (nepaginováno). Brož v původní obálce s ochranným přebalem, velmi dobrý stav. 860 Kč.

A2092: Stloukal Karel - Sv. Václav a idea svatováclavská v našich dějinách.
Praha 1929, politický klub ČSND. Výtisk č. 136 z 250 na ručním papíře. Dedikace autora Rudolfu Medkovi. Obálka a frontispice Jan Konůpek. Stran 58. Dobová polokožená vazba s tiskem na hřbetu a zlatou ořízkou, dobrý stav. 480 Kč

A2094: Moučka Josef - Z rozprav s Otokarem Březinou.
Praha 1929, Srdce. Výtisk č. 18 za 100 na ručním Fabrianu Dippia Reale. Stran 72. Dobová polopergamenová vazba, dobrý stav. 180 Kč.

A2096: Chajjám Omar - Múdrosť vína (Rubáiját).
Bratislava 1931, Krásna kniha s. 5. Výtisk č. 49 z 85 vydaných. Obálka a signovaný frontispic - původní linoryty Karla Štiky, jeho dedikace za tiráží; pod tiráží signováno překladatelem E. B. Lukáčem. Tištěno na Van Gelderu. Impozantní bibliofilie formátu 33 x 25 cm, Stran 32. Brož v původní obálce s výraznějšími stopami manipulace a skladování, jinak čisté. 450 Kč.

A2391: Dauthendey Max - Lingam.
Praha 1919 družstvo Máje, Dvanáct asijských novel. Překlad Alfons Breska. Úvodní studie Arne Novák. 6 celostránkových původních dřevorytů, dřevorytové předsádky a barevná litografie na vazbě František Kobliha. Stran 143 s. Nakladatelská celopapírová vazba s hřbetem dosti poškozeným nešetrnou manipulací, jinak dobrý stav. 380 Kč.

A2416: Durych Jaroslav - Píseň o růži.
Praha 1934, Melantrich. 3. vydání. Výtisk č, 5 z 10 na ručním Vergé Blanc. Stran 210. Dobová celokožená vazba s tiskem a ozdobnými vazy na hřbetu, zlatou ořízkou, se stopami manipulace a nevhodného skladování jakož i pozdějších neúspěšných amatérsky-restaurátorských pokusů, jinak ale čisté a prakticky nečtené. 190 Kč.

A2423: Lermontov M. J. - U hraběnky V. byl hudební večírek.
Praha 1941, Vilímek. Výtisk č. 184 z 200 na holandu Pannekoek, pod tiráží podpis ilustrátora Františka Tichého (obálka, dvě dvoustrany a koncová vigneta). Stran 40. Zdařilá umělecká polopergamenová vazba se zlatým tiskem na hřbetu, potahovaná škrobákem, obálka přivázána, ochranné pouzdro, dobrý stav. 890 Kč.

A2608: Palečková Libuše - Siločáry.
Praha 1980, edice P, sv. 1, soukromý tisk. Výtisk č. 61 ze 77 vydaných. Původní litografie Josef Paleček - 5 celostránkových barevných a jedna drobnější + černobílá na obálce. Signováno výtvarníkem pod tiráží. Hezky udělaný bibliofilský tisk ze samizdatové éry. Stran 40 (vyskládáno jako 20). Brož v původní obálce - jednostranně potištěné volné archy složené japonským způsobem, tištěno na kvalitním ručním Ingresu. Dobrý stav. 680 Kč.

A2610: Novotný Antonín - Čtení o paláci Colloredo-Mansfeldů.
Praha 1945, Žikeš Sibi et Amicis. Ze 100 výtisku na ručním papíru Fabriano, pod tiráží podepsaných autorem i výzdobcem. Výzdoba Jan Konůpek - signovaný lept v protititulu a 4 kresby v textu. Stran 32. Původní brož s obálkou, křehký papír ve hřbetu na okrajích mírně vydrolen, jinak dobrý stav. 460 Kč

A2611: Svoboda Emil - Dvojí láska.
Praha 1935, Dyk - Emporium. Obálka a titul s kresbou Jana Konůpka. Podle soupisu M. Bajerové /in: Strahovská knihovna 71/ vydáno jen 100 výtisků; Sáňka neuvádí. Eseje na téma Erós vs. Agapé. Stran 92. Šitá brož v původní obálce, mírně čtené. 190 Kč.

A2613: T. G. Masaryk zemřel 14. září 1937.
Praha 1937, Holman, Janda a Sonberg. Vyšlo 250 nečíslovaných výtisků. Tištěno na holandu Pannekoek. Pět původních dřevorytů Karla Svolinského. Posmrtné projevy Hodži, Malypetra, Soukupa a Beneše. Stran 48. (Sáňka 4068) Původní kartonáž ve slepém černém papíru se skvrnkami od skladování přetažená jiným černým slepým papírem (patrně ochranným z balíčku fotopapírů); vlastní archy brožované knihy v dobrém stavu. 270 Kč.

A1544: Nerval Gérard de - Očarovaná ruka.
Praha 1927, Hyperion sv. 30. Ve frontispicu originální mědirytina, na obálce původní linoryt Cyrila Boudy. Stran 112. (Sáňka 1816) Původní šitá brož v obálce, dobrý stav. 570 Kč.

A1120: Rachilde - Dcera vlčákova.
Praha 1921, Novák. Výtisk č. 355 z 560 vydaných. Frontispice původní lept T. F. Šimona. Překlad Bohuslav Reynek. Stran 64. Nakladatelská celokožená vazba, stopy běžné manipulace odpovídající stáří, vcelku dobrý stav. 1280 Kč.

A3016: Eisner Pavel - Dopisy MUDr. Oto Dubovi.
Šest strojem psaných, pokud je nám známo nikdy nepublikovaných důvěrných dopisů lingvisty, spisovatele a básníka Pavla Eisnera (1889 – 1958) lékaři a spisovateli Dubovi. Dopisy pojednávají nejen o autorově zdravotním stavu, ale komentují dobové souvislosti literární i politické; kriticky se zmiňují kupříkladu o Jiřím Weillovi. Originální strojopisy:
a) 28. 6. 1945 (jednostranně psaný list - 1 celá strana proloženého textu, signováno)
b) 24. 8. 1945 (jednostranně psaný list - 1/5 strany (7 řádek) proloženého textu, signováno křestním jménem)
c) 4. 2. 1946 (oboustranně psaný list - 2 strany proloženého textu, signováno křestním jménem na zadní straně)
d) 27.+ 29. 10. 1946 (oboustranně psaný list - 1 a 1/2 strany hustého textu, signováno na přední, parafováno a rukopisnou douškou doplněno na zadní straně)
e) 28. 1. 1949 (oboustranně psaný list - 1 a 1/2 strany proloženého textu, signováno na zadní straně)
f) nedatováno (oboustranně psaný list - 1 a 1/2 strany proloženého textu, parafováno na přední straně)
Přiložena Eisnerova sbírka Sonety kněžně s autorovou dedikací Oto Dubovi. Kompletní rukopisný konvolut 6.230 Kč.

A0678: Rolland Romain - Dobrý člověk ještě žije.
Praha 1924, Symposion sv 14. Stran 208. Původní dřevoryty Vl. Silovský. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 130 Kč.

A0676: Ramón Goméz de la Serna - Černá a bílá vdova.
Praha 1927, Symposion sv. 26. Výtisk č. 350 z 500 na Japanu Banzay. Stran 236. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 320 Kč.

A3027: Rolland Romain - Mystický a činný život dnešní Indie. Díl I - Ramakrišna, díl II - Vivekananda.
Praha 1931, Symposion sv. 53. Kompletní dílo. Stran 304 + 392. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. Komplet 2 svazky 720 Kč.

A2057: Poe E. A.
Praha 1928, Škeřík, Prokletí básníci sv. 2. Stran 64. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 280 Kč.

A2061: Jarry Alfred - Nadsamec. Messalina, Ubu králem.
Praha 1930, Škeřík, Prokletí básníci sv. 5. Výtisk č. 220 z 250 na simili japanu. Stran 296 . Nakladatelská vazba v balonovém plátně, čtené. 790 Kč.

A3051: Nezval Vítězslav - Hra v kostky.
Praha 1928, Škeřík, Plejada sv. 7. Vazba Vít Obrtel. Stran 144. Nakladatelská celoplátěná vazba v obyčejném plátně, dobrý stav. 390 Kč.

A3076: Kael - Povídky o Číně.
Bratislava 1933, Linografia K. Jaroň a spol., soukromý tisk. Výt. č XIII z 50 na Hollandu (a celkem 250 vydaných). Stran 36. Nakladatelská celoplátěná vazba v kuriosní "čínské" typografii (identické s obálkou brožovaných výtisků), hřbet trochu vyrudlý, ojedinělé skvrnky, stopa po odstraněném ex libris, celkově nicméně v ještě dobrém stavu. 280 Kč.

A3131: Šalda F. X. - Dvě stati.
Jaroměř 1937, Loužil. Výt. č.7 z 50 na chamois Pannekoeku. Upravil a vytisk K. Dyrynk. Stran 40 + předsádky. /Sáňka 5044/ Brož v původní obálce, na jejíchž vnitřních chlopních stopy lepidla po upevnění ochranného přebalu, jinak dobrý stav. 980 Kč.

A3132: Rosůlek Jan Václav - Křik v poušti.
Vyškov 1925, Obzina, Edice krásných tisků sv. 12. Výt. č. 110 z 300. Původní dřevoryt a grafická úprava Jaroslav Benda, Tištěno na similijapanu, obálka na ručním. Stran 40. /Sáňka 1079/ Brož v původní obálce, stopy běžné manipulace odpovídající stáří. 280 Kč.

A3136: Průcha Jindřich - Úryvky z dopisů slečně Ludmile Hegenbartové.
Praha 1926, Mánes. Vybral Emil Filla. Výtisk č 533 (sic! - číslováno paginýrkou) z pětiset vydaných. Tištěno na ručním papíru, za titulem vylepen autorův autoportrét tištěný hlubotiskem. Stran 40. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 100 Kč

A3188: Mánes - Dopisy Josefa Manesa Henriettě z Rittersbergů a Jindřišce z Rittersbergů (Slavínské).
Praha 1912, Nová edice. Úprava František Kysela. Překlad A. Matějček. Tištěno na bílém ručním papíru, dvě přílohy s vylepenými fotografiemi na odlišném šedém ručním. Stran 36. Nakladatelská celopapírová vazba se stopami manipulace odpovídajícími stáří knihy, na titulním listu razítkové exlibris K. M. Walló, jinak dobře zachováno. 140 Kč.

A3312: Březina Otokar - Hudba pramenů.
Praha 1918, Odkaz. 2. vydání (první v této úpravě) - výtisk na lepším papíru. Výzdoba František Bílek - 5 původních dřevorytů a 5 kreseb. 56 stran. Narozdíl od běžně dostupných výtisků byly to zřídka vídané exempláře tištěny celé na kvalitní bílé křídě; dřevorytové přílohy pak na silném bílém grafickém papíru; takže kvalita tisku je výrazně vyšší. Brož s dobře zachovalou původní obálkou, okraje s mírnými stopami manipulace, jinak velmi dobrý stav - kvalitní sběratelský exemplář. 1290 Kč.

A0319: Březina Otokar - Hudba pramenů.
Praha 1918, Odkaz. 3. vydání. Výzdoba František Bílek - 5 pův. dřevorytů a 5 kreseb + obálka. 56 stran. Dobová celoplátěná vazba se zlatým secesním tiskem na přední desce, vloženo v papírovém pouzdru se stopami manipulace, obálka přivázána, vcelku dobrý stav. 440 Kč.

A3331: Boleslavské motivy v díle Jana Konůpka.
Mladá Boleslav 1951, katalog výstavy. Výt. č 43 z 90 vydaných. Původní lept a dvě kresby Jana Konůpka. Text Jiří Konůpek. Stran 8. Dvojlist v obálce se stopami manipulace, ochmatané, ale čisté, lept zcela nepoškozený. 440 Kč.

A3135: B/B/B (Buchlovan) - Pár řádků o Šh (Švehlovi).
Kroměříž 1941, Buchlovan. 99 nečíslovaných výtisků. Kresba na titulu, obálka a úprava Jan Konůpek. Stran 36 (nepaginováno). Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 120 Kč.

A3423: Scheinpflugová Olga - Štedrovečerní.
Přerov 1936, soukromý tisk, Bedřicha Ferta. Tištěno na ručním papíru. Lokální bibliofilie Sáňkou nepodchycená. Stran 8. Archy všité v původní slepé obálce, na jejíž vnitřní straně je razítkové exlibris, dobrý stav. 110 Kč.

A3425: Hruška A. E. - Poučná Pjseň o žiwotě doktora Frantisska Páty, dle sepsánj saučasného historika, pana E.A. H., a k Wánocům L. P. 1935 na swětlo wydaná.
Praha 1935, Páta. Ilustrace autor. 8 stran. Sáňka nezaznamenal. Původní nerozřezaný arch, velmi dobrý stav. 50 Kč.

A3481: Kvapil František - Bělohorské melodie.
Praha 1918, Veraikon sv 13. Ve frontispicu původní lept Jan Konůpka. Stran 40. Nakladatelská celopapírová vazba s Konůpkovou perovkou na přední desce, zlatá ořízka, dobrý stav. 390 Kč.

A3584: Šalda F. X. - Dílo Dostojevského a jeho položení evropské.
Praha 1931, Girgal. Vyšlo celkem jen 34 výtisků - 19 pro páteční kroužek ve vinárně U Šupů a 15 pro knihkupecké přátele, tento s věnováním Girgala kolegovi Šarapatkovi. Stran 22. Brož v původní kartonáži s nálepkou, velmi dobrý stav. 460 Kč.

A3587: Granville-Geiringer Carl - Edvard Beneš, průkopník prostoty.
Tábor 1938, Edice Tribuna. Výt. č 473 z neuvedeného nákladu. Popis autora pod tiráží. Soukromý tisk vydaný u příležitosti návštěvy presidenta Dr. E. Beneše v Táboře dne 21. května 1938. Stran 28. Šitá brož v původní obálce s titulní nálepkou, dobrý stav. 140 Kč.

A3663: Epilegomena k Hlaváčkovým žalmům.
Praha, vydal A. Hartl jako novoročenku 1936. Výt. č. 2 z 200 vydaných. Tištěno na papíru Papyrue. Stran 32. Brož v původní obálce, dobrý stav. 380 Kč.

A3664: Kotrba Emil - Arno Nauman.
Rožďalovice 1959, Rajman. Tiskl Chvála. Třířádková dedikace vydavatele + podpisy autora a tiskaře pod tiráží. Ve frontispicu původní Neumannův lept z roku 1920 (tiskl Pegrassi). Tištěno na ručním papíře. Náklad neuveden (Chvála produkoval obvykle mezi 50 až 100 výtisky). Stran 20. Nakladatelova vlastní vazba v poloplátně potahovaném škrobákem, titulní nálepka na hřbetu, ochranné pouzdro, dobrý stav. 390 Kč.

A3668: Hercíková Jaroslava - Modrá tišina.
Bologna 1991, Il Margine. Česky. Výt. č. 411 ze 499. Dedikace autorky na titulním listu. Stran 64. Nakladatelská měkká vazba, dobrý stav. 160 Kč.

A2522: Kurs sv 7 (sbírka 3.).
Stará Říše, červen 1923. Obsahuje mj. Quinceyho Klepání na bránu v Mackbethu a výbor z Papiniho. Texty kompletní; v přílohách světlotiskový portrét Metoda Vojtka a 2 dřevoryty (jeden barevný) Methoděje Floriana; chybí 3 obrázky Karla Votlučky a 4 Methoděje Floriana. Brož v původní obálce, místy světlé skvrnky, uspokojivý stav. 160 Kč.

A1350: Nova et vetera č. 25.
Stará Říše na Moravě 1917. Stran cca 150 + 2 obrázky na přílohách. Chybí obrázek Šindler - Větrný mlýn, jinak kompletní. Dobová celoplátěná vazba s částečně setřelým tiskem, čtené. 170 Kč

A3089: Synge J. M. - Studnice světců.
Stará Říše 1921, Nova et vetera sv. 44. Stran 88. Brož v původní obálce, kromě posledního archu nerozřezáno, stopy skladování, jinak dobrý stav. 90 Kč.

A2769: Archy (konvolut).
Stará Říše. Složky z několika čísel Archů, cca 200 stránek, 6x Prameny, 5 obrázků + dřevoryty v textu; rozsáhlejší složky: Belloc - Pan Wells a Bůh (48 stran), Papini - Kant (32 stran), Uexkküll - Svět, v němž žijeme (20 stran), Schickele - Loylola (20 stran) + 13 dalších. Původní archy, čtené. 100 Kč.

A3732: Rašín Jaromír - Kleopatra.
Praha 1928, soukromý tisk autora. Původní dřevoryty František Kobliha - celostránkový frontispis a rámce na všech stranách. Dvoubarevný tisk. (Sáňka 1935) Nestránkováno (20 str.). Původní brož, dobrý stav. 190 Kč.

A3771: Chvála Alois - Setkání s Mikolášem Alšem.
Praha 1968. Chvála. Vyšlo 100 nečíslovaných výtisků. 20 stran. Volné archy v původní obálce s chlopní, dobrý stav. 80 Kč.

A3772: Apollinaire Guillaume - Quevlo-ve?
Praha 1954, SNKL, neprodejná novoročenka redaktorů. Překlad F. A. Kypta, ilustrace Radim Malát. Na záložce pět podpisů - výzdobce Maláta a čtyři nečitelné (patrně redaktorů, jeden snad Jan Řezáč). Zdařilý, na bibliofilili aspirující tisk. Stran 16. Volný arch v původní obálce, dobrý stav. 380 Kč.

A3827: Maria Jaroslav - Grabbe. Rysy generální.
Tábor 1930, nákladem vlastním (jako poděkování za přání k šedesátinám). Nečíslovaný exemplář mimo 100 vydaných číslovaných výtisků. V protititulu signovaný dřevoryt Františka Koblihy + iniciála a 2 vignety z textu. Tištěno na hollandu Pannekoek. Stran 20+4 +předsádky z identického ručního papíru. /Sáňka 4031/. Jediná existující česká knižní studie o oblíbeném autorovi Ladislava Klímy. Pravděpodobně archivní přetisk, jinak kompletní a na plnohodnotném papíru vytištěný a výtvarníkem podepsaný. Volné archy v nepůvodní slepé kartonáži (původní obálka byla rovněž slepá); dobrý stav. 870 Kč.

A3828: Jirát Vojtěch - Benátský dialog.
Praha 1945, Janská, Svítání sv. 1. Výtisk na ručním hollandu značený "R" (mimo 50 řádně vydaných číslovaných). Dřevoryty Františka Koblihy - dva celostránková, tulní list a závěrečná vigneta. Stran 64. Archivní přetisk exempláře na lepším papíru. Volné archy v původní obálce; dobrý stav. 560 Kč.

A3831: Ponchon Raul - Můza v hospodě.
Praha 1948, Pour. Výt. č. 225 z 300 na čerpaném Maršovu se čtyřmi mědirytinami Václava Maška, pod tiráží popis výtvarníka a suchá pečeť vydavatele. Stran 44. Volné archy v původní obálce s chlopní, obálka se stopami běžné manipulace, na jejím předním dolním rohu oslí ucho, jinak dobrý stav. 490 Kč.

A3836: Kde domov můj?
Praha 1934, Chvála, Listy k srdci sv 1. Náklad neuveden. Ilustroval František Ketzek. Stran 24 (nepaginováno). Šitá brož v původní obálce s nálepkou, dobrý stav. 100 Kč.

A3837: Chvála Miloš - Dárek z lásky.
Praha 1964, Chvála. Vyšlo 50 výtisků. Lina Jaroslava Vodrážky (tříbarevný frontispic, ediční značka opakovaná na obálce + 20 iniciál a zarážek v textu). Stran 24. Volné archy v původní obálce, hřbet dole opravovaný podlepením, jinak dobrý stav. 180 Kč.

A3885: Táborský František - Slavík.
Praha 1935. Wagner. Dvě dvoustránkové původní litografie Karla Svolinského - obálková a titulní; titulní v tomto výtisku výtvarníkem individuálně podepsaná. Tištěno na ručním papíru. Stran 16 (nepaginováno). Původní nití šité archy v obálce s chlopněmi, dobrý stav. 260 Kč.

A3886: Ghata Karparam (Rozbitý džbán). Sanskrtská báseň.
Praha 1935, Oldřich Petr. Výtisk č 98 ze 150 vydaných. Podle tiráže tištěno na Van Gelderu. Přeložil Arnošt Czech Chechenherz. Pětiřádková dedikace překladatele řediteli zemské banky Karáskovi. Ilustrace Albín Novotný (osm perovek v textu). Stran 24 (nepaginováno). Původní nití šitý arch vlepený do obálky z chlopněmi, dobrý stav. 180 Kč.

A3888: Gauguin Paul - Noa Noa.
Praha 1909. Neumannová KDA 52. Původní dřevoryty Jana Štursy (frontispice a obálkový na příloze před str. 89) a Josefa Marka (větší vigneta na titulním listu a drobné v textu). Úvodní slovo Miloše Martena. Stran 90 + příloha. Brož v nepůvodní slepé obálce, mírně čtené, ale čisté. 340 Kč.

A3933: Comte de Lautréamont.
Praha 1929, Škeřík, Prokletí básníci svazek 4. Výtisk č. 162 z 200 na simili japanu. Stran 208. Nakladatelská vazba v balonovém plátně, na zadní desce vodní skvrna, jinak vcelku dobrý stav. 590 Kč.

A3936: Studium - Sborník 6.
Stará Říše 1907. Vzácný sborník v téměř kompletním exempláři; většinou se vyskytují více či méně rozebrané (k čemuž byly vydavatelem určeny) a bez příloh. Obsahuje zcela kompletní ilustrační přílohy (včetně původních dřevorytů a světlotisku Rossetttiho) a všechny texty kromě lístku Pramenů; v závěrečných Demlových dopisech chybí arch str. 81-96 a vnitřní část následujícího archu (str. 99-106). Skutečné řazení článků nesouhlasí s obsahem; správné uvádí Stankovič na str. 393. Brož v původní obálce s nově vyrobeným hřbetem, zbytky původního pod ním zachovány; čtené, ale krom posledních čtyř listů (= torza posledního archu) vcelku čisté. 720 Kč.

A3944: Kursů sbírka 4.
Stará Říše 1925, Kurs 9. Osm obrázků (chybí oba Marie Florianové a jeden Michala Floriana - Kanec v lese), texty kompletní (mj. Mac Orlan, Johanedau). Brož v původní, poněkud ušpiněné obálce, čtené. 140 Kč.

A3996: Seifert Jaroslav - Mozart v Praze. Třináct Rondeaux.
Praha 1948 (správně 1952), Picka. Náklad neuveden (93 nečíslovaných výtisků). Tři původní celostránkové lepty + kresba na obálce Václava Sivka. Podpis autora a ilustrátora pod tiráží. 32 stran (nepaginováno). /Grimm 264/ Volné archy v původní obálce poněkud ušpiněné nevhodným skladováním, jinak velmi dobrý stav. 2200 Kč.

A4002: Bezruč Petr - Červený květ.
Břeclav 1936, Dobrovolský a Kučík. Výt. č. 165 ze 165. Ve frontispicu signovaný barevný linoryt Jaroslava Dobrovolského. Formát 320 x 230. Stran 16. Šitý arch v původní obálce, dobrý stav. 180 Kč.

A4005: Janáček Leoš - Obrátit!
Prostějov 1964, Vlastivědné muzeum. Na obálce a titulním listu kresby Karla Svolinského, titulní výtvarníkem podepsaná. Stran 20 (nepaginováno). Arch v původní obálce, velmi dobrý stav. 180 Kč.

A4007: Jesenská Růžena - Hudba plachet.
Praha 1917, Neumannová KDA sv 137. Jeden ze 30 výtisků na ručním papíru. Výzdoba Miloš Klicman. Stran 84. Brož v původní obálce, stopy běžné manipulace a skladování, dobrý stav. 960 Kč

A4099: Brouk Bohuslav - Strach z oddechu.
Praha 1940, soukromý tisk autora. Pátá (předposlední) z cyklu vzácných novoročenek surrealistického filosofa. Stran 16. Brož v původní obálce s přebalem, na zadní straně obálky světle červený flíček velikosti padesátihaléře, při pokusech o čištění trochu rozmáznutý, jinak dobrý stav. 1200 Kč.

A4103: Bebr Antonín - Moře.
Praha 1928, Žikeš, Věž sv. 5. Výt. č. 7 ze 115 exemplářů. Dva ručně kolorované dřevořezy Karla Živného, frontispic signován. Tištěno na Van Gelderu. Stran 40 (4+29+7). Dobová umělecká polopergamenová vazba se zlatým tiskem na hřbetu a zlatými linkami na obou deskách potažených ručně mramorovaným papírem, stopy běžné manipulace, celkově dobrý stav. 570 Kč.

A4104: Halas František - Mé krajiny.
Praha 1947, Picka. 90 nečíslovaných výtisků na ručním losínském papíru. Ediční značka Jan Konůpek. (Grimm 186) Stran 32 (nepaginováno). Volné archy v původní obálce s tiskem na přední straně, dobrý stav. 490 Kč.

A4106: Pohádky s Andersenem. Volně vypravuje Jindřich Teuchner.
Praha 1950, SČB. Výtisk 111 z 660 na ručním maršovském papíře. Deset dřevorytů Jaroslava Lukavského (některé vícebarevné). Typografie a produkce Jaroslav Picka. Stran 180. Formát 27x21 cm. Volné archy v původní obálce z běžného papíru, věkem zkřehlého a ve hřbetu olámaného, jinak velmi dobrý stav, z části nerozřezáno. 680 Kč.

A4108: de Gobineau J. Artur - Renaissance.
Praha 1925, Srdce. Výtisk na silném Van Gelderu z neuvedeného počtu přednostních (u jiných titulů tohoto vydavatele obvykle 50 nebo 100); svazek je více než dvojnásobně tlustý oproti běžným výtiskům, tištěným na nekvalitním nažloutlém tenkém papíru (titulní list obyčejného vydání pro srovnání přiložen). Obálka, ilustrace v záhlavích kapitol a grafická úprava Cyril Bouda. Stran 324. Dobová polokožená vazba bez tisku na hřbetu, dvoubarevná obálka přivázána, dobrý stav. 480 Kč.

A4226: Tikal Václav - Promítnuté osudy (kolem roku 1943). Osm suchých jehel z pozůstalosti.
Praha 1992, Edice Surrealismus, Grafická řada sv. 1. Výtisk č. 6 z 20 vydaných. Vytiskl Vladimír Bujárek na papíru Plzeň. Osm suchých jehel tištěných z původních desek, všechny na rubu číslované, signované synem autora a opatřené razítkem "Z pozůstalosti Václava Tikala" + titulní list a list s tiráží. Zdařilé listy z autorova "daliovského" období, jinak zcela nedostupné. Formát papíru 42x38 cm, grafiky cca 30x23 cm, úvodní 19x40 cm ( ukázky dalších listů zde - obrázky jsou častečně oříznuté, jelikož tisková plocha grafik přesahuje formát našeho příručního scanneru). Adjustováno v původním foliu potaženém zvenčí barevným škrobákem, zevnitř plátnem. Velmi dobrý stav. 13.100 Kč.

A4227: Loriš Jan - Cyril Bouda.
Praha 1949, Petr. Přednostní výtisk č. 192 z 500 vydaných. Tři původní signované grafické přílohy (mědiryt - byl jen v přednostních výtiscích; sedmibarevná litografie a dvoubarevný dřevoryt). V tomto výtisku Boudou navíc individuálně na patitulu namalován barevný akvarel (cca 13x15 cm - Česká krajina) s podpisem a vročením 1951. Pod tiráží podpis pořadatelky soupisu Libuše Korábové. Stran: 80 text + 80 přílohy na křídě + 1 v textu + 3 signované původní grafiky. Nakladatelská vazba v imitaci kůže, obě strany obálky přivázány, ochranné pouzdro se stopami běžné manipulace, jinak velmi dobrý stav. 4600 Kč.

A4230: Balzac Honoré de - Neznámé arcidílo.
Praha 1950, SČB. Pět původních mědirytin Cyrily Boudy, frontispic signován. (Janča 1025-1029) Stran 60 + předsádky. Volné archy v původní obálce, dobrý stav. 680 Kč.

A4236: D'Aurevilly Jules Barbey - Zapomenuté rytmy.
Praha 1921, Hyperion sv. 1, druhé vydání. 600 výtisků. Dřevoryt Cyrila Boudy. Vázal Tvrdý. Stran 48. Nakladatelská celokožená vazba, na patitulu podpis majitele a datum nákupu, jinak dobrý stav. 790 Kč.

A4237: Toman Karel - Pohádky krve.
Praha 1928, Borový. Výt č. 50 z 600 na ručním papíru s dvěma zdařilými barevnými dřevoryty Františka Kysely, které v nepřednostních výtiscích nejsou. Podepsáno spisovatelem na patitulu. Stran 68. (Sáňka 2078) Nakladatelská poloplátěná vazba, hřbet v ohybech plátna mírně vydrolený, jinak dobrý stav. 380 Kč.

A4238: Toman Karel - Torso života.
Praha 1929, Borový. Výt č. 111 z 600 na ručním papíru s dvěma zdařilými barevnými dřevoryty Františka Kysely, které v nepřednostních výtiscích nejsou. Podepsáno spisovatelem na patitulu. Stran 68. Nakladatelská poloplátěná vazba, velmi dobrý stav. 420 Kč.

A4241: Napoleon ve svých projevech.
Praha 1936, soukromý tisk (Hatlák). Dedikace editora řed. Ant. Kadlecovi před tiráží. Vyšlo 200 výtisků. Tištěno na silném ručním chamois Pannekoeku. Málo vídaný, zdařilý tisk ve výjimečně kvalitním exempláři. V textu cca 50 ilustrací. Stran 148. /Sáňka 4209/ Luxusní celopergamenová vazba (Sáňka uvádí pouze variantu v polopergamenu) se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, zlatá ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav. 1960 Kč.

A4242: Deset let s Napoleonem. Paměti císařova komořího hraběte ***.
Praha 1931, Vilímek. Stran 268 + 20 stran křídových příloh. Luxusní celokožená vazba s kubistickými prvky, hlubokou plastickou výzdobou a bohatým zlacenim na hřbetu i obou deskách, ochranné pouzdro, dobrý stav. 1450 Kč.

A4243: Exlibris Napoleonica.
Praha 1933, Josef Stojánek. Jeden ze 48 nečíslovaných výtisků na hollandu (a celkem 83 vydaných). Deset původních dřevorytů, vše signováno autory (2x Moravec, 2x Silovský, 4x Rambousek, 2x Majer). Dedikace vydavatele a podpis autora průvodního textu Miloslava Novotného. Dřevoryty vylepeny na číslovaných kartonech barevně sladěných s deskami. 10 listů příloh + osmistránkový arch s textem. Původní desky v kvalitní imitaci kůže s vyzlaceným velkým "N" na přední desce, dobrý stav. 1200 Kč.

A4244: Kurs Napoleonský.
Stará Říše 1926, Marta Florianová. Obálka a titul ručně kolorované původní linoryty Williho Wessela. Stránkováno po jednotlivých textech (cca 150 stran). (Stankovič K17) Brož v původní obálce, dobrý stav. 460 Kč.

A4245: Bloy Leon - Duše Napoleonova.
Stará Říše 1918, Dobré dílo. Původní dřevoryt na titulním listu Jaroslav Benda. Přeložil Josef Florian. Stran 184. (Stankovič D48). Novější polokožená vazba (kůže + plátno) se zlatým tiskem na hřbetu, obálka přivázána, dobrý stav. 380 Kč.

A4303: Šrámek Fráňa - Větrný mlýn.
Praha 1948 (správně 1985), Vilém Šmidt. V protititulu akvarelem ručně kolorovaná a tužkou signovaná kresba Zdeňka Mlčocha. Bibliofilský samizdat s podvrženým datem, náklad neuveden. Formát 145x95. Volné archy v původní obálce, stopy běžné manipulace. 270 Kč.

A4305: Stevenson Robert Louis - Essaye.
Stará Říše na Moravě 1938. Výt. č. 2 z 800 na pravém anglickém papíře. Frontispice lino Michaela Floriana. Stran 74. Šité archy v původní obálce, velmi dobrý stav. 160 Kč.

A4361: Marten Miloš - In memoriam Karla Hynka Máchy.
Praha 1910, Moderní revue. Vyšlo 150 výtisků s leptem a třemi kresbami (Sáňka omylem uvádí dřevoryty) Zdenky Braunerové. Jeden ze vzácnějších svazků Moderní revue - značná část nákladu byla poškozena, toto bohužel jeden z obvyklých výtisků se skvrnami v přední části knihy; chybí tiráž před patitulem, která byla patrně zcela zničená, hnědé skvrny zejména na prvních třech listech, lept nicméně dobře zachovaný. Tištěno na holandu Van Gelder. Stran 36 (nepaginováno). /Sáňka 85/ Dobová celopapírová vazba se zlatým tiskem na hřbetu, stopy běžné manipulace, skvrny na prvních třech listech (viz popis výše). 3800 Kč.

A4364: Z díla Otokara Březiny.
Praha 1927, Srdce. Výt. č. 88 z 200 na holandu. Typo Metod Kaláb; jeho podpis pod tiráží. Uspořádal Emanuel Lešehrad. Stran 124. Luxusní vydání možná nejlepšího březinovského výboru. Nakladatelská celoplátěná vazba se zlatým tiskem (titul na hřbetu a vigneta na přední desce), na předsádce tužkou psané přírůstkové číslo v rámečku - způsobem charakteristickým pro svazky z knihovny pražského sběratele Čestmíra Venase; jinak velmi dobrý stav. 630 Kč.

A4366: Suchánek Jiří - Palety.
Praha 1948, Alois Chvála. Výt. č. 33 z 50 vydaných. Ilustrace Kuba, Muzika, Fišárek, Jiřincová, Tichý, Filla, Majerník, Šmidra, Špála, Trnka, Štorm, Lada, Bouda, Zrzavý, Svolinský (pův. dřevoryt), Strnadel. Stran 68. Brož v původní obálce se zlatým tiskem na přední straně a černým na záložce; křehký papír obálky na hřbetu natržený a vpředu po straně vylomen kousek cca 0,5x1,5cm; vlastní kniha ve velmi dobrém stavu. 460 Kč.

A4367: Němcová Božena - Čtyry doby.
Přerov 1930, Teichman a Bartoš. Výt. č 61 ze 140 vydaných. Původní dřevoryty M. Mrkvičková-Hlobilová (dva celostránkové a dva menší). Stran 28. Šité archy v původní obálce s ochranným přebalem, velmi dobrý stav. 360 Kč.

A4368: Vojtíšek Václav - Za naši universitu.
Praha 1936, nákladem vlastním. Vyšlo 200 nečíslovaných výtisků. Ve frontispicu signovaný dřevoryt Cyrila Boudy. Stran 26. Šité archy v původní obálce, horní roh u hřbetu trochu naťuknutý nešetrnou manipulací, jinak dobrý stav. 270 Kč.

A4371: Goethe Johann Wolfgang - Láskyplné písně.
Praha 1955, SČB. Vyšlo 700 nečíslovaných výtisků na ručním maršovském velínu. Pět cliché verre Miroslava Troupa. Stran 64. Volné archy v původní obálce se stopami manipulace, okraje obálky trochu rozdrbané hřbet natržený, vlastní archy však nepoškozené a v dobrém stavu. 180 Kč.

A4373: Halas František - Já se tam vrátím.
Praha 1948, Borový, edice Epilion sv. 1. Osm dřevorytů Bohdana Laciny. Tištěno na nahnědlé imitaci japanu. Stran 24. Volné archy v původní obálce se stopami manipulace, čtené, ale čisté. 100Kč.

A4375: Seifert Jaroslav - Jaro, s Bohem.
Praha 1937, Melantrich. Dedikace autora překladateli Břetislavu Mencákovi z roku 1974. Ilustrace František Bidlo (obálka a 10 celostránkových perovek v textu). Stran 60. Brož v původní obálce, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 680 Kč.

A4376: Seifert Jaroslav - Jaro sbohem,
Praha 1942, Borový. Dedikace autora paní Zdence Cvejnové z roku 1942. Obálka Josef Hochman. Stran 168. Nakladatelská poloplátěná vazba v obálce se stopami běžné manipulace, jinak zcela nečtené, velmi dobrý stav. 490 Kč.

A4377: Seifert Jaroslav - Býti básníkem.
Praha 1984. ČS. Dedikace autora paní Ladislavě Sloupové z roku 1985. Ilustrace Jiří John. Stran 112. Nakladatelská poloplátěná vazba v obálce se stopami běžné manipulace, velmi dobrý stav. 490 Kč.

A4413: Gourmont Remy de - Noc v zahradě lucemburské.
Praha 1919, Moderní revue. Ze 100 výtisků na "vybraném papíře" - ruční rýhovaný; kniha je skoro dvakrát tlustší než běžné výtisky, na hřbetu má cenu 15 Kč (místo 6 Kč u nepřednostních). Stran 90. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a lehce naznačenýma oslíma ušima, jinak dobrý stav. 860 Kč.

A4423: Horký Karel - Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg.
Praha 1931, Odborná škola typografická. Grafická úprava Jaroslav Šváb. Stran 24 + předsádky. Volné archy v původní obálce, stopy manipulace a skladování, čtené. 120 Kč.

A4424: Vančura Vladislav - Lethargus.
Praha 1986, Sainer, PPP sv. 4. Výt. č. 31 z 50 vydaných. V protititulu podepsaný a číslovaný sklotisk vydavatele (jediný svazek celé edice s původní grafikou!). Stran 32. Sešit v původní obálce, přiložena tištěná záložka, dobrý stav. 440 Kč.

A4426: (Hrubín) Ponchon Raul - Múza v hospodě.
Praha 1948, Pour. Na patitulu dedikace překladatele Františka Hrubína. Stran 44. Volné archy v původní obálce s chlopní a ochranným přebalem a reklamní pečetí do výlohy s nápisem "Klasická poesie pijácká", dobrý stav. 280 Kč.

A4519: Seifert - Hrst loňského sněhu.
Praha 1934, Odborná škola knihtiskařská. Vyšlo jen 25 výtisků. Stran 16 + předsádky. Archy s původní obálkou, dobrý stav. 1600 Kč.

A4489: Bělinskij Vissarion Grigorjevič - Petrohrad a Moskva.
Praha 1948, Kruh krásné knihy. Výt. č. 274 z 350 vydaných. V protititulu původní signovaná litografie Zdenka Seydla. Stran 40. Volné archy v původní obálce, dobrý stav. 300 Kč.

A4546: Nerval Gérard de I. + II.
Praha 1931, Škeřík, ed. Prokletí básníci sv. 6 + 7. Kompletní dílo. Výtisky č. 32 a 21 z 300 na Simili japanu. Stran 240 + 304. Nakladatelské celokožené vazby, stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. Komplet 2 svazků 1900 Kč.

A4548: Baudelaire Charles - Fanfarlo.
Praha 1927, Topič. Výt. 91 z 300 na similijapanu. Barevné ilustrace M. Marešové. Stran 78. Nakladatelská celopergamenová vazba se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, zlatá ořízka, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 790 Kč.

A4550: Martínek Vojtěch (1887-1937) - Ondráš.
Moravská Ostrava 1937, Bezecný, Onderek a Štěpánek k padesátinám autora. Výt. 112 ze 150 vydaných. V protititulu signovaný původní dřevoryt Emila Hlavici. Podpis autora na patitulu. Tištěno na šedém ručním hadrovém papíru. Stran 16. Volný arch v původní slepé obálce ze silného kartonu,. dobrý stav. 280 Kč.

A4553: Jelínek Hanuš - Legenda o svaté Anně.
Praha 1940, SŠPUG. Náklad neuveden, ale pravděpodobně nevelký. Šest celostránkových leptů Miloslava Troupa, dedikace výtvarníka pod tiráží. Formát 140x110. Stran 24. Původní slepá celopapírová vazba, dosti ochmataná, čtené. 280 Kč.

A4555: Řezníček Zdeněk - Spočinutí.
Kroměříž 1941, Magnificat. Ve frontispicu původní dřevoryt Michaela Floriana. 1. vydání (200 výtisků). Stran 52. Volné archy v původní obálce, četné stařecké světle hnědé skvrnky zejména na okrajích stránek, jinak jen málo čtené. 190 Kč.

A4556: Athanáš - Život svatého otce Antonína.
Stará Říše 1928, Dobré dílo sv. 94. Dřevoryty Jaroslava Bendy. Sáňka (1201) i Stankovič (D94) uvádějí 500 výtisků na bílém similijapanu (v tiráži omylem uvedeném jako Fabriano) a 500 na silném rýhovaném; nicméně tento výtisk číslovaný 454 (ale číslo nevypadá příliš původně) je na velmi kvalitním ručním chamois papíru s vodoznakem (erb koně a rok 1755). Stran 128. Šitá brož v původní obálce, stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 440 Kč.

A4583: Joyce James - Anna Livia Plurabella.
Praha 1932, Fromek - Odeon. Výt. č. 265 z 300 vydaných. Stran 100. Šitá brož v původní kartonáži se stopami běžné manipulace, na přední (nepotištěné) straně několik vodních skvrnek), okraje tenkého potahového papíru místy trochu prodřené, na patitulu nalepeno exlibris a pod tiráží vepsáno přírůstkové číslo a podpis majitele, jinak knižní blok zcela čistý, celkově dobrý stav. 2600 Kč.

A4585: Buchlovan B. B. - Grafické opojení.
Praha 1932, Průmyslová tiskárna. Výt. č. 29 ze 150 vydaných (číslováno za tisku). Kresby Jan Konůpek (sedm perovek v textu a dvoubarevná obálka). Tištěno na ručním hollandu. Stran 32. Šité archy v původní obálce, velmi dobrý stav. 360 Kč.

A4593: Durych - Zdrávas královno.
Olomouc 1931, Krystal. Podpis autora na patitulu. Stran 60 + předsádky. Brož v původní obálce, dobrý stav. 150 Kč.

A4594: Bezruč Petr - Já. (1867-1952)
B.m. 1952, Kruh bibliofilů na Moravě. Vyšlo 100 výtisků, tento značen X. Jako frontispice a titulní list dvojstranný lept Fr. Bílkovského. Stran 36. Šití archy v původní obálce s titulní nálepkou, dobrý stav. 380 Kč.

A4595: Neruda Jan - Otci, matičce, Anně.
(Hranice na Moravě) 1940, Hladký. Výt. č. 13 z 50 vydaných. Pět ručně kolorovaných kreseb Viléma Wünsche a ruční podbarvení prvních řádek na všech stránkách. Tištěno na silném Van Gelderu. Stran 58. /Sáňka 6630/ Nakladatelská celopapírová vazba s tiskem na hřbetu, dobrý stav. 360 Kč.

A4596: (Lešehrad) Básníci zítřku (Whitman, Mombert).
Praha 1931, Kvasnička a Hampl, básnické překlady Emanuela z Lešehradu sv. 1. Výt. č. 22 z neuvedeného nákladu (u této edice K&H obvykle 50-100 výtisků) na lepším papíru (vydavateli inzerovaný jako holand - jde o kvalitní silný chamois papír bez vodoznaku). Podpis překladatele na patitulu. Grafická úprava a obálka Jindřich Štyrský. Stran 162. Volné archy v původní obálce, dobrý stav. 490 Kč.

A4597: Maupassant Guy de - Naše srdce.
Praha 1934 Melantrich. Výt. č. 9 z 10 na imitaci japanu. Stran 212. Celopergamenová vazba se zlatým tiskem na hřbetu a zlatou ořízkou, signovaná na zadní předsádce razítkem "Vázal Rajman, Rožďalovice", dobrý stav. 450 Kč.

A4599: Kálidása - Šest ročních dob.
Praha 1956, NČSAV, Malá knižnice Orientu sv. 9. Výtisk č. 659 z 800 vydaných. Ve frontispicu původní litografie a v záhlaví kapitol reprodukované kresby Ludmily Jiřincové. Tištěno na ručním papíru. Stran 56. Volné archy v původní obálce se zahnědlým hřbetem, vodními skvrnami a zvlněním; litografie nepoškozená, vlastní archy knihy v dobrém stavu, nerozřezané. 390 Kč.

A4601: Thiele Vladimír - O městě slavném rydlo zpívá.
Praha (b.l. .- cca 1955), ZK ROH ČKD Dukla Karlín. Podpis autora před patitulem. Vyšlo v omezeném počtu výtisků pro návštěvníky besedy se Švengsbírem - pět jeho perovek v textu a na obálce. Tištěno na maršovském papíru. Stran 30 (nepaginováno). Volné archy v původní obálce, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 160 Kč.

A4633: Bezruč Petr - Je nás šest.
Praha 1950, ČS. Výt. č. 319 ze 400 pro SČB. Šest signovaných celostránkových leptů Pavla Šimona + kresby v textu. Podpis autora na patitulu. Tištěno na ručním Maršovu. Stran 68 + předsádky; z nejasných důvodů chybí dvojlist textu bez výzdoby (strana 29-32 = prostřední část povídky Republika před svatým Petrem). Volné archy v původní obálce; grafiky i ilustrace kompletní a zcela nepoškozené. 890 Kč.

A4635: Leda - Mojžíš. Biblické drama.
Praha 1919, Neumannová, Čeští autoři svazek 25. Výtisk z nepatrného počtu na ručním papíru (Sáňka přednostní výtisky nezaznamenal). Volné archy s přední a zadní stranou obálky, hřbet obálky zcela chybí; stopy skladování a manipulace odpovídající stáří, ojedinělé světlé skvrnky, celkově uspokojivý stav - knize by ovšem velmi prospěla kvalitní umělecká vazba. 390 Kč.

A4637: Rosseti Dante Gabriel - Ruka a duše.
Praha 1922, Dyk, Vinice sv 2. Obálka a původní lept v protititulu Jan Konůpek. Stran 48. Brož s přední a zadní stranou obálky, hřbet obálky zcela chybí, okraje poněkud rozdrbané, čtené, ale čisté. 260 Kč.

A4639: Mahen Jiří - Máchova krajina.
Praha 1960, SČB - spolková prémie na rok 1960, náklad neuveden. Dřevoryty Karel Svolinský (tři v textu a obálka). Stran 24. Volné archy v původní obálce, stopy běžné manipulace a skladování, dobrý stav. 160 Kč.

A4640: Blake William - Snoubení nebe a pekla.
Olomouc 1931, Beran. Stran 30. Výtisk ze 475 nečíslovaných na domácím japanu. Podpis překladatele O. F. Bablera na patitulu. Šité archy v původní obálce z fialového papíru, na okrajích trochu vyrudlého (jako u většiny dochovaných výtisků), ochranný přebal, na předsádce čísi dedikace, jinak dobrý stav. 490 Kč.

A4641: Těsnohlídek Rudolf - Dva mezi ostatními. Legendarium 1903-04.
Praha (1905), Obzory. Vyšlo 800 nečíslovaných výtisků. Proslulá secesní úprava a výzdoba V. H. Brunnera - asi jeho nejbohatší: 43 kreseb a opakované linky v záhlavích stránek. Stran 196. Celoplátěná vazba bez tisku na hřbetu, jen s ručně psaným přírůstkovým číslem knihovny architekta Hübschmanna, jeho exlibris na předsádce a podpis na titulním listu; na vazbě světlé skvrnky, knižní blok dobře zachovaný, jen běžně čtené. 680 Kč.

A4690: Seifert Jaroslav - Tři básně.
B.ú., Chvála. Zdařilý anonymní tisk z pozůstalosti tiskaře, pravděpodobně nakonec šířeji nedistribuovaný, bez dotištěné tiráže, na kterou jsou vynechané na konci dva listy; žádná z nám dostupných bibliografií o jeho existenci nemá zdání a lze předpokládat, že jich existuje jen pár kusů. Anonymní dřevorytová vigneta a frontispice, tištěno dvoubarevně na ruční rýhovaný papír. 32 stran (nepaginováno). Volné archy v původní slepé obálce nadepsané tužkou, dobrý stav. 980 Kč.

A4747: Mallarmé Stéphane - Odpoledne faunovo. Ekloga.
Praha 1922, Moderní revue. Výt. č. 159 z 250 vydaných, parafováno překladatelem Arnoštem Procházkou. Ilustrace Edouard Manet. Tištěno jednostranně na kvalitním similijapanu. Stran 32 (nepaginováno). Nakladatelská polokožená vazba potažená škrobákem; vazba se stopami běžné manipulace, knižní blok ve velmi dobrém stavu. 980 Kč.

A4748: Josef Čapek a Josef Florian.
Praha 1963, Chválův 5. leták. Dva dopisy. Původní lina Jaroslava Vodrážky, frontispic signován. Vyšlo 100 výtisků. Původní brož, dobrý stav. 230 Kč. ZADÁNO

A4749: Lancelot a Alexandrina.
Brno 1929. Atlantis sv. 5. Výt. 302 z 350. Výzdoba František Vik. Stran 68. Brož v původní obálce s ochranným přebalem, velmi dobrý stav. 260 Kč.

A4750: Galsworthy John - Svár.
Praha 1930, Synek, Omnia sv. 4. Výt č. 43 ze 10 na ručním papíře v celokožené vazbě. Stran 40. Fragilní nakladatelská celokožená vazba s obvyklými stopami manipulace, knižní blok v dobrém stavu. 190 Kč.

A4806: Macháček S. K. - Ženichové.
Praha 1926, Stožár sv. 6. Výt. č. 17 ze 115 vydaných. Tři lepty Cyrila Boudy patřící k jeho nejpůvabnějším ilustracím. Tištěno na hollandu Van Gelder. Stran 96. Nakladatelská celokožená vazba (Tvrdý), velmi dobrý stav. 6800 Kč.

A4811: Pilňak Boris - Holý rok.
Praha 1928, Symposion sv. 32. Výt. č. 51 z 500 na japanu Banzay. Slavný indexový román. Stran 192. Nakladatelská celokožená vazba, dobrý stav. 780 Kč.

A4812: Šelepa Karel - Vějíř a pochodeň.
Praha 1934, Picka. Výt. 18 ze 75 vydaných. Dřevoryty Antonín Burka - 7 celostránkových a 20 drobnějších. Podpisy autora, výtvarníka a vydavatele v tiráži. Tištěno na holandu Pannekoek. Stran 72. /Grimm 84/ Brož v původní slepé obálce ze silného ručního papíru, dobrý stav. 980 Kč.

A4813: Chopin Fryderyk - Praha je město celkem pěkné...
Praha 1953, Picka. Vyšlo 72 nečíslovaných výtisků. Výzdobil Miloslav Troup (dvě heliogravury a zinkografie na obálce), zpracoval Jaroslav Simonides - oba podepsání pod tiráží. Tištěno na ručním Maršovu. Stran 40. Volné archy v původní obálce, obálka se stopami skladování a manipulace, hřbet mírně natržen; vlastní archy ve velmi dobrém stavu. 660 Kč.

A4814: Karel Sýs - Jan Neruda v Paříži.
Praha 1977, SČB. Tři původní lepty Kamila Lhotáka. Signováno Lhotákem i Sýsem nad tiráží. Stran 6. Původní složený arch v nakladatelské obálce, velmi dobrý stav. 2600 Kč.

A4815: Mickiewicz Adam - Sonety.
Praha 1957, SNLHU. Tři původní lepty Václava Sivka. Přebásnil Vladimír Holan. Dvoubarevný tisk na ručním Losínu, obálka na ručním kartonu. Stran 44. Volné archy v původní obálce s ochranným přebalem, velmi dobrý stav. 480 Kč.

A4816: Pope Alexander - Uloupená kadeř.
Praha 1917, Neumannová - KDA sv 143. Vzácný přednostní výtisk z 30 na tiskovém japanu. Obálka a 9 celostránkových ilustrací Aubrey Beardsley. Stran 72. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, jinak velmi dobrý stav. 1600 Kč.

A4817: Suarés André - Chrám lásky. Essaie.
Praha 1919, Neumannová - KDA sv 159. Vzácný přednostní výtisk z 30 na bílém ofsetu (v tiráži uveden ruční, ale v poválečných poměrech vydavatelka nakonec musel vzít zavděk tím, co bylo; ve srovnání s běžnými výtisky tištěnými na hnusném žlutém dřevitém papíru, je toto nicméně pořád kniha, kterou se člověk aspoň nemusí štítit vzít do ruky). Původní dřevoryty Františka Horkého. Stran 72. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, jinak dobrý stav. 920 Kč.

A4818: Procházka Arnošt - Torsa veršů. Torsa Prosy.
Praha 1925, Bradáč, Výt. č. 298 z 300 na holandu Van Gelder (vodní značka 3+5 dle Sáňkovy klasifikace; Sáňka 1050). Stran 114. Kvalitní polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu a zlatou ořízkou, obálka přivázána; horní část papírového potahu lehce vyrudlá, jak kniha stála mezi menšími svazky, jinak velmi dobrý stav. 880 Kč.

A4819: Marten Miloš - Cyklus rozkoše a smrti.
Praha 1907, Kočí.V protititulu původní lept Zdenky Braunerové + titulní list, 16 linek, 6 iniciál a 8 vignet. Slavná výzdoba prvního vydání neméně slavné dekadentní knihy. Stran 216. Novější celoplátěná vazba s hnědým tiskem na hřbetu, před svázáním kniha čtená a první a poslední strana ušpiněná od skladování bez obálky, v textu místy drobné světlé skvrnky, po svázání už čtené je málo. 1900 Kč.

A4861: Neumann S. K. - Kniha lesů, vod a strání.
Praha 1914, Mánes. 1. vydání. Dřevoryty (titulní dvojlist a jeden celostránkový), úprava a obálka Jaroslav Benda. Proslulá kubistická knižní úprava (titulní dvojlist reprodukován v Tomanově monografii na str. 86). Tištěno na kvalitním similijapanu. Stran 90. Méně vídané vydání v původní měkké vazbě (šitá brož), na přední straně obálky naznačené oslí ucho, jinak jen stopy běžné manipulace odpovídající stáří, dobrý stav. 480 Kč.

A4862: Gardner R. C. Bruce - Maroquin a zlato.
Praha 1932, Picka. Výt. č. 35 z 53 vydaných. Obsahuje čtyři původní dřevoryty Antonína Burky (titul, iniciála a dva celostránkové), podpis výtvarníka pod tiráží; pátý drobný dřevorytek (ediční značka) faksimilován. Tištěno dvoubarevně na hollandu Pannekoek. (Grimm 79) Chybí dvojlist s ediční značkou (faksimilováno) - patrně odstraněn pozůstalými kvůli osobní dedikaci. Stran 44 (z nichž 4 faksimilovány). Volné archy v původní slepé obálce, jinak čisté a nepoškozené. 480 Kč.

A4863: Górski K. M. - Biblioman.
Praha 1934, Picka. Výt. č. 35 z šedesáti vydaných. Obsahuje dvě původní rytiny Karla Vika, třetí barevně faksimilována. Tištěno na hollandu. (Grimm 81) Chybí dvojlist s frontispicem a ediční značkou (faksimilováno) - patrně odstraněn pozůstalými kvůli osobní dedikaci. Stran 68 (z nichž 4 faksimilovány) + předsádky. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, jinak čisté. 390 Kč.

A4864: France Anatol - Bibliofilská kniha.
Praha 1933, Picka. Vydáno 100 nečíslovaných výtisků. (Grimm 77) Chybí dva dvojlisty - s frontispicem a tiráží (faksimilováno), text kompletní. Stran 32 (z nichž osm faksimilováno - ale jen dvě potištěné). Volné archy v obálce, čisté a jinak nepoškozené. 100 Kč. ZADÁNO

zpět





Dobrodružný a fantaskní brak; dětské knihy

A0188: Hanstein Otfrid - Elektropolis.
Praha, nedatováno, Vilímek. Ilustrace Wowk. Stran 320. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 150 Kč.

A0192: Šťastný A. B. - Tajemný mrak zkázy.
Praha 1922, Nebeský a Beznoska. Ilustrace Karel Vítek. Stran 148. Poloplátěná vazba s ručně psaným titulem na hřbetu, razítko předválečné obecní knihovny, výrazněji čtené. 220 Kč.

A0260: Fauchar R. V. Narovnaná Zeměkoule.
Praha 1946, Šeba. Sci-fi. Stran 208. Nakladatelská celoplátěná vazba, čtené. 120 Kč.

A0538: D‘Ivoi Pavel - Korzár Triplex.
Kralupy 1923, Nývlt. Ilustrace L. Tinayre. Stran 416. Poloplátěná dobová vazba s tiskem na hřbetu, dobrý stav. 390 Kč.

A0704: D‘Ivoi Pavel - Milionářem proti své vůli.
Praha (dvacátá léta), Láth. Ilustrace L. Bombled. Stran 468. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami manipulace ale ve vcelku ještě uspokojivém stavu, čtené. 450 Kč.

A0724: Wells H. G. - Pozoruhodný případ Davidsonových očí.
Praha 1927, Vilímek. 2. vydání. Stran 268. Zdařilá dobová polokožená vazba se zlatou ořízkou, dobrý stav. 150 Kč.

A1140: Švandrlík Miloslav - Draculův švagr.
Praha 1970, Novinář. Ilustrace Neprakta. Soubor překvapivě zdařilých horrorových povídek. Stran 216. Nakladatelská celoplátěná vazba s původní, slušně zachovalou obálkou, mírně čtené. 240 Kč.

A1142: Champsaur Felicien - Faraonka.
Praha 1930, Mazáč. Přeložil de la Cámara. V textu 64 kreseb (Lorenzi) převzatých z francouzského vydání. Stran 188. Nakladatelská celoplátěná vazba, v textu četné podtrhávky tužkou, ojediněle červenou pastelkou, jinak vcelku uspokojivý stav. 170 Kč.

A1572: Tichý Arnošt - Rudá závrať. Vise budoucnosti.
Praha 1921, Šolc a Šimáček. Futurologická science fiction. Stran 344. Zdařilá dobová poloplátěná vazba, dobrý stav. 170 Kč.

A1859: Constantin Weyer - Muž, který se sklání nad svou minulostí.
Praha 1930, Orel. Fotomontážní obálka Štyrský, vazba Solar. Stran 256. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, stopy běžné manipulace a skladování, celkově dobrý stav. 390 Kč.

A1790: Czech z Czechenherzu Arnošt - Babylonská věž.
Praha 1944, Hrách. Fantaskní román. Stran 144. Brož v původní obálce, na patitulu inkoustovou tužkou parafa majitele, jinak dobrý stav, 160 Kč.

A0191: Hloucha Karel - Ostrov spokojenosti.
Praha 1925, Vilímek. Stran 164. Nová celoplátěná vazba, barevná obálka přivázána, dobrý stav. 180 Kč.

A1791: Hloucha Karel - Ostrov spokojenosti.
Praha 1925, Vilímek. Stran 164. Brož s utrženou přední stranou obálky, čtené. 50 Kč.

A2127: Kolár J. J. - Pražský žid. Historické drama v šesti dějstvích.
Praha 1922, Kober, třetí vydání, Stran 80. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu, přivázána obrázková obálka, dobrý stav. 480 Kč

A2146: Liška Robert - Amulet z lidské kůže.
Praha 1922, Moderna. Stran 158. Dobová poloplátěná vazba bez tisku na hřbetu, dosti čtené, skvrnky. 160 Kč.

A2149: Temple-Elis - Nedůslední zločinci.
Praha 1947, Dělnické nakladatelství. Stran 268. Čtená brož s dobře zachovalou obálkou Toyen. 140 Kč.

A2151: Vachek Emil - Svatba v Absint baru.
Praha 1933, Sfinx. Stran 280. Dosti čtená rozdrbaná brož, jejíž jedinou devizou je obstojně zachovalá obálka Jindřicha Štyrského. 100 Kč.

A2442: Renard Maurice - Orlakovy ruce.
Praha 1926, Procházka. Klasický horror ilustrovaný fotografiemi z expresionistického němého filmu natočeného podle knihy. Stran 324. Dobová celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu, stopy častější manipulace, papír stářím zahnědlý, čtené. 110 Kč.

A2742: Powys Llewelyn - Černý smích.
Praha 1927, ČGU, Země a lidé sv. LXXIV. 10 ilustrací a obálka Zdeňka Buriana. Stran 136. Přivázáno: Štěpán šl. Kotze - V australském bushi (Praha 1921, ČGU, Země a lidé sv. IX, str. 140) a Jiří V Daneš - Původ a zanikání domorodců v Australii a Oceanii (Praha 1924, ČGU, Země a lidé sv. L). Hezký zachovaný konvolut tři svazků edice Země a lidé v dobové poloplátěné vazbě se zlatým tiskem na hřbetu, všechny tři obálky přivázány, dobrý stav. 380 Kč.

A2924: Staněk Jaromír - Hazard.
Brno 1929, Lucerna. Ilustrace Josef Kočí. Dobrodružný román jednoho z nejobskurnějších klasiků českého braku. Stran 140. Přivázáno k Dubská - Dcera odrodilce + Na čekané (obé Lucerna, nedatováno, stran 100+ 96). Romány na pokračování vázané v jednom svazku do dobové celoplátěné vazby bez tisku na hřbetu, více čtené. 140 Kč.

A2967: Kipling Rudyard - Stopka a spol.
Praha 1936, Toužimský a Moravec. Ilustrace Zdeněk Burian (21 perovek, některé celostránkové i dvojstránkové, část s podtiskem). Stran 232. Nakladatelská celoplátěná vazba, na předsádce perem vepsány iniciály majitele, čtené. 180 Kč.

A2743: Fiker Eduar - Paní z šedivého domu.
Praha 1941, Čin. Další z autorovy sady detektivek s T. B. Cornem. Stran 196. Nakladatelská poloplátěná vazba se stopami manipulace, čtené. 50 Kč.

A3196: Clarke A. C. - Oceánem hvězd.
Praha 1962, SNKLU. První kniha A. C. Clarka v češtině. Stran 160. Původní paperback, skoro intaktní. 100 Kč

A3141: Clarke A. C. - Oceánem hvězd.
Praha 1962, SNKLU. První kniha A. C. Clarka v češtině. Stran 160. Původní paperback, dobrý stav. 80 Kč.

A3254: Burian Miroslav - Ocelová stezka.
Praha 1947, Hokr. Původní česká indiánka s ilustracemi Zdeňka Buriana. Stran 196 + 8 dvojlistů obrazových příloh s barevným podtiskem. Nakladatelská poloplátěná vazba s vyraženým dvoubarevným Burianovým obrázkem na přední desce, na předních předsádkách a patitulu razítko se jménem majitele, mírně čtené. 480 Kč.

A3337: Doyle A. C. - Vzříšení Sherlocka Holmesa.
Praha b.l., Vilímek. 2. vydání. Ilustrace S. Paget. Stran 312. Nakladatelská celoplátěná vazba (červená) s obrázkem na přední desce, stopy manipulace - dolní hrana odřená, hřbet v zadním lomu opraven izolepou, knižní blok poněkud uvolněný, na předsádce vylepené dva lístky s citáty, místy "záložkové" oslí uši, čtené. 290 Kč.

A3341: Souček Ludvík - Případ jantarové komnaty.
Praha 1970. Albatros. 1. vydání. Stran 235. Nakladatelská celoplátěná vazba s poněkud potrhanou a ušpiněnou obálkou, vlastní kniha čistá a jen málo čtená. 260 Kč.

A2756: Souček Ludvík - Minislovník oprav oblíbených omylů.
Praha 1976 Albatros. Stran 44. Původní volné archy v obálce, čtené. 70 Kč.

A3394: Staněk Jaromír - Muž bez obličeje.
Brno 1928, Lucerna. Ilustrace Josef Kočí. Fantaskní román jednoho z nejobskurnějších klasiků českého braku. Stran 352. Román na vystřihování v dobové poloplátěné vazbě bez tisku na hřbetu, silně čtené, ochmatané, nicméně ještě vcelku drží pohromadě. 190 Kč.

A3434: Pavel Perov - Bratrstvo Vija. Fantastický román.
Praha 1932, Česká beletrie. Stran 200. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu a stopami časté manipulace, v knize opakovaně (celkem 10x) perem vepsáno jméno majitele, obálka přivázána, čtené, ale čisté. 260 Kč.

A3435: Dobrovolný Bohumil a Viktor - Ďasíci, tajné zbraně.
Praha 41946 NDM. Stran 220. Nakladatelská poloplátěná vazba, mírně čtené. 280 Kč.

A3438: Verne Julius - Hvězda jihu.
Praha 1948. Vilímek. Ilustrace Zdeněk Burian (8 celostránkových kvašů na křídových přílohách). Nakladatelská poloplátěná vazba (celoplátěná, chybně občas uváděná v nekompetentních popisech, u tohoto vydání neexistuje), stopy časté a ne zrovna šetrné manipulace, ale tradiční obrázek na přední desce není setřený a hřbet ještě drží; na předsádce čísi dedikace; čtené, ale vcelku čisté, obrázky zcela nepoškozené. 490 Kč.

A3589: de la Cámara - Záhada Sfingy.
Kutná Hora, bez letopočtu (dvacátá léta), Šolc. Stran 240. Nakladatelská vazba v červeném plátně s černým tiskem na hřbetu a přední desce a slepotiskovou nakladatelskou značkou na zadní desce, vazba se stopami časté manipulace, ale drží, místy, zejména na začátku "stařecké" skvrnky, čtené. 490 Kč.

A3535: de la Cámara - Černý mág.
Kutná Hora (1920), Šolc. Stran 280. Nakladatelská vazba v červeném plátně s černým tiskem na hřbetu a přední desce a slepotiskovou nakladatelskou značkou na zadní desce, vazba opravovaná, se stopami manipulace, čtené. 460 Kč.

A3536: de la Cámara - Velekněžka magie.
Kutná Hora (1923), Šolc. Stran 280 + reklamní příloha. Brož bez obálky, čtené. 320 Kč.

A3538: Prager J. - Ve spárech hypnosy.
Plzeň, bez data vydání, Kobes, knihovna Život svazek 1. Stran 300. Brož v původní obálce, mírně čtené. 180 Kč. ZADÁNO

A3539: Yöring Willibald - Země tlustých bohů.
Brno 1943, Pištělák. Román Slávy Jelínka z jeho kolaborantské inkarnace. S podobiznou autora. Stran 348. Dobová poloplátěná vazba s ručně psaným titulem na hřbetu, čtené, ojedinělé světlé skvrnky. 180 Kč.

A3590: de la Cámara - Primabalerina a Tance upírů.
Praha / Kutná Hora, nedatováno, Šolc (na hřbetu chybně jako Vilímkova knihovna). Ilustrace F. Smatek. Stran 328. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, ozdobnou ornamentací na hřbetu i přední desce, titulní list chybí, místy, zejména na začátku "stařecké" skvrnky, čtené. 320 Kč

A3675: Toudouge G. G. - Ukradený golfský proud.
Praha 1928, Melantrich. Kuriosní, technologicko-katastrofická sci-fi s lehce mystickými prvky, dodnes docela zábavná. Stran 204. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu; čtené, ale vcelku čisté. 190 Kč.

A3676: Champsaur Félicien - Homo-Deus. Neviditelný satyr.
Praha 1925, Mars. Egodeistně-fantaskní román. Stran 408. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, čtené. 170 Kč.

A3737: de la Cámara - Filmová hvězda.
Kutná Hora (1922), Šolc. Ilustrace na křídových přílohách Artuš Scheiner. Stran 200. Nakladatelská celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, vylepeným barevným obrázkem na přední a slepotiskovou nakladatelskou značkou na zadní desce - vazba dobře zachovalá; v původní obálce se stopami manipulace, mírně čtené. 490 Kč.

A3774: Akana J. - Zkáza lidství.
Praha 1928, Forejt. Slavná původní česká sci-fi s antisemitskými prvky ilustrovaná autorovými insitními obrázky lukešovského kalibru. Stran 324 + 28 obrazových příloh na křídě. Formát cca A4, luxusní polokožená dobová vazba se zlatým tiskem a ozdobnými vazby na hřbetu, dobrý stav. 690 Kč.

A3840: Rosny-ové J. - H. - Xipehuzové. Román předhistorický.
Praha 1918, Rytíř. V protititulu původní signovaný lept Alessandra de Pian. Stran 64. Nakladatelská celopapírová vazba se zlatým tiskem na přední desce, hřbet poškozený, stopy časté manipulace, dosti čtené. 490 Kč.

A3842: May Karel - Duch prérie.
Praha 1933, Toužimský a Moravec (u nich 1. vydání). Ilustrace a vazba Zdeněk Burian. Stran 220. Nakladatelská celoplátěná vazba s výraznými stopami manipulace, nicméně obrázek na přední desce obstojně zachován, hřbet kompletní, jen na spodní i horní hraně prodřený, vpředu drží, vzadu odpadlý a neuměle opravený starší lepící páskou (ale novější než původní obávaná Izolepa); chybí zadní předsádka, poslední dva listy nahrazeny oboustranným xeroxem, uvnitř vcelku čisté, jen ojedinělé světlé skvrnky. 460 Kč.

A3844: Panknikin C. L. - Podmořskou říší.
Praha (původně 1917, toto pozdější nedatovaný dotisk), Šolc a Šimáček, Knihovna Kolem světa č. 5. Překlad Karel Dyrynk. Stran 32. Sešit s původní obálkou, na zadní straně drobné světlé skvrnky, ale jinak na daný žánr a stáří dobře zachováno, 120 Kč.

A3894: Renard Maurice - Doktor Lerne, Místo-Bůh.
Praha 1926, románová příloha časopisu Motor. Vzácně vídaný, mimořádně imaginativní sci-fi brak. Přívazek: A.C. Doyle - Na podmořské lodi, Šolc, 2. vydání (z jiné sazby a s jinou závěrečnou vignetou, než mělo 1. vydání tamtéž). Stran 196 + 46. Dobová poloplátěná vazba bez potisku, čtené. 460 Kč.

A3896: Grahame Kenneth - Žabákova dobrodružství.
Praha 1933, DP. 1. vydání. Osm barevných a osm černobílých ilustrací Josefa Čapka, typo Sutnar. Stran 208. Nakladatelská poloplátěná vazba, častěji čtené, ale na 75 let starou dětskou knihu ještě vcelku slušné zachovalé. 380 Kč.

A2633: Čapek Karel - Dášenka.
Praha 1947, Borový. 15. vydání. Úprava a obálka Karel Teige. Čapkovy fotografie tištěné ještě kvalitním hlubotiskem. Stran 100. Nakladatelská poloplátěná vazba s vylepenou barevnou obálkou na přední desce, mírně čtené, ale na dětskou knihu v dobrém stavu. 680 Kč. ZADÁNO

A4050: Müller Bohumil - Proč ďábel Azrael Melchisedech Furunkl nevydržel na zemi. (Historie ďábla Azraela Melchisedecha Furunkla.) Povídka skoro pekelná.
Bratislava, Příboj 1930. Ilustrace Jaroslav Jaroš. Velmi obskurní a špatně dostupný fantaskní škvár. Stran 64. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, vpředu na horním okraji drobný (cca 3x1 mm) defekt snad od špendlíku, čtené. 780 Kč.

A4052: Galopin Arnold - Divy neznámého světa.
Praha (1908), Vilímek. Legendární science-fiction. Stran 180. Nakladatelská celoplátěná vazba s vylepeným barevným obrázkem, chybí titulní list, knižní blok uvolněný, čtené, špinavé. 490 Kč.

A4054: Astor John Jacob - Jinými světy.
Praha (1896), Vilímek. Ilustrace z původního vydání, autor neuveden. Jedna z prvních kosmonautických sci-fi u nás vydaná. Stran 302. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, stopy manipulace, čtené, ale s ohledem na stáří a žánr knihy vcelku slušně zachováno. 670 Kč.

A4056: London Jack - Joe mezi piráty.
Praha 1938, Toužimský a Moravec. Ilustrace Zdeněk Burian (8 obrázků na 10 listech křídových příloh). Stran 136. Nakladatelská poloplátěná vazba, na patitulu vylepeno exlibris, stopy časté manipulace, ojedinělé skvrnky, čtené, obrázky ale čisté a dobře zachovalé. 580 Kč.

A4112: Yöring Willibald - Lesk a bída Hollywoodu.
Brno 1944, Brněnské tiskárny. Obskurní škvár z kolaborantského období Slávy Jelínka. Stran 352. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu, čtené. 170 Kč.

A4057: Haggard H. R. - Za pokladem krále Šalomouna.
Telč (1912), Šolc. V textu četné anonymní ilustrace (perovky). Stran 168. Nakladatelská celoplátěná obrázková vazba, místy světlé "stařecké" skvrnky, čtené, ale s ohledem na stáří a žánr vcelku dobrý stav. 260 Kč.

A4058: Georges-Renard Louise - Osudy ztracené.
Telč (1912), Šolc. Ilustrace František Vysekal. Stran 120. Nakladatelská celoplátěná obrázková vazba, místy "stařecké" skvrnky, čtené, ale s ohledem na stáří a žánr vcelku dobrý stav. 180 Kč.

A4060: Fuka Otakar - Rychlé šípy v televizi.
Ostrava 1970, Puls. Stran 120. Původní paperback, čtené. 170 Kč

A4246: Tarzan - Vězeň pralesa.
Praha 1937, Toužimský a Moravec. Druhý díl tarzanovské ságy v nejhledanějším vydání. Ilustrace Jiří Wowk, vazba Zdeněk Burian. Stran 380. Nakladatelská celoplátěná vazba, na hřbetu zlacení poněkud setřené, jinak ale slušně zachováno: hřbet pevně drží, obrázek na přední desce čistý a nepoškrábaný, běžně čtené. 1800 Kč

A4247: Kipling Rudyard - Kniha džunglí + Druhá kniha džunglí.
Praha 1931 + 1933, Vilímek. Nejvýpravnější české vydání; velký formát, na přílohách vylepeny barevné ilustrace Otakara Štáfla, další četné perovky v textu i na předsádkách. Stran 134 + 168. Původní nakladatelské celoplátěné obrázkové vazby se stopami manipulace, oba díly čtené, ale čisté. Komplet dva svazky 660 Kč.

A4248: Galopin Arnold - Divy neznámého světa.
Praha (1908), Vilímek. Legendární science-fiction. Stran 180. Dobová poloplátěná vazba s nečitelným pokusem o tisk na hřbetu, barevný obrázek na křídě přivázán, mírně čtené, ale s ohledem na žánr a stáří dobrý až velmi dobrý stav. 780 Kč.

A4252: Řezníček Vácslav - Mandel šelmovství a kousků Krakonošových.
Praha 1930, Vilímek. 4. vydání. Ilustrace v textu a na tónovaných přílohách Věnceslav Černý. Stran 156 + 8 příloh. Nakladatelská celoplátěná vazba s šestibarevně tištěným obrázkem, čtené. 180 Kč.

A4253: Skipper Mervyn - Schůzky u jezírka.
Praha 1930, Vilímek. Pohádky o zvířátkách, jak si je na Borneu vyprávějí samotná zvířátka. Dětská kniha s půvabnými ilustracemi R. W. Coultera v překladu Pavly Moudré. Stran 124. Mimořádně dobře zachovaná nakladatelská celoplátěná vazba s pětibarevně tištěným, zdařile secesizujícím obrázkem; kromě úspěšně opraveného drobného vylomení horní části hřbetu v perfektním stavu. 860 Kč.

A4339: Hloucha Joe - Pohádky japonských dětí.
Praha 1926, Neubert. Stran původně 88; chybí 7 hlubotiskových příloh; text kompletní. V textu četné ilustrace, z části barevné. Nakladatelská japonská měkká vazba; místy ušpiněné, často čtené - tedy lepší standardní stav starších dětských knih (v horším bývají navíc počmárané). 90 Kč.

A4432: (Burian) Kipling Rudyard - Welandův meč.
Praha 1937, Vilímek. Stran 292. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu, přivázána dobře zachovalá barevná obálka Zdeňka Buriana, dobrý stav. 190 Kč.

A4559: Štuka Ivo - Šest dnů na Luně 1.
Praha 1963, SNDK. Barevné ilustrace Teodor Rotrekl. Stran 204. Nakladatelská celoplátěná vazba ušpiněná užíváním, často čtené. 100 Kč.

A4560: de la Cámara - Parfumy zla.
Praha 1943, Evropské vydavatelstvo. Stran 336 + křídové přílohy s ilustracemi. Dobová, snad nakladatelská poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu a přední desce, vzadu daleko od textu asi centimetr dlouhá chodbička od červotoče, jinak čisté, běžně čtené. 350 Kč.

A4603: Brand Max - Srdcová sedma.
Praha 1940, Toužimský a Moravec. Stran 272. Zdařilá dobová celoplátěná vazba s černým a zlatým tiskem na hřbetu a přední desce (obrázek kovboje na koni), stopy běžné manipulace, na přední předsádce vlepená nálepka s přírůstkovým číslem, jinak dobrý stav. 490 Kč.

A4604: Gregory Jackson - Vlčí plémě.
Praha 1928, Sfinx. Ilustrace A. L. Salač. Stran 264. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami častější manipulace, čtené. 120 Kč.

A4605: Van Dine S. S. - Vražda v museu.
Praha 1935, Naňka. Stran 236. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami časté manipulace, hřbet natržený a opravovaný, nicméně drží, obálka vylepena na předsádce, knižní blok uvolněný, okraje skladováním zahnědlé, čtené. 90 Kč.

A4642: Daumann R. H. - Technické romány budoucnosti (4 svazky).
Tenká jako skořepina, Útok na slunce, Konec zlata, Nebezpečí z vesmíru.
Praha 1940-1941, Toužimský a Moravec. Kompletní série Daumannových sci-fi románů. Stran 336 + 308 + 256 + 268. Jednotná domácká poloplátěná vazba s ručně psanými tituly na hřbetech a vylepenými obálkami ze sešitového vydání na předních deskách, dobrý stav. Komplet 4 svazků 960 Kč.

A4643: Cestou do Australie. Dobrodružství pocestných na lidi Viktorii. Upravil F. J. Andrlík.
Praha (1903), Hynek. "Se 31 vyobrazeními v textu a 4 skvostnými barvotisky." Pod inovativním Andrlíkovým názvem se skrývá další z nesčetných převyprávění slavného románu Fredericka Marryata Masterman Ready, u nás nejčastěji vydávaného jako Kormidelník Vlnovský. Stran 250 + mapa + 1 list prospektu na Hynkovy verneovky. Nakladatelská celoplátěná vazba s barevnou reliéfní ražbou, stopy manipulace odpovídající stáří, hřbet zvlněný, obrázek na přední desce slušně zachován, chromoliotografie v perfektním stavu; běžně čtené; s ohledem a stáří a žánr dobrý stav. 690 Kč.

A4821: Laurie André - Tajemství sopky.
Praha bez letopočtu (cca 1905), Beaufort. Fantastický román. Ilustrace podle původních rytin. Stran 344. Hezká dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu (secesní ornament, linky a titul), dobrý stav. 330 Kč.

A4865: Motta Luigi - Bouřlivý proud.
Praha (1913), Vilímek. Vzácné první české vydání fantaskního románu v odlišné vazbě, než v jaké vycházely u Vilímka později Mottovy spisy (viz obrázek) a tištěné na křídě. Stran 332. Nakladatelská celoplátěná obrázková vazba se stopami časté manipulace, čtené. 760 Kč.

A4866: Šimánek Josef - Háj satyrů.
Praha 1915. Topič. Stran 230. Patrně nejlepší původní český horror předválečné éry. Nakladatelská celoplátěná secesní vazba s obrázkem, dobrý stav. 380 Kč.

A4867: Piskoř Karel - Démon lidství.
Praha (1918), Vilímek. Klasická česká sci-fi. Stran 236. Nakladatelská poloplátěná vazba, nekvalitní poválečný zlatý tisk na hřbetu jako u většiny dochovaných exemplářů poněkud setřený, jinak dobrý stav. 170 Kč.

A4868: Souček Ludvík - Pevnost bílých mravenců.
Ostrava 1972, Profil. Méně vídané 1. knižní vydání. Stran 172. Původní celopapírová pevná vazba, dobrý stav. 160 Kč.

A4869: Souček Ludvík - Operace "Kili".
Praha 1970, Svazarm. Méně vídané 1. vydání. Stran 112. Původní paperback, běžně čtené. 120 Kč.

A4870: Hrůzy španělské inkvizice. Dle Féréala upravil J. Slabý.
Brno 1926, příloha Proudu. Ilustrace K. Dostál. Stran 188. Dobová poloplátěná vazba bez potisku, čtené. 180 Kč.

A4871: Grey Zane - Dvě sombrera.
Praha 1948, Hlaváček. Obálka Zdeněk Burian. Stran 320. Nakladatelská poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu a přední desce, barevná obálka trochu potrhaná, ve hřbetu opravená papírovou bankovní lepící páskou, na ořízce drobné hnědé skvrnky, jinak čisté, častěji čtené. 470 Kč.

A4872: Munk Christian - Osamělé stádo.
Praha 1940. Albert, Od pólu k rovníku sv. 21. Stran 216. Nakladatelská celoplátěná vazba se čtyřbarevným tiskem na přední desce a zlatým na hřbetu; anonymní barevná obálka v burianovském stylu na okrajích trochu potrhaná, běžně čtené, ale čisté - s ohledem na žánr vcelku dobrý stav. 360 Kč.

A4873: Foglar Jaroslav - Přístav volá.
Praha 1947, Kobes a synové. Barevná obálka a ilustrace "Bimba" Konečný. Stran 132. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, přes ni původní obálka z brožovaného výtisku, na okrají poněkud potrhaná, čtené. 960 Kč.

A4874: Foglar Jaroslav - Historie svorné sedmy.
(Praha 1940, Kobes. ) Jediné knižní vydání do roku 1990! Stran 100. Nakladatelská celopapírová pevná vazba s černým tiskem na hřbetu a přední desce, na zadní desce vodní skvrna velikosti cca 3x3 cm, přecházející na hřbet (na vetchých hranách uvolněný, ale drží), chybí patitul (list před titulním listem), místy flíčky, čtené (viz obrázky). 920 Kč.

zpět




Beletrie a poesie

A0456 KONVOLUT: Dílo J. A. Rimbauda + Štyrský - Život J. A. Rimbauda.
Praha 1930, Odeon. Stran 240 + 242. 2 svazky vázané v jednotné dobové celoplátěné vazbě s vylepenými předními i zadními stranami obálky brožovaného vydání, tisk na hřbetu vybledlý, stopy častější manipulace, čtené, ve 2. svazku podtrhávky tužkou. Komplet 480 Kč.

A2212: Klička Benjamin - Muž, který chtěl ABCDE.
Praha 1928, DP. Ilustrace, obálka a vazba Josef Čapek. Stran 70. Nakladatelská celoplátěná vazba, původní obálka přivázána, velmi dobrý stav. 350 Kč

A0461 Klička Benjamin - Muž, který chtěl ABCDE
Praha 1928, DP. Ilustrace a obálka Josef Čapek. Stran 70. Původní brož, obálka se stopami manipulace, celkově uspokojivý stav. 280 Kč

A0462 Ropšin V. - Kůň plavý,
Praha 1919, Minařík. 2. vydání. Stran 120. Obálka lino V. H. Brunera. Původní brož s menšími stopami manipulace a skladování. 100 Kč.

A0751: Beránek Jindřich - Visiony.
Praha 1944, Pohořelý. Březinovsky exaltovaná, mystická poesie. Frontispice Jan Konůpek. Stran 48. Původní brož; obálka se stopami prachu ze skladování, jinak dobrý stav. 70 Kč.

A3204: Mandriargues André - Na okraj.
Praha 1967. Odeon. Stran 236. Původní paperback, dobrý stav. 100 Kč. ZADÁNO

A0880: Gracq Julien - Balkon v lese.
Praha 1966, Odeon. Stran 180. Původní paperback, dobrý stav. 70 Kč.

A1063: Giono Jean - Zelené mládí.
Praha 1934, Mánes. Fotomontážní obálka Toyen. Stran 248. Brož s původní obálkou vzadu a na hřbetu chybí nahoře asi centimetrový proužek, přední strana obálky s obrázkem ale dobře zachovalá (chybí jen několikamilimetrový kousek v levém dolní rohu), mírně čtené. 260 Kč.

A1114: Krecar Jarmil - Hledání včerejšího dne.
Praha 1936, Jeřábek. Vydáno 400 nečíslovaných výtisků. Na patitulu zeleným inkoustem dedikace "Jindřichu Štyrskému 21/9-36 Karel Te???? (podpis nečitelný - snad Teitz)", Typografická úprava Josef Soneberg. Sborník statí o výtvarném umění a typografii. Stran 72. Dobová polokožená vazba, hřbet vybledlý a zteřelý, obálka přivázána, místy stopy manipulace, ale celkově uspokojivý stav. 430 Kč.

A2229: Jarry Alfred - Nadsamec.
Praha 1968, Odeon. Barevné ilustrace a obálka Kamil Lhoták. Stran 176. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, dobrý stav. 470 Kč.

A1167: Jarry Alfred - Nadsamec.
Praha 1968, Odeon. Barevné ilustrace a obálka Kamil Lhoták. Stran 176. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, která je na několika místech mírně natržená a vyspravená podlepením; dole na hřbetu drobná světlá vodní skvrna neprosakující do knihy; na předsádce, patitulu a straně 21 razítko závodní knihovny ROH, jinak čisté a relativně málo čtené. 380 Kč.

A2230: Jarry Alfred - Ubu králem a jiné hry a prózy.
Praha 1961, SNKLU. Stran 336. Původní paperback s obálkou, stopy běžné manipulace, mírně čtené. 190 Kč.

A3493: Jarry Alfred - Ubu.
Praha 1993, Kra. Dlouho rozebrané a zatím nejkompletnější české vydání Ubuovských textů. Stran 268. Původní paperback, mírně čtené. 180 Kč.

A1173: Verlaine Paul - Dvě prosy.
Praha b,l., Otto, Světová knihovna sv. 1086, Stran 80, Celoplátěná nakladatelská vazba jednotná pro celou edici, dobrý stav. 90 Kč.

A1329: Mařánek Jiří - Utrpení Pětihranného Boba.
Praha 1926, DP. Ilustrace, vazba a lino na obálce Josef Čapek. Stran 100. Nakladatelská původní vazba s přivázanou obálkou, dobrý stav. 640 Kč.

A1439: de Mandriargues A. P. - Černé muzeum.
Praha 1970, Odeon. 168 s. Původní paperback s obálkou, dobrý stav. 250 Kč.

A1446: Cyrano z Bergeracu - Cesta na Měsíc a do Sluneční říše.
Praha 1959, SNKLHU, Světová četba sv. 223. Stran 324. Původní měkká vazba s obálkou, dobrý stav. 120 Kč.

A2198: Przybyszewski Stanislav - Silný člověk I - III.
Praha 1928 Borový / Minařík. Stran 190 + 212 + 236. Na obálkách původní dvoubarevné dřevoryty Cyrila Boudy (Janča 175). Brož v původních obálkách, stopy běžné manipulace, šetrně čtené. 420 Kč.

A3445: Przybyszewski Stanislaw - Křik.
Praha 1918 NDM. 1. české vydání. Stran 168 + 1 list na křídě s portrétem autora. Dobová celoplátěná vazba s tiskem na přední desce, dobrý stav. 190 Kč.

A1588: Przybyszewski Stanislaw - Soud.
Praha 1918, KDA sv. 151-152. Stran 168. Brož v původní obálce, mírně čtené, ale s ohledem na stáří a špatnou kvalitu poválečného papíru celkově dobrý stav. 260 Kč

A3142: Przybyszewski Stanislaw - Homo sapiens - trilogie: Přes palubu, Cestou, Malstrom.
Praha 1919, 1919 a 1905, KDA. Stran 124, 104 a 128. První dva svazky brožované, třetí vázaný (dobové poloplátno se zlatým tiskem na hřbetu), stopy časté manipulace, obálka a okraje broží rozdrbané, vše dosti čtené, cena za třísvazkový komplet 290 Kč.

A1592: Gide André - Narkissos, Filoktétes a Prometheue. Tři práce prósou.
Praha 1912, Neumannová - KDA. Přeložil Arnošt Procházka. Stran 104. Brož v původní obálce, z posledního dvojlistu v horním rohu vytržený kus papíru (cca 2x5 cm) mimo text, jinak dobrý stav. 140 Kč.

A1597: Šimánek Josef - Propasti a plameny.
Praha 1917, Topič. Stran 96. Nakladatelská měkká vazba vlepená do původní obálky, stopy běžné manipulace a skladování, jinak dobrý stav. 130 Kč.

A1619: Suchánek Jiří - Blanický rytíř.
Praha 1945. Cesta. Báseň památce Jan Jeníka z Bratřic. Ilustrace Břetislav Štorm (heraldická kresba v textu a na obálce + drobnější na titulním listu). Na imitaci ručního papíru, na poválečné poměry poměrně kvalitní. Stran 32. Původní brož v obálce se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 90 Kč.

A1815: Konrád Karel - Rinaldino.
Praha 1927, Fromek. Typo Teige, obálka Teige a Mrkvička. Stran 140. Brož v původní obálce, mírně čtené. 480 Kč.

A1816: Konrád Karel - Epigramy.
Praha 1958, Mladá Fronta. S dedikací autora z roku 1965. Ilustrace Vratislav Hlavatý. Stran 96. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 120 Kč.

A2200: Procházka Arnošt - Torsa veršů. Torsa Prosy.
Praha 1925, Bradáč, Výt. č. 386 z 1000 vydaných. Stran 114. Brož v původní obálce se stopami manipulace; čtené, ale čisté. 480 Kč.

A2219: Mladé cesty - kompletní edice (25 svazků).
Edice Mladé fronty z let 1963-1969, památná kromě originální a ceněné grafické úpravy většiny svazků také tím, že se zde objevila první kniha Václava Havla. Unikátní komplet všeho, co v edici vyšlo. 1. Šubrt - Nedůvěra; 2. Stoniš - Povídky pod polštář; 3. Žlab - Prostor; 4. Mourková - Lhostejnost; 5. Vyskočil - Vždyť přece létat je snadné; 6. Stiborová - Modré lásky; 7. Jílková - Dědictví z Lichtensteinu; 8. Misař - U nás je klid; 9. Vohryzek - Chodec; 10. Linhartová - Prostor k rozlišení; 11. Límanová - Holka k smíchu; 12. Páral - Veletrh splněných přání; 13. Mareš - Čas milosti; 14. Grossman - Obchod na korze; 15. Vácha - Vedoucí místo; 16. Havel - Protokoly; 17. Henryková - Cena za Rubikon; 18. Eichler - Antipašije; 19. Kantůrková - Jen si tak maličko povyskočit; 20. Pecka - Úniky; 21. Kalábová - Ve městě jsou bratři Steinové; 22. Nuska - Hledání uzlu; 23. Zýka - nejistoty; 24. Stránský - Štestí; 25. Hajný - Kde teče Tennesee. Knihy o rozsahu cca 100-300 stran v jednotném formátu 250x150, první čtyři svazky vyšly v celopapírových vazbách. poslední dva ve standardním paperbacku s přebalem, všechny ostatní v charakterických měkkých vazbách potažených látkovým přebalem se záložkami, čtené. Komplet 25 svazků 5190 Kč.

A2241: Pávek Milan - Simulanti.
Praha 1983, Práce. Podivný, fantaskně humoristický román, jehož vydání údajně svého času připravilo o místo několik zodpovědných pracovníků nakladatelství Práce. Stran 408. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, dobrý stav. 140 Kč.

A2465: Powys C. - Wolf Solent.
Praha 1935, Petr. Stran 728. Nakladatelská celoplátěná vazba podle Švábova návrhu, stopy běžné manipulace, ojedinělé světlé svrnky, mírně čtené 140 Kč.

A2486: Cocteau Jean - Orfeova závěť.
Praha 1977, Odeon. Ilustrace autor. Redakce, většina překladů a doslov Jiří Konůpek Stran 252. Nakladatelská celoplátěná vazba s přebalem, velmi dobrý stav. 190 Kč

A2638: Schulz Karel - Sever - Jih - Západ - Východ.
Praha 1923, Vortel a Rejman. Kniha Devětsilu. Stran 144. Novější celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu, čtené. 190 Kč.

A3094: Hálek Vítězslav - Muzikantská Liduška.
Praha 1951, Melantrich. Ilustrace (4 v textu, titul + frontispice) a obálka Ludmila Jiřincová - ilustrační přílohy tištěny kvalitním hlubotiskem. Stran 64 + přílohy. Nakladatelská měkká vazba, stopy běžné manipulace, mírně čtené. 190 Kč.

A3143: Páráček Mirko - Závrať.
Praha 1945, Petr. 4 kresby a obálka Ludmily Jiřinové. Stran 68. Bož v původní obálce, dobrý stav. 120 Kč.

A3543: Podroužek Jaroslav - Fragment zastřeného osudu (Arthur Breiský).
Praha 1945 ELK. Stran 144 + křídová příloha. Brož v původní obálce, zcela intaktní, nerozřezaný výtisk. 320 Kč.

A2645: Podroužek Jaroslav - Fragment zastřeného osudu (Arthur Breiský).
Praha 1945 ELK. Stran 144 + křídová příloha. Brož v původní obálce, hřbet lehce vyrudlý, málo čtené. 240 Kč.

A1797: Podroužek Jaroslav - Fragment zastřeného osudu (Arthur Breiský).
Praha 1945 ELK. Stran 144 + křídová příloha. Brož v původní obálce, čtené, místy podtrhávky a vpisky modrou tužkou, 160 Kč.

A2655: Brjusov Valerij - Rozhraní hlubin.
Praha 1982, Odeon. Zdařilý výbor z básnického díla ruského symbolisty. Stran 132. Nakladatelská celokožená vazba, dobrý stav.100 Kč.

A2843: Artmann H. C. - Dracula.
Praha 1992, Odeon. Podpis autora z roku 1993 na titulním listu. Stran 238. Původní paperback s obálkou, dobrý stav. 180 Kč.

A3491: Schwob Marcel - Lampa Psyché.
Praha 1927, Aventinum. Stran 152. Dobová celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu a stopami běžné manipulace, na přední desce drobná světlá skvrnka; čtené, ale čisté. 280 Kč.

A1799: Schwob Marcel - Kniha o Monelle.
Praha 1911, Moderní bibliotéka. Stran 90. Brož v původní obálce, stopy manipulace, čtené ale čisté. 290 Kč.

A3550: Dva svazky Moderní bibliotéky vázané v jedné knize:
Adrian Leopold - Zahrada poznání. + Rebell Hugues - Gringaletta. Čtyři povídky o flagelaci.
Praha 1907+1911, Moderní bibliotéka. Překlad Hanuš Vogeler s předmluvou Karáska ze Lvovic + Jiří Kraus. Stran 62+112. Dobová poloplátěná vazba bez potisku, čtené. ojedinělé skvrnky. 160 Kč.

A2975: Zangwill Israel - Tragedie Ghetta.
Praha 1910, Otto. Stran 224. Nakladatelská celoplátěná vazba, bohatě zlacená a s barevným secesním obrázkem, dobrý stav. 260 Kč.

A2982: Ocel Viktor - Tiché soumraky.
Plzeň 1919, Český deník. Ilustrace Jan Konůpek. Stran 56. Dobová celopapírová vazba bez hřbetu, první a poslední stránka zahnědlé patrně ještě před svázáním,. čtené. 140 Kč.

A2983: Štorm Břetislav - Vladařství růže.
Praha 1937, Kuncíř. Upravil autor. Stran 112. Dobová poloplátěná vazba signovaná na zadní desce slepotiskovým razítkem Knihařství Mlíková + Černý, Plzeň, dobrý stav. 190 Kč

A2984: Hostovský Egon - Listy z vyhnanství.
Praha 1946, Melantrich. Obálka a typografie Karel Teige. Stran 160. Brož v původní obálce, dobrý stav. 120 Kč.

A2990: Grym Pavel a Pavel Kantorek - Nasbíráno cestou.
Praha 1969, Středočeské nakladatelství a knihkupectví. Méně známý titul s původními ilustracemi Pavla Kantorka. Stran 104. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, mírně čtené. 100 Kč.

A3046: Smetana Joe [= Jiří Mahen] - Rouletabille v Čechách. Detektivní novela.
Brno 1922, Kočí, edice Nápady a výpady sv. 8. Bizarní holmesovský a rouletabillovský pastiš. 20 stran. Brož v původní obálce, nerozřezaný, téměř intaktní výtisk. 160 Kč.

A3092: Štorm Břetislav - Dobrý drak.
Praha 1944, Kuncíř. Obálka a titulní kresba autor. Půvabná rytířská "antipohádka" z pera známého heraldika. Stran 40. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, mírně čtené. 100 Kč.

A3097: Kabeš Jaroslav - Budova časů.
Praha 1945. Pohořelý, Přátelství sv 26. Z části nákladu vyzdobené Ferdišem Dušou. Stran 36. Brož v původní obálce, mírně četné. 90 Kč.

A3104: Půlpán Karel - Bez maminky. Román dítěte.
Praha 1947, Česká strana národně socialistická, kraj Velká Praha. Ilustrace Josef Lada (barevná na vazbě + 2 přílohy na křídě). Stran 40. Formát A4. Nakladatelská poloplátěná vazba s obálkou vylepenou na deskách, stopy běžné manipulace; na dětskou knihu slušně zachovalé, na národně socialistickou překvapivě čtené. 120 Kč.

A3105: Medius - Loyální občan Švejk v protektorátě Čechy a Morava.
Praha 1948, Synek. Barevná obálka Josefa Lady. Jeden z překvapivě toliko dvou haškovských pastišů z druhé světové války. Označeno jako díl 1, ale další nikdy nevyšly. Stran 164. Brož v původní obálce, čtené. 190 Kč.

A3147: Eluard Paul - Veřejná růže.
Praha 1964, SNKLU. Překlad Nezval, koláže Teige. Stran 84. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce, velmi dobrý stav. 260 Kč.

A4608: Eluard Paul - Veřejná růže.
Praha 1964, SNKLU. Překlad Nezval, koláže Teige. Stran 84. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce se stopami manipulace a skladování, hřbet zahnědlý, běžně čtené. 160 Kč.

A3148: Enzensberger H. M. - Zpěv z potopy.
Praha 1966, MF. Překlad Hiršal a Grögerová. Stran 124. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce se stopami běžné manipulace, jinak dobrý stav. 130 Kč. ZADÁNO

A3197: Huysmans J. K. - Marta. Příběh nevěstky.
Praha 1919, Srdce. Stran76. Brož s původní obálkou (anonymní dřevoryt), na titulní stránce vepsáno jméno majitelky, jinak dobrý stav. 290 Kč.

A3259: Weiner Richard - Třásničky dějinných dnů.
Brno 1919, Polygrafie. 1. vydání. Stran 242. Dobová poloplátěná vazba potahovaná škrobákem, zlatý tisk na hřbetu, mírně čtené. 480 Kč

A3343: Čapek Josef - Umělý člověk.
Praha 1924, Aventinum. 1. vydání. Stran 60. Starší celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu, Teigeho obálka přivázaná, poněkud prokouřené, ale jen málo čtené, 390 Kč.

A3403: Povídky z Ghettta. Výbor ze žargonové prózy.
Praha 1932, Akademický spolek Kapper, Židovská beletrie svazek 1. Stran 212. Brož v původní obálce, zadní (slepá) strana obálky roztržená a opravená izolepou, čtené, ale čisté. 390 Kč.

A3404: Steinbeck John - Měsíc zapadá.
Praha 1947, Kvasnička a Hampl. 1. české vydání. Přeložil J. Z. Novák. Stran 148. Nakladatelská poloplátěná vazba s obálkou, mírně čtené. 90 Kč.

A3447: Jiří Kolář a Josef Hiršal - Enšpígl.
Praha 1968, SNDK. 2. vydání. Ilustrace Kamil Lhoták. Stran 132. Nakladatelská celoplátěná vazba s původní obálkou; obálka na okrajích mírně rozdrbaná, jinak dobrý stav. 120 Kč.

A3456: Beer Alois - Na vandru.
Prah 1973, ČS. Stran 258. Nakladatelská koženková vazba v původním potištěném ochranném pouzdru, mírně čtené. 60 Kč.

A3488: Opolský Jan - Pod tíhou života.
Praha 1909, Kočí. Na titulním listu podpis autora. Stran 88. Zdařilá dobová polokožená vazba potažená škrobákem, na hřbetu s drobnými stopami běžné manipulace odpovídajícími stáří, obálka přivázána, dobrý stav. 380 Kč.

A0405: Bertrand Aloysius - Kašpar noci
Praha 1965, KLU. Stran 180. Původní paperback, dobrý stav. 80 Kč.

A3544: Gellner František - Spisy díl 1 - Básně.
Praha 1926, Borový. Stran 464. Kompletní Gellnerovo básnické dílo. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 440 Kč.

A3546: Gellner František - Don Juan.
Praha 19247, Holubice. 1. vydání. Úprava V. H. Brunner. Stran 112. Brož v původní obálce, dobrý stav. 180 Kč.

A3202: Ivan Klíma - Milenci na jednu noc.
Praha 1964, ČS. 1. vydání. Obálka, vazba a typu Zdenek Seydl. Stran 92. Přiložen reklamní leták KPP. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 120 Kč.

A3605: D'Aurevilly Jules Barbey - Ženatý kněz.
Praha 1930, Kuncíř. Spisy I. 3, vydání. Úprava V. H. Brunner. Stran 392. Nakladatelská poloplátěná vazba, dobrý stav. 220 Kč.

A3606: D'Aurevilly Jules Barbey - Rytíř Des Touches.
Praha 1923, Kuncíř. Spisy II. Úprava V. H. Brunner. Stran 144. Nakladatelská poloplátěná vazba, dobrý stav. 170 Kč.

A3607: D'Aurevilly Jules Barbey - Nemožná láska. Hannibalův prsten.
Praha 1926, Kuncíř. Spisy V. Úprava V. H. Brunner. Stran 164. Nakladatelská poloplátěná vazba, dobrý stav. 180 Kč.

A3608: D'Aurevilly Jules Barbey - Očarovaná.
Praha 1925, Kuncíř (DPS). Spisy VI. Úprava V. H. Brunner. Stran 236. Nakladatelská poloplátěná vazba, dobrý stav. 190 Kč.

A3609: D'Aurevilly Jules Barbey - Básně - Amidée - Zapomenuté rytmy.
Praha 1926, Kuncíř. Spisy VI. Úprava V. H. Brunner. Stran 126. Nakladatelská poloplátěná vazba, dobrý stav. 160 Kč.

A3610: D'Aurevilly Jules Barbey - Bezejmenná historie. Stránka historie.
Praha 1924, Kuncíř (DPS). Spisy IX. Úprava V. H. Brunner. Stran 136. Nakladatelská poloplátěná vazba, dobrý stav. 280 Kč.

A3611: D'Aurevilly Jules Barbey - Ďábelské.
Praha 1928, Kuncíř. Spisy X. Úprava Frinta. Stran 316. Nakladatelská poloplátěná vazba, dobrý stav. 290 Kč.

A3613: Venclík Filip - Texty.
2004, bez vydavatelských údajů. Údajně neosamizdat uspořádaný příbuznými Filipa Venclíka (1974-2003) a vydaný v nepatrném nákladu pro nejbližší přátele. Tištěno na kvalitním rýhovaném papíru prokládaném pauzáky s autorovými obrázky. Cca 100 stran jednostranně potištěného papíru A4 v kroužkové vazbě, v příloze lisované CD "Slunce ještě spí" s texty a cca z poloviny i skladbami a nahrávkami autora. Stopy běžné manipulace, dobrý stav. 960 Kč.

A3667: Emanuel z Lešehradu - Hovory s nebeským hodovníkem.
Praha 1931, Živný. Výtisk N z 25 neprodejných na papíru Umbria chamois s podpisem autora a vepsaným jménem prvního majitele. Úprava Jindřich Štyrský. Stran 44. Měkká vazba potažené novější slepou obálkou, pravý horní roh stránek se stopami ohnutí, mírně čtené, ale čisté. 360 Kč.

A3680: Emanuel z Lešehradu - Maják v Bouři. Román moře a lásky.
Praha 1941, Emna. II. vydání. Na patitulu dedikace autora Q. M. Vyskočilovi. Stran 88. Brož v původní obálce, dobrý stav. 390 Kč.

A3681: Emanuel z Lešehradu - Orfeovy proměny. Zpěvy.
Praha 1931, Srdce. Na patitulu dedikace autora Q. M. Vyskočilovi. Stran 104. Intaktní nerozřezaná brož v původní obálce. 350 Kč.

A3688: Apollinaire Guillaume - Básně.
Praha 1929, Aventinum. Úprava František Muzika. Překlad Hlávka. Stran 72. Brož v původní obálce se stopami častější manipulace, hřbet zespoda podlepený, místy vykousaná, papír zahnědlý, na patitulu vylepeno exlibris; čtené, ale čisté. 190 Kč.

A3690: Malířová Helena - Povídky s dobrým koncem.
Praha 1923, Komunistické nakladatelství Rudolf Rejman. Dedikace autorky na titulním listu. Obálka Ot. Mrkvička. Raná publikace poválečné avantgardy. Stran 168. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, čtené, 280 Kč.

A3693: Weiner Richard - Lazebník / Hra doopravdy.
Praha 1974, Odeon. Stran 444. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, dobrý stav. 190 Kč.

A3359: Terlecký Nikolaj - Don Kichot ze Sodomy.
Helvetia 1986,Cramerius. Stran 288. Původní paperback, dobrý stav. 190 Kč.

A3360: Havel Václav - Do různých stran.
Schenfeld, září 1989, Čs dokumentační středisko. Stran 528. Původní paperback, mirně čtený. 290 Kč.

A3852: Václav Havel - O lidskou identitu.
Londýn 1984, Rozmluvy. 1. vydání. Stran 398. Původní paperback, dobrý stav. 380 Kč

A1832: Pastor Jan (= Jan Drozd, -* 1914) - Emauzy.
Curych 1979, Konfrontace. Stran 276. Nakladatelská celopapírová laminovaná vazba, dobrý stav, 160 Kč.

A3696: Kohout Jára - Hop sem hop tam.
Zürich 1977, Konfrontace. Memoáry populárního (pro komunisty ne) komika. Stran 256 + 16 stran fotografických příloh na křídě. Nakladatelská celopapírová vazba s obálkou, dobrý stav. 290 Kč.

A3697: Šikl Václav - Nebe nad Seinou.
Zürich 1977, Konfrontace. Vzpomínky stíhacího pilota. Stran 196 + 6 listů fotografických příloh. Původní paperback, dobrý stav. 290 Kč.

A3698: Karel Srpen - Doličné záznamy o zcivilizování ostrova Scraps.
Zürich 1980, Konfrontace. Málo vídaný fantaskní román. Stran 140. Původní paperback, dobrý stav. 370 Kč.

A3699: Jo Karud - Stalo se v Adventu.
Zürich 1981, Konfrontace. Prozaické zpracování "čihošťského zázraku". Stran 152. Nakladatelská celopapírová vazba s obálkou, mírně čtené. 180 Kč.

A3701: Kohout Pavel - Nápady svaté Kláry.
Toronto 1981, 68 publishers. Stran 256. Původní paperback u hřbetu trochu vyrudlý, jinak dobrý stav. 340 Kč.

A3848: Nerval Gerard de - Aurelie.
Praha (1911), Neumannová, KDA svazek LXXVI. Frontispice, titulní list a obálka František Kobliha. jeden z nejhezčích svazků KDA. Stran 96. Brož v původní obálce, s ohledem na stáří dobrý stav. 490 Kč.

A3850: Konrád Karel - Dvojí stín.
Praha 1940, Melantrich. Na konci knihy rozmáchlá dedikace autora z roku 1942. Stran 168. Brož v původní obálce, dobrý stav. 250 Kč.

A3851: Sauer Franta - Pašeráci.
Praha 1929, Pokrok. S dedikací autora spisovateli Ančíkovi a s podpisy Sauerovy ženy a ilustrátora Františka Bidla. Novější celoplátěná vazba; kniha trochu zatuchle páchne, jinak dobrý stav. 340 Kč.

A3899: Stankovič Andrej - To by tak hrálo, aby nepřestalo.
Brno 1995, Petrov. Stran 108. Původní paperback, dobrý stav. 150 Kč.

A3906: Válek Jaroslav - Smutný muž.
Curych 1974, Konfrontace. Ilustrace Jan Kristofori. Méně vídaný exilový titul pro pamětníky; Smutný muž byl v roce 1968 podobně oblíbenou televizní postavičkou, jako později normalizační Hlustvisihák. Stran 96. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, dobrý stav. 380 Kč.

A3907: Kefalín - Černí Baróni, III díl.
Curych 1981, Konfrontace. Stran 132. Nakladatelská celopapírová vazba s obálkou, čtené. 190 Kč.

A3776: Hearn Lafcadio - Kwaidan. (Kouzelné povídky.)
Praha (1911), Hynek, Pestrá knihovna 78. Přeložil W F. Waller. Stran 96. Brož v původní obálce, intaktní, nerozřezaný výtisk. 120 Kč.

A3777: Hearn Lafcadio - Kwaidan. (Kouzelné povídky.)
Praha (1911), Hynek, Pestrá knihovna 78. Přeložil W F. Waller. Stran 96. Brož v původní obálce, mírně čtené. 100 Kč.

A3780: Schwob Marcel - Smyšlené životy.
Praha 1919, Neumannová, KDA sv. LXXIII. Dřevoryt na obálce a titulním listu ryl František Kobliha. Stran 100. Brož v původní obálce s trochu rozdrbanými okraji a na hřbetu rozlámané, stopy manipulace a skladování, čtené. 240 Kč.

A3781: Schwob Marcel - Kniha o Monelle.
Praha 1907, Moderní bibliotéka. Stran 90. Brož v původní, vyrudlé obálce, stopy manipulace, místy skvrnky, čtené. 140 Kč.

A3954: Weiner Richard - Netečný divák a jiné prosy.
Praha 1917, Borový, Žatva sv. VI. Stran 296. Dobová celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, na zadní desce slepotiskové razítko knihaře: V. Ženíšek, Plzeň, na patitulu razítkové exlibris "Z knihovny V. M. Kimáka", jinak dobrý stav. 460 Kč.

A3955: Weiner Richard - Škleb.
Praha 1919, Srdce. Na titulním listu anonymní vigneta (Benda). Stran 124. Brož s přední a zdaní stranou původní obálky přilepenými k novému hřbetu s rukou dopsaným titulem, čtené, ale čisté. 450 Kč.

A3958: Emanuel Lešehrad - Milencovy písně.
Praha 1924, Rudolf Březina. Vyšlo 200 výtisků. Dedikace autora sběrateli Františku Pátovi. V textu 18 anonymních, převážně autotypických vignet. Stran 40 (nepaginováno). Brož v původní obálce, převážně nerozřezáno, velmi dobrý stav. 340 Kč.

A3959: Emanuel z Lešehradu - Modlitby pro mou matku.
Praha 1940, nákladem vlastním. Stran 36 (nepaginováno). Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, jinak dobrý stav. 340 Kč.

A3961: Czech Arnošt z Czechenherzů - Svatohelenský Prometheus. Lyrikovy glosy na list z dějin Francie.
Praha 1912, Reis. Stran 50. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, jinak nerozřezáno a ve velmi dobrém stavu. 280 Kč.

A4009: Verhaeren Emil - Svítání.
Praha 1905, Neumannová KDA sv. 4. Obálka lino V. H. Brunner - proslulá, často reprodukovaná úprava. Stran 96. Brož v původní obálce, dobrý stav. 360 Kč.

A4010: Przybyszewski Stanislaw - Malstrom.
Praha 1905, Neumannová, KDA sv 3. Stran 126. Celoplátěná vazba bez potisku, na předsádce charakteristický exlibris a na titulním listu podpis majitele arch. Hübschmana, jinak dobrý stav. 180 Kč. ZADÁNO

A4014: Magnetická pole. (antologie surrealistické poesie)
Praha 1967, Český spisovatel, KPP. Stran 160. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, dole u hřbetu mírně poškozeno vodou, stopy běžné manipulace, mírně četné, 160 Kč.

A4019: Karel Horký - Paličovy sloky. Karikatury, písničky, epigramy.
Rokycany 1905, Horký. Obálka a ilustrace František Gellner. Slavná Gellnerova knižní úprava - cca 20 perovek a četná záhlaví stránek. Stran 168 (nepaginováno). Brož v obálce se stopami skladování a manipulace, hřbet chybí, jeden dvojlist nahrazen věrným faksimile, čtené. 440 Kč. ZADÁNO

A4020: Navrátilová Martina - Já jsem já.
Toronto 1985, Sixty-eight Publishers. 1. vydání. Stran 464. Původní paperback, mírně čtený, ale s ohledem na popularitu titulu vlastně velmi dobře zachovalý. 380 Kč.

A4062: Gellner František - Spisy díl 1 - Básně.
Praha 1926, Borový. Stran 464. Nakladatelská celoplátěná vazba, tisk na hřbetu místy setřelý, mírně čtené. 360 Kč.

A4064: Huysmans J. K. - Marta. Příběh nevěstky.
Praha 1919, Srdce. Stran76. Brož s původní obálkou (anonymní dřevoryt), na posledních asi 20 stránkách oslí uši vniklé patrně nárazem, jinak jen mírně čtené. 190 Kč.

A4117: Schwob Marcel - Kniha o Monelle.
Praha 1911, Moderní bibliotéka roč IX, sv. 6. Stran 90. Novější celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu i přední desce, obálka přivázána, čtené už před svázáním. 170 Kč.

A4123: Odvadil František - Joris Karl Huysmans.
Praha 1907, (Knihovna Nového věku sv. 1). 1. vydání. Stran 140. Novější celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu, velmi dobrý stav. 390 Kč.

A4250: Hašek Jaroslav - Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky.
Praha (1922, II. vydání), Hejda a Tuček. Ilustrace Karel Stroff. Stran 264. Dobře zachovalá nakladatelská celoplátěná vazba s šestibarevně tištěným obrázkem - jen mírně otřená světle modrá barva, která na všech exemplářích málo držela (viz obrázek), velmi dobrý stav. 980 Kč.

A4251: Čech Svatopluk - Pravý výlet pana Broučka do měsíce.
Praha, 1889, Topič. 2. vydání.Ilustrace Viktor Oliva, Stran 188. Nakladatelská celoplátěná vazba s tříbarevně tištěným obrázkem, na horním okraji přední desky s drobnou skvrnou od barvy (viz obrázek), jinak s ohledem na stáří vcelku dobrý stav. 290 Kč.

A4255: Altenberg Peter - Jak já to vidím.
Praha (1910). Otto. Stran 240. Neobyčejně zdařilá nakladatelská secesní obrázková celoplátěná vazba, která údajně měla problémy s dobovou censurou; velmi dobrý stav. 380 Kč.

A4256: (Teige) Seifert Jaroslav - Básně.
Praha 1929, Družstevní práce. Ve frontispicu portrét od Rudolf Kremličky, typografie a obálka Karel Teige. Stran 152. Nakladatelská celoplátěná vazba, obálka přivázána, prakticky intaktní. 490 Kč

A4257: (Toyen - Štyrský) Halas František - Hořec.
Praha 1934, Družstevní práce. Ve frontispicu perovka Toyen, typografie a vazba Jindřich Štyrský. Nakladatelská celoplátěná vazba, velmi dobrý stav. 580 Kč

A4260: Korespondence Karla Havlíčka (Borovského). Spořádal Ladislav Quis.
Praha 1903, Bursík a Kohout. Dodnes jediné kompletní vydání Havlíčkovy korespondence. Stran LIV (předmluva + obsah) a 864 (text, index a errata) + 1 list obrazové přílohy; četné ilustrace v textu. Pravděpodobně nakladatelská celoplátěná vazba s bohatou secesní ornamentací černým a zlatým tiskem, velmi dobrý stav. 1200 Kč.

A4307: Kainar Josef - Básně a blues.
Praha 1978, ČS. Stran 292. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, hřbet trochu zahnědlý, jinak dobrý stav. 120 Kč.

A4310: Halas František - Torzo naděje.
Praha 193, Melantrich. 1. vydání. Dedikace autora překladateli Břetislavu Mencákovi k vánocům 1938. Stran 32 (nepaginováno). Brož v původní obálce, stopy běžné manipulace, na přední straně drobný světlý flíček po kapce vody, jinak dobrý stav. 780 Kč.

A4312: Těsnohlídek Rudolf - Dva mezi ostatními. Legendarium 1903-04.
Praha (1905), Obzory. Proslulá secesní úprava a výzdoba V. H. Brunnera - asi jeho nejbohatší: 43 kreseb a opakované linky v záhlavích stránek. Stran 194 (chybí poslední list s tiráží). Brož v původní obálce s ručním kolorováním a patronováním (bylo jen na části nákladu), obálka zašlá a na zadní straně ušpiněná, okraje stránek trochu rozdrbané a zahnědlé, na 5. straně razítko knihkupce, nicméně na sto let starou brož ve vcelku uspokojivém stavu. 490 Kč.

A4313: de Gourmont Remy - Koně Diomedovi.
Praha 1917, Neumannová, KDA sv. 134-135. Kresby Miloš Klicman. Stran 192. Zdařilá dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu a zlatou ořízkou, velmi dobrý stav. 290 Kč.

A4314: de Gourmont Remy - Lista Amazonce.
Praha 1920, Neumannová, KDA sv. 177-178. Překlad A. P. (Arnošt Procházka). Stran 156. Zdařilá dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu a zlatou ořízkou, velmi dobrý stav. 290 Kč.

A4315: Verhaeren Emil - Svítání.
Praha 1905, Neumannová KDA sv. 4. Přednostní výtisk z nepatrné části nákladu na ručním papíru! Obálka lino V. H. Brunner - proslulá, často reprodukovaná úprava. Stran 96. Brož v původní obálce, se stopami manipulace s nešetrného skladování - stařecké skvrnky, zaprášené okraje stránek, čtené. 680 Kč.

A4316: Andrejev Leonid - Červený smích.
Praha (1905), Neumannová, Knihy dobrých autorů sv. 6. Slavná secesní obálka - původní litografie V. H. Brunnera. Stran 90. Brož v původní obálce se stopami manipulace, na přední straně inkoustovou tužkou přírůstkové číslo, hřbet opravovaný lepidlem, asi dvoucentimetrový kousek vylomen, čtené, ale jinak vcelku čisté, s ohledem na stáří poměrně dobře zachované. 440 Kč.

A4318: Quincey Thomas - Suspiria de profundis. + Maeterlinck - Sedm princezen.
Praha 1910, Neumannová, KDA sv. 71 A+B. Překlad Kamil Fiala + Arnošt Procházka. Stran 56 + 48. Brož v původní obálce, na patitulu rozmáchnutý podpis majitele, ojedinělé světlé flíčky, mírně čtené. 220 Kč.

A4319: Remizov Alexej - Křížové sestry.
Praha 1916, Neumannová, KDA sv. 130-1. Původní dřevoryty Františka Horkého - pozoruhodná výzdoba v duchu netradičně secesizující florální abstrakce. Stran 160. Brož v původní obálce, hřbet ušpiněný a z části odtržený, jinak vcelku uspokojivý stav, čtené. 140 Kč.

A4320: France Anatol - Hubená kočka.
Praha 1913, Neumannová, KDA sv. 97. Původní dřevoryty Františka Koblihy. Stran 84. Brož ve zbytcích původní obálky (hřbet chybí, okraje odrbané, nicméně obálkový dřevoryt nepoškozen), dosti čtené, ale čisté. 100 Kč.

A4322: de Régnier Henri - Krátký život Baltazara Aldramina, Benátčana.
Praha 1904, Kosterka - Symposion sv. XXVI. Přeložil Arnošt Procházka. Obsahuje seznam prvních 27 svazků Symposionu. Stran 52. Formát 140x140. Brož v ušpiněné původní obálce, v knize místy skvrnky, čtené. 160 Kč.

A4323: Zych Maurycy - Mohyla.
Praha 1909, Tiskový výbor Českoslovanské sociálně demokratické strany dělnické (časopis Zář). Stran 120. Brož v původní obálce s dvoubarevnou anonymní kresbou, čtené. 100 Kč.

A4324: Rollan Romain - Sbohem minulosti.
Praha 1935, Fromek - Odeon. Stran 128. Nakladatelská celoplátěná vazba a hnědým a zlatým tiskem, na patitulu drobné oslí ucho, jinak velmi dobrý stav. 300 Kč.

A4325: Limbour Georges - Vanilovníky.
Praha 1968, Odeon. Surrealistická próza. Stran 112. Původní paperback, na titulním listu vepsáno jméno majitele, na patitulu jeho razítko, mírně čtené. 140 Kč.

A4326: Dostojevský Fedor Michajlovič - Zápisky z mrtvého domu.
Praha 1891, Otto, Spisy FMD sv. 1. Podle doslovu první české vydání. Stran 344. Nakladatelská celoplátěná vazba, čtené. 160 Kč.

A4327: Dostojevský Fedor Michajlovič - Chudí lidé a drobné povídky.
Praha 1892, Otto, Spisy FMD sv. 2. Stran 384. Nakladatelská celoplátěná vazba, velmi dobrý stav. 220 Kč.

A4328: Dostojevský Fedor Michajlovič - Dvojník, Nétička Nezvánova, Maličký hrdina.
Praha 1897, Otto, Spisy FMD sv. 6. Stran 384. Nakladatelská celoplátěná vazba, velmi dobrý stav. 220 Kč.

A4329: Kryžanovska Věra - Světla Čech. 2 svazky (kompletní dílo).
Praha (1904), Vilímek. Stran 332+276. Nakladatelské celoplátěné vazby s působivou zlatou reliéfní ražbou, překvapivě ořezané jako bibliofilie (jen horní ořízka, postranní a dolní okraje archů neořezané); jen stopy běžné manipulace, s ohledem na stáří velmi dobrý stav. 2 svazky 380 Kč.

A4380: Claudel Paul v KDA - Polední úděl + Výměna + Proteus (3 knihy v jednom svazku).
Polední úděl - Praha 1910, Neumannová KDA 52. Dřevoryty Zdenka Braunerová (celostránkový titul a tři vignety v textu). Překlad Miloš Marten. Stran 96.
Výměna - Praha 1917, Neumannová KDA 144. Přeložil A. P. (Arnošt Procházka). Stran 80.
Proteus - Praha 1920, Neumannová KDA 172. Přeložil A. P. (Arnošt Procházka). Stran 64.
Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, dobrý stav. 330 Kč.

A4383: Gracq Julien - Pobřeží Syrt.
Praha 1971, Odeon. Obálka Milan Grygar. Stran 308. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, dobrý stav. 190 Kč.

A4385: Škvorecký + Salivarová - Samožerbuch.
Praha 1991, Panorama. Stran 360. Původní paperback, velmi dobrý stav. 100 Kč.

A4469: Štyrský Jindřich - Poesie.
Praha 1946, Praha. Úprava Vít Obrtel s použitím reprodukce Štyrského posmrtné masky (vylepené ve frontispisu) a jeho koláže na obálce. Stran 56. Volné archy v původní obálce, která je značně zaprášená, ušpiněná a na okrajích otrhaná, vlastní archy v dobrém stavu. 890 Kč.

A4433: Konrád Karel - Rinaldino.
Praha 1927, Odeon. Typo Teige, obálka Teige a Mrkvička. Stran 140. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, čtené. 380 Kč

A4435: Březina Otokar - Větry od Pólů, Stavitelé chrámů, Ruce. 3 svazky.
Praha 1905, 1906, 1908, Symposion - Knihy nové doby sv. 29, 31, 33. Vše druhá vydání - kompletní Kosterkova edice Březinovy poesie. Výzdoba 1 a 3 svazku František Bílek (frontispice v prvním + frontispice a čtyři kresby ve třetím), druhý svazek bez výzdoby. Stran 64 + 64 + 64. Dobové celoplátěné vazby - první svazek (vyšel v trochu menším formátu) s bílým tiskem na přední desce, zbylé dva v jednotné vazbě se zlatým tiskem na přední desce, na hřbetech rukou psaná čísla 77, 78, 79, jinak dobrý stav. Komplet 3 svazků 690 Kč.

A4436: Dopisy Otokara Březiny I-III. 3 svazky.
Praha 1930, 1931 a 1932, Borový, edice Paměti. Všechny březinovské svazky, které v této edici vyšly, v uspořádání Miloslava Hýska. I. Dopisy Františku Bauerovi (stran 280 + 11 listů příloh, brož v původní obálce s trochu rozdrbanými kraji, běžně čtené), II. Emanuel Chalupný - Dopisy a výroky O. Březiny (stran 332 + 10 listů příloh, novější celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, dobrý stav), III. Dopisy Františku Bílkovi (stran 192 + 16 listů příloh, dobová celoplátěná vazba se zlatě potištěným štítkem na hřbetu, dobrý stav). Komplet 3 sv. 560 Kč.

A4387: Saudek Emil - Pod oblohou Otokara Březiny.
Praha 1928, Melantrich. Typo Vít Obrtel. V příloze faksimile dopisu Březinova a Dehmelova na ručním papíru. Stran 156 + 2 dvojlisty volných příloh. Brož v původní obálce, na hřbetu dva drobné flíčky, jinak dobrý stav. 260 Kč.

A4437: Rambousek Jan - Básník Otokar Březina a Jakub Deml.
Kežmarok, nákl. vl. Antiklerikální polemika s Demlovým Svědectvím o Otokaru Březinovi. Stran 112. Brož v původní obálce, čtené. 360 Kč.

A4438: Chvíle s Otokarem Březinou. In memoriam.
Praha 1929, Srdce. Obálka a úprava Cyril Bouda. Stran 28. Brož v původní obálce, běžně čtené. 40 Kč.

A4439: Pernica Bohuslav - Otakar Březina intimní (Anna Pammrová).
Mladá Boleslav 1947, Hejda a Zbroj, národní správa. Stran 136. Nakladatelská poloplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 280 Kč.

A4440: Picková-Saudková Gisa - Hovory s Otokarem Březinou.
Praha 1929, Knihy Mánesa sv. 2. Stran 440. Brož v poněkud zašlé původní obálce, z níž je na přední straně vytržen kousek (cca 2x1 cm) mimo tisk, jinak jen běžně čtené a čisté. 140 Kč.

A4442: Romain Jules - Kumpáni.
Praha (1919, Brož). Překlad a doslov Richard Weiner. Stran 152. Kvalitní dobová polopergamenová vazba se zlatým písmem na hřbetu, ozdobnými linkami a zlatou ořízkou (na patitulu tužkou psaná dedikace z roku 1979 "se vzpomínkou na časy dávno minulé, kdy ve dvacátých letech dvacátého století vázal do pergamenu tuto knížku můj otec JUDr. Josef Šebek"): stopy častější běžné manipulace, čtené. 100 Kč.

A4443: Seifert Jaroslav - Vějíř Boženy Němcové.
Praha 1940, Borový. Na patitulu podpis autora s vročením "vánoce 1941". Stran 60. Brož v původní obálce, dobrý stav. 390 Kč.

A4444: Seifert Jaroslav - Světlem oděná.
Praha 1940, Borový. Na patitulu podpis autora a jeho čtyřřádková dedikace s vročením "vánoce 1940". Obálka a frontispice E. Milén. Stran 56. Brož v původní obálce, dobrý stav. 440 Kč.

A4445: (Sutnar) Weiss Jan - Škola zločinu.
Praha 1931, Družstevní práce. Úprava a vazba Ladislav Sutnar. Stran 360. Nakladatelská celoplátěná vazba velmi dobře zachovalá, v ochranném přebalu; vlastní kniha poněkud zatuchlá se světle hnědými skvrnkami zvláště na předsádkách, nečtené. 190 Kč

A4446: (Sutnar) Brjusov Valerij - Oltář Vítězství.
Praha 1931, Družstevní práce. Úprava a vazba Ladislav Sutnar. Stran 656. Nakladatelská celoplátěná vazba, stopy běžné manipulace, ojedinělé drobné skvrnky, čtené. 140 Kč.

A4448: Shaw Bernard - Politika pro každého.
Praha 1947, Práce. Stran 548. Nakladatelská celoplátěná vazba s trochu ošoupanou obálkou, jinak dobrý stav, 180 Kč.

A4451: Hrabal Bohumil - Proluky.
(Köln 1986, Index) - exilové vydání zcela bez nakladatelských údajů (pro snazší pašování do ČSSR). Stran 172. Původní paperback, dobrý stav. 280 Kč.

A4496: Karásek ze Lvovic - Romány tří magů 2 - Scarabeus.
Praha 1925, Aventinum sv. 98. Stran 212. Zdařilá dobová celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu i přední desce, velmi dobrý stav. 390 Kč.

A4497: Seifert Jaroslav - Na vlnách TSF.
Praha 1925, Petr, knihovna Hosta sv. 1. Typo Teige. Stran 72. Celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, na vazbě několik drobných flíčků, jinak velmi dobrý stav. 3900 Kč.

A4498: Seifert Jaroslav - Verše o růži.
Čáslav 1955, Lidová knihovna. Podpis autora pod tiráží. Proti titulu signovaná kresba Zdeňka Seyčka. Stran 12. Volný arch v původní obálce, dobrý stav. 680 Kč.

A4499: Seifert Jaroslav - Malá romance.
Praha 1940, Bílá Labuť. Kresba na obálce Jindřich Štyrský, v protititulu Vladimír Sychra. Stran 16. Arch všitý nití do obálky s několika světlými skvrnkami, jinak čisté a dobře zachované, 290 Kč.

A4500: Hora Josef - Probuzení. Prózy.
Praha 1925, Aventinum. Dedikace autora "soudruhu Ivanu Olbrachtovi". Úprava a ediční značka na titulním listu Josef Čapek. Stran 116. Dobová celoplátěná vazba v hrubém světle rudém plátnu, temně rudá kožená titulní nálepka se zlatým tiskem na hřbetu, kolem předsádek při knihařském zpracování trochu potrhané, jinak dobrý stav. 390 Kč.

A4501: Hora Josef - Hladový rok. Příběh města.
Praha 1926, Čin. Dedikace autora "soudr. Ivanu Olbrachtovi". Stran 230. Dobová celoplátěná vazba v hrubém světle rudém plátnu, temně rudá kožená titulní nálepka se zlatým tiskem na hřbetu, kolem předsádek při knihařském zpracování trochu zvlněné, jinak dobrý stav. 320 Kč.

A4502: Hora Josef - Literatura a politika.
Praha 1929, Čin. Úprava Vít Obrtel. Radikální odpověď na vyloučení 7 spisovatelů (mezi nimiž byl i Hora) z KSČ. Stran 48. Dobová celoplátěná vazba v hrubém světle rudém plátnu, temně rudá kožená titulní nálepka se zlatým tiskem na hřbetu, kolem předsádek při knihařském zpracování trochu zvlněné, jinak dobrý stav. 120 Kč.

A4564: Bednář Karel - Píseň lásky.
Praha 1944, Petr. V textu a na obálce celkem 18 hlubotiskových ilustrací Ludmily Jiřincové. Na válečné poměry velmi povedený tisk. Nakladatelská šitá brož v původní obálce, na patitulu čísi dedikace, čtené. 160 Kč.

A4565: Švandrlík Miroslav - Černí baroni.
Purley, Surrey, UK 1988, Rozmluvy. Stran 246. Původní paperback, prakticky intaktní výtisk. 280 Kč.

A4567: Jarry Alfred - Dny a noci.
Praha 2001, Garamond. Stran 160. Původní paperback, dobrý stav. 90 Kč.

A4607: Novalis - Hyacint a Růženka.
Rakovník 1940, Verner, edice Život a sen. Ilustrace Jan Konůpek (frontispice, titul a dvě vignety). Stran 24. Měkká vazba v novější slepé obálce, dobrý stav. 190 Kč.

A4615: Huptych Miroslav - Názorný přírodopis tajnokřídlých.
Praha 1989, ČS. S kolážemi autora. Stran 182. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 80 Kč.

A4616: Čech Svatopluk - Václav z Michalovic.
Praha (1882, Šimáček). 1. vydání. Ilustroval Adolf Liebscher. Stran 112. Nakladatelská "lipská" celoplátěná vazba se zlatým a černým tiskem na přední desce, zlatým na hřbetu a slepotiskovým rámečkem a jménem knihárny na zadní desce, ojedinělé stařecké skvrnky, jinak dobrý stav. 180 Kč.

A4644: Hrabal Bohumil - Automat svět.
Praha 1966, MF. Ilustrace Jiří Kolář (6 rozkládacích barevných příloh). Stran 336 + přílohy. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce, mírně čtené. 390 Kč.

A4645: Hrabal Bohumil - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet.
Praha 1965, MF. 1. vydání. Obálka a grafická úprava Jiří Šalamoun. Stran 96. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, za titulem vlepena dobová recenze z Lidové demokracie, mírně čtené. 190 Kč.

A4649: Baudelaire Charles - Rakety. Mé srdce obnažené.
Praha 1927, Adámek, Moderní bibliotéka V/VIII. Úvodní studie od Karáska ze Lvovic, překlad Jarmil Krecar. Stran 72. Brož v původní obálce se stopami manipulace, na zadní vnitřní straně obálky tužkou věcné marginálie, čtené. 190 Kč.

A4650: Frič J. - Umělé květiny.
Praha 1937, Mánes. Titulní list A. Wachsmann. Stran 82. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, mírně čtené. 370 Kč.

A4651: Proust Marcel - Dnové četby.
Praha 1933, Synek, Omnia sv. 22. Stran 36. Brož v standardní původní obálce s titulní nálepkou, dobrý stav. 90 Kč.

A4693: Zamjatin - My.
Praha 1927, Aventinum. 1. vydání slavné antiutopie. Překlad V. Koenig. Stran 176. Brož v původní obálce, na patitulu vepsáno jméno majitele, jinak velmi dobrý stav. 490 Kč.

A4696: Karásek ze Lvovic Jiří - Zastřený obraz. Román.
Praha 1923, Aventinum, Spisy sv. 8. Stran 80. Kvalitní dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, dobrý stav. 260 Kč.

A4698: Bloy Leon - Rytířka smrti.
Stará Říše 1917, Dobré dílo sv. 36. Stran 120. Šitá brož v původní, dosti poškozené obálce s otrhanými okraji a hřbetem, který z poloviny chybí, četné podtrhávky obyčejnou tužkou, čtené. 260 Kč.

A4701: Maturin Ch. R. - Poutník Melmoth.
Praha 1972, Odeon, Anglický gotický román sv. 3. Stran 928. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, stopy běžné manipulace a skladování, mírně čtené. 170 Kč.

A4703: Hrabal Bohumil - Taneční hodiny pro starší a pokročilé.
Praha 1964, ČS - Život kolem nás, malá řada sv. 8. Zřídka se vyskytující 1. vydání. Obálka Zdenek Seydl (jiná než na pozdějších vydáních v této edici). Stran 96. Nakladatelská celoplátěná vazba s původní obálkou, stopy běžné manipulace, jen mírně čtené. 190 Kč.

A4704: Conrad Joseph - Hranice stínu.
Praha 1957, ČS. Barevné ilustrace Kamila Lhotáka (5 celostránkových na přílohách + obálka). Stran 144. Dobová polokoženková vazba s tiskem na hřbetu a přední desce, obálka přivázána, dobrý stav. 190 Kč.

A4705: Morgenstern Christian - Šibeniční písně.
Praha 1958. SNKLHU, Světová četba sv. 162. Přeložil Josef Hiršal. Stran 140. Původní měkká vazba vlepená do obálky s přebalem, stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 100 Kč.

A4742: Epos o Gilgamešovi.
Praha 1958, SNKLHU. edice Živá díla minulosti sv. 20. Stran 212+16 křídových příloh. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce na okrajích mírně potrhané, jinak čisté a jen málo čtené. 350 Kč.

A4751: Abraham A Santa Clara - Knihkupec.
Vyškov 1931, Obzina A Báňa. Překlad Otto F. Babler. Tištěno na měditiskovém papíru Dassel, obálka z ručního Eggerthu. Stran 24 + předsádky. Původní šitá brož vlepená do slepé obálky, dobrý stav. 140 Kč.

A4752: Rictus Jehan- Poesie.
Praha 1946, Odeon. Překlad Hořejší, ilustrace Steinlein, obálka a úprava Toyen. Stran 84. Brož v původní obálce, jen mírně čtené. 190 Kč.

A4753: V. Rozanov - Spadané listí.
Stará Říše na Moravě 1937, příloha Archů 36 (Stankovič str. 591). S předmluvou Rozanov od B. de Schloezera. Stran 156 (4+40+4+108). Volné archy v původní obálce (uprostřed přetržené a opravené "neviditelnou" lepící páskou), jinak dobrý stav. 240 Kč.

A4754: V. Rozanov - Osamocení, Gogol, Rozanov před smrtí.
Stará Říše na Moravě 1937, přílohy Archů 37+35 (Stankovič str. 592+589). Stran 36+12+8. Volné archy, dobrý stav. 80 Kč.

A4759: Deml Jakub - Smrt Pavly Kytlicové.
B.m. 1932, nákladem vlastním. Podpis autora za patitulem. Nepřednostní výtisk ze 700 na velínu. Stran 104 + křídové přílohy. Nakladatelská měkká vazba (šitá brož) vlepená v původní obálce s ochranným přebalem, přebal na okrajích mírně potrhaný, jinak dobrý stav. 480 Kč.

A4761: Deml Jakub - Moji přátelé.
Tasov 1947, Junová. 6. vydání. Podpis autora na patitulu. Obálka M. R. Junová, ilustrace G. Grubrová. Stran 48. Nakladatelská měkká vazba v obálce s chlopněmi, dobrý stav. 260 Kč.

A4763: Sborník k šedesátinám Otokara Březiny a padesátinám Jakuba Demla.
Praha 1928, Tvar (vyšlo jako monotematické dvojčíslo 7-8; strany 241-320). Volné archy v původní obálce se stopami manipulace, čtené. 270 Kč.

A4766: Alcoforado Marianna - Portugalské listy.
Praha 1949, Symposion - edice Kentaur sv. 2. Stran 82. Polokožená vazba se zlatým titulem na hřbetu signovaná slepotiskovým razítkem "Vázal J. Svoboda v Dolních Kounicích", obálka přivázána, dobrý stav. 100 Kč.

A4767: Kniha drakobijců.
Svatý Kopeček u Olomouce 1931, Babler. Výt. č. 343 ze 400 vydaných. Dedikace vydavatele na patitulu. Dvě kresby Jana Konůpka. Světové pověsti o dracích uspořádané a přeložené vydavatelem. Stran 56. Brož v původní obálce, dobrý stav. 380 Kč.

A4768: Mac Orlan Pierre - Krev. Markéta noci.
Praha 1927, Petr. Dvě fantaskní prózy. Obálka (barevný linoryt) Ladislav Süss. Stran 112. Brož s původní obálkou, dobrý stav. 320 Kč.

A4769: Hrabal Bohumil - Poupata.
Praha 1970, Mladá Fronta. Dedikace autora na patitulu pod patrně jím vlepenou čítankovou říkankou. Barevné ilustrace Vladimír Boudník (10 celostránkových + obálka). Velmi vzácné stoupové vydání - celý náklad knihy byl normalizátory zničen až na údajně asi 200 kusů, zachráněných pracovníky vydavatelství. Kniha byla reprintována po převratu, ovšem samozřejmě už nikoli v původní kvalitě tisku. Nakladatelská celoplátěná vazba, přední i zadní strana obálky vylepená na předsádkách, zadní strana desek mírně ušpiněná běžným užíváním, jinak dobrý stav. 1800 Kč.

A4770: Hrabal + Peterka - Toto město je ve společné péči obyvatel.
Praha 1967, ČS, edice HU-SA. 36 textových a 64 hlubotiskových fotografických stran (nepaginováno). Nakladatelská celoplátěná vazba s torzem obálky (potažené tak mizerným bolševickým laminem, že se při každé manipulaci začala ohýbat, loupat atd.), jinak jen běžně čtené. 480 Kč.

A4771: Hrabal Bohumil - Kličky na kapesníku.
Praha 1990, Práce. Stran 120 + 32 stran příloh. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 70 Kč.

A4822: Deml Jakub - Do lepších dob.
Tasov 1927, Kytlicová. Stran 240. Podpis autora na patitulu. Nakladatelská měkká vazba (šitá brož), z valné části nerozřezáno, velmi dobrý stav. 1400 Kč.

A4831: Deml Jakub - Věštec.
Tasov 1919, nákladem vlastním, vydání druhé. Podpis autora proti titulu. Dřevoryty Ferdiše Duši (obálka + titulní list). Stran 34. Nakladatelská měkká vazba (šitá brož), světlé stařecké skvrnky, čtené, zatuchlé. 460 Kč.

A4832: Deml Jakub - Svatý Josef.
B.m. 1942, Junová/Krystal. Ve frontispicu dřevoryt Marie Rosy Junové. Podpis autora na patitulu. Stran 48. Nakladatelská měkká vazba (šitá brož), dobrý stav. 460 Kč.

A4834: Deml Jakub - Jméno Ježíš.
Olomouc 1942. Krystal. Ve frontispicu barevná reprodukce. Stran 24. Nakladatelská měkká vazba (šitá brož), dobrý stav. 240 Kč.

A4836: Deml Jakub, + 10.2.1961 - poděkování za projevy soustrasti.
Tasov, březen 1961. Dvojlist s Demlovým portrétem, drobné světlé skvrnky. 80 Kč.

A4837: Karásek ze Lvovic Jiří - Romány tří magů 3 - Ganymedes.
Praha 1925, Aventinum, Spisy sv. 11. Dedikace autora proti titulu. Stran 112. Brož v původní obálce, běžně čtené. 480 Kč.

A4838: Konrád Karel - Robinsonáda.
Praha 1926, Janská - Nová edice Hyperionu sv. 2. Kresby V. Tittelbach. Stran 80. Dobová polopergamenová vazba potahovaná škrobákem, zlatý tisk na hřbetu, zlatá ořízka, běžně čtené. 270 Kč,

A4876: Borovský K. H. - Křest. sv. Vladimíra.
Praha (1876), "nákladem vlastním". 1. vydání (tzv. Liškovo). S 93. vyobrazeními od E. Lišky. Stran 108. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu a minimálními stopami běžné manipulace; celkově mimořádně dobře zachovalý sběratelský exemplář bez jediné "stařecké" skvrny, na přední předsádce dole vlepen drobný (0,5x1,5 cm) lísteček s modrým tiskem JULIUS FREYN 605-I v rámečku, jinak velmi dobrý stav. 3900 Kč.

A4877: Tůma Karel - Karel Havlíček Borovský. Nejslavnější publicista českého národa.
Kutná Hora 1883 (+1985), Šolc. Původně vyšlo jako dva díly (str. 1-280 a 281-612); v souborném vázaném vydání z toho zbyl jen poněkud nepřehledný nápis "1. díl" na titulním listu, zatímco druhý titulní list byl při vazbě odstraněn. Stran 612 + rytina v protititulu. Nakladatelská celoplátěná, bohatě zdobená vazba (viz obrázek), běžně čtené, na předsádce razítkové exlibris, s ohledem na stáří velmi dobrý stav. 960 Kč.

A4878: Stevenson R. L. (Breisky) - Klub sebevrahů.
Praha 1909, Moderní bibliotéka VII/6. Legendární mystifikační edice v překladu a s předmluvou Arthura Breiského, který do knihy podvrhnul dvě vlastní povídky (Mors syphlilitica a Zpověď grafomanova), vychválené dobovou kritikou, která si jen stěžovala, proč je k těmto znamenitým a proslulým Stevensonovým pracem připojeno jeho slabší, druhořadé dílo Klub sebevrahů. Stran 104. Brož v původní obálce, zkřehlý papír na hřbetu z větší části odlámaný, čtené, ale čisté. 390 Kč. ZADÁNO

A4879: Gellner František - Nové verše.
Praha 1919, Borový, edice Června sv. II. 1. vydání. Stran 84. Autorova kresba na obálce a autoportrét v protititulu. Brož v původní obálce se stopami manipulace (trochu pomačkaná a na okrajích odrbaná), běžně čtené. 290 Kč.

A4880: Teige Karel - Svět, který se směje.
Praha 1928, Odeon. Obálka a typo autor. Stran 96 + 8 listů obrazových příloh na křídě. Brož v původní obálce. okraje rozdrbané, hřbet asi z poloviny chybí, stopy časté manipulace, čtené. 1800 Kč.

A4881: Pilnjak Boris - Stavíme přehradu.
Praha 1932, Melantrich. Klasická komunistická avantgarda. Stran 308 + přílohové noviny ze stavby. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 180 Kč.

A4882: Pilnjak Boris - Nezhašený měsíc.
Praha 1968, MF. Stran 280. Nakladatelská celoplátěná vazba, přiloženy záložky s někdejší obálky, chybí patitul a titulní list, na první straně textu přírůstkové číslo knihovny, čtené. 60 Kč.

A4883: Kafka Franz - Proměna.
Praha 1963, SNKLU. Ilustrace Otto Coester. Stran 136. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, čtené. 100 Kč.

A4885: Škvorecký Josef - Tankový prapor. Fragment z doby kultů.
Nedatováno, anonymní samizdat. Na titulním listu podpis autora z roku 1990. Dobře čitelný strojopisný průklep A5. Stran 407. Dobová poloplátěná vazba, na hřbetu titul psaný strojem, na přední desce samizdatová obálka - fotografická reprodukce koláže a transotypového písma, dolní roh lehce ohryzán, jinak na samizdat dobře zachovalé, čisté a jen běžně čtené. 490 Kč.

A4886: Vaculík Ludvík - Morčata.
Nedatováno, anonymní samizdat, patrně z konce 70. let. Dobře čitelný strojopisný průklep A5, 129 stran + úvod + závěrečná poznámka o autorovi; bez titulního listu. Dobová celoplátěná vazba bez potisku, místy flíčky, čtené. 280 Kč.

A4887: Altenberg Peter - Jak já to vidím.
Praha (1910). Otto. Stran 240. Neobyčejně zdařilá nakladatelská secesní obrázková celoplátěná vazba, která údajně měla problémy s dobovou censurou; stopy běžné manipulace, ojedinělé flíčky, okraje stránek stářím zahnědlé, čtené. 140 Kč.

A4888: London Jack - Z mého života.
Praha 1922, Boučková, Knihovna aktualit a kuriosit sv. 1. Frontispice a obálky původní dřevoryta Ant. Chlebečka, Stran 32. Původní sešit, velmi dobrý stav. 170 Kč.

A4889: Gregor Achille - Nepříjemné maličkosti.
Praha 1955, MF. Stran 88. Původní měkká vazba v obálce se stopami manipulace, čtené. 90 Kč.

A4891: Holan Vladimír - Na celé ticho (spisy sv. 4).
Praha 1977, Odeon. Ilustrace Jiří Svoboda. Stran původně 408, dva listy chybí. Nejhůře dostupný (v nejnižším nákladu vydaný) svazek Holanových spisů. Nakladatelská celoplátěná vazba v obálce se stopami manipulace, výtisk vyřazený či ukradený z někdejší knihovny V. Řezáče, vytržený titulní list a tiráž, místy razítka knihovny, jinak čisté. 90 Kč.

A4893: Nova et Vetera 13.
Stará Říše 1915. Obsahuje mj. Novalis - Hymny k noci. Chybí 2 obrázky - reprodukce Novalisova portrétu a Svatá Anna, texty: Chesterton, Tiercelin, Stříž, Blei a tři ze čtyř listů Pramenů (celkem asi 40 stran). Stran cca 100. Brož v původní obálce, běžně čtené, ale čisté. 140 Kč.

A4894: Nova et Vetera 16.
Stará Říše 1915. Obsahuje mj. Marcel Schwob - Počátkové žurnálu. Chybí reprodukce kresby Svaté Eulalie, jinak kompletní. Stran cca 150. Brož v původní obálce, běžně čtené, ale čisté. 240 Kč.

A4895: Nova et Vetera 29.
Stará Říše 1918. Obsahuje mj. Martin Buber - Extase a vyznání. Na obálce dřevoryt Jaroslava Bendy. Chybí reprodukce dřevorytu sv. Václav, texty: Matouš - Jak se dělají knihy (4 strany) a Prameny. Stran cca 200. Brož v původní obálce, běžně čtené, ale čisté. 260 Kč.

A4896: Nova et Vetera 36.
Stará Říše 1921. Obsahuje mj. dva dřevoryty Bohuslava Reynka (kočky), jednotlivě dražívané na tzv. Aukru kolem 1000 Kč. Kompletní. Stran cca 200. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav, z velké části nerozřezáno. 690 Kč.

A4897: Nova et Vetera 46.
Stará Říše 1921. Výtisk z někdejší Florianovy knihovny, na titulním listu podepsaný "Josef Florian, Stará Říše". Obsahuje mj. Dante Gabriel Rosetti - Dům života a dva dřevoryty Antonína Slavíčka. Na obálce dřevoryt Michaela Floriana. Kompletní. Stran cca 200. Brož v původní obálce s rozpadlým hřbetem, přebaleno do nátisku obálky 41. Kursu, čtené, místy skvrnky. 440 Kč. ZADÁNO

zpět



Hudba, divadlo a film

A2160: Johannes Doktor Faust. Stará loutková hra o pěti jednáních. Na základě české tradice obnovili Arnošt Kraus a Jaroslav Vrchlický.
Praha (1904), Nakl. družstvo Máje. Ilustrace Fr. Šnajberg. Proslulá secesní výzdoba! Stran 80. Nakladatelská poloplátěná vazba s vylepenou dvoubarevnou obálkou na přední desce, stopy manipulace odpovídající stáří, čtené. 380 Kč.

A2221: Štolbová Eva - Scény.
Praha 1992, Elba. Sazba Inverze. Stran 208 + 24 křídových příloh. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce, dobrý stav. 100 Kč.

A2987: Yeats William Butler - Hraběnka Cathleenová.
Praha 1929, Kvasnička a Hampl. Obálka Cyril Bouda. Stran 88. Brož v původní obálce, dobrý stav. 140 Kč.

A3508: Wasserberger Igor a kol. - Jazzový slovník.
Bratislava 1966, Štátne hudobné vydavateľstvo. Dodnes cenná a méně vídaná slovníková příručka. Stran 352 + 24 stran obrazových příloh na křídě. Vydání bez přílohové SP desky. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce se stopami běžné manipulace; kniha poněkud prouzená tabákovým kouřem, jinak dobrý stav. 220 Kč.

A4074: Vlček Josef - Rock 2000 díl 1 (A-K).
Praha 1982, Jazzová sekce, Jazz Petit sv. 12. Nejobsáhlejší svazek třídílné základní příručky. Stran 624. Původní paperback se stopami nešetrné manipulace (oslí uši), jinak ale zjevně jen málo používaný, hřbet dobře drží. 380 Kč.

A4261: Černá + Černý - Poplach kolem Beatles.
Praha 1966, Panton. Dobře zachovalý exemplář kdysi kultovní publikace. Stran 152. Původní paperback s přebalem, na zadní straně obálky flíček s odřenou barvou (cca 0,5x1,5 cm), jinak velmi dobrý stav, zcela nečtené. 290 Kč.

A4336: Toeplitz Jerzy - Dějiny filmu 1 (další díly nevyšly).
Praha 1989, Panorama. 296 stran textu, 120 stran příloh. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, dobrý stav. 200 Kč.

A3483: Jules Verne - Pavel Kohout - Cesta kolem světa za 80 dní.
Praha 1962, Orbis, edice Divadlo. Stran 124 + vložený sešit (Metodická příloha) 8 stran. Původní paperback s přebalem, dobrý stav. 180 Kč.

A4462: Junácký zpěvník 1-3 (nové řady). Skautské písně s notami.
Praha 1946-1947, Junácká edice. Stran 3 x 16. Přiložen oškubaný cyklostylovaný sešit Nonni - Šťastné mládí, skautské verše (Brno 1945, Skautská edice sv. 2, stran 22 + obálka). Konvolut čtyř sešitů, používané. 120 Kč.

A4463: 3x American songs. Americké písně s notami.
Brno b.l., Pazdírek. Stará řeka, Návrat domů, Virginy. Texty české i anglické. Konvolut tří dvojlistů, používané. 40 Kč.

A4464: 5x písně z cizích filmů (s notami).
Různí nakladatelé. Zavolá srdce tvé (The Three Cabaleros); O lásce vítr píseň vypráví (La Habanera); Kolotoč (Karneval lásky); Baby (Melody Babies); Proč mám se láskou soužit (Valčík z Oněgina). Konvolut pěti dvojlistů, používané. 50 Kč.

A4465: 18x písně z českých filmů (s notami).
Různí nakladatelé. Bláhový sen + Vám píseň svou zpívám + Láska je Fata morgana (Bláhový sen); Každý musí někdy něco mít + Sám já chodívám rád (Těžký život dobrodruha); Za úsměv jediný + Políbit ruku vám (Muži nestárnou); Noční motýl + Zdá se mi (Noční motýl); Vábí mě dívčí smích (Šťastnou cestu), Proč se mi to někdy zdá (Panenství), V objetí tvém (Okénko do nebe), Hledám stín (Pro kamaráda), ...to už je zbožňování (Provdám svou ženu); Zaječí pacička (dtto); Co hodiny povídaly / Píseň o děravém džbánu (U pěti veverek); Dokud je plná číš (Pražský flamendr), Mámino štěstí (Tonka Šibenice). Konvolut osmnácti dvojlistů, používané. 400 Kč.

A4466: 7x různé české písně (s notami).
Různí nakladatelé. Dvě doby školy české - II. Globální metoda + Kosmická I (Kocourkovští učitelé); Náměsíčník (slow-fox zpívaný Oldřichem Novým); Proč mně lžeš (slow-fox zpívaný a otextovaný Oldřichem Novým); Milý pane Nový (slow-fox, Moravec) Smutná nálada (blues, Kozel/Běhounek); Nekecej, nekecej, nekecej a ještě jednou nekecej (Vilda Sýkora). Konvolut sedmi dvojlistů, používané. 150 Kč.

A4506: Semafor / Jiří Suchý - Dr, Johan Faust.
Praha 1982, program Hudebního divadla v Karlíně. 8 stran. "Noviny" formátu A3 tištěné na nekvalitní ruské křídě přeložené napolovic, v místech překladu jeví papír tendenci k rozpadání, hřbet zevního dvojlistu prakticky oddělený, jinak čisté. 100 Kč.

A4772: Miroslav Wanek + Karel Císař - The Residents Eyeball to Eyeball / Mezi čtyřma očima.
Praha 1995, Argo. Plnobarevně tištěná kniha obsahující kromě velkého množství obrázků především prakticky kompletní starší texty Residents s českými překlady, jakož podrobnou diskografii a několik článků o kapele. Stran 280. Nakladatelská laminovaná vazba s obálkou, intakní výtisk. 290 Kč.

A4773: Weiss Peter - Pronásledování a zavraždění Jeana Paula Marata předvedené divadelním souborem blázince v Charentonu za řízení markýze De Sade.
Praha 1966, Orbis, edice Divadlo. Překlad Ludvíka Kundery. Stran 120. Měkká vazba v původní obálce s chlopněmi, mírně čtené. 190 Kč.

A4774: Edward Albee - Hry.
Praha 1964, Orbis, edice Divadlo. Pět her. Původní paperback s přebalem, mírně čtené. 80 Kč.

A4775: Ionesco Eugéne - Hry.
Praha 1964, Orbis, edice Divadlo. Stran 296. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce, dobrý stav. 260 Kč.

A4776: Ionesco Eugéne - Hry.
Praha 1964, Orbis, edice Divadlo. Stran 296. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce s trochu rozdrbanými okraji, čtené. 190 Kč.

A4840: Beatles v písních a v obrazech.
Praha 1969, Panton. Česká mutace Aldridgeova sborníku textů a obrázků. Stran 140. Původní měkká vazba (šitý paperback), stopy běžné manipulace, na předsádce iniciály původního majitele, běžně čtené. 1400 Kč.

zpět



Výtvarné umění

A4122: Rozmarné sny Pantagruelovy - Les Songes drolatiques de Pantagruel.
Vyškov 1931, Obzina. Reprint knihy z roku 1565 (Richard Breton, Paris) - souboru 120 surreálných a pitvorných anonymních dřevorytů, připisovaných svého času dokonce přímo Rabelaisovi. Stran cca 140 (nepaginováno). Nakladatelská celopapírová vazba se stopami skladování, hřbet ze zkřehlého papíru na hranách s tendencí k rozlamování, horní cca centimetr už odlomen, jinak dobrý stav - prakticky neotevřené. 460 Kč.

A0566: Tkáč Štefan - Svetové insitné umenie.
Bratislava 1969, Pallas. Jedna z prvních u nás dostupných monografií o naivismu. 40 černobílých a 16 barevných reprodukcí. Stran 96. Celoplátěná nakladatelská vazba, obálka se stopami manipulace, jinak dobrý stav. 100 Kč.

A1620: Dílo Evy Štikové.
Praha 1972, PNP a SČB. Čtyři původní celostránkové litografie Dany Štormové-Puchnarové. 600 výtisků. Stran 56 + 4 listy grafických příloh. Nerozřezané volné archy v původní obálce, stopy běžné manipulace patrné zejména na hřbetu, který na jednom místě mírně natržen, jinak zcela nečtené. 140 Kč.

A1829: Petrová Eva - Max Ernst.
Praha 1965, SNKLU. Stran 148, 80 čb a 8 barevných reprodukcí. Původní paperback, dobrý stav. 140 Kč.

A2168: Loriš Jan - Emanuel Famíra.
Praha 1947, Topič. Výpravná monografie z lepších let pozdějšího kolaboranta, signatáře nechvalně známého "zvacího dopisu". 36 stran textu s 18 černobílými reprodukcemi a 18 barevných příloh vylepovaných na kartonech. Formát cca A4. Brož v kartonáži s původní obálkou, stopy běžné manipulace, na vnitřním okraji titulního listu stopa po odtrženém papíru (průvodní dopis nakladatelství?), jinak dobrý stav. 580 Kč.

A2657: František Šmejkal - Zdeněk Sklenář.
Praha 1984, Odeon. Hledaná monografie. 139 převážně barevných reprodukcí, 216 stran. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, dobrý stav. 1870 Kč.

A2658: Neff Ondřej - Jak se kreslí dobrodružství (Zdeněk Burian).
Praha 1980, Albatros. 24 stran + volně ložený list s barevnou přílohou na křídě a černobílé přílohy na záložkách. Původní sešit, obálka trochu ušpiněná, jinak dobře zachováno. 190 Kč.

A1605: Max Ernst. Katalog výstavy.
Praha 1967. Galerie MF. Stran 30. Tištěno převážně na křídě, 20 reprodukcí. Původní sešit s kompletně sloupaným nekvalitním dobovým laminem, jinak dobrý stav. 150 Kč.

A2185: Alois Pitrmann.
Praha 1944. Galerie spolku výtvarníků, katalog výstavy. Oboustranný sešit česko-německého katalogu (12 stran) + list na kartonu s reprodukcí Pitrmannova akvarelu a básní Jar. Janovského + dvě původní fotografie Pitermanových obrazů + originální strojopis (7 stran) úvodního slova k vernisáži, náčrt téhož (2 strany strojopisu) a průvodní dopis redaktora Jaroslava Černého. Dobrý stav. 100 Kč

A2659: Komárek Vladimír - Grafika.
Katalog výstavy Semily 1978. Signováno výtvarníkem. Text Miroslav Kudrna. 12 stran na křídě, původní sešit, dobrý stav. 130 Kč.

A2660: Komárek Vladimír - Grafika, obrazy.
Katalog výstavy Rychnov nad Kněžnou 1979. Signováno výtvarníkem. Text Miroslav Kudrna. 20 stran na křídě + 8 stran obálky, 2 barevné reprodukce, původní sešit, dobrý stav. 180 Kč.

A2662: Šenk - plastiky, Dobiáš - Oleje, Hadlač - Grafika.
Katalog výstavy Galerie V. Špály 1960. Úvodní báseň Ludvíka Kundery signovaná autorem. 20 stran na křídě, původní sešit, dobrý stav. 100 Kč.

A2664: Troup Miloslav - Obrazy a ilustrace.
Katalog výstavy Beroun 1975. Signováno výtvarníkem. Text Jindřich Hilčr. 16 stran na křídě původní sešit, dobrý stav. 100 Kč.

A2765: Modern Czechoslovak Art.
Olympia London 16-28 July 1962. Obsahuje reprodukce a anglicky psané medailony: Beneš, Mlčoch. John, Sychra, Pelc, Weisner, Jíra, Sklenář, Lhoták, Brož, Souček, Janeček, Jiřincová. Stran 8 + obálka. Formát 25x21 cm. Původní sešit, dobrý stav. 160 Kč.

A2764: Ota Janeček, Karel Souček.
Seven Arts London 3-24 July 1962. Stran 12 + obálka. Formát 25x21 cm. Původní sešit, dobrý stav. 160 Kč.

A3553: Janeček Ota - Výstava olejů.
Praha březen 1956, ČS spisovatel. Text Luboš Hlaváček. Stran 12 + 4 strany obrazových příloh na křídě 9+ obálka. Původní sešit, dobrý stav. 140 Kč

A2665: Janeček Ota - Grafika.
Katalog výstavy Kabinet grafického umění 1946. Přiložena pozvánka. 12 stran na křídě + obálka, původní sešit, dobrý stav. 120 Kč.

A2666: Janeček Ota - Práce z let 1962-1966.
Katalog výstavy Galerie Československého spisovatele 1967. Signováno výtvarníkem. Text Petr Hartmann. Přiložen dvojlist se seznamem vystavených děl. 24 stran na křídě + obálka s chlopní, stopy běžné manipulace, mírně čtené. 290 Kč.

A2667: Janeček Ota - Práce z let 1962-1966.
Katalog výstavy Galerie Československého spisovatele 1967. Text Petr Hartmann. 24 stran na křídě + obálka se stopami běžné manipulace, jinak dobrý stav. 170 Kč.

A3205: Ludmila Jiřincová.
Praha - Karlovy Vary - Plzeň, 1981. Katalog výstavy. Úvodní text L. Hlaváček. 18 černobílých a 4 barevné celostránkové reprodukce Stran 32 + obálka. Původní sešit, dobrý stav. 190 Kč.

A3101: Jiri Kolar. Poéme Préface Michel Butor, Text André Candela, Photographies André Villers.
Zcela bez nakladatelských údajů. Formát 28 x 25 cm. 12 stran textu a autotypických reprodukcí na matné křídě + obálka z pololesklého natíraného kartonu. Sešit se stopami běžné manipulace. 190 Kč.

A2894: Jiří Kolář - The Solomon R. Guggenheim Museum exhibition 75/4.
New York 1975, katalog výstavy. Stran 140, 96 barevných a černobílých reprodukcí. Formát cca 25 x 22 cm. Původní měkká vazba šitá s předsádkami na imitaci ručního papíru, zbytek na křídě, obálka mírně ušpiněna nevhodným skladováním, jinak dobrý stav. 980 Kč.

A3705: Karfík Vladimír - Les reflections poetiques de Jiří Kolář.
Paris 1983, Revue K - numero special Janvier 83. Traduit du tcheque par Erika Abrams. Dedikace autora na titulním listu. Zvláštní číslo Kolářova exilového časopisu. Stran 12 + obálka, tištěno na křídě, formát A4. Původní sešit, dobrý stav. 120 Kč.

A2845: Muzika František - Peintures, dessins et lithographies.
Genéve 1971, Galerie Lambert Monet. Úvod František Šmejkal (francouzsky). Stran 48 (nepaginováno). Původní paperback, dobrý stav. 140 Kč.

A3152: Mucha Alfons - Plakáty.
Chrudim 1978, katalog expozice Okresního muzea. Stran 48, četné reprodukce z nichž 9 celostránkových barevných. Původní sešit, čtené, ale čisté. 180 Kč.

A3153: Tichý František - Obrazy a kresby.
Praha únor 1947, Vilímkova galerie, katalog výstavy. Text V. Nebeský. Stran 16 + obálka. Původní sešit se stopami běžné manipulace, na obálce (jinak pouze s obrázkem bez textu) dopsáno perem jméno výtvarníka, jinak dobrý stav. 160 Kč.

A3154: Preclík Vladimír - Sochařské dílo a kresby z let 1958-1978.
Cheb 1978, katalog výstavy. Text O. Pechová. Stran 32 + obálka. Původní sešit, obálka se stopami běžné manipulace, jinak dobrý stav. 180 Kč.

A3155: Preclík Vladimír - Nová síň.
Praha, leden 1964, katalog výstavy. Text J. Ciler, úprava Z. Seydl. Stran 16. Původní sešit se stopami běžné manipulace, jinak dobrý stav. 100 Kč.

A3363: Jindřich Pileček - Grafika.
Katalog výstavy v Sobotce, 1982. Podpis autora tužkou na titulu. List A4 dvakrát přeložený (6 stran). Tištěno na silné křídě. Dobrý stav. 100 Kč.

A3707: František Tichý 1896-1961. Posmrtná výstava.
Praha - Mánes 1962. Stran 24 + obálka (vše na křídě) + vložený osmistránkový sešit A5 se soupisem vystavených prací tištěný na dřevitém kuléru. Původní sešit většího (25 x 25 cm) kvartového formátu, stopy běžné manipulace, celkově dobrý stav 160 Kč.

A3708: Obrazy Václava Tikala.
Ústí nad Orlicí - 1965. Katalog výstavy. Text V. Effenberger. 3 reprodukce. Stran 12. Původní arch na křídě v obálce z šedého, nepříliš trvanlivého papíru, hřbet a okraje obálky trochu rozdrbané, vlastní katalog čistý a v dobrém stavu. 120 Kč

A3054: Loriš Jan - Cyril Bouda.
Praha 1949, Petr. V tomto výtisku individuálně tři podpisy výtvarníka - perem na patitulu + tužkou signovány obě původní grafické přílohy. Stran 80 text + 80 přílohy na křídě + 1 v textu + 2 signované původní grafiky (barevná litografie a dřevoryt). Nakladatelská poloplátěná vazba v původní obálce se stopami běžné manipulace, jinak velmi dobrý stav. 1660 Kč.

A3853: Eva Petrová - František Hudeček.
Praha 1969. Obelisk, edice Situace sv. 2. Stran 28 textu + 56 ilustrační přílohy na křídě (64 reprodukcí z nichž 4 barevné + 6 perovek v textu). Původní měkká vazba v obálce s chlopněmi, stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 450 Kč.

A3791: Souborný katalog výstav divadla v Nerudovce 75/79.
Praha (asi 1980), Ústřední kulturní dům dětí a mládeže Julia Fučíka. (Mj. Beránek, Brázda, Gebauer, Komárek, Lamr, Merta, Rittstein, Škoch, Třešňák, Vokolek...) Stran 198+16 barevných, vše na křídě. Paperback v původní slepé obálce s přebalem, dobrý stav. 120 Kč.

A3706: Novák Luděk - Století moderního malířství.
Praha 1967. Orbis. Základní monografie. 150 černobílých a 75 barevných reprodukcí, tištěno kvalitním hlubotiskem. Stran 416 + 60 příloh. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 180 Kč.

A3102: Dvořák František - Henri Matisse.
Praha 1973, Odeon. 12 perovek, 12 barevných a 60 světlotiskových reprodukcí, každá na zvláštním listu + 30 stran textu. Formát 31 x 24 cm. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 260 Kč.

A2757: Sborník S. V. U. Mánes 1939-1945.
Praha 1947, Svoboda, Volné směry XXXIX. Významný sborník shrnující celou válečnou periodu; obsahuje mj. texty: Gaston Diehl - Podmínky uměleckého díla či Emil Filla - Umění a svoboda, barevné přílohy: Štyrský, Filla, Muzika, černobílé reprodukce: Čapek, Hofmeister, Istler, Janeček, Lada, Sklenář, Štyrský, Toyen, Tikal, Zykmund etc. Stran 288. Formát A4. Původní měkká vazba v tříbarevné obáce, v horní části poškozené vodou (patrně pečlivou hospodyňkou) - zvlnění papíru ale nezasahuje do textu ani ilustrací; čtené, 460 Kč.

A3556: Tyrš Miroslav - O umění (6 svazků).
Praha 1932-1937. ČOS. Zřídka vídané kompletní vydání všech přednášek, článků a recenzí Dr. Tyrše z jeho dnes neprávem už skoro zapomenuté občanské profese estetika a profesora ČVUT. Stran 208 + 268 + 168 + 120 + 220 + 170 (+ volné křídové přílohy u sv. 3-6). Jednotné nakladatelské celoplátěné vazby se zlatým tiskem na hřbetech i předních deskách s křídovými přílohami pod plátěnou páskou na zadních předsádkách, velmi dobrý stav. Komplet 6 svazků 990 Kč.

A2759: (Mucha) Reade Brian - Art Nouveau and Alphonse Mucha.
London 1963, Victoria And Albert Museum, Her Majesty's Stationery Office. 1. vydání. Dodnes zajímavá monografie obsahující některé jinak málo reprodukované ilustrace. Stran 68, 36 černobílých reprodukcí. Tištěno na silné matné křídě. Původní paperback, na titulním listu razítko majitele, jinak čisté, mírně čtené. 190 Kč.

A3502: Trocha kreslené poezie nikoho nezabije. Výběr z kreseb Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.
Praha 1984, Uměleckoprůmyslové museum. Edice Malá groteska sv 4. 104 jednostranně tištěných volných listů v původní obálce, dobrý stav. 190 Kč. ZADÁNO

A3504: Herbert Read - Výchova uměním,
Praha 1967, Odeon. 110 černobílých a 8 barevných reprodukcí, Stran 422 + 64 stran obrazových příloh na křídě. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce; kniha poněkud prouzená tabákovým kouřem, jinak velmi dobrý stav. 380 Kč

A3505: Šafránek Miloš - Francouzská léta Františka Tichého.
Praha 1965, NČSVU. 107 černobílých vyobrazení v textu (mj. fotografie Josefa Sudka, Václava Chocholy) a 12 stran barevných příloh, typo Libor Fára. Stran 100 + 12 příloh. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce se stopami běžné manipulace, u hřbetu podlepené; kniha poněkud prouzená tabákovým kouřem, jinak dobrý stav. 460 Kč.

A3269: Mráz Bohumil - Mikuláš Medek.
Praha 1970, Obelisk. Stoupové vydání! Stran 176, cca polovina na křídě; 66 černobílých a 24 barevných reprodukcí. Nakladatelská celoplátěná vazba, intaktní výtisk. 810 Kč. ZADÁNO

A3361: Bílek František - Jak mi dřeva povídala.
Praha 1946, Pohořelý, Kotnov sv, 2. Stran 36 (tištěno po jedné straně, paginováno jen 13 textových stran). Méně vídaná nakladatelská polopergamenová vazba podle návrhu Františka Koblihy v původní obálce se stopami manipulace na okrajích, vlastní kniha velmi dobře zachovaná. 480 Kč.

A3908: Jan M. Tomeš - Jaroslav Šerých (+ VHS "monster box").
Praha 1993, Pele Video Public. Výtisk č. 699 z 2001 vydaných. Stran 136. Luxusně pojatá barevná monografie s přiloženou VHS kazetou (obsahuje 74 minut dokumentů o autorovi) a abstraktní plastikou v koženkovém pouzdru formátu 38x30x6 cm. Pouzdro se stopami manipulace a skladování, jinak dobrý stav. 680 Kč. ZADÁNO

A4015: Dali.
Praha 1967, Galerie G - katalog výstavy. 39 listů listů ilustrací ke Zpěvům Maldororovým + složený plakát výstavy formátu A1, potištěný z druhé strany informačními texty a fotografiemi. Vloženo v původní kartonové obálce, dobrý stav. 980 Kč.

A4068: Kupka František. Výstava životního díla 1880-1946.
Praha 1946, Mánes. Stran 32 (16 text + 16 přílohy) + obálka. Původní sešit se stopami běžné manipulace, na zadní straně téměř vygumovaný text psaný inkoustovou tužkou, jinak dobrý stav. 160 Kč.

A4069: Jiří Kroha - Nástup v avantgardě dvacátých let. Výběr z prací 1914-1923.
Brno, březen 1963, Národopisný ústav Moravského muzea. Text J. Císařovský. 32 stran na křídě s četnými reprodukcemi + obálka s chlopněmi, dobrý stav. 340 Kč.

A4213: (Váchal) Orloj 1946. Almanach Pourovy edice.
Praha 1946, Pour. V textu sedm dřevorytových vignet Josefa Váchala; na přílohách mj. dřevoryty B. Laciny, V. Maška a K. Štěcha. Stran 112 + 8 příloh. Původní obálka se stopami manipulace (horní kus hřbetu v rozsahu cca 1 cm odtržen, na přední straně stopa po přeložení papíru); vložené volné archy i páskované přílohy jsou však ve velmi dobrém stavu. 340 Kč. ZADÁNO

A4262: Anderle.
Ljublana 1983, katalog výstavy. Podpis Jiřího Anderle v portrétu na straně 2. Na str. 1 zcela nečitelný podpis - buď majitele, nebo autorky textu katalogu Tajtjany Pregl. Velký, barevný, kvalitně vytištěný katalog formátu 30x26 cm. Deset celostránkových reprodukcí (dvě z nich tištěny na dvojlistu) + obálka. Text jen slovinsky. 24 stran + obálka. Původní sešit, dobrý stav. 480 Kč

A4263: Anderle.
Ljublana 1983, katalog výstavy. Velký, barevný, kvalitně vytištěný katalog formátu 30x26 cm. Deset celostránkových reprodukcí (dvě z nich tištěny na dvojlistu) + obálka. Text jen slovinsky. 24 stran + obálka. Původní sešit s oslíma ušima v obou rozích, jinak dobrý stav. 190 Kč.

A4264: Jiří Anderle. Obrazy a grafika 1962-1984.
Praha 1984, Nová síň - katalog výstavy. Text sestaven z citací různých autorů. Osm černobílých reprodukcí. Stran 12 + obálka. Lepší výtisk tištěný na lesklé křídě s dobrou kvalitou reprodukcí, původní sešit, dobrý stav. 190 Kč.

A4265: Jiří Anderle. Obrazy a grafika 1962-1984.
Praha 1984, Nová síň - katalog výstavy. Text sestaven z citací různých autorů. Osm černobílých reprodukcí. Stran 12 + obálka. Běžný výtisk tištěný na mizerné, jednostranně leštěné ruské křídě, původní sešit z vnějšku znečištěný okolními výtisky při šití a snášení, jinak dobrý stav. 90 Kč.

A4266: Ludmila Jiřincová. Výběr z grafického díla. K pětašedesátinám.
Pardubice 1977, Východočeská galerie. Podpis autorky na titulním listu. Stran 16 + obálka + 4 strany seznam vystavených grafických listů + 4 strany pozvánka. 10 reprodukcí v textu, jedna na obálce, jedna na pozvánce + vigneta na titulním listu. Původní sešit, velmi dobrý stav. 460 Kč.

A4267: Funke Jaromír - Pražské kostely.
Praha 1946, Stejskal. 152 kvalitních hlubotiskových celostránkových reprodukcí Funkeho fotografií s průvodním textem Vojtěcha Volavky. Formát 34x24 cm. Stran 200. Nakladatelská poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu a přední desce, dobrý stav. 860 Kč.

A4330: Holárek Emil - Reflexe z katechismu.
Praha 1913, Bursík a Kohout. 120 stran. Černobílé reprodukce tištěné na křídě. Dobová celokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu i přední desce, stopy běžné manipulace, s ohledem na stáří dobrý stav. 640 Kč.

A4332: Malířské signatury. 776 značek českých výtvarných umělců.
Úvaly 1933, Rytíř. 2. doplněné a opravené vydání. 30 listů + index. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 100 Kč.

A4333: Marcel Brion - Braque.
New York 1961, Abrams. 36 barevných reprodukcí. Stran 88. Nakladatelská celoplátěná vazba v původní obálce, hřbet mírně zahnědlý, jinak dobrý stav. 120 Kč.

A4334: Jugendstil.
Leipzig 1972, Prisma. Stran 56 + 32 stran příloh na křídě, z nichž 3 barevné. Nakladatelská celopapírová vazba se zahnědlým hřbetem, jinak dobrý stav. 90 Kč.

A4335: Maugham Somerset - Poslední půlšilink.
Praha 1947, Horizont. Román inspirovaný životem malíře Paula Gaugina. Na přílohách 16 hlubotiskových reprodukcí, obálka Zdeněk Rossmann. Stran 254 + přílohy. Kvalitní dobová polokožená vazba potahovaná mramorovaným papírem, barevná obálka přivázána, dobrý stav. 180 Kč.

A4389: Klee Paul - Deníky.
Praha 1970, Obelisk. Neprodejná členská prémie KPVU za rok 1969, 800 výtisků. Stran 28. Volné archy v obálce se stopami běžné manipulace, jinak dobrý stav. 190 Kč.

A4390: Jan Zrzavý 1890-1977.
Vodňany 1991, Městské muzeum a galerie. Katalog výstavy. Text Jana Brabcová, 12 reprodukcí a 2 fotografie Zrzavého v textu. Stran 26. Původní sešit s vloženým listem, dobrý stav. 120 Kč.

A4395: Váchal Josef - Očarovaná Šumava.
Praha 1986, PNP + SČB. Stran 80 + přílohy (8 stran vysvětlivek a barevný exlibris; dřevoryt chybí). Nakladatelská celopapírová vazba se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 980 Kč.

A4452: Hlaváček Luboš - Současná československá grafika.
Praha 1964, NČVU, edice Grafika sv. 2. 126 černobílých a 10 barevných reprodukcí. Stran 148. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, na předsádce razítko knihovny zaniklého časopisu, jinak dobrý stav. 190 Kč.

A4453: Mucha Alfons - Slovanská epopej.
Praha (cca 1980), Pressfoto. Brožura 24 stran + 12 barevných reprodukcí na volných listech + folio se zbylými třemi obrazy. Původní soubor, dobrý stav. 140 Kč.

A4454: Humbert Agnes - Die Nabis und ihre Epoche 1888-1900.
Dresden 1967, Veb Verlag der Kunst. Stran 108+44 stran obrazových příloh na křídě. Původní paperback, běžně čtené. 80 Kč.

A4455: Doelman C. - Kandinsky.
Paris 1964, Marabout Université. Stran 90; 50 reprodukcí z nichž 24 barevných. Původní paperback, běžně čtené. 60 Kč.

A4456: (Český socialistický realismus) II. přehlídka československého výtvarného umění.
Praha 1953, květen až říjen, Jízdárna Pražského hradu. Katalog výstavy. Formát A5. Cca 60 černobílých vyobrazení dobové budovatelské produkce. Tištěno na křídě, 80 stran (nepaginováno) + obálka; přiložen sešit se seznamem všech vystavených prací - 32 stran. Původní měkká vazba (prošitá sponkami jako skriptum), stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 180 Kč.

A4457: Ruský socialistický realismus - Slava trudu.
Alma-Ata 1980, Onep. Rusky. Reprezentativní výbor produkce kazašských neo-socrealistických výtvarných pracovníků. Formát A4. Nepaginováno. 62 celostránkových reprodukcí převážně barevných na klasické smradlavé ruské křídě, v daném exempláři páchnoucí navíc nevhodným skladováním i poněkud zatuchle. Pevná lepená vazba v rudém vikslajvantu se zlatým tiskem na přední desce, stopy skladování, jinak nečtené. 190 Kč.

A4458: Čínský socialistický realismus.
1957. Čínsky. Výpravná publikace velkého formátu (37x26 cm) obsahující kromě nezbytné sady portrétů Mao-ce-tunga (nad psacím stolem, s pracujícími, hledícího v dál a s námořníky) a klasických budovatelských olejů i několik zručných barevných dřevorytů, a dále pak ukázky z produkce sochařské a ilustrátorské. Celkem 58 kvalitních, jednostranně tištěných celostránkových obrázků na dobrém papíru. Celoplátěná vazba se zlatým tiskem na přední desce, nevhodným skladováním poněkud zatuchle páchnoucí, jinak dobrý stav. 360 Kč.

A4507: Tadd J. Liberty - Nové metody ve výchově umělecké.
Praha 1907, Dědictví Komenského 74. 442 menších obrázků v textu a XLII celostránkových. Stran 280. Nakladatelská celoplátěná vazba (pravděpodobně podle Preissigova návrhu), stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 460 Kč.

A4508: Kabeš Jaroslav - Bílek myslitel.
Praha 1942, Pohořelý. S osmi reprodukcemi Bílkových kreseb. Stran 64. Méně vídaná nakladatelská poloplátěná vazba s obálkou, dobrý stav. 190 Kč

A4509: Dvořák František - František Tichý.
Praha 1971, Obelisk. Velkoformátová (40 x 28 cm) "poster" monografie: 4 strany textu a 16 barevných celostránkových reprodukcí na křídě. Volné archy v původní obálce, dobrý stav. 190 Kč.

A4511: Komárek Vladimír.
Praha 1968, Nová síň ve Voršilské ulici. Katalog výstavy. Stran 8. Původní sešit, stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 60 Kč.

A4513: Mucha.
Roztoky 1980, Středočeské muzeum. Katalog výstavy. Stran 96 + obálka. Původní paperback, dobrý stav. 270 Kč.

A4514: Alfred Kubin.
Litoměřice/Praha 1990, SG/NG. Katalog výstavy. Stran 28 + obálka + volný dvojlist cizojazyčného resumé. Původní sešit A4, dobrý stav. 190 Kč.

A4515: Skupina 42, 1942-1992.
Boskovice 1992, Vykoukal. Výt. č. 22 z 50 vydaných. Ofsetem tištěná obálka A4 s chlopněmi, na nichž je zevnitř vytištěn text Jindřicha Chalupeckého + 5 listů příloh: Hauková, Kotalík, Kolář (barevná), Kotík, Smetana. Dobrý stav. 380 Kč.

A4516: Mrkvička Otakar - Výtvarnictví v SSSR.
Praha 1936, Prokop. Monografie SSSR 27. Redakce Nejedlý, Procházka, Šmeral, Teige. Stran 36. Volné archy připravená k vazbě, barevná faksimile obálky přiložena, dobrý stav. 480 Kč.

A4523: Portmoneum Josefa Váchala.
Praha/Litomyšl 1993, Paseka. Stran 56. Původní paperback, dobrý stav. 140 Kč. ZADÁNO

A4653: Deml Jakub - Dílo Felixe Jeneweina.
Praha 1928, Výtvarný odbor Umělecké besedy. Výtisk č. 924 z neuvedeného počtu. Stran 218 + 66 listů příloh na křídě. Nakladatelská polopergamenová vazba (Rajman) v horní části hřbetu mírně natržená, na předsádkách světlé stařecké skvrnky, jinak čisté a v dobrém stavu. 980 Kč.

A4654: Jeneweinová Marie - Životní osudy malíře Felixe Jeneweina, rodáka Kutné Hory.
Kutná Hora 1938, nákladem města. Zřídka vídaná monografie z pera výtvarníkovy vdovy. Stran 48 + 1 barevná a 6 černobílých příloh. Formát cca A4. Snad nakladatelská poloplátěná vazba s tiskem na přední desce, dobrý stav. 480 Kč.

A4656: Kundera Ludvík - Dada.
Praha 1983, Jazzová sekce, Jazzpetit sv. 13. Stran 274. Původní paperback, běžně čtené. 690 Kč.

A4657: Teige Karel - Surrealistické koláže. 1935-1951.
Praha 1994, SEGN, Detail sv. 1. Cca 50 reprodukcí. Stran 88. Nakladatelská měkká vazba, dobrý stav. 290 Kč.

A4658: Zrzavý Jan - Souborná výstava.
Praha 1940, Svaz českého díla. Nové opravené vydání katalogu. Texty Friedl, Pečírka, Šalda. Stran 32. Původní sešit, dole naznačené oslí ucho, jinak dobrý stav. 120 Kč.

A4708: Wols.
Praha 1968, Galerie D. Dobře vypravený katalog tištěný na kvalitním grafickém papíru, vyhlížejícím skoro jako ruční. Sentence a kresby znamenitého německého expresionistického výtvarníka (Alfred Otto Wolfgang Schulze, 1913-1951). Stran 20 (nepaginováno). Původní sešit, dobrý stav. 160 Kč.

A4709: Blažek Bohuslav - Dagmar Hochová.
Praha 1984, Odeon, edice Umělecká fotografie sv 38. Stran 144. Celostránkových reprodukcí 93 + 8 v textu a 14 na obálce. Původní paperback, stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 390 Kč. ZADÁNO

A4710: Birgus a Brany - František Drtikol.
Praha 1988, Odeon. Stran 160. Celostránkových reprodukcí 89 + 12 v textu a na obálce. Původní paperback ve slepé obálce s přebalem, velmi dobrý stav. 360 Kč.

A4711: Emila Medková - Výběr z fotografického díla.
Praha 1985, Síň Fotochema; katalog výstavy. Text Vladimír Effenberger a Alena Nádvorníková.Stran 8. 4 reprodukce. Původní sešit, dobrý stav. 90 Kč.

A4712: Edgar Emil - Jak se dívati na nábytek.
Praha 1922, Pyšvejc. S 27 vyobrazeními. Studia autora četných publikací o vkusu a nevkusu, doprovozená názornými celostránkovými ilustracemi. Nepaginováno: 36 stran formátu A4, z nichž 3 listy na křídě a jeden rozkládací. Archy prošité sponkami vlepené v původní obálce; obálka na okrajích potrhaná, jinak čisté a vcelku dobře zachovalé. 340 Kč.

A4713: Brychta + Štvánová + Sturm - Kreslení pro měšťanské školy chlapecké a dívčí.
Praha 1935, Grafická unie. Přes 170 převážně barevných předloh, tištěných po jedné straně na silné čtvrtky A4 ve zbytcích dvou obálek, v nichž to pravděpodobně po částech vycházelo (rozděleno na chlapecké a dívčí). Obálky oškubané, jinak vcelku dobrý stav. 260 Kč.

A4728: Váchal Josef - Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel.
Praha 1992, Paseka. Zmenšený fotoreprint původního vydání. Stran 320. Nakladatelská celoplátěná vazba dole mírně poškozená vodou, obálka se stopami manipulace, knižní blok čistý, na dolním vnějším okraji stránek stopy po listování nasliněnými prsty, čtené. 2900 Kč.

A4730: Váchal Josef - Sedm textů Josefa Váchala.
Praha 1990, Trigon (TR097), 2. vydání (první nesamizdatové). Připravil V. Z. Stran 74, tištěno na křídě. Nakladatelská měkká vazba, dobrý stav. 680 Kč.

A4731: Váchal Josef - Církev a blouznivci.
Praha 1992, Volvox Globator. Stran 164. Původní paperback, téměř intaktní výtisk. 190 Kč.

A4732: Váchal Josef - Církev a blouznivci.
Praha 1992, Volvox Globator. Stran 164. Původní paperback, na zadní straně stopa po odstraněné cenovce, mírně čtené, ale čisté. 150 Kč.

A4778: Františka Bílka Obětovaný. Listy na okraj hořovické sochy.
Hořovice 1922, Valdek. Vzácně vídaná publikace. Stran 20 + 2 křídové přílohy + obálka. Původní sešit s výraznějšími stopami manipulace a skladování, sponky zrezlé, místy světlé flíčky, čtené. 390 Kč.

A4779: Ernst Max - Reve d'une petite fille qui voulut entrer au Carmel.
Paris 1983, Pauvert/Garnier. Méně frekventovaný cyklus Ernstových koláží. Stran 176. Původní paperback, dobrý stav. 1100 Kč.

A4780: 37 fotografů na Chmelnici.
Praha 1989, OKD Praha 3. Katalog těsně předpřevratové výstavy. Stran 80. Původní paperback A4, dobrý stav. 100 Kč.

A4841: Clovis Trouille.
Paris 1972, Fillipacchi. Monografie u nás méně známého francouzského surrealisty (1889 - 1975). Stran 80 (nepaginováno). Formát 31x25 cm. Četné barevné i černobílé reprodukce. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 600 Kč.

A4842: Surrealismus. Princip slasti.
Brno - Praha - Bratislava 1968, DÚ-NG-GM. Slavný katalog první větší surrealistické výstavy po 20 letech. Na křídě 20 stran textu + 28 stran reprodukcí, 2+8 stran kulérů. Paperback v původní obálce, dobrý stav. 340 Kč.

A4843: Kolář Jiří - Týdeník 1968.
Praha 1993, Torst. Stran 108 barevných na křídě (nepaginováno) a 40 kulér. Nakladatelská celoplátěná vazba v obálce, dobrý stav. 400 Kč.

A4844: Moussu Annette (Anna Fárová) - Jindřich Štyrský. Fotografické dílo.
Praha 1982, Jazzová sekce, Jazzpetit sv. 10. Stran 240 (nepaginováno). Původní měkká vazba šitá sponkami jako skripta, levý horní roh mírně naťuknutý při běžné manipulaci, jinak dobrý stav. 1500 Kč.

A4898: Jan Zrzavý.
Roudnice nad Labem 76-77, Pardubice 1978. Katalog výstavy. Text Miroslav Kudrna. Tištěno na křídě. Stran 24+ obálka. 14 reprodukcí z nichž jedna barevná. Původní sešit, dobrý stav. 140 Kč.

zpět



Náboženská, komunistická a fašistická propaganda (dokumenty a studie)

A2514: Maliarik Ján - PROČ JE Mezi Spisovateli, Umělci, Politiky, Státníky, Žurnalisty, atd... Tolik Nevraživosti?
Bez uvedení místa vydání (1927), Knihovna Celo-Zemského Universálního Státu Svazek II, vydaly učitelka Anna Kovaříková a úřednice Marienka Pulínková. Jedno ze tří základních, obzvláště půvabných děl "obzvláštníka" Maliarika. Stran 360. Strojem oříznutá brož v původní obálce na zadní straně natržené, ale žádný kus nechybí, papír zahnědlý, mírně čtené. 190 Kč.

A2847: Maliarik Ján - Cesta k blahu a míru s-m-í-ř-e-n-í-m náboženství a o-s-v-í-c-e-n-í-m a p-o-l-e-p-š-e-n-í-m národů. Přednáška v theosofické jednotě.
Brno 1929, Widhalm. Stran 144. Brož v původní obálce se stopami skladování (několik drobných hnědých skvrnek), jinak intaktní nerozřezaný exemplář. 180 Kč.

A2264: Maliarik Ján - Quo vadis Čechoslovakia?
Praha 1925, nákladem vlastním., 1. svazek Knihovny celozemského universálního státu. Základní spisek známého "obzvláštníka". Stran 220. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, hřbet mírně rozdrbaný, uvnitř místy podtrhávky obyčejnou tužkou, jinde nerozřezáno, vcelku dobrý stav. 190 Kč.

A2515: Maliarik Ján - Quo vadis Čechoslovakia?
Praha 1925, nákladem vlastním, 1. svazek Knihovny celozemského universálního státu. Základní spisek známého "obzvláštníka". Stran 220. Brož v původní obálce se stopami manipulace, ojedinělé podtrhávky obyčejnou tužkou, mírně čtené. 180 Kč.

A1339: Čásť Korespondence Kňaza Jána Maliarika S Profesorem Jarosl. Vicovským A S Jinými...
Pardubice 1931, vydal Josef Holoubek, vrchní poštovní úředník v Pardubicích. Jeden z bizarních spisků "obzvláštníka" Maliarika, známého dnes hlavně díky Mašíblům dr. Boreckého. Stran 176. Původní brož, mírně čtené. 170 Kč.

A3452: Zamfirescu Petre Octavian - Oslí čelistí. (Cu o falca de asinu.)
Praha 1937, Knihovna Vlajka sv. VIII. 2. rozšířené vydání. Vzácná publikace fašistické Vlajky - pamflet k bojům o Rukopisy jehož autorem byl pravděpodobně Ing. Cyril Nebuška a poznámkami ho opatřil nechvalně známý Jan Vrzalík. Stran 96. Brož s původní obálkou, poněkud zašlou, ale jinak kniha prakticky intaktní, nerozřezaná. 880 Kč.

A4026: Zamfirescu Petre Octavian - Oslí čelistí. (Cu o falca de asinu.)
Praha 1936, Knihovna Vlajka sv. VI. 1. vydání Vzácná publikace fašistické Vlajky - pamflet k bojům o Rukopisy jehož autorem byl pravděpodobně Ing. Cyril Nebuška a poznámkami ho opatřil nechvalně známý Jan Vrzalík. Stran 52. Brož s původní obálkou,dobrý stav, přiloženy dva vlajkařské reklamní letáky. 660 Kč.

A3108: Cesta Ruskem bez retuše.
Praha 1938, soukromý tisk. Výt. č. 80 z 127 vydaných. Anonymní, ostře protisovětský spis českého autora. Stran 80. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami běžné manipulace, čtené. 380 Kč. ZADÁNO

A2676: Heiden Konrad - Adolf Hitler.
Praha 1936, Borový. Stran 439. Nakladatelská celoplátěná vazba s výraznějšími stopami manipulace, ušpiněná, čtené. 290 Kč (v kompletu s následujícím oba svazky 520 Kč).

A2677: Heiden Konrad - Jeden muž proti Evropě.
Praha 1937, Borový. Volně navazuje na autorovu knihu Adolf Hitler. Stran 384. Brož v původní obálce s přebalem ve hřbetu natrženým, mírně čtené, ale čisté. 290 Kč (v kompletu s předchozím oba svazky 520 Kč).

A3795: Kapras Jan - Fašismus.
Praha 1936, Mazáč. Stran 308. Brož v původní obálce, stopy časté manipulace, místy skvrny od špinavých rukou, čtené. 640 Kč.

A4075: Kolda František - Rukopisy a věda. Nové důkazy pravosti RKZ provedené rozborem vědeckých námitek a vlastní tvorby Hankovy.
Praha1931, (Kotrba). Stran 120. Velmi hezky vyrobená knihařská obrázková vazba - zlatý tisk a tříbarevně tištěný štoček (viz fotografii), perfektní stav. 650 Kč.

A4076: Flajšhans V. - Dva příspěvky ke kritice rukopisů.
Praha 1932, Historický klub. Stran 44. Velmi hezky vyrobená knihařská obrázková vazba - zlatý tisk a dvoubarevně tištěný štoček (viz fotografii), perfektní stav. 590 Kč.

A4127: Svědectví kapitána Minaříka.
Praha 1976, Knihovna Rudého práva. Chlapík statečný - dnes by se určitě pokusil vyhodit do vzduchu i radar amerických imperialistů. Stran 168. Paperback, dobrý stav. 240 Kč.

A4130: (Alternativní historie) Stručné dějiny Říše.
Praha 1943, Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu. Stran 86. Původní měkká vazba šitá kovovými sponkami a vlepená do obálky, čtené, místy oslí uši, na zadní straně mastný flek. 540 Kč.

A4128: (Alternativní historie) Bartošek + Pichlík - Američané v západních Čechách v roce 1945.
Praha 1953, Mladá fronta. Mimořádná práce soudruhů důkladně poučených soudruhem Goebbelsem, obšírně líčící, kterak zlí Američané na Plzeňsku jen chlastali, znásilňovali děvočky a stříleli do dítek, zatímco hrdinní Rusáci jim v tom bránili a zachráněnými dítkami ve vzduchu radostně mávali (viz reprodukci frontispicu). Stran 224. Nakladatelská poloplátěná vazba s obálkou, čtené. 780 Kč.

A4141: (Alternativní historie) Tři roky v říši. Protektorát Čechy a Morava.
Praha 1942, Orbis. Standardní propagandistická příručka o tom, jak jsme se tehdy všichni měli dobře. V protititulu Hitler zálibně civící z okna Hradu na Prahu. Stran 112 + křídové přílohy. Nakladatelská měkká vazba, čtené. 360 Kč.

A4136: Monografie SSSR: Hájek Rudolf - Odborové organizace.
Praha 1935, Prokop. Komunistická propaganda (tedy tzv. avantgarda). Stran 321 + titulní list, úvod a obsah svazku Organizace práce. Archy v původní obálce, místy podtrhávky (převážně obyčejnou tužkou, jen ojediněle pastelkou), běžně čtené. 280 Kč.

A4269: Život milého Pána a Spasitele našeho Ježíše Krista a Jeho blahoslavené Matky Marie.
Olomúc 1878, F. Slavík. Ku poučení a vzdělání rodin katolických dle německého vydání L. C. Busingera (...) upravil dr. Jiří Láska. Honosná publikace formátu cca A4 vyzdobená velkým množstvím rytin - obrázků, vignet a iniciál. Stran 750 (text) + 10 (portrét papeže, obrázkový titulní list, rodinné zápisy, sázený titulní list, imprimatur a dedikace) + 26 (nepaginované obsahy) + 8 listů obrazových příloh mimo stránkování. Tišteno švabachem. Nakladatelská celoplátěná vazba zbobená velmi bohatým zlatým tiskem na přední desce i hřbetu a slepotiskovým rámečkem s knihařským razítkem "LACHNIK, BUCHB. OLMÜTZ" na zadní desce, vazba se stopami běžné manipulace, v knize "stařecké" skvrnky jen velmi světlé (o něco výraznější na přílohách, které jsou z jiného druhu papíru); celkově na 130 starou knihu dobrý až velmi dobrý stav. 8600 Kč.

A4459: Hagada. Modlitby pro první dva večery pesahu (přesnic).
Praha 1889, Pascheles. "S dvanácti umělecky provedenými obrázky. Staronavyklý tekst hebrejský překladem českým opatřil Moric Kraus, kantor spolku Or-Tomid v Praze." Stran 78. Nakladatelská vazba v umělé kůži s titulem a bohatým ornamentálním zlacením, stopy běžné manipulace, ale s ohledem na stáří dobrý stav. 990 Kč.

A4460: Modlitby a rituelní zvyklosti žid. pohřebního bratrstva - Chevra Kadiša.
Praha, b.l. (podle vzhledu patrně 20-30 léta minulého století), nákladem vlastním, tiskem Richarda Brandeisa. Z přední strany metodologický český text (24 stran); odzadu modlitby v hebrejštině s českými názvy (88 stran). Formát 12,5x9 cm. Vydavatelská celoplátěná vazba se slepotiskem na obou deskách a stříbrně tištěným titulem na zadní desce; na přední desce dva drobné zaretušované defekty, jinak dobrý stav, 480 Kč.

A4571: Veverka Jaroslav - Společně výš.
Praha 1941, nákladem vlastním. Druhý díl zamýšlené trilogie Odžidovštit (1939) - Společně výš - Splnit úkol (nevydáno). Bizarní publikace ortodoxně fašistické a konformně křesťanské orientace zamýšlená jako ideologický brainwashing pro novomanžele. Kniha je rozdělena do Části pro muže a Části pro ženy, z nichž každá je pod společným hřbetem ve skutečnosti svázaná samostatně a spojená uprostřed deskami s rámečky na svatební fotografie. Polovinu vždy tvoří autorova moudra prokládaná jeho agitačními básničkami, zbytek je nepotištěný a míněný jako Rodinná kronika. Ideální svatební dar pro recesisty nebo skinheady. Stran 200. Nakladatelská poloplátěná "dvojvazba" s obrázkem V. Rady na přední desce a titulem na hřbetu, stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 390 Kč.

A4619: Slánský Rudolf - Nové úkoly.
(1948) Praha, vydal sekretariát ÚV KSČ jako neprodejný výtisk. Vyšlo 1000 výtisků, tento nečíslován. Ve frontispicu hlubotisková reprodukce suché jehly Václava Rabase. Grafická úprava F. J. Müller. Tištěno na rýhovaném papíru "Vergé Svoboda". Na patitulu pravděpodobně podpis autora (nemáme s čím porovnat - viz obrázek) psaný propiskou, což bylo technicky možné - v USA se kuličková pera masově vyráběla od roku 1945, takže mohlo jít o nějaký papalášský prezent. Stran 44. Původní celovikslajvantová vazba v mizerném poválečném materiálu (podobném, jako na Sudkově Praze), z níž po několik otevřeních standardně odpadával hřbet (zde zcela chybí), křehké desky oddělené a olámané, vlastní knižní blok v dobrém stavu. 350 Kč.

A4724: Goebbels Josef - Vom Kaiserhof zur Reichs-Kanzlei. Listy z deníku 1932-33.
Praha 1942, Orbis. Český překlad Goebbelsových deníků s úvodem Emanuela Moravce; významný dokument o nástupu nacismu k moci. Stran 326. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 460 Kč.

A4725: Veselá Jarmila - Sterilisace.
Praha 1939, Mazáč. Teoretické základy nacistické "eugeniky". Stran 308. Brož v původní obálce, dobrý stav. 390 Kč.

A4845: SSSR. Monografie - 4 sv. + bibliografie - 2 sv. (kompletní díla):
Díl 1 - Šestina světa. (Schwarzkopf: Zeměpisný přehled; Kreibich: Vznik a vývoj VKS(b); Koťátko: Zahraniční politika; Podlipný: Národnostní otázka + dodatek z nevydaného dílu "Socialistický stát" - Koťátko: Ústavní vývoj SSSR) Stran XXIV+ 332+40.
Díl 2 (3) - Hospodářství. (Dobevský: Plánovité hospodářství; Schwarzkopf: Obchod a zásobování; Kopřiva: Družstevnictví; Dobevský: Průmysl; Řezníček: Elektrisace; Dobevský: Výzkumnictví; Nečas - Schwarzkopf: Doprava; Koťátko: Zemědělství) Stran 12+392.
Díl 3 (4) - Organisace práce. (Hájek: Odborové organisace; Schwarzkopf: Ekonomika práce; Ulrych: Pracovní právo; Šmeral: Odborné kádry; Štern: Sociální pojištění; Stuchlík - Zdravotnictví; Kroha: Bytová otázka) Stran 8+352.
Díl 4 (6) - Umění. (Píšek: Sovětská literatura; Honzl: Sovětské divadlo; Mrkvička: Výtvarnictví v SSSR; Linhart: Sovětský film; Teige: Vývoj sovětské architektury; Nejedlý: Sovětská hudba) Stran 8+536.
Praha 1935-1938, Prokop, obálky Jiří Friml, Redakce Zdeněk Nejedlý, Bohumil Šmeral, Vladimír Procházka a Karel Teige.
5. Běhounek - Riess: Sovětský svaz v písemnictví Československa.
Praha 1936, Společnost pro kulturní a hospodářské styky se SSSR. Stran 256. Typografie a obálka Karel Teige.
6. Vávra: Sovětský svaz v písemnictví Československa 1936-1941.
Praha 1968, Státní knihovna ČSSR. Málo známý dodatek k předchozímu soupisu. Stran 124.
Fundamentální dílo české meziválečné avantgardy ve výjimečné úplnosti! Encyklopedie vycházela po sešitech s jednotlivými oddíly a ani účast kovaných stalinistů nezabránila vpravdě avantgardnímu chaosu, naopak podle přiloženého nakladatelského letáku právě Nejedlý dodal rukopis Sovětské hudby se značným zpožděním. Dílo bylo nakonec zamýšleno jako sedmisvazkové (1. Šestina světa, 2. Socialistický stát, 3. Sovětské hospodářství, 4. Organizace práce, 5. Věda, 6. Umění, 7. Nový člověk), zbylé tři díly však už nebyly vydány; jediný sešit z druhého svazku je v našem kompletu přivázán za prvním dílem. Koncepce se zjevně rodila až v průběhu vydávání, což vedlo ke značnému zmatku v popisech - i přiložená podrobná bibliografie uvádí svazky naopak v pořadí dokončení vydávání (tedy: 1 - Hospodářství, 2 - Organisace, 3 - Šestina, 4 - Umění). Velmi nejasný je i samotný název díla, který díky funkcionalistické typografii obálek a titulních listů (spolu s absenci jakékoli tiráže) bývá dekódován též jako "Sovětský svaz - Monografie" nebo "Monografie SSSR" apod. Všechny čtyři svazky nabízeného exempláře jsou vázány jednotně v rudém plátně s koženými nálepkami se zlatým tiskem na hřbetech (se zamýšlenými čísly svazků), všechny obálky jednotlivých sekcí jsou přivázány, velmi dobrý stav. První svazek bibliografie je brožovaný v původní obálce, na okrajích běžnou manipulací mírně olámané, jinak ve velmi dobrém stavu, z valné části nerozřezaný. Doplňkový svazek bibliografie je zcela intakní. Komplet šesti knih 9800 Kč.

zpět



Ostatní tituly mimo výše uvedené kategorie

A0761: Vázaný konvolut - Světová knihovna (5 svazků).
Praha, začátek 20. století, Otto. Prášek Justin - Assyrie a dávný orient + Prášek Justin - Světové panství Saragoncův a Chaldaiův + Prášek Justin - Babylonie kolébkou dějin + Máchal J. - Bájeslové Slovanské + Zíbrt Čeněk - Zlatý Jelen na Pražském mostě, Slepý mládenec, Sibylla a jiná proroctví staročeská. Stran 162 + 160 + 160 + 176 + 150. Dobová poloplátěná vazba, mírně čtené, ale s ohledem na stáří vcelku uspokojivý stav. 490 Kč.

A1841: Koula J. E. - Abecední Průvodce po bytě aneb Bytový slovník.
Praha 1947, Mikuta. Stran 176. Téměř intaktní, nerozřezaná brož. 420 Kč.

A1845: Kulturní zpravodaj. Ročník II.
Praha 1925-26, Družstevní práce. Stran 212 + 4 strany obsahu + obálky. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu; na předsádce vylepeno exlibris od Toyen. Přivázány přední i zadní strany všech obálek, dobrý stav. 380 Kč.

A2270: Časopis společnosti vlasteneckého museum v Čechách. Svazek 1-4. 1827.
Dokonalá faksimile vzácného 1. ročníku obrozeneckého periodika, pořízená pravděpodobně ve 20.-30. letech 20. století. Tištěno na kvalitním rýhovaném papíru, obrazová příloha posledního čísla reprodukována heliogravurou, obálky tištěny na barevném papíru. 580 stran. Velmi zdařile archaizující polopergamenová vazba se švabachovým titulem na hřbetu, na zadní předsádce signovaná razítkem "Ateliér Dudešek"; faksimilovaná razítka Knihovny Palackého a nečetná pravá razítka Knihovny ústavu dějin KSČ, na přední předsádce vlepen evidenční lístek. Trochu prokouřené, jinak dobrý stav. 960 Kč.

A1351: Paternoster 22/1988.
Vídeň, Benýšek. Stran 112. Původní paperback, čtené. 100 Kč.

A2271: Paternoster 26/1989.
Vídeň, Benýšek. Stran 112. Původní paperback, čtené. 100 Kč.

A2272: Paternoster 29/1992.
Praha, Benýšek. Stran 112. Původní paperback s obálkou, dobrý stav. 100 Kč.

A4428: Archy 1945-1948 - konvolut 10 čísel.
Stará Říše. Volné archy v původních obálkách. Čísla: 1 (chybí dvacet stran textu - Reynek, Fet, Marchon); 2 (chybí 2 obrázky); 3 (chybí dvanáct stran textu [Gezelle, Maistre], čtyři obrázky a leták); 5 (chybí tři obrázky + jeden jiný); 6 (chybí 1 obrázek); 7 (chybí 1 obrázek); 9 (chybí novoročenka); 10; 11; 13 (chybí tři obrázky, novoročenka a šest stran textu - sv. Maxim). Konvolut 10 čísel za 440 Kč.

A2520: Topičův sborník literární a umělecký, ročník IV.
Praha 1916-1917, Topič. Kompletní ročník (12 čísel) v původní secesní vazbě, četné obrazové přílohy (barevné vylepované na grafickém papíru) - Mucha. Knüpfer, Švabinský, Obrovský, Kremlička aj.. Obsahuje mj. texty Opolského, Šimánka, Lešehrada, Baudelaira, Verlaina či Altenberga. Stran 568 + přílohy + obsah. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami manipulace odpovídajícími stáří, čtené, ale celkově uspokojivě zachovalé. 190 Kč.

A4429: Echo 1987-1988, kompletní ročník (č. 1-8) + 2 monotematická čísla: Dr. Computer a Woody Allen.
Praha, Jonáš klub (jako 199 ZO Svazarmu). Původní volné archy obálkách s přílohami včetně členských informací a 70 stránkového monotematického čísla s prvními českými překlady ukázek Allenových scénářů a rozsáhlého rozhovoru s ním, dobrý stav. 500 Kč.

A4430: Echo 1988-1989, kompletní ročník (č. 1-10)
Praha, Jonáš klub (jako 199 ZO Svazarmu). Původní volné archy obálkách s přílohami včetně členských informací, dobrý stav. 400 Kč.

A4431: Echo 1989-1990, kompletní ročník (č. 1-7).
Praha, Jonáš klub (jako 199 ZO Svazarmu). Původní sešity se zrezlými sponkami, jinak dobrý stav. 300 Kč.

A2510: Teige Karel - Jarmark umění.
Praha 1964, ČS, edice Otázky a názory sv 52, Stran 168. Původní paperback; téměř intaktní výtisk. 240 Kč.

A2637: Teige Karel - Jarmark umění.
Praha 1964, ČS, edice Otázky a názory sv 52, Stran 168. Původní paperback; mírně čtené. 190 Kč.

A3206: Almanach Q/4.
Brno 1991. Sdružení Q. Katalog členské výstavy. Neperiodické periodikum s osudem podobným známějšímu Analogonu - i jeho druhé číslo smělo vyjít až po dvaceti letech. Redakce Ludvík Kundera a spol. V tomto výtisku podpis Jindřicha Hilčra (1921 - 2003) pod jeho básní. Stran 72. Původní lepený sešit, na jedné stránce v textu stopy po gumování, jinak dobrý stav. 120 Kč.

A3351: Rydlo Bohoušek - V transu světel mihotání za noci i za svítání. Snůška historek ze života pražských kumštýřů a jejich přátel.
Praha 1932, nákladem vlastním. Zdařilá fotomontážní obálka a ilustrace Karla Vítka. Svérázný beletristický průvodce pražskými restauranty začátku třicátých let. Stran 152. Nakladatelská celoplátěná vazba s dvoubarevným tiskem na hřbetu a přední desce, obálka přivázána, mírně čtené. 460 Kč.

A3558: RED - měsíčník pro moderní kulturu, Ročník II (č. 1-10 = komplet).
Praha 1928-1929, Fromek. Redakce Teige. Stran 324 + 40 stran obálek + 8 stran titul a obsah. Příhodná novější socialistická vazba (Tomos) do světle rudého plátna s poněkud setřelým tiskem na hřbetu, vazba poškozena vodou, knižní blok na okrajích stránek rovněž poškozen, respektive svébytně zhodnocen prorůstáním jakýchsi řas, vytvářejících místy pozoruhodné obrazce "elektrických výbojů" a dodávající tak k Teigeho stalinistickým agitkám alespoň něco skutečně surrealistického (viz obrázky). 9800 Kč.

A3597: Kocourkovští učitelé se zpovídají aneb Chudí hoši, kteří se proslavili.
Praha 1939, Českomoravský Kompas, 1. sv. edice Umělci o sobě a o všem. Za titulním listem dedikace a podpis MUDr. Josefa Káše s vročením 1940. Fotomontážní obálka Vojtěch Tittelbach. Stran 126 + 18 listů vlepovaných obrazových příloh na křídě. Brož v původní obálce se stopami manipulace, čtené, mezi stranami 18 a 19 skvrna od jídla, jinak vcelku čisté. 380 Kč.

A2471: Jiří Brdečka - Kolty bez pozlátka.
Praha 1956, Mladá fronta. Zajímavý pokus o faktografii Divokého západu z pera autora Limonádového Joea. Stran 204 + 16 stran fotografických příloh na křídě. Nakladatelská poloplátěná vazba v obálce se stopami běžné manipulace, vcelku dobrý stav. 160 Kč.

A3096: Morava Jiří - Exilová léta K. H. Borovského.
Curych 1981, Konfrontace. Stran 248 z čehož 44 obrazových příloh na křídě. Nakladatelská celopapírová vazba s obálkou, dobrý stav. 290 Kč.

A3793: Almanach Kmene 1932-33.
Praha 1932, Kmen. Redakce František Halas. Typo Jindřich Štyrský. Stran 200 + obrazové přílohy na křídě. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce se stopami manipulace a na zadní straně se světlými skvrnkami, na předsádce razítko a přírůstkové číslo zrušené knihovny, mírně čtené. 190 Kč.

A3710: Almanach Kmene 1933-34.
Praha 1933, Kmen. Redakce Marie Majerová. Typo Slavoboj Tusar. Stran 200 + obrazové přílohy na křídě. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce, mírně čtené. 140 Kč.

A3711: Almanach Kmene 1934-35.
Praha 1934, Kmen. Redakce Jaroslav Seifert. Typo Jaroslav Šváb. Stran 400 + 32 obrazových příloh na křídě. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce, mírně čtené. 150 Kč.

A3713: Ignác rytíř Born - Přírodopis mnichů.
(Nejnovější Přírodopis mnišstva objasněný třemi tabulkami, rytými v mědi a v duchu Linnéovském vypsaný p. Ignátem Lojolou Kutnobijcem z bývalého Tovaryšstva Ježíšova.)
Praha 1934, Volná myšlenka. Z němčiny přeložil Zdeněk Gintl. Tištěno na similijapanu písmem glasantikva. Ostře protikatolická satira vydaná se zjevnými bibliofilskými aspiracemi v dost neuvěřitelné typografii. Stran 96 + 3 rozkládací přílohy. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 470 Kč.

A2641: Odvalil František - Joris Karl Huysmans.
Praha 1913, Knihovna Nového věku / Sursum. 2. značně doplněné a rozšířené vydání. Stran 202 + ve frontispicu portrét Huysmanse na křídě. Dobová poloplátěná vazba bez tisku na hřbetu, papír zahnědlý, místy skvrnky, čtené. 570 Kč

A2511: Nováček + Rýpar - Nejkrásnějším předmětem v rozvrhu hodin je přestávka.
Brno 1933, Nováček, edice ON sv. 4. Zřídká vídaná publikace ve funkcionalistické obálce architektů Beneše a Kuriála. Stran 120. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, hřbet nahoře a dole mírně odrolený, čisté, celkově uspokojivý stav. 340 Kč.

A3965: Prof. B. Řezník a Julius Kessler - Mnemotechnika. Návod ku vycvičení paměti k účelům vědeckým i zábavným.
Telč (1905), Šolc. Stran 120. Přívazek: Wilh. C. Schram - Lehrbuch der Mnemonik (Brünn 1880), stran 106. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu, stopy běžné manipulace, knižní blok ve velmi dobrém stavu, obálka hlavního titulu přivázána. 280 Kč.

A4021: Návštěva u světce aneb Interview se showmanem.
Praha 1985, samizdat. Inzitní spisek pražského jogína přezdívaného Ufon, rozšiřovaný tehdy jím samým v undergroundových duchovědných kruzích jako součást sebeevangelizace. Stran 60 + obálka. Původní sešit formátu A5, čtené. 100 Kč.

A4022: Host 3.
Bez údajů. Samizdatový sborník vydávaný v Brně od roku 1985. Stran 92 + 35 příloha na pokračování. Cyklostylovaný text s několika obrazovými přílohami na křídě mimo stránkování, formát A4, prošito ve hřbetu jako skriptum a zpevněno plátnem, čtené. 290 Kč.

A4025: Chodounský Zdeněk - Lidé a podnikání.
Náchod 1939, nákladem vlastním. Obálka Šafránek. "48 sebraných článků věnovaných našim obchodníkům, průmyslníkům a jejich spolupracovníkům." Stran 132. Nakladatelská měkká vazba v barevné obálce, stopy běžné manipulace, čtené. 480 Kč.

A4268: Hudec Jan - Nástin praktického mlynářství.
Praha 1908, Weinfurter. Stran 96, 11 obrázků. Secesní nakladatelská celoplátěná vazba na okrajích mírně odřená (viz obrázek), jinak ale dobře zachovaná, na předsádce obtisk (český znak), jinak vcelku čisté, málo čtené. 680 Kč.

A4338: Wodehouse P. G. - Carry on, Jeeves.
London (b.l. - cca 1930), Herbert Jenkins, 7. vydání. Stran 256. Pohledná nakladatelská celoplátěná vazba s černou ražbou, původní barevná obálka poněkud oškubaná a ušpiněná, vlastní kniha ve velmi dobrém stavu. 160 Kč.

A4340: List Tovaryšský společnosti oděvních živností v Českém Brodě.
List formátu cca A4 s tříbarevnou secesní průmyslovou litografií (viz obrázek) vyplněný roku 1914. Vlepeno v původních plátěných deskách s hnědým tiskem (titul a znak živnosti) na přední desce a slepotiskovým razítkem "Josef Sobota, knihařství Králové Městec" na zadní desce. Místy flíčky a světlé stařecké skvrnky, ale s ohledem na stáří celkově dobrý stav. 890 Kč.

A4391: Havlasa Jan - Japonské jaro. Zlomky života.
Praha 1932, Šolc a Šimáček. Stran 572. Obsahuje 140 fotografií na hlubotiskových přílohách. Nakladatelská celoplátěná vazba, běžně čtené. 220 Kč

A4505: Franz Kafka. Liblická konference 1963.
Praha 1963, Nakladatelství ČSAV. Stran 292 + 22 stran příloh na křídě. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 240 Kč.

A4569: Malý slabikář.
Praha 2001, SPŠG. Vyšlo 300 výtisků. Tříbarevný tisk. Faksimile slabikáře vydávaného tiskárnou A. Lanfrasa a Syna v Jindřichově Hradci v letech 1856-1865. Stran 48. Volné archy v původní obálce, prakticky intaktní výtisk. 100 Kč.

A4618: Revolver Revue 33.
Praha 1997, RR. Záhy rozebrané číslo obsahující mj. soupis signatářů anticharty, na který by většina dnešních postarších celebrit tak ráda zapomněla. Stran 360. Nakladatelská měkká vazba, dobrý stav. 180 Kč.

A4620: Válečným slepcům - Jitřenka - Kniha slepých.
Praha 1916, Odborem pro slepecký tisk český. Celostránková titulní kresba Františka Bílka. Stran 725. Dobová poloplátěná vazba se zčásti setřelým titulem a ornamentací na hřbetu, čtené. 190 Kč.

A4621: Cechner Antonín - O slozích stavebních.
Praha 1898, Kober. 1. vydání. V textu a na přílohách 163 vyobrazení (dobové rytiny). Stran 264 + 16 listů příloh. Nakladatelská celoplátěná vazba s černým a červeným tiskem na hřbetu a přední desce, stopy běžné manipulace, v textu nečetné podtrhávky obyčejnou tužkou, na titulním listu vepsáno jméno majitelky, jinak s ohledem na stáří velmi dobrý stav. 980 Kč.

A4622: Volná myšlenka, ročník III (1907-1908).
Praha 1908, Bartošek. Slavný antiklerikálně orientovaný filosoficko-politický měsíčník; obsahuje mj. do té doby nevydaný překlad Nietzscheho. Stran 184 + 24 stran zvláštního vydání + 4 strany kuléru O významu kongresu Volné Myšlenky + 4 strany obsahu. Celoplátěná vazba (v deskách pravděpodobně dodávaných nakladatelem) s bílým a zlatým tiskem na přední desce a setřeným, původně zlatým na hřbetu, dobrý stav. 480 Kč.

A4623: Volná myšlenka, ročník IV (1908-1909).
Praha 1908, Bartošek. Slavný antiklerikálně orientovaný filosoficko-politický měsíčník; obsahuje mj. do té doby jinde nevydané překlady Nietzscheho. Stran 376 + 8 stran obsahu (rozsah čísel byl oproti předchozímu ročníku rozšířen z 20 na 32 stran.). Celoplátěná vazba (v deskách pravděpodobně dodávaných nakladatelem) s bílým a zlatým tiskem na přední desce a setřeným, původně zlatým na hřbetu (použité desky jsou vyrobeny ze zbylých desek na třetí ročník, kde před III bylo dotištěno "I" podstatně kvalitnějším zlatem než původně, na hřbetu tak zůstala tato litera jako jediná nesetřená), vazba se stopami manipulace skladování, v knižním bloku na předsádkách a přilehlých stranách stařecké skvrny, jinak s ohledem na stáří dobrý stav. 460 Kč.

A4665: Tvář. Konvolut šesti čísel.
Praha, Československý spisovatel. 6 čísel po 78 stranách: 1/1968; 2/1968; 1/1969; 3/1969; 4/1969; 5/1969. Původní sešity se stopami manipulace, čtené. Konvolut šesti čísel 240 Kč, jednotlivě po 50 Kč.

A4666: Filosofický časopis 2/1967.
Praha ČSAV. In mj: Löwit - Hegel a jazyk; Sviták - Modely člověka. Stran 177-320. Původní sešit, dobrý stav. 60 Kč.

A4667: Index 5/1969.
Brno, Krajské kulturní středisko. Stran 64. Původní sešit, na přední straně obálky razítko "ukázkový výtisk", jinak dobrý stav. 30 Kč.

A4668: Locher Karel - Naše akce.
Londýn 1942, nákladem vlastním. Stran 32. Silně očtený a pomuchlaný arch, později pietně svázaný do celoplátěné vazby bez potisku. 100 Kč.

A4669: Posilujme naše pohraničí! Střezme si Československo!
Napsal a vydal Josef Maštálko, školní inspektor v.v., Česká lípa. V. rozmožené vydání. Tiskl Gros v Semilech. 1938. Původní sešitek (16 stran) s přiloženým listem s výzvou k distribuci, velmi dobrý stav. 350 Kč

A4671: Stehlík Čestmír - Česká sociální demokracie za války.
Praha (1919), Tiskové družstvo čs. strany pokrokových socialistů. II. vydání. Spisek dokládající, že již za 1. světové války fungovala Sociálně demokratická strana plně v intencích svých pozdějších tradic jako partaj kolaborantská, udavačská, prolhaná, zkorumpovaná a asociální. Stran 80. Měkká vazba sponkou v původní obálce, běžně čtené. 290 Kč.

A4715: Pekař Josef - Žižka a jeho doba. 4 svazky (kompletní dílo).
Praha 1933, Vesmír. Díly 1+2 ve 2. vydání. Stran XVI+288; XVI+mapka+284; XVI+332; XX+300. Jednotné novější celoplátěné vazby, obálky přivázány, na předsádkách exlibris, v textu na několika málo místech podtrhávky tužkou i perem podle pravítka, jinak dobrý stav. Komplet 4 svazky 1580 Kč.

A4718: Pekař Josef - Z duchovních dějin českých.
Praha 1941, Melantrich. Posmrtné vydání starších článků a přednášek, z části knižně jinde nepublikovaných. Stran 376. Nakladatelská celoplátěná vazba v důsledku nevhodného skladovaní zašlá, obálka i knižní blok ve vcelku slušnému stavu, běžně čtené. 260 Kč.

A4720: Prášek Justin - Assyrie a dávný orient.
Praha, cca 1910, Otto, Světová knihovna sv. 1171-19 . Stran 162. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 120 Kč.

A4723: Světová literatura 1970/1+2 (= kompletní ročník).
Praha 1970, Odeon. Poslední kvalitní čísla SL (Camus, Marquéz, Malaparte, Joyce, Wonnegut, Boulle aj) vydaná v normalizačních rozpacích nad tím, zda SL zrušit stejně, jako všechna ostatní literární periodika, která byla pro pravověrné soudruhy hlavními hlásnými troubami kontrarevoluce. V roce 1971 se nakonec předplatitelé za své peníze dočkali zbylých 4 čísel, ale s novým, plně kolaborantským obsahem, takže je většina lidí právem obratem vyhodila, mnohdy ovšem omylem i s předchozími dvěma čísly, která se parodoxně díky tomu postupně stala relativní vzácností. Stran 2x 256 + obsah ročníku 1969. Původní paperbacky, běžně čtené. Komplet 2 čísla 60 Kč.

A4746: Kaplan Karel - Cesta k moci. (Jak jsme to viděli).
Bez údajů. Anonymní samizdat. Stran 259. Dobře čitelný strojopisný průklep, původní poloplátěná vazba bez potisku, běžně čtené. 290 Kč.

A4782: Sešity - konvolut 19 čísel.
Praha 1966-1969, Svaz českých spisovatelů. Čísla 1-5, 9, 12. 15, 16, 19, 24-26 28-33. Stran 19x 64 + obálky. Původní sešity, stopy běžné manipulace; čtené. Konvolut 19 čísel 980 Kč.

A4783: Uni - ročník V.
Praha 1995, Unijazz. 12 čísel po 28 stranách, dobrý stav. Komplet 12 čísel 120 Kč.

A4784: Wagenbach Klaus - Franz Kafka.
Praha 1967, Mladá fronta. Stran 172. Původní paperback, dobrý stav. 120 Kč.

zpět







Úvodní menu Knihkupectví a antikvariátu LAW

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU