DATA

Níže na stránce najdete tyto oddíly:
DATA KALU
Clysma 20 litrů - audio download
Sběratelský software


novinky zařazené k 1. 12. 2017:
Harry Crasst - Strach nad Albrechtovem.
Ladislav Klíma - Z.
(viz DATA KALU)

úvodem

Jelikož jde o zcela novou nabídku, nejprve pár slov na objasněnou. O prodeji datových verzí našich starších publikací jsme už léta uvažovali. Základním problémem byl fakt, že až do roku 1997 jsme jako výchozí fomát dat používali MS Word 5.0 pro DOS v kódování Kamenických, jehož konverze do novějších editorů nebyla nikdy uspokojivě vyřešena. Fungující dávkový převod více souborů neexistuje (ač ho některé komerční programy lživě slibovaly); jakžtakž korektní převedení jednotlivých textů se zachovaným formátováním MS Wordu 5.0 umožňuje prakticky jen Corel WordPerfect 8.
Začátkem tisíciletí byla očekávaná poptávka po datové podobě textů prakticky nulová, takže jsme věc odložili s tím, že se konverze třeba časem nějak dořeší. Dořešila se předvídatelným způsobem - někdejší CP895 už žádný novější program (natož uživatel) nezná vůbec. Takže jsme se nakonec obávané "ruční práci" stejně nevyhnuli.

Při Velké říjnové rekonstrukci 2017 konečně nazrál čas naplnit dva námi po léta notoricky hlásané a propagované axiomy, jimiž se bude nabídka dat v KAL striktně řídit:

1. Nikdy nepoužíváme termíny "e-book", nebo "e-kniha"!
Trocha textových dat, jakkoli upravených, nemá s knihou společného ani o ň víc, než třeba se svitkem papyru, hliněnou destičkou nebo mluvícím papouškem. Nikdy nemůže mít žádnou z četných hodnot, jimiž disponuje krásná kniha mimo funkci pouhého futrálu na písmenka, kterou dokázala obstarat i špinavá hromada cyklostylovaného papíru. Tzv. "e-book" nikdy nebyl a nebude knihou, stejně jak empétrojka není e-elpíčko, soubor videa není e-televizí ani e-kinem a vaše selfíčko není e-člověkem.
Proto dále používáme jen termíny jako e-text, e-román, e-povídky, e-poesie, e-publikace (případně pro hospodské texty i zkrácený tvar e-pub) a podobné.
Jde z naší strany arci o čistě donkichotský akt, který na obecném rozšíření blábolu "e-kniha" nic nezmění. Jazyk je živelně utvářen tak, že čím je něco debilnější, tím jistěji se to v něm trvale ujme. A tohle je navíc tak trochu i cílevědomý reklamní podfuk v zájmu kšeftu, což souvisí s následujícím bodem.

2. Nikdy nenabízíme naše data za podobnou cenu jako naše knihy!
Za uměřenou sumu pokládáme u běžného románu něco mezi 20-80 Kč. Třímístné částky jsou na místě u rozsáhlých textů, komerčních bestsellerů nebo naopak u velmi specializovaných malotirážních prací pro úzkou cílovou skupinu, kde jsou výrobní náklady logicky vždy daleko vyšší.
Dnes obecně nasazenou cenovou hladinu e-textů pokládáme za pokus vydojit chcíplou krávu do poslední kapky. Jde o chování pragmatické jen zdánlivě - ve skutečnosti to celý proces jen urychluje. Z ilegálního stahováni a sdíleni to činí záležitost racionální nejen ekonomicky, ale i morálně. Vskutku jen zcela otrocký duch může cítit loyalitu k někomu, kdo ho zjevně rovněž okrádá. I naprostý laik totiž pouhým instinktem cítí, že je něco v nepořádku, stojí-li tištená kniha či CD jen o málo víc, než samotná data. Samozřejmě, že ano - data by měla by stát pouhý zlomek. Odpadá u nich totiž nejen cena vlastní výroby předmětu (tisku, vazby či lisování), ale hlavně všechny skutečné výdaje na distribuci (skladování, dopravu atd.) a navíc naprosto veškeré podnikatelské riziko spojené se ztrátou z možného vytištění nakonec neprodaného, a tedy bezcenného nákladu.

Objednání
E-publikace nabízíme podle vychozího zdroje buď ve formátu PDF nebo MS Word 2000, případně v obou. Žádný z nich dnes není problém otevřít v běžném počitači, nebo texty zkonvertovat bezplatnými utilitami či on-line převaděči do formátu jakékoli čtečky.
Tabulky jsou v Excelu 2000, audio soubory ve formátu FLAC.
Objednaná data (či adresu na jejich stažení) zašleme e-mailem po obdržení platby na náš účet. Bude-li platba uskutečněna z FIO banky, dostanete je prakticky obratem. Celá transakce tak může proběhnout doslova za pár minut, budeme-li zrovna na příjmu.
Všechny uvedené ceny jsou včetně 21% DPH.


DATA KALU


DATA KALU nejsou oficiálními vydáními nakladatelství Lege artis, ale privátní edicí e-shopu KAL, která není a nebude žádnou jinou formou distribuována.
"Svazky" nejsou číslovány, kromě čísla aktuální verze a data jejiho vydání.


Jan Hýsek - STOPY DUCHA.
Bibliografie neautorských tiskovin s ilustracemi JOSEFA VÁCHALA vydaných česky za jeho života. Se zvláštním přihlédnutím k edicím Josefa Portmana. Podrobnosti zde. Pouze PDF (definitivní sazba knihy i s obrázky). 78 Kč.

Conte Oliver Groower - Případ obrněné babičky.
Podrobnosti zde. Vyšlo pouze jako e-text!! Rozsah 115 normostran. Formát PDF (400 kB) nebo DOC. 26 Kč.

Harry Crasst - Strach nad Albrechtovem.
Rozsah 136 normostran. Pouze DOC. 24 Kč.

Karel Jaroslav Obrátil: První Kytice národních prasáren (Kryptadia I).
Stran 452. Formát pouze PDF (scan původní sazby; neobsahuje textová data, velikost 30 MB). 48 Kč.

Karel Jaroslav Obrátil: Druhá Kytice národních prasáren (Kryptadia II).
Stran 460. Formát pouze PDF (scan původní sazby; neobsahuje textová data, velikost 30 MB). 48 Kč.

Karel Jaroslav Obrátil: Velký slovník sprostých slov (Kryptadia III).
Stran 316. Formát pouze PDF (scan původní sazby; neobsahuje textová data, velikost 23 MB). 44 Kč.

Karel Jaroslav Obrátil: Kryptadia I-III.
Komplet všech tří výše uvedených položek. Formát pouze PDF (scan původní sazby; neobsahuje textová data, velikost 83 MB). 99 Kč.

Ladislav Klíma - Z.
(obsahuje: Juvenilie, Sus triumfans, Melia, Arden, 4 listy Křížovi, Kladivo slov, Já je já!, Klímiana, Trvání po smrti)
Rozsah 160 normostran. Pouze DOC (690 kB). 26 Kč.

Ladislav Klíma - Český román.
Rozsah 136 normostran. Pouze DOC (560 kB). 26 Kč.

Ladislav Klíma - Velký román I - Soud Boží.
Rozsah 156 normostran. Pouze DOC (440 kB). 25 Kč.

Ladislav Klíma - Velký román II - Bílá svině.
Rozsah 180 normostran. Pouze DOC (470 kB). 25 Kč.

Ladislav Klíma - Velký román III - Ženy Cesareovy.
Rozsah 170 normostran. Pouze DOC (450 kB). 25 Kč.

Ladislav Klíma - Velký román I-III.
Komplet všech tří výše uvedených položek. 58 Kč.

Ladislav Klíma - O Solovjevově etice.
Rozsah 74 normostran. Pouze DOC (350 kB). 24 Kč.

Soupis exlibris Josefa Váchala.
Tabulka v Excelu 2000 umožňující sběratelům snadné třídění. Číslování položek vychází ze zatím posledního tiskem vydaného soupisu MUDr. Stanislava Kalabuse doplněného o typografická exlibris a novější poznatky. 489 položek. Verze 1.0. (10 kB) 26 Kč

Soupis exlibris a příležitostné grafiky Anny Mackové.
Tabulka v Excelu 2000 umožňující sběratelům snadné třídění. Oproti poslednímu soupisu Ing. Milana Humplíka z roku 1987 doplněno o četné nové poznatky. Cca 380 řádek. Verze 1.0. (10 kB) 18 Kč


volně ke stažení:

Pracovní soupis exlibris E. A . Hrušky (tabulka pro sběratele, verze 1.0)

Bibligrafie E. A. Hrušky (tabulka pro sběratele, verze 1.0)


Další volně dostupné e- texty najdete tradičně v naší Kytlici.
Clysma 20 litrů - audio download

Nově nabízíme všechna nelimitovaná CD skupiny i v bezeztrátovém formátu FLAC:

Clysma 20 litrů - Školníkův byt, 1984. (podrobnosti zde) 20 Kč.

Clysma 20 litrů - Radosti hnití, 1980-1987. (2CD podrobnosti zde) 35 Kč.

Clysma 20 litrů - Nostalgičník, 1987. (podrobnosti zde) 20 Kč.
Při objednávce spolu se Školníkovým bytem nebo Radostmi hnití 5 Kč

Clysma 20 litrů - Čtyři v punku a pes + Umaštěnci se bojej tmy, 1980. (podrobnosti zde) 20 Kč.

Clysma 20 litrů (MMO) - Dlouhá kráva. (podrobnosti zde) 20 Kč.

Komplet všech pěti alb na šesti CD 90 Kč.

Po uhrazení objednaného na náš účet zašleme e-mailem adresu na dočasný soubor ZIP a heslo k jeho rozbalení.
Součástí archivu jsou vždy 300 dpi scany obalu.volně ke stažení:
ukázky (MP3, nízký bitrate)


Sběratelský software

Sbírat se dá všechno, tak proč ne starý software? A jelikož s konečným rozptylem popela Martina Maniše nám zůstala na krku jeho pozůstalost, rozhodli jsme se nabídnout ji v rubrice DATA.
Pro jistotu zdůrazňujeme, že se jedná o archivní artefakty v původních distribučních baleních s tištenými manuály často velmi rozsáhlými a luxusně vyvedenými, jaké se v tomto tisíciletí už dávno nedělají. Vlastní programy v nich obsažené dnes prakticky nemají význam. Jsou okolo 25 let staré, pro DOS nebo Windows 3.11, nejvýše pro Win95. V současných Windows se bez speciálních emulátorů nedá pravděpodobně nainstalovat, natož spustit vůbec žádný (nezkoušeli jsme).
Zasláni pochopitelně neprobíhá tak jednoduše, jako u výše uvedených položek, ale zcela stejně, jako u knih a jiných hmotných předmětů.


TESLA ELTOS - TEXTOVÝ EDITOR CHIWRITER.
1988 (což je rok vydání počeštěné verze; vročení v programu je "Horstmann Software Design 1985"). Maniš zmiňoval například zde. Vyšlo v 1000 exemplářích, ale naprostá většina z nich se neprodala a byla zničena. Dnes zcela raritní kuriosita! Papírové pouzdro s kapsou, ve které je původní 5,25" licenční disketa. Přiložena česká příručka (76 stran) a nevyplněná "objednávka programového vybavení". Dobrý stav. 950 Kč.

E. T. Klasik 1.63.
1993, Optimal. Kroužkový pořadač v ochranném boxu, vše s barevným laminovaným potahem. Dvoubarevně tištěná uživatelská příručka (cca 200 stran - stránkováno po sekcích) v pořadači + dvanáctistránková brožura. Přiložena nepoužitá podložka pod myš s logem programu. Tři původní 3,5" distribuční diskety. Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 490 Kč.

MAT 3.0
1993, Cybex. Barevně potištěná krabice. Uživatelská příručka - paperback 144 stran. Přiložena registrační karta a ceník. Tři původní 3,5" distribuční diskety. Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 350 Kč.

AMI PRO 3.0 for Windows CZ.
1992, Lotus. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", čtyřmi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 700 stran (z nichž 44 česky) a zbylou dokumentací. Osm původních 5,25" distribučních disket. Manišova recenze zde. Dobrý stav. 390 Kč.

WP RHYMER.
1990, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale" a uživatelskou příručkou (26 stran). Původní 3,5" distribuční disketa. Program zde nikdy nebyl v prodeji. Tento kus byl dovezen čistě za účelem Manišovy souborné recenze. Velmi dobrý stav. 290 Kč.

WP LANGUAGE MODULE - GERMAN.
1990, WordPerfect Corporation. Původní krabice s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou. Dvě původní 3,5" distribuční diskety. Přiloženy původní nálepky na klávesy (německé a ruské). Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 120 Kč.

WP SCREEN FONT EDITOR.
1990, WordPerfect Corporation. Původní krabice s uživatelskou příručkou. Původní 3,5" distribuční disketa. Manišova recenze zde. Přiložena původní 3,5" distribuční disketa s programem ConvertPerfect 1.0. Velmi dobrý stav. 160 Kč.

WP INTELLITAG 1.0 for DOS. (SGML for WP 5.1)
1993, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", uživatelskou příručkou (16 stran) a pravítkem na klávesnici. Dvě původní 3,5" distribuční diskety. Velmi dobrý stav. 100 Kč.

BITSTREAM FONTWARE 3.0. for WordPerfect 5.0 + 5.1
1989, Bitstream. Původní universální krabice "WordPerfect Update" s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou. Čtyři původní 3,5" distribuční diskety Maniš recenzoval zde Velmi dobrý stav. 140 Kč.

BY DESIGN 2.0 for WordPerfect
1991-1992, Streetwise . Původní krabice s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou. Čtyři původní 3,5" distribuční diskety + dvě 5,25". Maniš recenzoval zde Velmi dobrý stav. 190 Kč.

WORDPERFECT OFFICE 3.01 for DOS.
1990, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", čtyřmi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 1000 stran a zbylou dokumentací. Pět původních 3,5" distribučních disket + deset 5,25". Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 350 Kč.

PLANPERFECT 5.1 for DOS.
1990, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", třemi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 700 stran, zbylou dokumentací, dvěma pravítky a samolepkami na klávesnici. Šest původních 3,5" distribučních disket + jedenáct 5,25". Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 450 Kč.

DRAWPERFECT 1.1 for DOS.
1990, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", čtyřmi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 700 stran, zbylou dokumentací, dvěma pravítky a samolepkami na klávesnici. Čtyři původní 3,5" distribuční diskety + osm 5,25". Plus: International Figure library - katalog 154 stran, dvě původní 3,5" distribuční diskety + čtyři 5,25". Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 590 Kč.

DATAPERFECT 2.2 for DOS.
1991, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", uživatelskou příručkou v luxusním kroužkovém pořadači (488 stran), "workbookem" (324 stran), zbylou dokumentací a dvěma pravítky na klávesnici. Dvě původní 3,5" distribuční diskety + čtyři 5,25". Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 480 Kč.

WORDPERFECT WORKS 1.0 for DOS.
1992, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", uživatelskou příručkou (604 stran), "workbookem" (324 stran) a ostatní dokumentací. Pět původních 3,5" distribuční disket. Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 450 Kč.

WORDPERFECT 5.1 pro DOS CZ.
1993, WordPerfect Corporation. Původní krabice (skoro 4 kg) s nálepkou "Not for resale", čtyřmi původními uživatelskými příručkami - třemi anglickými v celkovém rozsahu přes 1300 stran a českou (100 stran), ostatní dokumentací a pravítkem na klávesnici. Sedm původních 3,5" distribučních disket + třináct 5,25". Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 550 Kč.

WORDPERFECT 6.0 for DOS.
1993, WordPerfect Corporation. Původní krabice (2,5 kg) s nálepkou "Not for resale", čtyřmi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 1300 stran, zbylou dokumentací a pravítkem se samolepkami na klávesnici. Deset původních 3,5" distribučních disket + patnáct s různými updaty. Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 590 Kč.

WORDPERFECT PRESENTATIONS 2.0 for DOS.
1993, WordPerfect Corporation. Původní krabice (3 kg) s třemi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 1000 stran, zbylou dokumentací a dvěma pravítky na klávesnici. Deset původních 3,5" distribučních disket + šestnáct s různými updaty. Velmi dobrý stav. 490 Kč.

WORDPERFECT 5.1 for Windows.
1991, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", dvěma uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 1100 stran, zbylou dokumentací a pravítkem na klávesnici. Třináct 3,5" distribučních disket. Velmi dobrý stav. 390 Kč.

WORDPERFECT 5.2 for Windows UPG + CZ.
1992, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Upgrade", uživatelskými příručkami ke Gram·mat·ik5 (112 stran), k upgradu (48 stran ) a zbylou dokumentací, certikátem a pravítkem na klávesnici. Dvakrát osm 3,5" distribučních disket (US a CZ verze) + disketa s ATM. Maniš zmínil zde. Velmi dobrý stav. 390 Kč.

WORDPERFECT INFORMS 1.0 for Windows.
1993, WordPerfect Corporation. Původní krabice s nálepkou "Not for resale", třemi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 700 stran a zbylou dokumentací. Osm 3,5" distribučních disket. Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 390 Kč.

WORDPERFECT 6.0 for Windows.
1993, WordPerfect Corporation. Původní krabice (3,5 kg) s nálepkou "Not for resale", pěti uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 1500 stran, zbylou dokumentací a pravítkem na klávesnici. Dvanáct 3,5" distribučních disket + sedm s updatem pro EE. Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 590 Kč.

WORDPERFECT PRESENTATIONS 2.0 for Windows.
1993, WordPerfect Corporation. Původní krabice s třemi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu přes 1000 stran, zbylou dokumentací a dvěma pravítky na klávesnici. Deset 3,5" distribučních disket. Velmi dobrý stav. 490 Kč.

NOVELL PERFECT OFFICE 3.0. CZ
1995, Novell. Bizarní epizodka z dějin softwarového businessu, kdy firma Novell koupila WordPerfect, znehodnotila ho a po roce prodala Corellu, čehož meziproduktem bylo toto nikdy neprodávané CD. Maniš zmínil zde. Pouze původní lisované CD, k němuž obal ani dokumentace nikdy nebyly vytištěny; přiloženo "Not for resale" CD s anglickou verzí téhož programu. 450 Kč.

COREL OFFICE for Windows 3.11
1996, Corel. Původní velká krabice (přes 4 kg) s nálepkou "Not for resale"; kompletní původní dokumentace: WordPerfect 6,1 (700 stran), Quattro Pro 6.0 (752 stran), Paradox 5,0 (564 stran), Presentations 3.0 (290 stran), Clipart (cca 400 stran), Office Guide (74 stran). Původní CD. Velmi dobrý stav. 960 Kč.

COREL WORDPERFECT SUITE 7 for Windows 95
1996, Corel. Původní krabice s nálepkou "Not for resale"; kompletní původní dokumentace - "Quick Results" (384 stran), Clipart (cca 300 stran). Původní CD. Manišova recenze zde. Velmi dobrý stav. 850 Kč.

COREL WORDPERFECT LANGUAGE MODULE
1997, Corel. CD-ROM se všemi dostupnými 28 jazykovými moduly pro WP7 a WP 8 (Win 3,1, 95 a MAC). Velmi dobrý stav. 290 Kč.

VENTURA PUBLISHER 4.0 for Windows.
1991, Xerox. Původní velká krabice (přes 3 kg) s třemi pořadači - dva kroužkové s dokumentací (cca 600 stran), třetí s původními distribučními disketami (dvě kompletní sady - 13x 3,5" 720 a 8x 5,25" 1,2) včetně updatu 4.01 a ATM 2.0.2. Přiložena sešitová referenční příručka. Velmi dobrý stav. 980 Kč.

VENTURA PICTUREPRO 1.1 for Windows.
1993, Xerox. Původní krabice cca 200 stránkovou příručkou a další dokumentací. Čtyři původní 3,5" distribuční diskety. Maniš zmínil zde. Dobrý stav. 460 Kč.

VENTURA DATABASE PUBLISHER for Windows.
1991, Xerox. Původní krabice s kroužkovým pořadačem s cca 100 stránkovou příručkou. Čtyři původní distribuční diskety (dvě sady po dvou - 3,5" a 5,25"). Maniš zmínil zde. Dobrý stav. 460 Kč.

VENTURA COLORPRO 1.1 for Windows.
1992, Xerox. Původní krabice s cca 60 stránkovou příručkou a nálepkou "not for resale". Šest původních distribučních disket (dvě sady po třech - 3,5" a 5,25"). Maniš zmínil zde. Dobrý stav. 350 Kč.

COREL VENTURA 5
1993, Corel. Původní krabice s dvěma cca 500 stránkovými příručkami a nálepkou "not for resale". 3 původní CD + 2 diskety s českou lokalizací. Přiložena cca 400 stránková česká příručka z nakladatelství Computer Press. Maniš recenzoval zde. Dobrý stav. 1200 Kč.

COREL DRAW! 3.0 CZ OEM.
1991, Corel. Dvě původní cca 500 stránkové příručky - kompletně přeložená uživatelská + katalog clipartů. Původní CD. Dobrý stav. 980 Kč.

COREL DRAW! 5 UPG
1994, Corel. Původní krabice s nejmonstrosnější dokumentací ze všech verzí Draw! - s třemi příručkami celkem o cca 2000 stranách (váží 4 kg). 4 původní CD. Dobrý stav. 980 Kč.

COREL DRAW! 6
1994, Corel. Původní krabice s dvěma cca 500 stránkovými příručkami. 4 původní CD. Dobrý stav. 990 Kč.

COREL PRINT HOUSE
1995, Corel. Původní krabice s dvěma příručkami - 54 stránkovým českým manuálem a cca 300 stránkovým vzorníkem clipartů. Původní CD. Manišova recenze zde. Dobrý stav. 490 Kč.

COREL CLICK & CREATE Multimedia authoring for Windows 95.
1996, Corel. Původní krabice s cca 150 stránkovou příručkou. Dvě původní CD. Dobrý stav. 350 Kč.

COREL FOOD - 100 Stunning Photographic images on CD-ROM
1993, Corel. Původní krabice s katalogem a CD obsahujícím 100 "royalty free" fotografií jídla v tiskové kvalitě. 90 Kč.

ADOBE TYPE MANAGER 4.0 DE LUXE for WINDOWS 95
1996, Adobe. Původní krabice s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou. Původní distribuční CD v pouzdru s registračním číslem. Obsahujem kromě programu 30 písem Adobe (T1 i TT), které jsou součástí licence. Přiloženo CD Type On Call 4.1 s katalogem 2100 zakódovaných fontů Adobe, které bylo možné po úhradě "on call" rozkódovat. Tři 3,5" původní distribuční diskety. Maniš stručně recenzoval zde. Krabice trochu pomačkaná, jinak velmi dobrý stav. 790 Kč.

ADOBE PHOTOSHOP 3.0 CZ with DE LUXE CD-ROM for Windows 95.
1994, Adobe. Původní krabice s kompletní dokumentací - českou uživatelskou příručkou (270 stran), českým Průvodcem (150 stran) a třemi anglickými (celkem asi 200 stran). 12 původních 3,5" disket (3 LE verze, 8 verze 3,0 + ATM) a CD. Velmi dobrý stav. 950 Kč.

MICROSOFT MUSIC CENTRAL 96 for Windows 95.
1999, Aldus. Původní krabice s kompletní dokumentací a CD. Maniš recenzoval zde. Velmi dobrý stav. 90 Kč.

KAI'S POWER TOOLS 3 for Windows 95
1995 HSC. Původní krabice s kompletní dokumentací - starší Explorer Guide for Windows (3.11 - 102 stran) a novou Explorer Guide 3 for Windows 95 (172 stran) - číslo verze 3 a datum 95 je uvedeno pouze na příručce, obal je datován 1993 a 1994. Obsahuje 2 sady 3,5" disket - 3 diskety verze 2.0 pro Windows (3.11) a 4 diskety verze 3 pro Windows 95 - obé bylo součástí původního balení. Velmi dobrý stav. 290 Kč.

ALDUS PHOTOSTYLER 2.0 Special edition.
1993, Aldus. Původní krabice s kompletní dokumentací a dvěma uživatelskými příručkami. Tři původní 3,5" distribuční diskety. Velmi dobrý stav. 160 Kč.

CALAMUS 95 für Windows 95. Integrated Publishing.
1995, DMC. Limited Welcome Edition. Původní krabice s instalační příručkou a licenčním CD. Velmi dobrý stav. 90 Kč

DESKTOP PUBLISHER. 500 clipart, 50 templates, 100 fonts.
1998, Swift Jewel. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

PRINTMASTER GOLD. 200 fonts, 4600 grafics, 100 photos.
1998, SoftKey. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

UNLIMITED FONTS. 2000 typefaces.
1996, DSR. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

WORD OF FONTS & ICON. 1200 fonts, 4000 icons
1994, US Dreams. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

FONTS! FONTS! FONTS! 3. 100 fonts
1995, WizardWorks. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

SHARING 2700 TRUE TYPE FONTS.
1994, Powersource. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

STARS OF SHAREWARE - FONT TOOLS und SOUND-PROGRAMME.
1994, Starcom. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

QEMM 7,5 More memory for DOS
1994, Quarterdeck. Původní krabice s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou (cca 230 stran). Dvě původní 3,5" distribuční diskety. Velmi dobrý stav. 60 Kč.

CLEAN SWEEP for Windows.
1994, Quarterdeck. Původní krabice s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou (cca 70 stran). Původní 3,5" distribuční disketa. Velmi dobrý stav. 60 Kč.

X TREE PRO GOLD.
1989, Xtree. Původní krabice s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou (cca 150 stran). Původní distribuční diskety - 1x 3,5" a 2x 5,25". Velmi dobrý stav. 60 Kč.

NORTON DESKTOP 1.0 for DOS
1992, Symantec. Původní krabice se třemi uživatelskými příručkami v celkovém rozsahu okolo 700 stran a ostatní dokumentací. Pět původních 5,25" distribuční disket. S halvnáí přífrzučky odtržen přední szrana obálky, jinak dobrý stav. 60 Kč.

NORTON BACKUP 3.0 for Windows.
1993, Symantec. Původní krabice s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou (cca 150 stran). Tři původní 3,5" distribuční diskety. Velmi dobrý stav. 60 Kč.

NORTON COMMANDER for Windows 95
1996, Symantec. Původní krabice s kompletní dokumentací a uživatelskou příručkou (cca 140 stran). Čtyři původní 3,5" distribuční diskety. Velmi dobrý stav. 60 Kč.

NORTON UTILITIES for Windows 95 CZ
1997, Symantes. Původní krabice s kompletní dokumentací a českou uživatelskou příručkou (cca 120 stran). CD a dvě původní 3,5" opravné diskety. Velmi dobrý stav. 80 Kč.

SHAREWARE EXTRAVAGANZA.
1993, The Ultimate Shareware. Původní 4 CD-ROM. Maniš zmínil zde. Velmi dobrý stav. 60 Kč.

SHAREWARE OVERLOAD TRIO.
1993, Chestnut. Původní 3 CD-ROM. Maniš zmínil zde. Velmi dobrý stav. 60 Kč.

THE COMPLETE OS/2 SOFTWARE COLLECTION.
1994, GMS-007. Původní CD-ROM. Dobrý stav. 20 Kč.

ALL MOVIE GUIDE.
1995, Corel. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 50 Kč.

MULTIMEDIA ENCYKLOPEDIA 1.5.
1992, The Software Toolworks. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 50 Kč.

ENCYKLOPEDIE DIDEROT.
2000 Diderot, Původní 2CD-ROM. Velmi dobrý stav. 40 Kč.

MULTIMEDIÁLNÍ ATLAS ČR.
1997, Kartografie Praha. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

CZ INFO 97/98. Adresy a telefony České republiky.
InfoMedia. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 20 Kč.

ROCK PŘED ROZPADEM 1960-1992. Kompletní česká rocková diskografie.
1999 Avantgarde Factory, Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 60 Kč.

5ft 10 PAK VOLUME VOL 1.
1994, Sirius Publishing. 10 původních CD-ROM v plastové harmonice. Obsah Maniš zmínil zde. Velmi dobrý stav. 100 Kč.

5ft 10 PAK VOLUME VOL 2.
1994, Sirius Publishing. 8 z 10 původních CD-ROM v plastové harmonice. Maniš recenzoval zde. Chybí Battle Chess a Space Quest IV (které si tehdy kdosi vypůjčil a už nevrátil), jinak velmi dobrý stav. 80 Kč.

THE LUCASARTS ARCHIVES VOL. I
1995, Lucasarts. 5 z 6 původních CD-ROM v papírové krabici. Chybí Indiana Jones And The Fate Of Atlantis (které si tehdy kdosi vypůjčil a už nevrátil), jinak velmi dobrý stav. 80 Kč.

HELL. A cyberpunk thriller.
1994, Gametek. Původní krabice s uživatelskou příručkou a CD. Velmi dobrý stav. 70 Kč.

Terry Pratchett's DISCWORLD.
1995, TWG. Původní krabice s uživatelskou příručkou, CD a 3,5" instalační disketou. Velmi dobrý stav. 90 Kč.

DARKSEED (Based upon the artwort of H. R. Giger)
1993, Cyberdreams. Původní CD-ROM, 28 p. booklet. Velmi dobrý stav. 50 Kč.

EPIC PINBALL - THE COMPLETE COLLECTION.
1994, Wizard Works. Původní CD-ROM, 24 p. booklet, 13 tables. Velmi dobrý stav. 50 Kč.

ULTIMATE PINBALL.
1996, TWG. Původní CD-ROM. Velmi dobrý stav. 30 Kč.

DRAGON LORE. The Legend Begins
1994, Mindscape. 2 původní CD-ROM. Bez původního obalu, jinak velmi dobrý stav. 30 Kč.


--------------------

Mimo kategorii, která dnes bývá nazývána "vintage", nabízíme jediný program, oceněný jako nejlepší český herní titul v českém jazyce za rok 2010. Je také jediný ze všech, který by měl jít bez problémů spustit i na současném PC:

MAFIA II - hra pro PC, 2010, DVD ROM, originální, v celofánu zapečetěný DVD case. Intaktní, nový výrobek. 90 Kč.

Úvodní menu KAL

Hlavní menu LAW