3. banánovka

antikvariátu LAW


Co, proboha, dělám v bedně od banánů????!
(Vysvětlení pro ty, kteří se na tuto stránku dostali pomocí vyhledávače typu Google)


CIZOJAZYČNÝ HERMETISMUS
Důvod, proč tyhle knihy nemáme ve Vitrince, ale v Banánovce, je celkem prostý - nejsou dostatačně fotogenické. A na ponechání v hlavní nabídce jsou v množství, kterým tutu bednu napoprvé plníme, příliš speciální a pro širší veřejnost nezajímavé, zatímco znalec se do bedny rád pohrouží.
A5400: Bois Jules - Le Satanisme et la Magie.
Paris (1896), Flammarion. 2. vydání. Předmluva J. K. Huysmans. Nejslavnější dílo Julese Boise (1868-1943), francouzského hermetika, publicisty a spisovatele. Už rok po vydání se octlo na indexu Vatikánu. Česky z něj v upravené podobě vyšla necelá polovina - konkrétně většina druhého dílu L'Église du diable et Les Rites Magiques (strana 153-315 tohoto vydání) pod názvem Satanova církev (1930, Libri rari et curiosi). Stran 340 + XXVIII (předmluva). Nabízený výtisk má dobrý rodokmen - byl vydražen v roce 2002 na 19. aukci ATA (103) v rámci konvolutu knih z pozůstalosti Stanislase de Guaity, vydražených původně na aukci Librairie Dorbon v Paříži v roce 1899 (tam jako položka 1182G). Výtisk není datován a byl v Katologu ATA mylně uveden jako první vydání, které v roce 1895 vydal Léon Chailley; Flammarionovo vydání následovalo o rok později, jak dokládá i soupis Boisem publikovaných děl v protititulu, v němž poslední jsou právě z roku 1896. Novější polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu, za titulem vlepeno Guaitovo exlibris, "stařecké" světle hnědé skvrnky na prvních třech listech, jinak jen kdysi běžné čtené, po svázání už minimálně. 8800 Kč.

A5402: Haven Marc - Le maitre inconnu Cagliostro. Etude historique et critique sur la haute magie.
Paris (cca 1913), Dorbon-Ainé. Vzácné první vydání; tento výtisk navíc s třířádkovou dedikací autora na patitulu. Marc Haven, vlastním jménem Dr. Emmanuel Lalande (1868-1926) patřil k předním francouzkým martinistům a jeho rozsáhlá studie o Cagliostrovi je dodnes pokládána za základní dílo. Stran 332 + 18 obrazových příloh na křídě + 24 stran reklamní nabídky. Původní šitá brož v obálce se stopami častější manipulace, okraje odrbané, v textu zcela ojedinělé marginálie obyčejnou tužkou, jinak čisté; na používanou, sto let starou brožovanou knihu dobře zachovalé. 3200 Kč.

A5403: Chacornac Paul - Éliphas Lévi. Rénovateur de l'occultisme en France (1810-1875)
Paris 1926, Chacornac freres. 1. vydání. Zásadní monografie o nejvýznamnějším francouzskému hermetikovi z pera Paula Chacornaca (1884-1964), životopisce a jednoho z nejvýznamnějších pařížských nakladatelů okultní literatury. Stran 300 + XVIII (předmluvy) + 29 listů obrazových příloh; četná další vyobrazení v textu. Původní šitá brož v obálce se stopami častější manipulace, čtené, v textu ojedinělé podtrhávky a marginálie obyčejnou tužkou, jinak čisté. 1500 Kč.

A5404: Wirth Oswald - Stanislas de Guaita.
Paris 1935, Aux éditions du Symbolisme, ed. L'Occultisme vécu. Životopis a vzpomínky Guaitova sekretáře, významného švýcarského hermetika Oswalda Wirtha (1860-1943) doplněný dalšími texty a četnými vyobrazeními. Významné dílo. Stran 272 + Guaitův portrét na křídě. Původní šitá brož v obálce, dobrý stav. 980 Kč.

A5407: Sédir - Mystique chrétienne.
Bihorel-lez-Rouen 1927, Bibliotheque des Amities Spirituelles, A.-L. Legrand. 1. vydání (vyšlo posmrtně). Stran 228. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v obálce se stopami častější manipulace, okraje odrbané, na titulním listu červenou pastelkou jméno majitele, jinak čisté, jen běžně čtené. 380 Kč.

A5408: Sédir - Quelques Amis de Dieu.
Bihorel-lez-Rouen 1923, Bibliotheque des Amities Spirituelles, A.-L. Legrand. 1. vydání. Tištěno na ručním papíru. Stran 180. Četná vyobrazení a tabulky. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v obálce se stopami běžné manipulace, v textu ojedinělé podtrhávky obyčejnou tužkou, jinak čisté. 390 Kč.

A5409: Sédir - Les Guérisons du Christ.
Bihorel-lez-Rouen 1923, Bibliotheque des Amities Spirituelles, A.-L. Legrand. 1. vydání. Tištěno na ručním papíru. Stran 180. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v obálce se stopami běžné manipulace, v textu ojedinělé podtrhávky obyčejnou tužkou, jinak čisté. 390 Kč.

A5410: Sédir - Le Sermon sur la Montagne.
Bihorel-lez-Rouen 1921, Bibliotheque des Amities Spirituelles, A.-L. Legrand. 1. vydání. Tištěno na ručním papíru s vodoznakem. Stran 236. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v obálce ze silného ručního kartonu s opravovaným hřbetem, jen běžně čtené, čisté. 560 Kč.

A5411: Sédir - Méditations pour chaque semaine.
Bihorel-lez-Rouen 1925, Bibliotheque des Amities Spirituelles, A.-L. Legrand. 1. vydání. Stran 130. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v obálce se stopami běžné manipulace, jinak dobrý stav. 180 Kč.

A5412: Sédir - Le Sermon sur la Montagne.
Bihorel-lez-Rouen 1921, Bibliotheque des Amities Spirituelles, A.-L. Legrand. 1. vydání. Tištěno na ručním papíru s vodoznakem. Stran 236. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v obálce ze silného ručního kartonu s opravovaným hřbetem, jen běžně čtené, čisté. 660 Kč.

A5413: Sédir - Les Amitiés Spirituelles.
Paris, 6e /5, rue de Savoue, jinak zcela bez údajů. Přednáška z roku 1920 u příležitosti zahájení činnosti dodnes existujícího sdružení Les Amitiés Spirituelles, které Sédir založil. Stran 236. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v obálce, jen běžně čtené. 140 Kč.

A5414: Sedir - Les Sept Jardins Mystiques.
Paris 1918, Comité central de Conférences Sedir. Tištěno na ručním papíru Van Gelder s vodoznakem. Bibliofilská edice Sedmi mystických zahrad (první vydání vyšlo 1913). Stran 48. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v obálce z ručního papíru se stopami běžné manipulace a skladování, jinak čisté. 250 Kč.

A5415: Sedir - Directions Spirituelles pour les Amis.
Paris b.l. (cca 1918), Comité central de Conférences Sedir. Tištěno na ručním papíru Van Gelder s vodoznakem. Stran 40. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož v kartonované obálce z ručního papíru se stopami nešetrné manipulace (zašlá, místy flíčky, hřbet rozpadlý), uvnitř čisté. 180 Kč.

A5416: Sédir - Les Forces Mystiques et la Conduite de la Vie.
Paris 1916, Beaudelot. 3. vydání (první vyšlo 1912 tamtéž). Stran 208. Sédir (též Sedir či Paul Sédir), vlastním jménem Yvon Le Loup (1871-1926), byl významný francouzský okultista a filosof; přítel Papuse a Guaity; martinista a člen řady lóžových organizací, včetně Hermetic Brotherhood of Luxor. Česky od tohoto plodného hermetika vyšly kromě důležité monografie Magická zrcadla (Přerov 1921, Griese) kupodivu už jen dva drobnější spisky u Zmatlíka a Paličky (Povinnost duchovního člověka a Sedm mystických zahrad). Původní šitá brož, na poslední stránce dole razítko (přírůstkové datum), jinak dobrý stav. 360 Kč.

A5417: Besson Émile - Les logia agrapha. Paroles du Christ qui ne se trouvent pas dans les Evangiles canoniques recueillies et traduites.
Bihorel-lez-Rouen 1923 (na titulu 1924), Bibliotheque des Amities Spirituelles, A.-L. Legrand. Předmluva Sédir. 1. vydání. Stran 186 + reklamní leták. Původní šitá brož v obálce se stopami běžné manipulace, trochu zašlé, jinak velmi dobrý stav, z části nerozřezáno. 290 Kč.

A5419: Böhme Jacob - L'aurore Naissante. Ou la racine de la philosophie de l'astrologie et de la theologie.
Milan 1927, Libreria Lombarda. Italské vydání francouzského překladu, jehož autorem byl Louis Claude de Saint Martin. Stran 462. Novější celoplátěná vazba bez potisku přebalená poněkud oškubanou původní obálkou z brože; kromě obálky ve velmi dobrém stavu. 490 Kč.

A5420: Durville Henri - La science secrete.
Paris 1923, Henri Durville. 1. vydání monumentálního díla Henriho Durvilla (1887–1963), významného francouzského okultisty. Stran 896 + 8 reklamních. Původní šitá brož v ušpiněné obálce s výraznými stopami manipulace, okraje oškubané, hřbet rozpadlý, knižní blok na okrajích trochu zahnědlý, místy s margináliemi obyčejnou tužkou, jinak vcelku čistý. 670 Kč.

A5421: Bosc Ernest (J. Marcus De Véze) - Dictionnaire d'orientalisme, d'occultisme et de psychologie ou dictionnaire de la science occulte. Tome Premiere: A.-H.
Paris 1896, Chamuel. První díl vzácného dvousvazkového slovníku okultních věd od Ernesta Bosca (1837-1913; česky: Hašiš, látky psychické a magické rostliny, Knihovna Sfingy 1922). Druhý díl lze v době publikace této nabídky dokoupit od francouzských kolegů z antikvariátu SALLEBOEUF za 205 $. Stran XIV + 432. Původní šitá brož v obálce se stopami manipulace a světlými skvrnkami (v menším počtu, než má druhý díl na snímku u výše uvedeného odkazu a bez pozdější Chacornacovy nálepky), hřbet uprostřed rozlomený, na vnitřní straně obálky a titulním listu razítko majitele, knižní blok jen s ojedinělými skvrnkami, s ohledem na stáří knihy vcelku dobře zachované. 760 Kč.

A5422: Abel Haatan - Traité d'Astrologie Judiciaire.
Paris 1895, Chamuel. Vzácné první vydání díla francouzského okultisty (vlastním jménem Abel Thomas), farmaceuta a chemika z Papusova okruhu. Jde o základní autorův spis (o deset let později publikoval ještě drobnější práci o alchymii), pozoruhodný už samotnou astrologickou tematikou, které se v té době prakticky žádný jiný z martinistů v takovém rozsahu ještě nevěnoval. Stran 220. Četná vyobrazení, diagramy a tabulky v textu. Původní šitá brož bez přední strany obálky; významně poškozeno vodou (kniha plavala pravděpodobně celá), proto nabízíme velmi levně (průměrně zachovalý exemplář jsme prodali v roce 2003 za 4900 Kč); kromě následků potopy (zvlněný papír, červené mapy od barvy na obálky na předních a zadních stránkách) šlo původně - což je obzvlášť k vzteku - o zachovalý, málo čtený exemplář. 490 Kč.

A5423: Gerin-Ricard, L. de - Histoire de l'Occultisme.
Paris 1947, Payot. (Egypte. Chaldee. Les Juifs. Grece. Rome. Du Paganisme au Christianisme. Les premiers Alchimistes. Le Regne du Diable. Les Astrologues du XVI° Siecle. Les Sciences Occultes au XVII° Siecle. Le XVIII° Siecle. Les temps actuels.). V textu 17 vyobrazen. Stran 320. Původní šitá brož v obálce s minimálními stopami manipulace; dobrý stav. 290 Kč.

A5424: Jagot Paul-C. - Science occulte et magie pratique.
Paris b.l (1921), M. Drouin. 1. vydání. Četná vyobrazení v textu. Stran 320 (včetně Appendixu o alchymii a 9 reklamních stránek). Původní šitá brož v odrbané obálce s výraznějšími stopami manipulace, hřbet nahoře a dole rozpadlý, knižní blok zahnědlý, běžně čtené, ale vcelku čisté. 470 Kč.

A5425: Besant Annie et CH. W. Leadbeater - La chimie occulte. Série d'observations faites sur les éléments chimiques au moyen de la clairvoyance.
Paris 1920, Editions Rhéa. Překlad R. Allendy a H. de Pury-Travers. Stran 334 + 3 rozkládací přílohy a dvojlist na křídě. Původní šitá brož v obálce se stopami běžné manipulace, velmi dobrý stav. 980 Kč.

A5427: Encyclopédie des Sciences Occultes.
Paris 1925, Georges-Anquetil. Úvod M. C. Poinsot. Množsví ilustrací. Stran 642. Tištěno na novinovém papíru. Nepůvodně šitá a podomácku oříznutá brož vlepená do původní barevné obálky s novým hřbetem a titulní nálepkou psanou na stroji; stopy častější manipulace, knižní blok čistý. 460 Kč.

A5428: Charbonnel Victor - Les Mystiques Dans La Littérature Présente.
(Les Précurseurs. A la Recherche du Mysticisme. A travers les les Chapelles Mystiques. Croyants ou Crédules. Mysticisme épars. Le jeune Idéalisme.)
Paris 1897, Mercure de France. 1. vydání. Tištěno na ručním papíru z hadrů, Stran 206. Původní šitá brož v obálce se stopami manipulace odpovídajícími stáří, na přední straně obálky vyškrábáno jméno prvního majitele; jinak dobrý stav. 470 Kč.

A5429: Peladan Sar Merodack - L' Occulte Catholique.
Paris 1898 (podle obálky 1899), Chamuel, ed. Amphitheatre des Sciences Mortes V. Stran 326 + 6 reklamních. Původní šitá brož v obálce se stopami manipulace odpovídajícími stáří, hřbet rozpadlý, na přední straně obálky chybí horní roh u hřbetu (cca 2x2 cm), opraveno podložením celé přední strany; vlastní knižní blok s mírně zahnědlými okraji, jinak čistý a v dobrém stavu. 680 Kč.

A5430: Necroman Dom - Planetes et Dieux. Clé scientifique de la Mythologie grecque. La Kabbale justifiée par la Science
Paris 1933, Maurice d'Hartoy, ed. La Néo-Kabbale. Stran 144. Původní šitá brož v obálce se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 270 Kč.

A5431: Mystischer Feuerschein d.i. eine einfältige Lehre der hermetischen Bruderschaft im fixen Osten. In drei Teilen.
Leipzig 1925, Pansophie-Verlag. Vzácná třetí a nejzásadnější publikace Pansofického hnutí (pouze první z nich vyšla česky u Kočího v roce 1926 jako Pansofie hermetického bratrstva Růže a Kříže). Svazek obsahuje všechny 3 díly (Die pansophische Erweckung + Die pansophische Schule + Die pansophische Akademie) a první číslo "Nachtchrichtenorgan" s názvem Pansophischer Orient (14 stran). Ozdobné linky v záhlaví všech stran a ornamentální výzdoba. Stran 214 + 14. Nakladatelská poloplátěná vazba se čtyřbarebným tiskem na přední desce, ojedinělé skvrnky odpovídající stáří, na patitulu inkoustovou tužkou jméno majitele a cena; v textu obyčejnou tužkou věcné marginálie, jinak čisté a dobře zachovalé. 1800 Kč.

A5432: Bô Yin Râ - Welten. Eine Folge kosmischer Gesichte,
Basel/Leipzig 1922, Rhein-Verlag. 1. vydání. Atraktivní dílko malíře a mystika (vlastním jménem Joseph Anton Schneiderfranken,1876-1943), známého záhy i u nás díky Weinfurterovu překladu Knihy o živém Bohu. V roce 1996 vyšly Welten i česky jako Světy Ducha. Stran 108 + 20 listů příloh: kvalitní barevné reprodukce na křídě působivě montované na černé listy. Přiložen leták "Carl Albrecht Bernoulli über Bô Yin Râ" (16 stran). Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami manipulace, hřbet nahoře a dole natržen a opravován, uvnitř místy marginálie obyčejnou tužkou, běžně čtené, vylepené obrázky velmi dobře zachovalé, bez přehnutých rohů, celkově s ohledem na stáří dobrý stav. 390 Kč.

A5437: Wöllner Christian - Das Mysterium des Nostradamus.
Leipzig/Dresden 1926, Astra-Verlag. Stran 152. Původní šitá brož v obálce, oříznuto strojem, místy marginálie obyčejnou tužkou, běžně čtené. 150 Kč.

A5438: Deubner Ludwig - Magie und religion.
Freiburg 1922, Freiburger Wissenschaftliche Gesellschaft. Stran 24. Původní sešit, čtené. 50 Kč.

A5439: Silberer Herbert - Probleme der Mystik und ihrer Symbolik.
Wien / Leipzig 1914, Hugo Heller & Co. 1. vydání. Ojedinělá psychoanalyticko-hermetická studie vídeňského analytika freudovské školy (1882-1923), zkoumající vztahy psychologie s okultismem, alchymií, rosekruciány, zednáři apod. Stran 284. Původní šitá brož v lehce odrbané a zašlé obálce, hřbet nahoře a dole mírně natřený, běžně čtené, ale čisté. 440 Kč.

A5445: Wilde Geo - Elemente der Astrologie. Wie die Gestirne Leib, Seele und Schicksal beeinflussen. Band 1+2 (kompletní)
Dresden b.l. (cca 1920-1930), Rudolph'sche Verlagsbuchhandlung, Talisman-Bücherei Band 20+21). 4. vydání. Nově upravil Fritz Hallo. Stran 56+60. Původní sponkami šité brož v obálce, oříznuto strojem, čtené. Komplet dvou svazků 150 Kč.

A5448: Fischer Wilhelm - Dämonische Mittelwesen, Vampir und Werwolf in Geschichte und Sage.
Stuttgart 1906, Strecker & Schröder, ed. Aberglaube aller Zeiten. Vzácné pojednání obskurního německého autora (1846-1932), ředitele Steiermärkische Landesbibliothek v Grazu (česky jen: O milkování s ďábly a zlými duchy, Nebeský 1923 - což není totožné s nabízeným spiskem). Stran 108 + 3 obrazové přílohy na křídě (stará vyobrazení sabatu) + barevná obálka. Dosti čtená brož bez hřbetu, přední strana obálky oříznutá k obrázku, okraje odrbané, čtené, ale čisté. 950 Kč.

A5449: Raphael's Astronomical Ephemeris of the Planets' Places 1901, 1914, 1918, 1924, 1934, 1939.
London 1923 (pro rok 1901 - 3. revidované a opravené vydání), zbylé b.l., W. Foulsham and Co. Ltd,. Původní sešity po cca 60 stranách (nepaginováno), dobrý stav. Jednotlivě po 50 Kč; konvolut všech šesti sešitů 150 Kč.

A5450: Catalogue Général des Sciences Occultes.
Bez údajů, podle nabízených titulů vyšlo v roce 1935. Vzácný nabídkový katalog dobových francouzských okultních knih s podrobnými popisy. Stran 64. Původní sešit bez obálky (pravděpodobně žádnou nemělo), na přední straně razítko předválečného brněnského knihkupectví A. Píša, vnější dvojlist se stopami manipulace a u hřbetu rozdrbaný, místy marginálie převážně obyčejnou tužkou, jinak čisté. 360 Kč.

A2545: Wiedenmann Johannes Baptist - vázaný konvolut čtyř spisů:
Die Grundlage alter Magie und Geheimwissenschaften (Liepzig 1911, Spohr. Stran 48) + Die Entwicklung und Macht magnetischer Kräfte (Liepzig b.l., Spohr. Stran 37 a 3 reklamní) + Das Richtige Atmen (Liepzig 1910, Spohr. Stran 27 a 5 reklamních) + Die Urheilkunde des Magnetismus oder entschleierte Naturheilkräfte (Liepzig 1912, Spohr; třetí rozšíření vydání s 8 obrázky. Stran 67 + 5 reklamních). Dobová poloplátěná vazba bez tisku na hřbetu, čtené, ale čisté. 190 Kč

A4680: Crowley Aleister - The Law Is For All.
Phoenix, Arizona 1986, Falcon Press. 3. vydání. Kniha obsahuje text LIBER LEGIS (cca 30 stran) s rozšířenými Crowleyho komentáři (cca 250 stran) a appendixem (cca 30 stran) + předmluvu Israela Regardie. Celkem 368 stran. Původní paperback, dobrý stav. 280 Kč.

A5130: Sindbad (Friedrich Schwickert) und Dr. Adolf Weiss - Die astrologische Tektonik.
Wien/München/Leipzig 1926, Barth. Methodik der Deutung des Horoskops. Stran 306. Nakladatelská celoplátěná vazba v avantgardní typografii silně ovlivněné bauhausem (viz obrázek), stopy běžné manipulace, na titulním listu podpis majitele, jinak dobrý stav. 460 Kč.

A5133: Sebottendorf Rudolf von - Praktischer Lehrgang zur Horoskopie.
Leipzig 1922, Theosophisches Verlagshaus, Astrologische Bibliothek Band XVII. Deklinationen der Wandelsterne von 1851-1923. Stran 264. Původní měkká vazba, stopy skladování a běžné manipulace, jinak intaktní nerozřezaný výtisk. 240 Kč.

A5134: Paviot - L' Astral des Plantes.
Paris 1992, Editions Rhea. Stran 60. Brož v původní obálce, hřbet opravený papírovou lepící páskou, okraje oškubané, jinak čisté. 140 Kč.


Hlavní nabídka antikvariátu LAW

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU