Novinky




Poslední novinky v nabídce nakladatelů

Koudelka:
KO13: Gumový záda.
KO12: Písně hornické.
KO11: Babinský.
KO10: Teplický masakr Kasalovo pilou.
KO09: Preventivka.

Trigon:
TR166: D. Ž. Bor - Tajemný svět pravěku.
TR165: Vladimír Kokolia - Jení.
Logos 2011
TR164: D. Ž. Bor: Poslední časobraní,

Varia:
V30: Bohumil Macháček - Horká čokoláda. (soukromý tisk)
V29: Karel Šebek - Přicházím po napjatém náhrdelníku. (bibliofilie)
V28: Alex Koenigsmark - Zuzanka a Bůh. (bibliofilie)
V27: Zuzana z knihy Daniel. (bibliofilie)
V26: Štorm Břetislav - Na konci věku. (bibliofilie)

Lege artis:
LA45: Muzikantská Liduška.


Novinky v nabídce antikvariátu

Pozor! Tyto údaje jsou pouze informativní a budou obměněny až při příští várce novinek (obvykle jednou za měsic)!
Před případnou objednávkou si překontrolujte aktuální stav rozebraných či zadaných položek přímo
na stránce ANTIKVARIÁTU!!



Zařazeno k 15. 5. 2013:

A6189: Váchal Josef - Smutná píseň o Strašlivé patálii proti městu jednomu nedaleko Praskačky na českých hranicích.
Praha 1936, autorský tisk. Výtisk z 20 vydaných. 2 černobílé dřevoryty, druhý podepsán perem. Stran 12. Tištěno na ručním papíru z hadrů. Jeden z nejúspěšnějších Váchalových tisků, který se vyprodal téměř obratem a autor prý později litoval, že neudělal větší náklad. Původní volný arch, velmi dobrý stav - nerozřezáno. 9600 Kč.

A6190: Váchal Josef - Toman a knižní panna, aneb příběh pro Kroužkaře.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 6 černobílých dřevorytů (4 z nich celostránkové). Stran 20. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 8900 Kč.

A6191: Váchal Josef - Nejnovější poustevník v borovém na skále háji.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 2 černobílé dřevoryty + 1 celostránkový dvoubarevný. Stran 8. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 4900 Kč.

A6192: Váchal Josef - Píseň jistého saccharomagistera doctissima, vznešeného direktora, o překrásné kněhoznačce.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 2 černobílé dřevoryty (1 z nich celostránkový), ručně řezané písmo. 4 strany. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 4300 Kč.

A6193: Váchal Josef - Píseň nová cukrovarského mládence, dodání slibované kněhoznačky sobě vinšujícího.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 2 černobílé dřevoryty. Stran 8. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 4200 Kč.

A6194: Váchal Josef - Výstražná píseň kněhoznačkařům k uvarování, aneb sběrákův nářek, an pro chudobu svoji sbírkárnu rozprodati musel, což se z písně lépe vyrozumí.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 1 černobílý dřevoryt. Stran 8. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 3500 Kč.

A6195: Váchal Josef - Ganticus Annulus novus aneb nejnovější Gaudeamus igitur kroužkařům a vůbec kněhoznačkařům věnované.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 2 černobílé dřevoryty. 4 strany. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 3500 Kč.

A6196: Váchal Josef - Píseň o Břetislavovi a Jitce, nově a světupodobněji zpívaná, aneb Fleuron ze Sladivínova a kněhoznačky vysvobození.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 2 černobílé dřevoryty. 4 strany. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 3500 Kč

A6197: Váchal Josef - Prefajnova slovenská pieseň o rozratanie a znovuzriadenie sbierky kniehoznaček.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 1 černobílý dřevoryt. 4 strany. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 2600 Kč.

A6198: Váchal Josef - Dojemná píseň jednoho direktora se světem se loučícího a rozžehnávajícího, item co v krátkosti jistému grafikovi vinšoval, vše se lépe z písně vyrozumí.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 1 černobílý dřevoryt. 4 strany. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 2300 Kč.

A6199: Váchal Josef - Poučlivé Hořekování nad marností vejměny kněhoznaček.
Praha b.l., autorský tisk. Jeden 30 Váchalových jarmarečních pamfletů, které autor vydával okolo roku 1940 v nepatrném nákladu s údajem: "Tiskem Matěje Chocholky". 1 černobílý dřevoryt. 4 strany. Původní volný arch, velmi dobrý stav. 2300 Kč.

A6200: (Váchal) Calzini Rafael - Kristus a vetřelec.
Stará Říše 1923, Floriánová. Dva černobílé dřevoryty Josefa Váchala. 32 stran. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 490 Kč.

A6201: (Váchal) Jak jsme se loučili s Pavlou Kytlicovou.
Jaroměřice na Rokytnou 1933, soukromý tisk. Na titulním listu černobílý dřevoryt Josefa Váchala. Stran 108 + přílohy. Brož v původní obálce, stopy manipulace, místy ojedinělé drobné skvrnky na okrajích stránek. 390 Kč.

A6202: Macková Anna - Prázdninové putování 1927.
Praha 1928, soukromý tisk autorky. Nečíslovaný výtisk ze 44 na ofsetovém papíru. Text a 26 původních dřevorytů Anna Macková. Stran 58. Brož v původní obálce s lehce vyrudlým hřbetem, jinak velmi dobrý stav. 3600 Kč.

A6203: Bulwer E. L. - Zanoni. 2 svazky (kompletní dílo).
Praha 1919, Jiroušek. Přeložil Karel Weinfurter. První a jediné úplné české vydání! Pozdější u Zmatlíka a Paličky bylo radikálně proškrtáno a zkráceno skoro na polovinu. Stran 684 (stránkováno průběžně). Dobová celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu, stopy běžné manipulace, čtené. 480 Kč.

A6204: Papus - Tajná věda I.
Praha 1920, knihovna Sfingy sv. 18. Stran 64. Brož v původní obálce se stopami manipulace, čtené, ale čisté. 260 Kč.

A6205: Agrippa - Okultní filosofie, díl 2 (torzo).
Praha 1935-1936, Universalia. Strana 1-80 v pěti sešitech s původními obálkami, dobrý stav. 190 Kč.

A6206: SEREŤUK ČILI DOBYTÍ HRADU PRDIMÍRSKÉHO A NEBO KOPULACE NA POSTELY. Veliká romantická činohra ve třech jednáních, se zapínáním a rozpínáním kalhot, odkrýváním sukní, sraním a mrdáním.
Praha 1930 (Roubal), RKT sv. XI. Výtisk č. 34 z 35 číslovaných exemplářů. Na obálce Roubalův linoryt, jinak bez výzdoby. Dvoubarevný tisk na kvalitním ručním Eggerthu, obálka z modrého ručního papíru s červeným tiskem. Text dle doslovu vznikl v letech 1872-1878 pro stolní společnost Paleček, které pořádala rozličné zábavní a divadelní akce pod názvem Černé kafe. Rukopis pocházel ze sbírky Ludvíka Bradáče a vydání pečlivě zachovává původní pravopisné chyby. Pravděpodobně nejstarší dochovaná česká pornografie! Stran 80. Volné archy v původní obálce, velmi dobrý stav. 11.600 Kč.

A6207: Aretino Pietro – Rozkošnické sonety.
(Praha) 1928, (Obrátil), ed. Kulturně historických a literárních kuriozit sv. 1. Výt. č. 189 z 200 výtisků na dřevaprostém papíře. Stran 96. Nakladatelská celopergamenová vazba se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, desky se stopami manipulace, uvnitř čisté. 1800 Kč.

A6208: Aretino Pietro – Rozkošnické sonety.
(Praha) 1928, (Obrátil), ed. Kulturně historických a literárních kuriozit sv. 1. Výtisk bez bez dvoulistu s tiráží. Brož v původní obálce, stopy špatného skladování - na spodním okraji ořízky světle hnědá skvrnka, jinak ale čisté a vcelku málo čtené. 490 Kč.

A6209: de Brantome Bourdelles Pierre – Galantní paměti.
Praha 1926, Nožička, Rajská zahrada sv. 1. Výt. č. 77 ze 100 v celokožené vazbě na holandu. Erotické povídky.
Ze starofrancouzštiny přeložil Jiří Hlídek (= Miloslav Novotný). Ilustrace kreslil, graficky upravil a vazbu navrhl Zdeněk Guth - šest erotických perokreseb v textu. Stran 96. Nakladatelská celokožená vazba se zlatou ražbou na hřbetu a přední desce a slepotiskovými linkami na přední i zadní desce, zlatá ořízka, stopy manipulace a skladování, v horní části hřbetu kůže mírně oddrolená (viz obrázek), jinak dobrý stav. 860 Kč.

A6210: Dvanáct dopisů Chevaliera de Grammont paní vévodkyni de Richelieu. Díl I (ze dvou).
Praha 1931, Život. Přeložil J. Snížek. Vyšlo 100 číslovaných výtisků, tento nečíslován. 7 anonymních pornografických perokreseb. Stran 124. Nakladatelská celoplátěná vazba, hřbet opravovaný, hodně čtené. 800 Kč.

A6211: Neúprosná kurtisána. Pohádka hindostanská.
Praha 1930, Neumann, Knížky po potěšení sv. 12. Výtisk č. 64 z 300 na similijapanu. Přeložil K. J. Obrátil, kresby Emil Rabenstein (10 celostránkových obrázků). Erotická pohádka. Stran 52. Brož v původní obálce, na předsádce vylepeno exlibris, jinak velmi dobrý stav. 760 Kč.

A6212: Liebeslexikon von A - Z. Ein Aufklärungsbuch und Ratgeber für alle Fragen der Liebe.
Mähr.-Ostrau / Leipzig 1933, Verlag J. Buchsbaum. Sudetoněmecké vydání erotického slovníku. Kniha nemá číslované strany, ale sloupce dvousloupcové sazby; obsahuje tedy 992 sloupců + rejstříky a reklamy. Četné erotické obrázky a fotografie v textu. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 1450 Kč.

A6213: O'Sullivan Maurice - Dvacet let se roste.
Praha 1934. Symposion sv. 82. Výt. č. 84 z 300 na simili japanu. Titulní list, vazba a exlibris Toyen. Stran 344. Nakladatelská celokožená vazba, vynikající stav. 2600 Kč.

A6214: Fournier Alain - Veliký Meaulnes.
Praha 1928, Symposion sv. 33. Výt. č. 101 z 500 na japanu Banzai. Dřevoryt na titulním listu Karel Svolinský. Stran 216. Nakladatelská celokožená vazba, dobrý stav. 1200 Kč.

A6215: Philippe Charles Louis - V městečku.
Praha 1926, Symposion sv. 21. Výtisk č. 128 z 500 na Japanu Banzay. Dřevoryty a vazba Jan Rambousek. Stran 104. Nakladatelská celokožená vazba, hřbet trochu vyrudlý, stopy běžné manipulace, jinak dobrý stav. 590 Kč.

A6216: Barrés Maurice - Kniha krve, rozkoše a smrti.
Praha 1907, Volné směry. Legendární secesní výzdoba Jaroslava Rössslera. Stran 238. Zajímavá dobová celokožená vazba v mramorovaném semiši se zlatým tiskem na přední desce, zlatou ořízkou, ručně mramorovanými předsádkami (na přední stopy po odstranění exlibris původního majitele a vylepeno exlibris nového), jinak s ohledem na stáří dobrý stav, jen běžně čtené. 1900 Kč.

A6217: Hořejší Jindřich - Básně.
Praha 1932, Družstevní práce, edice Generace sv. IX. Výt. č. 44 z 50 na ručním papíru s původním leptem Karla Maška a podpisem autora na patitulu. Stran 232. Nakladatelská polokožená vazba s odřeným hřbetem, jinak dobrý stav. 480 Kč.

A6218: Kundera Ludvík - Kampak to odešel pan Halas?
Bez údajů (Frenštát pod Radhoštěm 1950, Jan Jelínek. Náklad neznámý.) Tři dřevoryty Bohdana Laciny, Titulní opakován na obálce. Stran 12 (nepaginováno). /Sáňka 6353/ Volné archy v původní obálce, dobrý stav. 260 Kč.

A6219: Heine Heinrich - Hebrejské melodie.
Praha 1911, Karel Janský, 1. svazek knihovny Člunu. Překlad Alfred Fuchs. Stran 66. Brož v původní obálce, dobrý stav. 380 Kč.

A6220: Mallarmé Stéphane - Relikviář.
Praha 1919, Srdce. Prózy i verše v překladech Emanuela z Lešehradu. Stran 132. Nakladatelská celopapírová vazba se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce; hřbet trochu zašlý, jinak velmi dobrý stav. 280 Kč.

A6221: Mac Orlan Pierre - Atamanka Elsa.
Praha, Janda, Sfinx, Nové cíle 238. Stran 194. Brož v částečně původní obálce s přední stranou poměrně věrně barevně faksimilovanou, čtené. 140 Kč.

A6222: Charteris Leslie - Nemožný zločin.
Praha 1938, Voleský. Stran 176. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, dobrý stav. 90 Kč.

A6223: Vasarely.
Praha (1966), Galerie D. Katalog větší výstavy. Text Jiří Siblík. Trojlist (dvakrát přeloženo) + dvojlist papíru silného papíru a 4 kvalitně tištěné přílohy (dvě z nich v kombinaci ze zlatým tiskem, jedna s reprodukovaným podpisem); draženo na 92. aukci Vltavínu (2011) jako "280. Victor Vasarely (1908–1997) Galerie D (Bora II, Pleionne, Cassiopée, Ilile II), katalog se čtyřmi původními serigrafiemi, 1966, 19 x 20,5 cm, 1x sign." za 3800 Kč; ve 3. aukci Valentinská (2010) prodáno za 1660 (včetně aukční přirážky). Velmi dobrý stav. 650 Kč.

A6224: Zdenek Rykr. Přehled díla 1900-1940.
Liberec 1965, katalog výstavy oblastní galerie. Stran 28 + obálka. Původní sešit, dobrý stav. 280 Kč.

A6225: Zdeněk Tmej. Archiv 1936-1998.
Praha 1998, MK ČR aj. - katalog výstavy. Trojlist papíru s fotografiemi na silné matné křídě a vložený sešit (12 stran) s textem. Dobrý stav. 140 Kč.

A6226: Konvolut dvou katalogů: Jaroslav Kučera. Fotografie.
Brno 1977, Kabinet fotografie + bez místa (tisk Mníšek) 1983. Text Vladimír Remeš + Daniela Mrázková. Stran 16 + 16. Púvodní sešity, první se stopami běžné manipulace, druhý ve velmi dobrém stavu. Konvolut dvou sešitů 140 Kč; jednotlivě po 100 Kč.

A6227: Naděžda Plíšková. Kresby a grafika.
Olomouc 1987, Oblastní galerie - katalog. Náklad 300 výtisků. Text František Dvořák. 7 reprodukcí. Stran 12 + obálka + list přílohy na silné křídě. Původní sešit, dobrý stav. 140 Kč.

A6228: Ladislav Novák. Alchymáže z roku 1967.
Havlíčkuv Brod 1968, katalog Galerie v H. B. Stran 12. Přiložen výstřižek autorových básní z revue Prostor 1994. Původní volné dvojlisty, dobrý stav. 100 Kč.

A6229: Expozice naivní malby a plastiky ČSR.
Litoměřice 1987, Severočeská galerie - katalog. Text Jiří Dolejš. 15 reprodukcí. 8 stran na silné křídě. Původní volné dvojlisty se stopami manipulace, na str. 7 přelepené razítko, čtené. 90 Kč.

A6230: František Tichý. Užitá tvorba.
Praha 1971, Uměleckoprůmyslové muzeum - katalog výstavy. Stran 64 (nepaginováno). Původní paperback, dobrý stav. 90 Kč

A6231: Vladimír Komárek. Stálá expozice Orlické galerie.
Katalog státního zámku Rychnov nad Kněžnou, 1981. Texty Jana Trnová a Vladimír Komárek. Luxusně vypravený katalog - nití prošitý sešit v slepé obálce z kartonu s oboustranně potištěným přebalem, 40 stran na křídě prokládaných ochrannými papíry + dvojlist a 5 listů příloh (jedna z nich barevná). Původní sešit, dobrý stav. 90 Kč.

A6232: Zdenka Braunerová 1858 - 1934.
Roztoky u Prahy 1974, Středočeské muzeum - katalog výstavy (červenec-prosinec 1974). 11 obrázků. Text Jan Slavíček. Stran 2x12 (křída + kulér). Původní volné dvojlisty se stopami manipulace, čtené. 90 Kč.

A6233: Jiří Anderle. Obrazy a grafika 1962-1984.
Praha 1984, Nová síň - katalog výstavy. Text sestaven z citací různých autorů. Osm černobílých reprodukcí. Stran 12 + obálka. Lepší výtisk tištěný na lesklé křídě s dobrou kvalitou reprodukcí, původní sešit se stopami manipulace, čtené. 80 Kč.



novinky v nabídce antikvárních CD

Residents - The 12 Days In Brumalia (Cryptic RA 17, 2004, lim. edition No. 360 from 1000, US) 890 Kč.
Rozebraná limitovaná edice prodávaná pouze přes internet. Disk s nízkým číslem ve variantě tisku, kde chybí černá barva. Obal byl mírně poškozen při přepravě - na přední straně je tenká rovná promáčklina v délce asi 3 cm; v tomtéž místě je praský i plastikový digipack (zoubky ale drží). Vlastní disk je zcela nepoškozen.

Residents - Dollar General (Ralph America RA4924, last limited edition, 2010, nový, zapečetěný disk) 790 Kč.
Nečíslovaný disk prodávaný na turné; jinak vyšlo jen 800 kusů.

The RESIDENTS (+ Snakefinger + Renaldo & The Loaf ) - BONANZA.
Kompletní CD, DVD, CD-ROM (hry) z let 1986-2010.
NOVĚ DOPLNĚNO NA 150 disků, včetně 42 vzácných limitovaných, číslovaných edic (z nichž některé se prodávají na eBayi za částky přes 500 $) + nádavkem knihy, komixy, samolepky a textilie. NYNÍ NAVÍC S CHODÍCÍ BULVOU, JAKO ŽIVOU!
Podrobný seznam na samostatné stránce.
Pouze osobní odběr, distribuujeme cca za 2-3 týdny od závazné objednávky. V prodeji pouze jako komplet za 99.000 Kč.
NYNÍ TÉŽ NAVÍC S LEDNIČKOU ZA 100.000 Kč,
abychom se vyrovnali konkurenční nabídce
nového produktu Residents ULTIMATE BOX SET
V NESLÝCHANÉM KURSU 1 Kč = 1 $

Podrobnosti zde.






Insitní vazby a knižní úpravy

G027: Otokar Březina - Osobnost a dílo.
Brno 1928, Moravské kolo spisovatelů. Stran 102 a rozkládací příloha. Polokožená vazba s deskami snažícími se imitovat plastické papírové vazby Františka Bílka; stopy manipulace dodávají knize zajímavou patinu, uvnitř čisté. 280 Kč




G028: Hora Josef - Dech na skle. Příběh Jana Trázníka.
Praha 1948, Borový. Stran 274. Polokožená vazba s papírovými titulními přelepkami mezi ozdobnými vazy; na přední i zadní desce původní kresba temperou. Na patitulu podpis majitele, jinak dobrý stav. 120 Kč.




G029: Nepopsaný památníček.
Nedatováno (pravděpodobně první polovina 20 století). Stran 76. Profesionálně vyrobená vazba (insitní knihu z ní udělá až popsání stránek předpokládaným obsahem) z mimořádně podařené imitace kůže zdobené zlatými linkami, zlatou ořízkou a nepoškozeným mosazným zámkem s funkčním očkem, dobrý stav. 380 Kč.




G030: Hudební památníček.
Nedatováno (pravděpodobně první polovina 20 století). S výjimkou jediného obrázku (kresba tuží) zcela prázdný památníček. Cca 60 listů, před každým hedvábný ochranný papír. Pozoruhodná celokožená vazba s centimetr tlustými deskami, pravděpodobně vyztuženými dřevem, na přední straně plastická lyra s nataženými třemi strunami z mosazných drátků, zlacená a ručně malovaná ořízka, dobrý stav. 460 Kč.








G031: Památníček Evy.
Praha 1944-1958. Průmyslově vyrobený památníček s možností přidávání listů. Stran 88. 19 obrázků. Běžný památníček začínající zápisky z žižkovské školy, přes prázdninové vpisky, upomínku na svazáckou brigádu ve Stalingradu, až po 8 stran s textem psaným na stroji perličkou a zručně namalovanými obrázky, v úvodu věnovaném Evině roční dceři Magdě (v roce 1958). Dobrý stav. 480 Kč.



















Chcete-li být obratem informováni o naposledy vydaných titulech i o novinkách v nabídce antikvariátu, zaevidujte si tuto stranu (http://lege.cz/novinky.htm) v některém z "hlídačů" webu, jako je například WOKO.CZ!!!





Úvodní menu Knihkupectví a antikvariátu LAW

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU