![]()
Novinky
Poslední novinky v nabídce nakladatelů
Lege artis:
LA45: Muzikantská Liduška.
Koudelka:
KO10: Teplický masakr Kasalovo pilou.
KO09: Preventivka.
KO08: Cigáro.
KO07: Bestiář.
Trigon:
Logos 2011
TR164: D. Ž. Bor: Poslední časobraní,
TR163: Lévi Eliphas - Věda duchů.
TR162: Kefer Jan - Theurgie.
TR161: Správcová Božena - Východ.
Logos 2010
TR160: Kinkor Roman - Sedmá polnice
Varia:
V25: Suchý Jiří - Zuzana je sama doma. (bibliofilie)
V23. Filosofa Ladislava Klímy nalézání v Záběhlicích, p. Zbraslav.
V22: Zbyněk Benýšek - Sonety Platónské jeskyňky a jiné básně.
V21: Andrej Stankovič - Co dělat, když Kolja vítězí.
V20: Andrej Stankovič - Josef Florian a Stará Říše.
Concordia:
CO68: Alfred de Musset - Gamiani aneb dvě prostopášné noci.
CO69: Martin Poch - Běhařovská lhářka.
Novinky v nabídce antikvariátu
Pozor! Tyto údaje jsou pouze informativní a budou obměněny až při příští várce novinek (obvykle jednou za měsic)!
Před případnou objednávkou si překontrolujte aktuální stav rozebraných či zadaných položek přímo na stránce ANTIKVARIÁTU!!
Tituly zařazené k 10. 4. 2012:
A5870: Hrabal Bohumil - Kdo jsem.
Praha 1989, Pražská imaginace (PI59). První nesamizdatová publikace Pražské imaginace - reedice samizdatu vydaného na jaře téhož roku. Stran 56. Původní sešit, běžně čtené. 120 Kč.
A5871: Ladislav Klíma – Dios.
Praha 1990+1992, Pražská imaginace a Lege artis (LA02). Obálkové vydání s s obálkou a frontispicem Františka Štorma (původní dřevoryt a linoryt). Stran 72. Původní paperback, prakticky intaktní výtisk. 140 Kč.
A5872: Dvořák Arnošt a Ladislav Klíma - Matěj Poctivý.
Praha 1922, Kočí; 112 stran. Brož v původní obálce s razítkem knihkupce Růžičky (Karlovo náměstí 32), jinak dobrý stav. 580 Kč.
A5873: Doctoris Iohannis Fausti MAGIA INNATURALIS.
Praha 1970, Klub Mladé poezie. Překlad František Kabelák. Ediční poznámka a přílohový svazek "Podstata a lidský smysl magie" Milan Nakonečný. Text ručně kaligrafoval Karel Danda. Vyšlo v nepatrném nákladu (údajně 200 výtisků). Zcela ojedinělá publikace nejen po obsahové, ale i formální stránce - tištěno z kaligrafovaných předloh na tenký krabicový karton, vazba potažená pravou dřevěnou dýhou, desky s koženými pentlemi. Stran 168 + 12 stran přílohového sešitu. Nakladatelská poloplátěná vazba se stopami běžné manipulace, s dochovanými koženými tkanicemi (na většině svazků chybí, protože stačilo je důkladněji utáhnout a buď se přetrhly, nebo uvolnily z desek), pravděpodobně kvůli osobní dedikaci vyříznutý list 7/8 (obsahoval jen titulní list úvodu s nápisem: "Faustova promluva k žáku magického umění"; faksimile přiložena), čtené, ale celkově dobrý stav. 3900 Kč.
A5874: Životní elixír. Vědecká methoda k prodloužení života. Anglicky napsal G.M. Přeložila P.M.
Přerov 1906, Griese, knihovna Isidy. Vzácně vídaný raný Grieseho svazek. Stran 96. Dobová poloplátěná vazba se stříbrným tiskem a přelepkou s evidenčním číslem na hřbetu, čtené. 780 Kč.
A5875: Světlo Egypta. Hermetické listy učebné.
Přerov 1919, Griese, Knihovna svobodné školy věd hermetických sv. XII. Z angličtiny přeložil Karet Tuček. Stran 192. Skvostný sběratelský exemplář - zcela intaktní nerozřezaná brož v původní obálce. 1200 Kč.
A5876: Světlo Egypta. Hermetické listy učebné.
Přerov 1919, Griese, Knihovna svobodné školy věd hermetických sv. XII. Z angličtiny přeložil Karet Tuček. Stran 192. Novější měkká vazba s titulní nálepkou, velmi dobrý stav. 760 Kč.
A5877: Ewers H. H. - Alraune. Historie živoucí bytosti.
Praha 1919, Lektor/Máj. Překlad Jiří Ščerbinský. Vzácně se vyskytující první české vydání slavného Ewersova románu s jinde nevydanou čtyřicetistránkovou předmluvou Stanislava Przybyszewského o Ewersovi a satanismu. Stran XLII + 372. Brož s faksimilovanou přední stranou obálky (zadní strana původní), jinak skoro nečtené, kromě předmluvy nerozřezané. 480 Kč.
A5878: Prof. Dr. V. Lesný - Buddhismus.
Praha 1948, Samcovo knihkupectví. Nejde o druhé vydání stejnojmenného autorova díla z roku 1921 (Šnajdr, Kladno), ale převážně o novou práci, v níž i starší segmenty jsou přepracovány podle novějších poznatků. Stran 448 + četné křídové přílohy. Nakladatelská poloplátěná vazba s obálkou, vynikající stav. 560 Kč.
A5879: Czech Czechenherz Arnošt - Brahmánská moudrost. Výklad textů z Atharva-ved a jiných vedických knih se zřetelem na posvátné léčení, kouzla lásky a rozmanité čarování.
Praha 1929, Zmatlík a Palička, Knihovna šťastných lidí sv. LIII. Stran 112. Měkká vazba v původní obálce s novým papírovým hřbítkem, dobrý stav. 280 Kč.
A5880: LaVey Szandor - Satanská bible.
Praha 1991, Reflex. Doslov Pavel Turnovský (v novém vydání chybí!). Stran 208. Původní paperback, velmi dobrý stav. 270 Kč.
A5881: Le Bon Gustave - Psychologie davu.
Praha 1946, Samec. Překlad a předmluva Zdeněk Ullrich, Stran XXXVI + 156. Nakladatelská měkká vazba s přebalem, stopy běžné manipulace, čtené. 290 Kč.
A5882: Vojtěch Preissig.
Praha 1972, SPŠG - jako novoročenka na rok 1973. Součást maturitní práce Pavla Büchlera (spolu s knihou The House). V příloze dvojlist PF grafické školy s nečitelným podpisem. Dvoubarevný tisk s 8 celostránkovými ukázkami Preissigovy antikvy a výborem z jeho dopisů. Stran 24 (48) - tištěno na dvojlistech skládaných po způsobu japonské vazby, jednostranně potištěných a slepených ve hřbetu. Prakticky intaktní exemplář. 580 Kč.
A5883: Vojtěch Preissig.
Praha 1972, SPŠG - jako novoročenka na rok 1973. Součást maturitní práce Pavla Büchlera (spolu s knihou The House). Dvoubarevný tisk s 8 celostránkovými ukázkami Preissigovy antikvy a výborem z jeho dopisů. Stran 24 (48) - tištěno na dvojlistech skládaných po způsobu japonské vazby, jednostranně potištěných a slepených ve hřbetu. Stopy běžné manipulace, dobrý stav. 460 Kč.
A5884: Karel Dyrynk.
Praha 1976, SPŠG.
V příloze dvojlist PF grafické školy s nečitelným podpisem. Součást maturitní práce Marie Urielové. Úvodní text Bohuslav Blažej a Marie Urielová + vzorník Dyrynkových písem s ukázkami. Stran 28 (56) - tištěno na dvojlistech skládaných po způsobu japonské vazby, jednostranně potištěných a slepených ve hřbetu. Stopy běžné manipulace, dobrý stav. 290 Kč.
A5885: Co je to láska? (Děvka Elisa) I+II.
Praha 1931, Kroužek přátel erotiky a kuriosity Život. Nečíslované výtisky ze 100 vydaných. 2 svazky = kompletní dílo. Výzdoba: 3 + 5 anonymních pornografických perokreseb plus patitul a dvě vignety opakované v obou svazcích (Leo Brož?). Pornografická parafráze slavného naturalistického románu Edmonda de Goncourt Nevěstka Elisa. Sáňka neuvádí. Stran 92 a 88. Nakladatelské celoplátěné vazby, dobrý stav. Komplet 2900 Kč.
A5886: (Teige) Girard Pierre – Poznejte lépe srdce žen.
Praha 1928, Neumann, Knížky pro potěšení - jediný svazek II. řady. Frontispice, obálka a vazba Karel Teige. Stran 198. Nakladatelská celoplátěná vazba, obálka přivázána, velmi dobrý stav. 2800 Kč.
A5887: Salle Antoine de la – Patnáct radostí manželských.
Vyškov 1931, Obzina. Knihovna románských klasiků - novelistů svazek 1. (jediný zjištěný). Výt. č. 70 ze 400 výtisků na Zandersu. Předmluva P. M. Haškovec. Formát 195 x 150. Stran 200. Středověké lechtivé satirické prózy (Sáňka 6880). Skvostný sběratelský exemplář - prakticky intaktní výtisk v nerozřezané broži s původní obálkou a ochranným přebalem. 1800 Kč.
A5888: Salle Antoine de la – Patnáct radostí manželských.
Vyškov 1931, Obzina. Knihovna románských klasiků - novelistů svazek 1. (jediný zjištěný). Výt. č. 54 ze 400 výtisků na Zandersu. Předmluva P. M. Haškovec. Formát 195 x 150. Stran 200. Středověké lechtivé satirické prózy (Sáňka 6880). Dobová polopergamenová vazba, na hřbetu titulní nálepka se zlatým tiskem, velmi dobrý stav. 1200 Kč.
A5889: Nerciat Andrea de - Felicia, aneb Mé zálety.
Praha 1933, soukromý tisk Fromek. 2. vydání. Výtisk A s původní pětibarevnou rytinou podle obrazu P. A. Baudouina (běžné výtisky vyšly bez rytiny). Stran 308 (Zach 146). Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 780 Kč.
A5890: Záruba a Votoček (= S. K. Neumann) - Dějiny lásky I-V.
Praha 1925-1926, Šotek. Kompletní dílo bez soukromého dodatkového svazku (DÍL I. Láska primitivní, 1925, 17 příl. a 39 il. v textu, stran 360; DÍL II. Láska antická, 1925, 18 příl. a 27 il. v textu. stran 396; DÍL III. Láska středověká, 1925, 22 příl. a 42 il. v textu, stran 512; DÍL IV. Láska východní, 1925, 24 příl. a 48 il. v textu, stran 496; DÍL V. Láska novodobá, 1926, 26 příl. a 50 il. v textu, stran 608). Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, čtené. Komplet pěti knih 500 Kč.
A5891: Restif de la Bretonne - Fanuščina nožka.
Praha 1928, Ladislav Šotek. Slavný fetišistický román. Stran 228 + 6 ilustrací na křídových přílohách. Nakladatelská celoplátěná vazba s barevným tiskem na hřbetu a přední desce, stopy běžné manipulace, mírně čtené. 290 Kč.
A5892: Aristainetos – Listy o lásce a milování.
Praha 1932, Život. Výt. č. 12 ze 100 vydaných. Erotická próza. Na titulním listu uvedeno jako Výbor z erotické literatury klassické, část I; druhá část nikdy nevyšla. 6 anonymních celostránkových erotických perokreseb v textu, 4 autotypické reprodukce klasických olejů (Tizian, Correggio, Rubens) na křídových přílohách mimo paginaci a vigneta na patitulu opakovaná v závěru. Stran 96. Titulní list tištěn dvoubarevně. Nakladatelská celoplátěná vazba, běžně čtené. 480 Kč
A5893: Pikantní kalendář. Zvláštní vydání uměleckého magazinu Eros.
Praha, (1932), Klimánek V. Narozdíl o pozdějších "Ročenek" Eros, které vznikaly recyklací zbytků nákladu neprodaných čísel, je toto skutečně samostatná publikace, obsahující četné erotické ilustrace, fotografie, povídky a anekdoty. Formát 21 x 145. Stran 80 + obálka. Původní sešit, čtené. 680 Kč.
A5894: Knobloch Edward Prof. MUDr. - Pohlaví a zločin.
Kroměříž 1948, J. Gusek, národní správa; Knižnice kriminalistického vzdělání. Řada II., svazek 2. Stran 128 + 8 listů obrazových příloh na křídě. Váz. 200x145. První monografie tohoto druhu v našem písemnictví, navíc opatřená velmi podrobnými a košatými kasuistikami různých sexuálních deliktů, díky čemuž se záhy stala vyhledávanou i mezi laickými čtenáři; dodnes je asi nejobtížněji dostupnou českou sexuologickou učebnicí vůbec. Poloplátěná vazba, na přední desce se symbolem samčího pohlaví a paragrafu; čtené. 580 Kč.
A5895: Arambe. Pohádky lásky.
Praha 1926, Václav Petr, Libri Amorum sv. II. Výt. č. 686 ze 700. Původní lept Cyrila Boudy ve frontispicu. (Sáňka 721.) Stran 46. Polopergamenová vazba potažená mramorovaným papírem, zlatý tisk na hřbetu, zlatá ořízka, velmi dobrý stav. 480 Kč.
A5896: France Anatole - Legenda o Svaté Eufrosině.
Praha 1930, soukromý tisk Karla Dyrynka. Výt. č. 94 ze 150 vydaných. Výzdoba Zdenka Braunerová (iniciála a tři vignety). Tištěno na ručním Zandersu Grégrovou Romanou. Jedna z půvabných Dyrynkových čistě typografických bibliofilií. Stran 36. Nakladatelská polokožená vazba se zlatou ornamentací na hřbetu, běžně čtené. 980 Kč.
A5897: Rutte Miroslav - Zjasněné oči.
Praha 1918, Kočí. Původní dřevoryt Josefa Marka (frontispice a vigneta na titulním listu). Poválečný tisk s bibliofilskými aspiracemi, tištěný na dobrém papíru. Stran 70. Brož v původní obálce, dobrý stav. 190 Kč.
A5898: Okénko do dílny umělcovy, roč. III, č. 1.
Praha 1942, Picka. Polovina torza ročníku; jehož 3. číslo se dostalo jen do stadia stránkových obtahů, ale jeho vydání bylo nacisty zastaveno a obsah vyšel v nové úpravě až po válce. 1. číslo obsahuje mj. Koblihovu stať o Redonovi a úvod Kabešova textu Velký dech umění (Březina a Konůpek). Stran 12 + kompletní přílohy (3 listy) + obálka. Původní sešit, dobrý stav. 100 Kč.
A5899: Wells Carolyn - Muž jenž propadl zemí. Detektivní román.
Praha 1927, Havel a Seifert. Stran 184. U českého braku té doby zcela ojedinělá vazba s obrázkem na přední i zadní desce pokračujícím přes hřbet (viz scan); tato verze vazby byla navíc jen na malé části nákladu, běžné výtisky mají jen obrázek na přední desce. Nakladatelské celoplátěná vazba, hřbet vyrudlý se světle hnědou skvrnkou, běžně čtené. 120 Kč.
A5900: Teige Karel - Zápasy o smysl moderní tvorby. (Vybrané spisy 2)
Praha 1969 a 1994, ČS. Velmi obtížně dostupný druhého díl Vybraných spisů, jehož většina nákladu skončila ve stoupy a nebyl nikdy dotištěn, takže majitelům zbylých dvou svazků vesměs chybí. Stran 748, příloh 18. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou; stopy běžné manipulace, ořízka s drobnými hnědými skvrnkami od prachu, mírně čtené. 2800 Kč.
A5901: (Štyrský) Dílo J. A. Rimbauda.
Praha 1930, Družstevní práce, Generace sv. 4. Překlad V. Nezval. Úprava Jindřich Štyrský. Stran 240. Nakladatelská celoplátěná vazba v mimořádně dobrém stavu (viz obrázek), obálka přivázána, na titulním listu podpis majitele, jinak prakticky intaktní. 260 Kč.
A5902: Weiss Peter - Pronásledování a zavraždění Jeana Paula Marata předvedené divadelním souborem blázince v Charentonu za řízení markýze De Sade.
Praha 1966, Orbis, edice Divadlo. Překlad Ludvíka Kundery. Stran 120. Měkká vazba v původní obálce s chlopněmi, stopa běžné manipulace, jinak dobrý stav. 190 Kč.
A5903: Kundera Milan - Směšné lásky.
Praha 1965, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 1. 2. vydání. Typo Zdenek Seydl. Stran 100. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, na zadní straně lehce odřenou, běžně čtené. 180 Kč.
A5904: Divoké víno, číslo 3, ročník 1968.
Praha 1968, Klub Mladá poesie. Kdysi kultovní periodikum. Číslo obsahuje redakční omluvu soudruhu Hrychovi (tehdy úředníkovi ministerstva kultury) za článek Každé ajta má své alébrž z předchozího dvojčísla, kde byl obviněn, že jeho Krhútská kronika je sprostý plagiát T. R. Fielda. Stran 28 (nepaginováno). Původní sešit, dobrý stav. 160 Kč.
A5905: Divoké víno, číslo 4, ročník 1970.
Praha 1970, Klub Mladá poesie. Stran 28 (nepaginováno). Původní sešit, čtené, ale čisté. 100 Kč.
LEVNÉ KNIHY DO 100 Kč
B0185: Maixner Miloš - Psychický pokus. Automatismy. Úvaha a návod, jak se přesvědčiti o pravdě psychických zjevů.
Praha 1922, Sfinx, knihovna Sfingy sv. 39. Stran 36. Separát z vazby bez obálky, jinak dobrý stav. 90 Kč
B0186: EEden Frederik van - Studie o snech.
Praha 1922, Sfinx, knihovna Sfingy sv. 40. Stran 32. Separát z vazby bez obálky, jinak dobrý stav. 70 Kč
Gerard dr. W. - Cítění a působení na dálku.
Praha 1922, Sfinx, knihovna Sfingy sv. 41. Stran 36. Separát z vazby bez obálky, jinak dobrý stav. 90 Kč
B0187: Jezdinský František - Moje pokusy jasnovidecké a rozvoj okultismu v letech 1920-1922.
Praha 1922, Sfinx, knihovna Sfingy sv. 42. Stran 40. Separát z vazby bez obálky, jinak dobrý stav. 90 Kč
B0188: (Štyrský) Olbracht Ivan - Koliba nad Holatýnem.
Praha 1932, Sfinx. Typografie AS. B. Kohout, obálka Jindřich Štyrský. 32 stran. Šité archy vlepené do obálky, stopy běžné manipulace, mírně čtené. 60 Kč.
B0189: Bellow Saul - Ani den!
Praha 1966, Mladá fronta. Stran 184. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 70 Kč.
B0190: Bělohradská Hana - Vítr se točí k jihovýchodu.
Praha 1964, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 2. Typo Zdenek Seydl. Stran 68. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 40 Kč.
B0191: Kliment Alexandr - Setkání před odjezdem.
Praha 1963, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 3. Typo Zdenek Seydl. Stran 80. Nakladatelská celoplátěná vazba s natrženou obálkou, čtené. 30 Kč.
B0192: Selucký Radoslav Selucký - Západ je západ.
Praha 1964, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 9. Typo Zdenek Seydl. Ilustrace Jiří Šlitr. Stran 100. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 50 Kč.
B0193: Tatarka Dominik - Démon souhlasu.
Praha 1964, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 11. Typo Zdenek Seydl. Stran 104. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 60 Kč.
B0194: Mňačko Ladislav - Dlouhá bílá přerušovaná čára.
Praha 1965, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 14. Typo Zdenek Seydl. Stran 100. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 50 Kč.
B0195: Hamšík, Dušan - Oběd s Adenauerem.
Praha 1966, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 18. Typo Zdenek Seydl. Stran 156. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 50 Kč.
B0196: Mandler Emanuel - Atrakce.
Praha 1966, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 19. Typo Zdenek Seydl. Stran 126. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 90 Kč.
B0197: Jiří Fried - Abel. Pohyby jednoho rána.
Praha 1966, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 20. Typo Zdenek Seydl. Stran 164.Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 50 Kč.
B0198: Dvořák Ladislav - Nelidský kůň.
Praha 1966, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 21. Typo Zdenek Seydl. Stran 112.Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 50 Kč.
B0199: Trefulka Jan - Nálezy pana Minuse.
Praha 1966, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 23. Typo Zdenek Seydl. Stran 116.Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 50 Kč.
B0200: Jiří Fried - Pověst.
Praha 1966, Československý spisovatel, edice Život kolem nás - Malá řada sv. 24. Typo Zdenek Seydl. Stran 140.Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, běžně čtené. 70 Kč.
B0201: Divoké víno 4/1967.
Praha 1967, Klub Mladá poesie. Stran 28 (nepaginováno). Na přední straně obálky stopy po sprayování modrým lakem, jinak dobrý stav. 60 Kč.
B0202: Divoké víno 4/1967.
Praha 1967, Klub Mladá poesie. Stran 28 (nepaginováno). Stopy manipulace, stránky při tisku zmuchlané, zadní strana natržená v rozsahu cca 2 cm, jinak dobrý stav. 50 Kč.
B0203: Divoké víno 4/1967.
Praha 1967, Klub Mladá poesie. Stran 28 (nepaginováno). Stopy manipulace, ušpiněné. 40 Kč.
B0204: Divoké víno, číslo 8, ročník 1970.
Praha 1970, Klub Mladá poesie. Kompletní číslo 8 bez obálky, vsunuté do obálky na číslo 7. Stran 28 (nepaginováno). Původní sešit, mírně čtené, ale čisté. 70 Kč.
Chcete-li být obratem informováni o naposledy vydaných titulech i o novinkách v nabídce antikvariátu, zaevidujte si tuto stranu (http://lege.cz/novinky.htm) v některém z "hlídačů" webu, jako je například WOKO.CZ!!!
Úvodní menu Knihkupectví a antikvariátu LAW
Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU