Novinky




Poslední novinky v nabídce nakladatelů

Lege artis:
LA45: Muzikantská Liduška.
Jubilejní obří sleva: PRASNICE za 666 Kč - jen v proběhu února!

Koudelka:
KO10: Teplický masakr Kasalovo pilou.
KO09: Preventivka.
KO08: Cigáro.
KO07: Bestiář.

Trigon:
Logos 2011
TR164: D. Ž. Bor: Poslední časobraní,
TR163: Lévi Eliphas - Věda duchů.
TR162: Kefer Jan - Theurgie.
TR161: Správcová Božena - Východ.
Logos 2010
TR160: Kinkor Roman - Sedmá polnice

Varia:
V25: Suchý Jiří - Zuzana je sama doma. (bibliofilie)
V23. Filosofa Ladislava Klímy nalézání v Záběhlicích, p. Zbraslav.
V22: Zbyněk Benýšek - Sonety Platónské jeskyňky a jiné básně.
V21: Andrej Stankovič - Co dělat, když Kolja vítězí.
V20: Andrej Stankovič - Josef Florian a Stará Říše.

Concordia:
CO68: Alfred de Musset - Gamiani aneb dvě prostopášné noci.
CO69: Martin Poch - Běhařovská lhářka.


Novinky v nabídce antikvariátu

Pozor! Tyto údaje jsou pouze informativní a budou obměněny až při příští várce novinek (obvykle jednou za měsic)!
Před případnou objednávkou si překontrolujte aktuální stav rozebraných či zadaných položek přímo
na stránce ANTIKVARIÁTU!!



Tituly zařazené k 2. 2. 2012:

A5788: Car Osten – Torso beznaděje,
Praha 1998, Lege artis. Výt. č. 15 z 20 vydaných. Stran 16. Vzácná publikace vydaná jen pro účastníky litomyšlského natáčení Vachkova filmu Bohemia Docta. Nakladatelství nemá v úmyslu knihu nikdy dotisknout. Volné archy v původní obálce. Intaktní exemplář. 490 Kč.

A5789: Pippichová Jaroslava - Symfonie mostu.
Praha 1996, Trigon TR076. Stran 244. Původní paperback, dobrý stav. 120 Kč.

A5790: Záznamy extatikovy - Jeden ze zápisníků filosofa Ladislava Klímy.
Praha 1943 (dle tiráže 1937), Jaroslav Picka; ilustrace a linoryt na obálce Jan Konůpek; vyšlo 111 nečíslovaných výtisků, tento na dílovém papíře. Stran 46 /Sáňka 3633/. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 4800 Kč.

A5791: Jaroslav Kabeš: Ladislava Klímy filosofie češství.
Praha 1945, Pohořelý; 44 str. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, mírně čtené. 90 Kč.

A5792: Eliáš Oldřich - Magie a demonologie ve staré Babylonii.
Praha 1923, knihovna Sfingy sv. 48. Stran 312 + 16 stran příloh na křídě. Novější celoplátěná vazba s tiskem na hřbetu, na přední desce dvě kolečka po sklenicích, hřbet lehce odřený; listy 1/2 a 16/17 při vazbě u hřbetu opravovány papírovou lepící páskou (nezasahuje do textu), jinak čisté a málo čtené. 780 Kč.

A5793: Sborník Sfingy: Atkinson - Tajemství mentální magie. + Eeden - Studie o snech. + Maixner - Mantika. + Duz - Praktické pojednání o astrálním lékařství a léčbě.
Praha 1922-1923, Sfinx sv. 45, 40, 50, 43. Stran 216, 32, 64, 120. Novější celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, vazba flekatá, na zadní předsádce a stranách 110 a 111 posledního díla sborníku čmáranice oranžovým fixem, čtené. 560 Kč.

A5794: Kardek Allan - Kniha medií.
Praha 1907, Knihovna děl spiritistických. Stran 288. Dobová poloplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu, poněkud zašlá, v zadní hřbetní rýze kdysi lehce ožraná hmyzem; běžně čtené, ojedinělé stařecké skvrny na předních a zadních stránkách, jinak čisté. 290 Kč.

A5795: Ročenka Světlo. (dvanáct kusů)
Praha, Štětka. S podtitulem Spiritualistický kalendář, později Spiritualistická čítanka; 4 (1908, stran 112), 6 (1910, stran 64), 7 (1911, stran 112), 8 (1912, str. 112), 9 (1913, str. 112), 10 (1914, str. 112), 11 (1915, str. 112), 12 (1916, str. 112), 13 (1917, str. 112), 15 (1919, str. 60), 16 (1920, str. 64), 17 (1921, str. 64). Až do roku 1917 mají jednotlivé svazky navíc cca 60-120 nečíslovaných stran s kalendářem, seznamem výročních trhů a reklamami + křídovou přílohu s obrázkem, někdy barevným. Sponkami šité sešity s původními obálkami, stopy běžné manipulace; s ohledem na stáří a kvalitu papíru velmi uspokojivý stav. Komplet 12 ročenek 1200 Kč.

A5796: Zíbrt Čeněk - Zlatý Jelen na Pražském mostě, Slepý mládenec, Sibylla a jiná proroctví staročeská.
Praha (1914), Otto, Světová knihovna sv. 1154-1155. Stran 150. Měkká vazba ve slepé obálce, dobrý stav. 190 Kč.

A5797: Lewy Evžen - Věda o božském „Já".
Praha 1926, Cíl života. S dedikací překladatele F. H. Hvězdínského. Stran 56. Brož v původní obálce, mírně čtené. 170 Kč.

A5798: Nejedlý Zdeněk - Nietzscheova tragedie.
Praha 1926 Dobrá edice sv. 5. Dvoubarevný tisk na kvalitním papíru. Stran 112. Brož v původní obálce, dobrý stav. 90 Kč.

A5799: Thomas Mann - Schopenhauer.
Praha 1948, Borový. Komentovaný výbor ze Schopenhauerova díla. Stran 132. Původní paperback, na obálce a třech místech knize razítka majitele, jinak dobrý stav, 90 Kč.

A5800: Kierkegaard Soren - Současnost.
Praha 1969, MF, edice Váhy. Stran 80. Nakladatelská měkká vazba s obálkou, čtené. 120 Kč

A5801: Carlyle Thomas - Minulost a přítomnost.
Praha 1916. Laichter, Otázky a názory sv. 38. Stran 464. Nakladatelská celoplátěná secesní vazba se stopami manipulace odpovídajícími stáří, dobrý stav. 190 Kč.

A5802: Carlyle Thomas - Minulost a přítomnost.
Praha 1916. Laichter, Otázky a názory sv. 38. Stran 464. Novější celoplátěná vazba. ojedinělé podtrhávky obyčejnou tužkou, dobrý stav. 120 Kč.

A5803: Hamannová Pavlína - Francouzská ilustrovaná kniha XV. - XIX. století.
Bez tiráže (Praha 1937, nákladem vlastním) Vyšlo 200 výtisků. Na předsádce dedikace autorky. V textu 7 reprodukcí strarých rytin. Stran 24. Formát A4+. /Sáňka 3273/ Šité archy v původní obálce, dobrý stav. 180 Kč.

A5804: Chateaubriand - Atala / René.
Praha 1926, Fromek Odeon, 1. svazek Bibliofilské edice. Výt. č. 109 z 500 vydaných. Stran 144. Nakladatelská celokožená vazba s tiskem na hřbetu a obou deskách, zlatá ořízka, stopy běžné manipulace, hrany trochu odřené, hřbet mírně vyrudlý, jinak dobrý stav. 670 Kč.

A5805: Aubry Octave - Císařovna Eugenie. 2 svazky.
Praha 1932, Melantrich. Výtisk č. 4 z 10 na ručním papíru Vergé Blanc. Stran 240 + 176 + hlubotiskové přílohy na křídě. Nakladatelská celopergamenová vazba, zlatá ořízka, dobrý stav. Komplet 2 svazky 880 Kč.

A5806: Breisky Arthur - Triumf zla. Essaie a evokace.
Praha 1927, Rudolf Breiský a Prokop Toman. Výtisk č. 55 z 65 přednostních na silném ručním Van Gelderu. V protititulu původní signovaný dřevoryt Františka Koblihy, na titulu a v textu kresby Zdenky Braunerové, předmluva Jiřího Karáska ze Lvovic. Signováno Braunerovou a Karáskem pod tiráží. Stran 100. Původní nakladatelská kartonáž s ochrannou krabicí, tenký černý potahový papír na hranách běžnou manipulací prodřený (způsobem obvyklým na většině nesvázaných exemplářů), jinak velmi dobrý stav. 2900 Kč.

A5807: Zeyer Julius - Tři legendy o Krucifixu.
Praha 1925, Česká grafická unie, výt. č. 314 z 550 vydaných. 3 původní lepty Cyril Bouda a barevná kresba na obálce (vylepena na patitulu). Stran 82. Tištěno na ručním papíru Van Gelder. Formát 250 x 170 mm. Nakladatelská celokožená vazba (varianta s textem na přední desce) v původním ochranném pouzdru s nakladatelskou nálepkou, dobrý stav. 1460 Kč.

A5808: Rachilde - Dcera vlčákova.
Praha 1921, Novák. Výtisk č. 355 z 560 vydaných. Frontispice původní lept T. F. Šimona. Překlad Bohuslav Reynek. Stran 64. Nakladatelská celokožená vazba, stopy běžné manipulace odpovídající stáří, vcelku dobrý stav. 980 Kč.

A5809: Nerval Gérard de - Očarovaná ruka.
Praha 1927, Hyperion sv. 30. Ve frontispicu originální mědirytina, na obálce původní linoryt Cyrila Boudy. Stran 112. (Sáňka 1816) Původní šitá brož v obálce, dobrý stav. 490 Kč.

A5810: Flaubert Gustave - Legenda o svatém Juliánovi Pohostinném.
Praha 1925, Dyk, Vinice sv. 3. Nečíslovaný výtisk z 250 vydaných (v místě pro číslo kdosi propisovačkou dopsal 15). Pět originálních rytin Jana Konůpka. Stran 64. Brož v nepůvodní slepé obálce se stopami manipulace, mírně čtené, ale čisté, z části nerozřezané. 290 Kč.

A5811: Z Goethova odkazu.
Praha 1916, Bradáč. Na titulním listu původní lept V. H. Brunnera. Výtisk z malé části nákladu na ručním papíru. Překlady Otakara Fischera (Goethe, Hölderlin, Nietzsche aj.). Stran 84. Nakladatelská celopapírová vazba se stopami manipulace, hřbet nahoře mírně poškozen, ale drží, jinak dobrý stav. 490 Kč.

A5812: Deml Jakub - Ledové květy.
Tasov 1959 / Praha 1966, Chválův 8. leták. Poslední kapitola z knihy Moji přátelé tištěná zde poprvé. Původní lina Jaroslava Vodrážky. Vyšlo 100 výtisků, tento z nepatrné části nákladu (obvykle 10 výtisků) vytištěné na ručním papíru. 8 stran. Původní brož, intaktní exemplář. 340 Kč.

A5813: Dopis Josefa Mánesa Františku Stulíkovi.
Praha 1963, Chválův 1. leták. Původní signovaný dřevoryt Jaroslava Vodrážky. Vyšlo 100 výtisků, tento z nepatrné části nákladu (obvykle 10 výtisků) vytištěné na ručním papíru. 8 stran. Původní brož, intaktní exemplář. 240 Kč.

A5814: Dopis Josefa Mánesa Františku Stulíkovi.
Praha 1963, 1. Chválův leták. Původní signovaný dřevoryt Jaroslava Vodrážky. 100 nečíslovaných výtisků. 8 stran. Původní arch, dobrý stav. 120 Kč.

A5815: Laichterová-Koubová Anuše - Veliké a jasné slzy pravdy.
Praha 1960, Chvála (neuvedeno). Bibliograficky nepodchyceno, vyšlo cca 50 výtisků, tento jeden z několika nakladatelských na ručním papíru. V protititulu vlepena reprodukce fotografického portrétu autorky, na obálce vigneta. Stran 24. Brož v původní obálce, dobrý stav. 190 Kč.

A5816: Bohdan Jelínek - Básně.
Praha 1931, Kobliha. Vyšlo 77 nečíslovaných výtisků; tento v tiráži Koblihou signován a připsán Cyrilu Boudovi. Ve frontispicu původní celostránkový dřevoryt Františka Koblihy signovaný tužkou + dřevorytová ediční značka a vigneta na titulu. Stran 24. Šité archy v původní slepé obálce, která je ve hřbetu částečně rozpadlá, jinak dobrý stav. 560 Kč.

A5817: Rašín Jaromír - Kleopatra.
Praha 1928, soukromý tisk autora. Původní dřevoryty František Kobliha - celostránkový frontispis a rámce na všech stranách. Dvoubarevný tisk. (Sáňka 1935) Nestránkováno (20 str.). Původní brož - obálka se stopami manipulace, ve hřbetu šetrně opraveno, jinak dobrý stav. 140 Kč.

A5818: Puškin A. S. - Měděný jezdec.
Praha 1948, Durych. Vydáno pouze 40 výtisků. Ve frontispicu signovaný lept Bedřicha Svobody. Stran 32. Původní brož s obálkou, Místy skvrnky od nevhodného skladování, jinak uspokojivý stav. 260 Kč.

A5819: Longfellow H. W. - Staré hodiny na schodech.
Praha 1948, Durych. Vydáno pouze 40 výtisků. Stran 32. Původní brož s obálkou, ve hřbetu vetchý papír obálky rozlámán, jinak vcelku uspokojivý stav. 140 Kč.

A5820: Dvořák Arne - Kníže.
Praha 1908. Šimáček. Ilustrace František Petr - neobyčejně zdařilá knižní úprava! Stran 102. Brož v původní obálce, na hřbetu vytržen nepotištěný kousek obálky (cca 0,5-1 cm), v knize není zařazen list s ediční značkou (=strany 1 a 2), na první a poslední straně knihkupcovo razítko, jinak velmi dobrý stav. 280 Kč.

A5821: Dvořák Arnošt - Král Václav IV.
Praha 1910, Nová edice. Výtisk č. 1538 z 1600 vydaných. Pět celostránkových barevných dřevorytů Františka Kysely. Jedna z nejproslulejších knižních úprav své doby. Stran 94. Dobová polokožená vazba se zlatým tiskem na hřbetu; stopy běžné manipulace odpovídající stáří knihy, zlatá barva na dřevorytech bez protištění písmen častého u většiny exemplářů, původní obálka přivázána, celkově dobrý stav. 380 Kč.

A5822: Macleod Fiona - Pověsti z Hebrid.
Brno 1933, Atlantis sv. 18. Výtisk č. 250 z 350 vydaných. Keltské povídky. Stran 108. Brož v původní obálce z ručního papíru, mírně čtené. 250 Kč.

A5823: Babler Otto F- Žaltář krále Davida.
Olomouc (1936) Spolek ochrany zvířat. Vyšlo 98 výtisků na kvalitním německém similijapanu. 3 barevné ilustrace Milady Marešové. Stran 8 + obálka. (Sáňka 2265) Původní sešit se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 100 Kč.

A5824: Šarić Ivan Ev. - Judith.
Olomouc 1937, Babler, Hlasy sv. 34. Výt. č. 99 z 400 vydaných. Signováno vydavatelem na patitulu. Ilustrace Břetislav Štorm. Stran 36. Šitá brož v původní obálce, dobrý stav, 160 Kč.

A5825: Čapek Karel - O zvláštních vínech.
Praha 1981, Společnost bratří Čapků; novoročenka. Vyzdobil Cyril Bouda. Tiskl Vladimár Bujárek. Arch A4 dvakrát přeložený, dobrý stav. 30 Kč.

A5826: Ramón Goméz de la Serna - Bílá a černá vdova.
Praha 1927, Symposion sv. 26. Výtisk č. 350 z 500 na Japanu Banzay. Stran 236. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 290 Kč.

A5827: Rolland Romain - Dobrý člověk ještě žije.
Praha 1924, Symposion sv 14. Stran 208. Původní dřevoryty Vl. Silovský. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 130 Kč.

A5828: Hanstein Otfrid - Elektropolis.
Praha, nedatováno, Vilímek. Ilustrace Wowk. Stran 320. Nakladatelská celoplátěná vazba, dobrý stav. 250 Kč.

A5829: Šťastný A. B. - Tajemný mrak zkázy.
Praha 1922, Nebeský a Beznoska. Ilustrace Karel Vítek. Stran 148. Poloplátěná vazba s ručně psaným titulem na hřbetu, razítko předválečné obecní knihovny, výrazněji čtené. 190 Kč.

A5830: Fauchar R. V. Narovnaná Zeměkoule.
Praha 1946, Šeba. Sci-fi. Stran 208. Nakladatelská celoplátěná vazba, čtené. 90 Kč.

A5831: D‘Ivoi Pavel - Korzár Triplex.
Kralupy 1923, Nývlt. Ilustrace L. Tinayre. Stran 416. Poloplátěná dobová vazba s tiskem na hřbetu, dobrý stav. 390 Kč.

A5832: D‘Ivoi Pavel - Milionářem proti své vůli.
Praha (dvacátá léta), Láth. Ilustrace L. Bombled. Stran 468. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami manipulace ale ve vcelku ještě uspokojivém stavu, čtené. 450 Kč.

A5833: Wells H. G. - Pozoruhodný případ Davidsonových očí.
Praha 1927, Vilímek. 2. vydání. Stran 268. Zdařilá dobová polokožená vazba se zlatou ořízkou, dobrý stav. 150 Kč.

A5834: Hloucha Karel - Ostrov spokojenosti.
Praha 1925, Vilímek. Stran 164. Nová celoplátěná vazba, barevná obálka přivázána, dobrý stav. 180 Kč.

A5836: Švandrlík Miloslav - Draculův švagr.
Praha 1970, Novinář. Ilustrace Neprakta. Soubor překvapivě zdařilých horrorových povídek. Stran 216. Nakladatelská celoplátěná vazba s původní, slušně zachovalou obálkou, mírně čtené. 140 Kč.

A5837: Champsaur Felicien - Faraonka.
Praha 1930, Mazáč. Přeložil de la Cámara. V textu 64 kreseb (Lorenzi) převzatých z francouzského vydání. Stran 188. Nakladatelská celoplátěná vazba, v textu četné podtrhávky tužkou, ojediněle červenou pastelkou, jinak vcelku uspokojivý stav. 170 Kč.

A5838: Tichý Arnošt - Rudá závrať. Vise budoucnosti.
Praha 1921, Šolc a Šimáček. Futurologická science fiction. Stran 344. Zdařilá dobová poloplátěná vazba, dobrý stav. 170 Kč.

A5839: Constantin Weyer - Muž, který se sklání nad svou minulostí.
Praha 1930, Orel. Fotomontážní obálka Štyrský, vazba Solar. Stran 256. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, stopy běžné manipulace a skladování, celkově dobrý stav. 390 Kč.

A5840: Czech z Czechenherzu Arnošt - Babylonská věž.
Praha 1944, Hrách. Fantaskní román. Stran 144. Brož v původní obálce, na patitulu inkoustovou tužkou parafa majitele, jinak dobrý stav, 160 Kč.

A5841: Hloucha Karel - Ostrov spokojenosti.
Praha 1925, Vilímek. Stran 164. Brož s utrženou přední stranou obálky, čtené. 50 Kč.

A5842: Sova Antonín - Balada o jednom člověku a jeho radostech.
Praha (1902), Hejda a Tuček. Ilustrace a obálka František Kupka. Stran 82. Nakladatelská celoplátěná vazba se secesní ornamentací, obálka přivázána; stopy běžné manipulace; sponky, jimiž je kniha šita, trochu zrezlé, ale drží; celkově s ohledem na stáří dobrý stav. 990 Kč.

A5843: Březina Otokar - Hudba pramenů.
Praha 1918, Odkaz. 3. vydání. Výzdoba František Bílek - 5 pův. dřevorytů a 5 kreseb + obálka. 56 stran. Dobová celoplátěná vazba se zlatým secesním tiskem na přední desce, vloženo v papírovém pouzdru se stopami manipulace, obálka přivázána, vcelku dobrý stav. 390 Kč.

A5844: Dílo J. A. Rimbauda + Štyrský - Život J. A. Rimbauda.
Praha 1930, Odeon. Stran 240 + 242. 2 svazky vázané v jednotné dobové celoplátěné vazbě s vylepenými předními i zadními stranami obálky brožovaného vydání, tisk na hřbetu vybledlý, stopy častější manipulace, čtené, ve 2. svazku podtrhávky tužkou. Komplet 2 svazky 460 Kč.

A5845: Klička Benjamin - Muž, který chtěl ABCDE
Praha 1928, DP. Ilustrace a obálka Josef Čapek. Stran 70. Původní brož, obálka se stopami manipulace, celkově uspokojivý stav. 380 Kč

A5846: Ropšin V. - Kůň plavý,
Praha 1919, Minařík. 2. vydání. Stran 120. Obálka lino V. H. Brunera. Původní brož s menšími stopami manipulace a skladování. 90 Kč.

A5847: Beránek Jindřich - Visiony.
Praha 1944, Pohořelý. Březinovsky exaltovaná, mystická poesie. Frontispice Jan Konůpek. Stran 48. Původní brož; obálka se stopami prachu ze skladování, jinak dobrý stav. 70 Kč.

A5848: Gracq Julien - Balkon v lese.
Praha 1966, Odeon. Stran 180. Původní paperback, dobrý stav. 70 Kč.

A5849: Jarry Alfred - Nadsamec.
Praha 1968, Odeon. Barevné ilustrace a obálka Kamil Lhoták. Stran 176. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, která je na několika místech mírně natržená a vyspravená podlepením; dole na hřbetu drobná světlá vodní skvrna neprosakující do knihy; na předsádce, patitulu a straně 21 razítko závodní knihovny ROH, jinak čisté a relativně málo čtené. 190 Kč.

A5849: Verlaine Paul - Dvě prosy.
Praha b,l., Otto, Světová knihovna sv. 1086, Stran 80, Celoplátěná nakladatelská vazba jednotná pro celou edici, dobrý stav. 120 Kč.

A5850: Mařánek Jiří - Utrpení Pětihranného Boba.
Praha 1926, DP. Ilustrace, vazba a lino na obálce Josef Čapek. Stran 100. Nakladatelská původní vazba s přivázanou obálkou, dobrý stav. 590 Kč.

A5851: de Mandriargues A. P. - Černé muzeum.
Praha 1970, Odeon. 168 s. Původní paperback s obálkou, dobrý stav. 190 Kč.

A5852: Cyrano z Bergeracu - Cesta na Měsíc a do Sluneční říše.
Praha 1959, SNKLHU, Světová četba sv. 223. Stran 324. Původní měkká vazba s obálkou, dobrý stav. 90 Kč.

A5853: Przybyszewski Stanislaw - Soud.
Praha 1918, KDA sv. 151-152. Stran 168. Brož v původní obálce, mírně čtené, ale s ohledem na stáří a špatnou kvalitu poválečného papíru celkově dobrý stav. 190 Kč

A5854: Gide André - Narkissos, Filoktétes a Prometheue. Tři práce prósou.
Praha 1912, Neumannová - KDA. Přeložil Arnošt Procházka. Stran 104. Brož v původní obálce, z posledního dvojlistu v horním rohu vytržený kus papíru (cca 2x5 cm) mimo text, jinak dobrý stav. 120 Kč.

A5855: Suchánek Jiří - Blanický rytíř.
Praha 1945. Cesta. Báseň památce Jan Jeníka z Bratřic. Ilustrace Břetislav Štorm (heraldická kresba v textu a na obálce + drobnější na titulním listu). Na imitaci ručního papíru, na poválečné poměry poměrně kvalitní. Stran 32. Původní brož v obálce se stopami běžné manipulace, dobrý stav. 120 Kč.

A5856: Konrád Karel - Epigramy.
Praha 1958, Mladá Fronta. S dedikací autora z roku 1965. Ilustrace Vratislav Hlavatý. Stran 96. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 90 Kč.

A5857: Podroužek Jaroslav - Fragment zastřeného osudu (Arthur Breiský).
Praha 1945 ELK. Stran 144 + křídová příloha. Brož v původní obálce, čtené, místy podtrhávky a vpisky modrou tužkou, 80 Kč.

A5858: Schwob Marcel - Kniha o Monelle.
Praha 1911, Moderní bibliotéka. Stran 90. Brož v původní obálce, stopy manipulace, čtené ale čisté. 250 Kč.

A5859: Pastor Jan (= Jan Drozd, -* 1914) - Emauzy.
Curych 1979, Konfrontace. Stran 276. Nakladatelská celopapírová laminovaná vazba, dobrý stav, 80 Kč.

A5860: Tkáč Štefan - Svetové insitné umenie.
Bratislava 1969, Pallas. Jedna z prvních u nás dostupných monografií o naivismu. 40 černobílých a 16 barevných reprodukcí. Stran 96. Celoplátěná nakladatelská vazba, obálka se stopami manipulace, jinak dobrý stav. 90 Kč.

A5861: Dílo Evy Štikové.
Praha 1972, PNP a SČB. Čtyři původní celostránkové litografie Dany Štormové-Puchnarové. 600 výtisků. Stran 56 + 4 listy grafických příloh. Nerozřezané volné archy v původní obálce, stopy běžné manipulace patrné zejména na hřbetu, který na jednom místě mírně natržen, jinak zcela nečtené. 140 Kč.

A5862: Petrová Eva - Max Ernst.
Praha 1965, SNKLU. Stran 148, 80 čb a 8 barevných reprodukcí. Původní paperback, dobrý stav. 140 Kč.

A5863: Max Ernst. Katalog výstavy.
Praha 1967. Galerie MF. Stran 30. Tištěno převážně na křídě, 20 reprodukcí. Původní sešit s kompletně sloupaným nekvalitním dobovým laminem, jinak dobrý stav. 150 Kč.

A5864: Čásť Korespondence Kňaza Jána Maliarika S Profesorem Jarosl. Vicovským A S Jinými...
Pardubice 1931, vydal Josef Holoubek, vrchní poštovní úředník v Pardubicích. Jeden z bizarních spisků "obzvláštníka" Maliarika, známého dnes hlavně díky Mašíblům dr. Boreckého. Stran 176. Původní brož, mírně čtené. 190 Kč.

A5865: Koula J. E. - Abecední Průvodce po bytě aneb Bytový slovník.
Praha 1947, Mikuta. Stran 176. Téměř intaktní, nerozřezaná brož. 390 Kč.

A5866: Kulturní zpravodaj. Ročník II.
Praha 1925-26, Družstevní práce. Stran 212 + 4 strany obsahu + obálky. Dobová poloplátěná vazba s tiskem na hřbetu; na předsádce vylepeno exlibris od Toyen. Přivázány přední i zadní strany všech obálek, dobrý stav. 380 Kč.

A5867: Paternoster 22/1988.
Vídeň, Benýšek. Stran 112. Původní paperback, čtené. 100 Kč.

A5868: Nova et vetera č. 25.
Stará Říše na Moravě 1917. Stran cca 150 + 2 obrázky na přílohách. Chybí obrázek Šindler - Větrný mlýn, jinak kompletní. Dobová celoplátěná vazba s částečně setřelým tiskem, čtené. 150 Kč

A5869: Moderní Revue, ročník VII.
Praha 1900, Arnošt Procházka. Stran 410 + obsah a obálky. Kompletní ročník v 11 původních sešitech (čísla 10 a 11 vyšla jako dvojčíslo). V čísle 4 chybí litografie přikládáná jen pro subskribenty, jinak úplné, včetně vylepovaných obrazových příloh v čísle 3. Poslední sešit na obrajích dosti odrbaný (nezasahuje do textu), nicméně s ohledem na stáří ve slušném stavu, čisté. 980 Kč.



Chcete-li být obratem informováni o naposledy vydaných titulech i o novinkách v nabídce antikvariátu, zaevidujte si tuto stranu (http://lege.cz/novinky.htm) v některém z "hlídačů" webu, jako je například WOKO.CZ!!!





Úvodní menu Knihkupectví a antikvariátu LAW

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU