![]()
Novinky
Poslední novinky v nabídce nakladatelů
Koudelka:
KO08: Cigáro.
KO07: Bestiář.
Varia:
V24: Té nejmilejší. - DOPORUČUJEME - DOKUD JE K MÁNÍ!
V23. Filosofa Ladislava Klímy nalézání v Záběhlicích, p. Zbraslav.
V22: Zbyněk Benýšek - Sonety Platónské jeskyňky a jiné básně.
V21: Andrej Stankovič - Co dělat, když Kolja vítězí. (Spisy sv. 3)
V20: Andrej Stankovič - Josef Florian a Stará Říše. - OBZVLÁŠTĚ DOPORUČUJEME!
Trigon:
Logos 2009
TR158: Josef Váchal - Vážený pane tři B!
Concordia:
CO65: Básník Ticho - Růže pro Miladu
CO66: Zdeněk Lorenc - Kontinent nikoho
Lege artis:
LA41: Clysma 20 litrů - Čtyři v punku a pes + Umaštěnci se bojej tmy
LA42: Clysma 20 litrů - Radosti hnití
LA43: Clysma 20 litrů - The Absolutelly Amazing Best Of The Wonderful Miraculous Mišmaš Studio (Rockor).
LA44: Clysma 20 litrů - Nostalgičník.
Novinky v nabídce antikvariátu
Pozor! Tyto údaje jsou pouze informativní a budou obměněny až při příští várce novinek (vždy zhruba v polovině měsice)!
Před případnou objednávkou si překontrolujte aktuální stav rozebraných či zadaných položek přímo na stránce ANTIKVARIÁTU!!
Tituly zařazené k 28. 7. 2010:
A5175: Bajerová Marie - O Josefu Váchalovi.
Praha 1991, Pražská imaginace / Lege artis. Dávno rozebraný svazek. Stran 192 + 4 strany křídových příloh. Paperback v původní obálce se stopami běžné manipulace, mírně čtené. 290 Kč.
A5176: Klíma Ladislav - Den v Cholupicích II.
Bez údajů. Samizdat z pozůstalosti Bohumila Hrabala, pravděpodobně z padesátých let (podle materiálu použitého na vazbu). Text sloužil jako podklad pro pozdější knižní vydání (Cholupický den, Praha 1976, Oldřich Hamera) - samizdat obsahuje jen druhý dopis o vlastním Cholupickém dni, úvodní čtyřstránkový list v něm není zařazen. Stran 51. Čitelný průklep strojopisu vázaný v pevných celoplátěných deskách; na předsádkách vylepeny dvě původní fotografie Ladislava Klímy, velmi dobrý stav. 990 Kč.
A5177: Klíma Ladislav - List o illusionismu a Ivanu Karamazovi.
Bez údajů. Samizdat z pozůstalosti Bohumila Hrabala. Na titulu strojem Illusionismus, nad tím Hrabalovou rukou dopsán správný titul, pod kterým text vydal Jaroslav Picka (1940). Stran 14 + obálka. Čitelný průklep strojopisu všitý sponkami do obálky z běžného kancelářského papíru. Z části zahnědlé, okraje pomačkané a otrhané. 180 Kč.
A5178: Przybyszewski Stanislaw - Černá mše (Totenmesse).
Praha 1919, Hanačík, ilustrace vydavatel. Stran 74. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace, na patitulu razítku majitele, jinak dobrý stav. 690 Kč.
A5179: Rudolph Hermann - Meditace. Theosofická rozjímání a návod k nim.
Praha (1922), Kruh Členů české společnosti theosofické. Stran 96. Nakladatelská poloplátěná vazba se stopami časté manipulace, na přední předsádce velký světle hnědý flek, knižní blok vcelku čistý, čtené. 160 Kč.
A5180: Podlaha Antonín - Bedřich Nietzsche a jeho filosofie.
Praha 1903, Kotrba, Vzdělávací knihovna katolická sv. XXXI. Kuriosní, místy až komicky nenávistná protinietzschovská "studie" z pozice ortodoxního křesťanství, dnes jen vzácně vídaná. Stran 168. Původní volné archy bez obálky či obálek (vycházelo též po sešitech), místy skvrnky, čtené. 190 Kč.
A5181: Harris Frank - Můj život a mé lásky - díl III.
Praha, nedatováno, soukromý tisk (správně 1934, Škeřík, Symposion). Samostatně se zřídka vyskytující dodatkový svazek, vydaný údajně ve 200 výtiscích jako soukromý tisk bez uvedení editora. Obsahuje pornografické pasáže vypuštěné z regulérně vydaných prvních dvou dílů. Stran 88. Nakladatelská celoplátěná vazba se stopami časté a málo šetrné manipulace, ojedinělé skvrnky, tisk na hřbetu setřený, hrany desek odřené, plátno místy trochu vyrudlé, dosti čtené. 290 Kč.
A5182: Gourmont Remy De - Morálka lásky. Essaie.
Praha 1919, Neumannová, KDA sv. 169. Překlad Arnošt Procházka. Zásadní dílo symbolistické dekadence. Stran 140. Brož v původní obálce, okraje skladováním zahnědlé, běžně čtené. 180 Kč.
A5183: Noles Léon – Kupidovy střely. Erotické povídky.
Praha 1924, Kotík. Pseudonymní původní český text; beletrizující "předmluva o autorovi" podepsána šifrou F. B. Stran 164. Brož v původní obálce s barevnou autotypií, levý dolní roh utržený, čtené. 120 Kč.
A5184: Kleuckens Ch. H. - Die Kunst Gutenbergs.
Mainz (cca 1940), Kirchheim & Co. V textu četná vyobrazení tiskařských strojů, dobové rytiny a ukázky sazby; část tištěna dvoubarevně. Stran 72. Nakladatelská celopapírová vazba s titulní nálepkou, velmi dobrý stav. 180 Kč.
A5185: Kleukens Ch. H. - Die Kunst der Letter.
Liepzig 1940, Insel-Bücherei Nr. 557. Stran 68. V textu četná vyobrazení písem. Nakladatelská celopapírová vazba s titulní nálepkou, velmi dobrý stav. 150 Kč.
A5186: Kapr Albert - Johannes Gutenberg. Tatsachen und Thesen.
Leipzig 1977, Insel-Bücherei Nr. 1020. Stran 130. Na přílohách četná vyobrazení, z velké části barevná. Nakladatelská celopapírová vazba s titulní nálepkou, velmi dobrý stav. 160 Kč.
A5187: Hrabal Bohumil - Adaggio lamentoso. Památce Franze Kafky.
Praha 1976, autorský samizdat z pozůstalosti Bohumila Hrabala. Náklad neuveden, ale pravděpodobně jen několik kusů. Fotografie Ladislav Michálek - 7 originálních uměleckých fotografií Kafkova hrobu a okolí, zvětšeniny na lesklém fotopapíru (formát 235x180). Celkem 20 volných listů: fotografie + 13 listů s velmi dobře čitelným jednostranným průklepem Hrabalova textu. Adjustováno v celoplátěných deskách s chlopněmi, na přední straně se stříbrná ražba "FK", stopy běžné manipulace a skladování, jinak dobrý stav. 1900 Kč.
A5188: Kladiva Jaroslav - Bohumil Hrabal (Život a dílo).
Praha (1979), samizdat z pozůstalosti Bohumila Hrabala. První, nikdy nevydaná verze monografie, kterou prof. Kladiva později ještě dvakrát přepracoval. 392 stran, formát 29 x 21 cm. Dobře čitelný průklep strojopisu vázaný v pevných celoplátěných deskách, dobrý stav. Kč 880 Kč.
A5189: Ofensége pincére voltam. Fotoalbum z maďarské inscenace Obsluhoval jsem anglického krále.
Nyíregyháza 1989, z pozůstalosti Bohumila Hrabala. Unikát. Soubor fotografií ze zkoušek a představení v maďarském divadle Móricz Zsigmond Színház (režie Ivo Krobot, dramaturgie Petr Oslzlý; premiéra 1987 - dva roky před uvedením v Činoherním klubu!), uspořádaný k Hrabalovým narozeninám. Průmyslově vyrobené album (formát A4, 10 oboustranně foliovaných listů kartonu, vázáno ve falešném sametu se slepotiskovým titulem "fotó album" a zlatou ornamentací na hřbetu) obsahující program s podpisy všech členů souboru, věnovací dopis Hrabalovi (strojopis v češtině) s podpisem Pétera Lenéra a 18 stran s původními černobílými fotografiemi (celkem 37 snímků různých formátů), dobrý stav. 490 Kč.
A5190: Michael Rittstein.
(Praha 1984, Zadrobílkův samizdat, ZS30). Dvě původní signované barevné serigrafie Michaela Rittsteina, tisky č. 9+8 ze 100. Stran 96 (nepaginováno) + grafické přílohy. Varianta ve větším formátu (320x230); vydavatelova měkká vazba s přebalem z ručního papíru, dobrý stav. 2800 Kč.
A5191: Ewers H. H. - Srdce králů.
Praha 1991, Trigon (TR026). Výtisk č. 5 z cca 20 exemplářů s oběma variantami grafických příloh (jinak vyšlo 2x 100 výtisků se třemi litografiemi). Šest originálních signovaných barevných litografií Michaela Rittsteina + jeho podpis pod tiráží. Přeložil Mojmír Hrbek. 26 stran + 6 příloh + dvoubarevná obálka na ručním papíru. Nejluxusnější varianta nejen s kompletními grafikami na sněhobílém Fabrianu, ale navíc také v umělecké polopergamenové vazbě se zlatým tiskem na hřbetu a s deskami potaženými ručně mramorovaným papírem, zcela intaktní výtisk. 6800 Kč.
A5192: Kolář Jiří - Nahoru a dolů. Hloubkové básně.
Praha 1991, Torst. Vyšlo 300 výtisků na papíru Zanders Ikonofix Matt. Jedna z prvních publikací Torstu, dnes zcela nedostupná. 12 volných listů na silné matné křídě s jednostranným modrým tiskem a různě tvarovanými průseky. Původní celoplátěné desky bez potisku s vlepenými chlopněmi, obsahujícími titulní list a ediční poznámku; intaktní exemplář. 2400 Kč.
A5193: de Obaldia René - Nevinnůstky.
Praha 1991, Sušanka. Výt. č. 26 ze 100 vydaných. Grafická úprava, tisk a knihařské zpracování Jiří Sušanka ml., jeho podpis pod tiráží. Překlad Hiršal a Grögerová. Nejvzácnější z celkem čtyř malotirážích hiršalovských bibliofilií v ceněné Sušankově úpravě. Stran 48. Nakladatelská celoplátěná vazba (japonsky skládané archy slepené ve hřbetu) s původní obálkou, nahoře lehce vyrudlou, horní rohy mírně (cca 2 mm) naražené, jinak dobrý stav. 690 Kč.
A5194: Artmann Hans Carl - Verbárium.
Praha 1990, Sušanka. Výt. č. 79 ze 200 vydaných. Grafická úprava, tisk a knihařské zpracování Jiří Sušanka ml., jeho podpis pod tiráží. Překlad Hiršal a Grögerová. Jedna z celkem čtyř malotirážích hiršalovských bibliofilií v ceněné Sušankově úpravě. Stran 48. Nakladatelská celoplátěná vazba (japonsky skládané archy slepené ve hřbetu) s původní obálkou, velmi dobrý stav. 580 Kč.
A5195: Toman Josef - O nesmělém Kryšpínovi a nedočkavé Kateřině.
Praha 1934, Zdeněk a Jan Nožička. 20 kreseb Jaroslava Švába (titulní ručně kolorovaná) a jeho podpis v dedikaci na patitulu. Tištěno na ručním hollandu Pannekoek. Stran 40 + předsádky. Šité archy v původní obálce s ochranným přebalem, velmi dobrý stav. 290 Kč.
A5196: Růženec útěchy. Antologie a překlady Františka Tichého.
Beroun 1929, Šefl. Výt. č. 6 z 350 vydaných. Tištěno na kvalitním similijapanu. Obrázky V. Živec. Hezky vypravená, málo vídaná bibliofie, obsahující jinde nevydané překlady Yeatse, Verlaina, Hofmannsthala, Goetha a dalších. Stran 112. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 190 Kč.
A5197: Třetí příručka SČB.
Praha 1993. SČB. Náklad 900 výtisků. V příloze signovaný dřevoryt Vladimíra Komárka. Stran 80. Nakladatelská celopapírová vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 480 Kč.
A5198: Konrád Karel - O Konstantinu Bieblovi.
Praha 1952. SČB. Na předsádce dedikace autora. Dvě rytiny J. A. Švengsbíra - signovaný frontispic a titulní vigneta. Tištěno na ručním maršovském papíru. Stran 44 + předsádky. Volné archy v původní obálce, nerozřezáno, velmi dobrý stav. 460 Kč.
A5199: Mrtvá kočka + Bielaszewski - Aforismy.
Praha 1992, Pražská imaginace. Technologický exemplář č. 6/33 s podpisem a razítkem nakladatele. Pražská imaginace vytiskla z úsporných důvodů dvě mimoformátové publikace najednou na formát A4, a teprve po slepení došlo v rámci ořezu k oddělení obou vydání. Bylo ponecháno 33 "srostlých" výtisků, které byly prodávány jako kuriozita; zlí jazykové navíc tvrdili, že jde o jediný způsob, jak uzoučkou, dlouhou nudličku Aforismů rozumně zařadit do knihovny. Stran 112. Původní paperback, dobrý stav. 280 Kč.
A5200: Melíšek + Havel - Robot Emil.
(Hradec Králové 1968), Kruh. Poslední pokus scénáristy Melíška resuscitovat svůj druhdy (1960-1964) velepopulární Večerníček v knižní podobě. Pamětnickými gurmány dodnes vyhledávaný titul. Ilustrace Jiří Kalousek. Stran 86. Paperback se hřbetem amatérsky opraveným nití, jinak ve stavu obvyklém pro dětskou knihu - stopy nešetrné manipulace, místy fleky, hodně čtené. 260 Kč.
A5201: Paroubek G. Otakar - Safra. Neboližto Orla poletem na pouť Orjentem. Verše symbolné. Ve stu a jedné básni se CXIV obrázky a mapkou.
Praha 1908, nákladem vlastním. Půvabná, vzácně vídaná insitní sbírka autora, náležícího v českém mašíblu po bok lidí typu Lukeše, Plumlovského či Hrona. Zemřel v 53 letech - pouhý rok po vydání tohoto svého jediného díla - v léčebném ústavu v Krči, kde byl bývalý učitel ke konci života hospitalizován pro duševní chorobu (pravděpodobně schizofrenii, jak ostatně napovídá typografická úprava knihy, připomínající místy díla Maliarikova). Několik jeho textů v osmdesátých letech zhudebnilo Clysma 20 litrů. Stran 224. Brož s původní obálkou, hřbet opravený bankovní papírovou lepící páskou, čtené. 290 Kč.
A5202: Součková Milada - Amor a Psyché.
Praha 1937, Čejka. Náklad 800 výtisků. Frontispice a vigneta na vazbě Zdeněk Rykr. Pozoruhodný surrealistický román. Stran 256. Nakladatelská celoplátěná vazba, velmi dobrý stav. 380 Kč.
A5203: Louys Pierre - Napravá Estera.
Praha 1914, Neumannová - KDA sv 114. Výzdoba Miloš Klicman (četná záhlaví a vignety). Stran 88. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, přečnívající okraje stářím zkřehlých a zahnědlých stránek rozlámané, mírně čtené. 90 Kč.
A5204: Remizov Alexej - Křížové sestry.
Praha 1916, Neumannová - KDA sv 130-1. Původní dřevoryty Karel Horký - velmi zdařilá obálka a titulní list. Stran 160. Brož v původní obálce se stopami manipulace a skladování, hřbet obálky rozlámaný, okraje skladováním zahnědlé, čtené. 120 Kč.
A5205: Pope Alexander - Uloupená kadeř.
Praha 1917, Neumannová - KDA sv 143. Obálka a 9 celostránkových ilustrací Aubrey Beardsley. Stran 72. Brož v původní obálce se stopami běžné manipulace a skladování, mírně čtené. 160 Kč.
A5206: Suares André - Chrám lásky.
Praha 1919, Neumannová - KDA sv 159. Původní dřevoryty Karel Horký. Stran 82. Brož v původní obálce se stopami běžného skladování, jinak velmi dobrý stav, nerozřezané. 90 Kč.
A5207: Hrabal Bohumil - Morytáty a legendy.
Praha 1968. ČS. 1. vydání znamenitých textů "první ruky" ve zdařilé Hlavsově typografii. Stran 196. Nakladatelská celoplátěná vazba, běžně čtené. 180 Kč.
A5208: Marysko Karel - Poetický zápisník.
Praha 1970. Mladá fronta. Jediná sbírka vydaná za autorova života mimo samizdat! Obálka a frontispice Milan Albich. Stran 112. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, vcelku dobrý stav. 180 Kč.
A5209: Nezval - Monaco. Román.
Praha 1934, Mánes. Stran 52. Dobová poloplátěná vazba potažená škrobákem, hřbetní nálepka se zlatým tiskem, velmi dobrý stav. 100 Kč.
A5210: Kafka Franz - Amerika.
Praha 1962, SNKLU, Světová četba sv. 275. Stran 356. Původní paperback v obálce se stopami manipulace a skladování, jinak prakticky nečtené. 120 Kč.
A5211: Quenau Raymond - Tuhá zima.
Praha 1980, Odeon, Světová četba sv. 503. Stran 144. Původní paperback s obálkou, dobrý stav. 90 Kč.
A5212: Jarry Alfred - Ubu králem a jiné hry a prózy.
Praha 1961, SNKLU, Světová četba sv. 258. Stran 336. Původní paperback s obálkou, čtené. 150 Kč.
A5213: Beckett Samuel - Čekání na Godota.
Praha 1986, Odeon, Světová četba sv. 542. Stran 144. Původní paperback s obálkou, velmi dobrý stav. 140 Kč.
A5214: Beckett Samuel - Hry (Poslední Páska + Šťastné dny + Hra).
Praha 1965, Orbis, edice Divadlo. Stran 92. Původní paperback s přebalem, dobrý stav. 180 Kč.
A5215: Cami Pierre Henri - Minikomedie.
Praha 1969, Orbis, edice Divadlo. Z nejasných důvodů nejméně vídaný, snad z části stoupový svazek edice. Ilustrace Jiří Běhounek. Stran 128. Nakladatelská měkká vazba v původní obálce, mírně čtené. 260 Kč.
A5216: Smoček Ladislav - Piknik + Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho + Bludiště.
Praha 1967, Orbis, edice Divadlo. Stran 132. Původní paperback s přebalem, na posledních několika stránkách vylisované stopy tiskárenského podavače, běžně čtené. 150 Kč.
A5217: 10 let Osvobozeného divadla 1927 - 1937.
Praha 1937, Borový. Stran 178 (včetně křídové fotografické přílohy) + 9 dvoubarevných příloh Adolfa Hoffmeistera. Texty: Nezval, Teige, Čapek aj. Brož v původní obálce, přední strana obálky má nevygumovatelný rámeček jakéhosi technického prachu kolem menší knihy, která ležela nahoře, na hřbetu drobné tmavší skvrnky téhož původu, jinak je kniha v dobrém stavu. 680 Kč.
A5218: Výstava Co je kýč?
Roztoky u Prahy 1978, katalog. Svého času velmi populární akce; v katalogu anketa o kýči, jíž se účastnili Svěrák, Smojlak, Lábus, Racek, Effa, Jireš a další. Stran 32. Původní sešit, dobrý stav. 90 Kč.
A5219: Škoch Jiří - Petrkov Bohuslava Reynka.
Praha, nedatováno (cca 1973), Orbis / Kalich. Cyklus fotomontáží. 12 původních fotografií ve foliu z fotopapíru (13. fotomontáž a fotokopie Reynkova leptu) a 8 stran textové přílohy. Dobrý stav. 340 Kč.
A5220: (Čapek) Dvořáková Helena - Mámení.
Praha 1928, Družstevní práce. Stran 264. Přivázána obálka Josefa Čapka - tříbarevné lino. Nakladatelská celokožená vazba se stopami nešetrné manipulace, lak zejména na hřbetu dosti odrbaný, zlacení ale nepoškozené, vazba není nikde natržená a dobře drží, čtené. 350 Kč.
A5221: Procházka Arnošt - Literární silhouety a studie.
Praha 1912, Moderní bibliotéka X/10. Stran 96. Brož v původní obálce opravené na všech okrajích hnědou papírovou lepící páskou, jinak vcelku čisté, běžně čtené. 160 Kč.
A5222: Teige Karel - Jarmark umění.
Praha 1964, ČS, edice Otázky a názory sv 52. Na patitulu dedikace editora a autora doslovu Květoslava Chvatíka. Stran 168. Původní paperback; velmi dobrý stav. 320 Kč.
A5223: E. Hruška) Borovský K. H. - Satyry. (torso)
Praha 1925 (obálka 1928), Hůrka. Chybí arch se stranami 3-14; na němž z původně knize obsažených 50 Hruškových ilustrací byly 4 (3 malé a jedna celostránková). Stran 92. Brož původní obálce, čtené. 80 Kč.
A5224: Krátký Radovan - Hantýrka pro samouky.
Praha 1965, SNKLU. Vzácné vídaný "neprodejný tisk pro odborné účely" pojatý jako učebnice slangů. Stran 108. Původní brožura prošitá sponkami, hřbet trochu rozdrbaný, čtené. 190 Kč.
Chcete-li být obratem informováni o naposledy vydaných titulech i o novinkách v nabídce antikvariátu, zaevidujte si tuto stranu (http://lege.cz/novinky.htm) v některém z "hlídačů" webu, jako je například WOKO.CZ!!!
Úvodní menu Knihkupectví a antikvariátu LAW
Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU