NOVINKY

Vážení zákazníci,

od listopadu 2001 sloužila tato stránka našim "štamgastům" k jednoduchému informování o nově zařazených položkách nabídky antikvariátu pomocí služby WOKO.CZ. Ta od 30. dubna 2018 skončila a žádnou podobně jednoduchou se nám bohužel objevit nepodařilo.

Místo toho vám nyní nabízíme možnost přihlásit se k avizování novinek na adrese novinky@lege.cz. Současně s každým zařazením nové várky zboží vám o tomto faktu zašleme stručný e-mail. Žádná jiná sdělení nikdy zasílat nebudeme a samozřejmě garantujeme, že váš e-mail nikomu jinému neposkytneme.
K registraci stačí samotná adresa, z níž zprávu odešlete. Své jméno ani jakékoli kontaktní údaje neposílejte. Do předmětu či textu napište jen: "přihlašuji se" / "odhlašuji se".

Současně s tím se mění i způsob, jakým tato stránka po léta fungovala.
Protože woko registrovalo a hlásilo subskribentům každou změnu jako novou aktualizaci, musela zůstávat nedotčená až do další várky novinek, aby negenerovala falešné poplachy.
Aktuální stav zamluvených a prodaných titulů tedy musel být registrován v novinkách duplicitně zařazených do jednotlivých oddílů, což pochopitelně občas vedlo k nejasnostem, co z toho je ještě k mání.

Od nynějška tedy budou novinky všeho druhu zařazovány pouze na této stránce, kde se po objednání u položky objeví tradiční "ZADÁNO" a po zaplacení odsud bude obratem odstraněna. Při další porci nově zařazeného zboží pak budou zbytky předchozích novinek rozděleny do příslušných oddílů KAL, jako tomu bylo doposud.

Pouze v prvních čtyřech sekcích nabídky KNIHY (Lege artis, Koudelka, Klíma, Váchal) plus u všeho, od čeho budeme mít více kusů (standardně tedy třeba u DAT KALU, nových knih apod.) budou přírůstky publikovány souběžně s Novinkami, někdy dokonce naopak i dříve, než budou zveřejněny zde.

zařazeno k 14. 5. 2018


Váchal Josef - Mikoláš Aleš. 1934, číslo tisku 9, velký list vytvořený pro Receptář (K35/4), barevný dřevoryt (455x305) na ručním papíru (590x420), signováno tužkou, velmi dobrý stav. 43.600 Kč.

Váchal Josef - Risiko práce. 1949, číslo tisku 1, desetibarevný dřevořez tištěný ze tří desek (170x280) na chamois karton (220x330), signováno perem, velmi dobrý stav. 14.900 Kč.

Váchal Josef - Přepěkné čtení o jasnovidném Vavřincovi.
Libri redivivi 1, MCMXCI emendatio, jinak bez údajů. Faksimile knihy z roku 1910. Jeden z dvanácti zkušebních digitálních nátisků na ruční losínský papír, na předsádce reprodukce Váchalova akvarelu - exlibris z výtisku Anny Mackové, na obálce použita kresba z vazby téhož výtisku. Formát cca A5. Stran 40 + obálka, velmi dobrý stav. 880 Kč.Váchal Josef - Opata Longina z Tarasconu veyklad krátký o figuře pravé kozla staženého odhalené skrze jeho neřest největší.
Libri redivivi 2, MCMXCI emendatio, jinak bez údajů. Faksimile knihy z roku 1912. Jeden z deseti zkušebních digitálních nátisků na ruční losínský papír. Dvoubarevný tisk, obálka s použitím závěrečné vignety. Formát cca A5. Stran 28 + obálka, velmi dobrý stav. 660 Kč.Ladislav Klíma - Já je já! Z dopisu příteli ing. Antonínu Pavlovi.
Praha 1985, Michálek. 1. vydání. Výtisk č. 21 z 25 vydaných. Ve frontispicu původní signovaný lept Jiřího Sozanského. Tištěno na ručním losínském papíru. Stran 16. Volné listy v původní obálce, velmi dobrý stav. 3900 Kč.


Ladislav Klíma - Boj o vše.
Praha 1942, Pohořelý; Stran 152. Brož v původní obálce obálce se stopami běžné manipulace, jinak velmi dobrý stav. 690 Kč.Koudelka F. J. - Ztraceni v džungli aneb Vyčochtané dveře. Podle skutečné události.
Osek 2018. Edice Lečo sv. 4. Postpostmoderní kuřácký morzakor. Vyšlo 69 výtisků, všechny číslované, ručně kolorované a vázané, prvních 26 do kůže. Šest kolorovaných linorytů a ruční sazba. Formát krabičky cigaret, 40 stran. Ukázky zde. Ručně mořený papír. Autorova celokožená či celoplátěná vazba s linorytovým titulem. V kůži 190 Kč, v plátně 160 Kč.


Insitní vazby

Puškin A. S. - Výbor z díla 1+2 (vše, co vyšlo).
Praha 1949, Svoboda. Pravděpodobně další z bizarních vazeb "výtvarníka Vládi Linky" (signováno na zadní desce 1. dílu "LIN"). Stran 428+352. Celokožené vazby - kombinace semiše a teletiny, ručně vypalované písmo a obrázky na deskách i hřbetu, dobrý stav. Komplet 2 svazků 680 Kč.Nexö Martin Andersen - Rudý Morten.
Praha 1954, SNKLHU. Stran 516. Řemeslně kvalitní vazba pravděpodobně Dudeškovy školy zdobená lehce naivistickým původním akvarelem na přední i zadní desce a plastickými koženými vazy na hřbetu, velmi dobrý stav. 480 Kč.

Amado Jorge - Země bez konce.
Praha 1953, Československý spisovatel. Stran 276. Zajímavá polokožená vazba se zjevnými uměleckými aspiracemi (okraje předsádek opáleny pájkou, patinovaná horní ořízka), které přes zjevnou řemeslnou zručnost vedly spíše k insitnímu výsledku, obálka přivázána, ochranné pouzdro natírané stejně jako potah desek, velmi dobrý stav. 290 Kč.

Bibliofilské tisky

Český bibliofil roč. I., 1-6 (kompletní, včetně všech příloh!)
1910 Praha, SČB. Legendární první (a na dalších 19 let poslední) ročník prvního českého bibliofilského časopisu v redakci Antonína Macka. Na přílohách dvě původní grafiky Vojtěcha Preissiga (barevný dřevoryt + lept), původní lepty Adolfa Kašpara, Viktora Strettiho, T. F. Šimona, Jar. Stretti-Zamponiho a J. Honsy, barevný dřevoryt A. Hofbauera aj. Stran 112 + přílohy. Tištěno na ručním papíru. Čtyři sešity (2. a 4. byly dvojčísla) v původních obálkách, s ohledem na stáří mimořádně dobře zachováno (viz obrázky), kromě drobností vyplývajících z použití nekvalitních materiálů (lámavých papírů na obálkách 2. a 4. sešitu, či silného, leč mizerného grafického kartonu na Honsově leptu, který má okrajích mimo tiskovou plochu pár flíčků), celkově skvostný sběratelský exemplář. 16.000 Kč.

Pavlok Bohumil - Předkové.
Frýdek-Místek 1970, Jaroslav Olšák, Beati Librum Possidentes. Výtisk 51 z 57 vydaných. Dva kolorované dřevoryty Olšák, jeho podpis na titulním listu a parafa pod tiráží; podpis autora na patitulu (viz obrázky). Jeden z posledních tisků slavného moravského knihaře v jeho celopapírové umělecké vazbě s ochranným pouzdrem, prakticky intaktní. 3800 Kč.

Bílek František - Moje radost nad Otokarem Březinou.
Praha 1935, Hollar. Čtyři dvoubarevné fotolitografie autor. Separátní vydání knižní přílohy ze sv. 1 ročníku XI v obálce s předsádkami, tištěno na hollandu Pannekoek. Stran 16 + předsádky. Šité archy v původní obálce, stopy běžné manipulace, celkově dobrý stav. 490 Kč.

Opolský Jan - Životní úskalí Albrechta Dürera.
Praha 1935, Hollar. Na patitulu třířádková dedikace Jana Opolského. V textu reprodukce podle Dürera. Separátní vydání knižní přílohy ze sv. 4 ročníku XI v obálce s předsádkami, tištěno na hollandu. Stran 16 + předsádky. Šité archy v původní obálce, stopy běžné manipulace, celkově dobrý stav. 480 Kč.

Kaláb Method - Drobná grafika v uměleckém dřevorytu.
Praha 1942, Hollar. Četná vyobrazení, z části původní dřevoryty (3x Svolinský, Strnadel, Bouda. 2x Menhart, Kobliha, Konůpek, T. F Šimon), Separát knižní přílohy ze sv. 4 ročníku XVIII, tištěno na hollandu. Stran 16 + předsádky. Šité archy, velmi dobrý stav. 260 Kč.

Kleist Heinrich von - Penthesilea.
Praha 1912. 2. svazek edice Kytice sv. 2. Vyšlo 510 výtisků, tento bez tiráže. Jedna z nejproslulejších knižních úprav V. H. Brunnera. Stran 124. Nakladatelská celopergamenová vazba (Bradáč) s bohatým zlacením na hřbetu, obou deskách i kolem předsádek, zlacená ořízka, stopy manipulace, chybí list s tiráží, na zadní předsádce razítko majitele, knižní blok čtený, ale čistý. 360 Kč.

Flaubert Gustav - Smarh. Staré tajemství.
Praha 1925, Symposion sv. 16. Výtisk č. 217 ze 400 na Japanu Banzay s původním leptem Jana Konůpka ve frontispicu. Stran 152. Nakladatelská celoplátěná vazba s drobnými stopami běžné manipulace, celkově velmi dobrý stav. 460 Kč.

Sýs Karel - Love story.
(Prostějov) 1983, Josef Dolívka, edice Réva sv. 2. Výtisk 89 za 100 vydaných. Ve frontispicu signovaná a číslovaná suchá jehla Vladimíra Komárka. Stran 8 + obálka. Tištěno na ručním Losínu. Volný arch v obálce, velmi dobrý stav. 490 Kč.

Synge J. M. - Aranské ostrovy.
Stará Říše na Moravě 1929, Dobré dílo sv. 98. Výtisk B37 z 50 na ručním Ingresu chamois. Stran 248. Nakladatelská měkká vazba do původní obálky z chlopněmi, běžně čtené, dobrý stav. 490 Kč.

Stevenson Robert Louis - Essaye.
Stará Říše na Moravě 1938, Dobré dílo sv. 128. Výtisk A6 z 50 na ručním hollandu Pannekoek. Stran 76. Nakladatelská měkká vazba do původní obálky z chlopněmi, původní ochranný přebal, velmi dobrý stav. 680 Kč.

Bridel Bedřich - Rozjímání o nebi v noci na jitřní Božího narození.
Olomouc 1931, Vašica. Ilustrace Břetislav Štorm. Stran 56. Šitá archy v původní obálce, velmi dobrý stav. 190 Kč.

Různé

Kadeřávek František - Relief. Příručka pro sochaře a architekty.
Praha 1925, Štenc. Stran 96. Nakladatelská celopapírová vazba, dobrý stav. 130 Kč

Stankovič Andrej - Význam Josefa Floriana.
Mnichov 1983, Opus Bonum. Původní exilové vydání. Stran 216. Paperback, běžně čtené, 390 Kč.

Bilianová + Chalupa - Z tajů pražských pověstí 1+2 (kompletní dílo).
Praha (1904+1905), Körber. V textu četné anonymní ilustrace (autotypické reprodukce). Vzácně vídaný soubor pověstí o pražských strašidlech s reklamní přílohou "Výlet pana Broučka do dvacátého století". Vázáno ve dvou svazcích: stran I: 4 + 424 a II: 2 + 176 + 260 + 4 (= dva samostatně stránkované díly v jednom svazku s dvěma titulními listy a dvěma obsahy) + 20 (reklama); celkem stran 890. Nakladatelské celoplátěné vazby s dvoubarevným tiskem na hřbetu i předních deskách; dosti čtené, ale vcelku čisté; s ohledem na žánr a stáří knihy vlastně ještě v docela dobrém stavu. Komplet 2 svazky 1400 Kč.

Čapek Josef - Dobře to dopadlo aneb tlustý pradědeček, lupiči a detektivové.
Praha 1932, Borový, 1. (a dodnes jediné samostatné!) vydání. "Hra o dvou dějstvích pro malé i velké děti, ke které hudbu složil Jaroslav Křička" - dramatizace pohádky O tlustém pradědečkovi a loupežnících z knihy Devatero pohádek. Stran 76. Nakladatelská celoplátěná vazba velmi dobře zachovaná, kniha běžně čtená s ojedinělými flíčky. 180 Kč.

Hrabal Bohumil - Slavná Vantochova legenda.
Praha 1991, Nejmenší nezávislé nakladatelství (Sainer). Ilustrace dřevoryty Josefa Váchala. Stran 64. Původní paperback s obálkou, intaktní nová kniha. 60 Kč.

Hauf Wilhelm - Pohádky.
Praha 1903, Otto, Světová knihovna 366-369. Stran 276. Nakladatelská celoplátěná vazba s globem (standardní pro celou edici), tisk nesetřený, běžně čtené. 60 Kč.

Kleist Heinrich - Rozbitý džbán.
Praha (1910), Otto, Světová knihovna 779-781. Stran 196. Nakladatelská celoplátěná vazba s globem (standardní pro celou edici), tisk nesetřený, desky s drobnými stopami manipulace, na titulním listu přírůstkové číslo a razítko "Lázně Eliščiny, Kandert", jinak čisté, jen běžně čtené. 40 Kč.

Zangwill Israel - Snílkové ghetta.
Praha 1901, Otto, Světová knihovna 211-212. Stran 116. Nakladatelská celoplátěná vazba s globem (standardní pro celou edici), na zadní desce drobný světlý flíček, jinak nečtené, tisk nesetřený, celkově velmi dobře zachováno. 80 Kč.

Platon - Faidros čili O kráse.
Praha (1911), Otto, Světová knihovna 909-910. Stran XXII+106. Nakladatelská celoplátěná vazba s globem (standardní pro celou edici), tisk nesetřený, desky s drobnými stopami skladování, běžně čtené. 70 Kč.

Čala Antonín - Základy komunismu.
Olomouc 1946, Krystal. Stran 80. Původní měkká vazba šitá sponkami, velmi dobrý stava. 120 Kč.

Astrologie

Astrologie. Podrobný a spolehlivý, na základě přesných výpočtů sestavený návod ku prozkoumání osudu a událostí života.
Nová Paka (1912), Karel Sezemský. Stran 112. Nakladatelská celoplátěná vazba se zlatým tiskem "Praktická astrologie" na přední desce, stopy běžné manipulace, na zadní desce několik skvrnek, knižní blok zcela čistý, celkově s ohledem na stáří, žánr a relativní vzácnost tisku velmi dobrý stav. 1800 Kč.

Tabulky domů, zeměpisné polohy měst v protektorátě i v cizině a přehled pásmových časů.
Rosice u Chrasti 1940, Roučka, Kosmobiologická knižnice sv. 1. Stran 112. Nakladatelská měkká vazba (brož prošitá sponkami), velmi dobrý stav. 980 Kč.

Vrla H. - Tabulky geocentrických astronomických (zodiakálních) délek pro roky 1851 až 1900 a účely astrologické.
Brno (1930), nákladem vlastním, 3. svazek Astrologických pomůcek a příruček. Stran 16 + 6. Původní sešit, velmi dobrý stav. 190 Kč.

Vrla a Tichý - Tabulky geocentrických astronomických (zodiakálních) délek pro roky 1901 až 1950 a účely astrologické.
Brno 1932, nákladem vlastním, 4. svazek Astrologických pomůcek a příruček. Stran 16 + obálka. Původní sešit, velmi dobrý stav. 190 Kč.

Zednářství

Kerning J. B. - Listy o královském umění.
Praha 1936, Knihovna tajných ložových iniciací sv. 1, soukromý tisk podmíněný reversem. Výt. č. 89 za 100 vydaných. Překlad a doslov Pierre de Lasenic. Vzácný, jediný skutečně bibliofilsky vypravený svazek legendární Universalie. Tištěno na ručním hollandu Pannekoek. Formát A4. Stran 88. Brož v původní obálce s drobnými stopami skladování, na zadní straně nahoře obálka patrně otřena mokrým hadrem (do knihy neprosáklo), vlastní knižní blok ve velmi dobrém stavu. 9800 Kč.

Stavba. Sborník zednářských prací.
Praha 5931 (1931), lože Pravda vítězí, soukromý tisk. 300 výtisků na ručním papíře. Stran 196 + 4 listy příloh. Brož v původní obálce a s několika drobnými vodními skvrnkami, bez stop jiné manipulace, celkově velmi dobrý stav. 3800 Kč.

Kabelík Jan - O entropii, čase a příčinnosti.
(Olomouc) 1936, nákladem vlastním - břím světového řetězu k slunovratu; zednářský tisk olomouckého profesora MUDr. Jana Kabelíka, DrSc. (1891-1979). Nečíslovaný výtisk z 340 vydaných. Četné ilustrace F. L. Gahury. Stran 70. Brož v původní obálce nahoře lehce natržené patrně při vytahování z knihovny, jinak zcela čisté a nepoškozené. 590 Kč.

Lao-Tsi Tao-Tek-King. Lao-tsiova kanonická kniha o Tau a ctnosti.
Praha 1. února 5931 (1930), lože Bernard Bolzano ("Pro br. Z. dal otisknout F. K, syn Ř. a D. L. Bernard Bolzano v O. Praha." Stran 12 (nepaginováno). Sešit v původní obálce, na předsádce razítko majitele (Tůma) + jeho podpis na titulu, stopy běžné manipulace, dobrý stav. 490 Kč.

(Gintl Zdeněk) - Bernard Bolzano.
Praha 1927, dílna 28. říjen, soukromý lóžový tisk. Tištěno na ručním rýhovaném papíru. Stran 22 + křídová příloha s Bolzanovým portrétem. Sešit v původní obálce, na předsádce razítko majitele (Tůma), stopy běžné manipulace, místy drobné "stařecké" flíčky, jinak dobrý stav. 520 Kč.

Kadeřávek František - Geometrie a umění v dobách minulých.
Praha 1926, Štenc. Dedikace autora z roku 1936 "Lubomíru Bačkovskému v upomínka na přijetí do cechu". Stran 88. Nakladatelská celopapírová vazba, velmi dobrý stav. 650 Kč

Poznámky ke knize Fr. Kadeřávka Geometrie a umění v dobách minulých.
Praha 1935, soukromý tisk edice Stavba, vyšlo 600 výtisků. Pro potřebu bratří sebral Dafer. Stran 40. Nakladatelská měkká vazba, proti titulu vlepen větší dřevoryt (160x75) Františka Bílka - exlibris Dr. J. Kabelíka, mírně čtené, ale čisté. 780 Kč.

Boucher Jules - Zednářská symbolika.
Praha 1998, Trigon. Hledané, zcela rozebrané vydání. Stran 430. Pevná laminovaná vazba, intaktní nová kniha. 590 Kč.

Mašlaň František - Dějiny svobodného zednářství v Čechách.
Praha 1993, KAWANA. Přetisk vydání z roku 1923. Stran 50. Sešit v původní obálce, intaktní nová kniha. 60 Kč.

Hermetismus, okultismus a mystika

Jahn Jiljí V. - Alchymie v Čechách.
Praha 1993, KAWANA. Stran 720. Paperback, intaktní nová kniha. 120 Kč.

Hvězdínský F. H. - Co je filosofie, náboženství a konfese + O manželství, lásce a štěstí / Suchovršický Karel - Tak mluvil Máhátmá.
Praha 1930, jinak bez údajů. Poměrně raritní publikace (není v NKC). Stran 32. Původní sešit, velmi dobrý stav.180 Kč.

Swedenborg Emanuel - Nový Jeruzalém a jeho nebeská nauka.
London 1938, Swedenborg Society. Stran 100 + portrét autora na křídě. Nakladatelská celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu a přední desce, velmi dobrý stav. 490 Kč.

Swedenborg Emanuel - Poslední soud a Ztroskotaná Babylonie.
Praha 1921, Janeček, Spisy E. S. sv 5. Stran 164. Dobová poloplátěná vazba s rukou psaným titulem na hřbetu, čtené. 290 Kč

Swedenborg Emanuel - Tělesa světová; přivázáno: O víře + Styk duše s tělem.
Praha 1927+1919+1918, Janeček, Spisy E. S. sv. 9+4+2. Stran 144+48+48. Dobová poloplátěná vazba s rukou psaným titulem na hřbetu, čtené. 380 Kč

Swedenborg Emanuel - O Pánu; přivázáno: O životě + O účinné lásce.
Praha 1938+1938+1926, Janeček, Spisy E. S. sv. 11+12+7. Stran 132+80+102. Dobová poloplátěná vazba s rukou dopsaným titulem na hřbetu, čtené. 450 Kč

Janeček Jaroslav - Emanuel Swedenborg.
Praha 1912, nákladem vlastním. Stran. Přiložen zvláštní otisk z časopisu Psyche: B. R. Bimban - Emanuel Swedenborg (8 stran). Novější celoplátěná vazba (Tomos) se zlatým tiskem na hřbetu, na poslední (reklamní) stránce razítko, jinak velmi dobrý stav. 380 Kč.

Ellis Jan - Nevěra a zjevení. Hlas k myslitelům dneška.
Litovel 1940, Kruh přátel Em. Swedenborga. Stran 348. Přiložen zvláštní otisk z časopisu Psyche: B. R. Bimban - Emanuel Swedenborg (8 stran). Měkká vazba (brož šitá v původní obálce), velmi dobrý stav. 190 Kč.

Karma a znovuzrozování.
Praha 1923, Knihovna Nového života 26-27. Uspořádal Stáňa Bělohradský. Stran 96. Brož v původní obálce, běžně čtené. 690 Kč.

Denis Lev - Proč žijeme?
Praha (1920), Hejda a Tuček, 2 vydání. Až překvapivě zřídka vídaný titul. Stran 65+VIII. Přiložen nakladatelský leták. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 340 Kč.

Sezemský Karel - Strašidla ve dvacátém století.
Nová Paka 1906, Spiritistická ústřední knihovna, serie II, sv. XVIII. Stran 64 + obálka. Sešitek v původní obálce se světlými flíčky, knižní blok čtený, ale čistý. 490 Kč.

Jezdinský František - Osud.
Nová Paka 1927, edice Spirit. Stran 56. Brož v původní obálce, běžně čtené. 240 Kč.

Souček Rudolf - Sugesce, hypnosa a spiritismus.
Praha 1921. nákladem vlastním. Stran 32 + obálka Brož v původní obálce, běžně čtené. 90 Kč.

Semický Venouš - Vstup do božské magie.
Praha 1926, Stiburek. Stran 116. Brož v původní obálce, hřbet opravovaný papírovou lepící pásnou, čtené, ale čisté. 490 Kč.

Narasu Lakšmi prof. - Buddhismus.
Praha 1922, Srdce. Stran 128. Novější celoplátěná vazba se zlatým tiskem na hřbetu; výtisk z knihovny sběratele Venase, na patitulu tužkou jeho vpisek pro knihaře (kniha má podle jeho pokynů ořízku jen nahoře), obě strany obálky přivázány, dobrý stav. 390 Kč.

Strauss C. T. - Buddha a jeho učení.
Praha 1921, LOK - Svoboda. Stran 72. Brož v původní obálce, velmi dobrý stav. 280 Kč.

Máša Rudolf - Monotheismus, pantheismus a buddhismus.
Praha (1923), Nové lidstvo. Stran 106. Brož v původní obálce, dobrý stav. 100 Kč.

Lerus M. V. - Milosrdenství. Pověst z dob faraonů.
Humpolec 1936. Na titulním listu dedikace autora z roku 1939. Velmi vzácně vídaný okultní titul. Stran 48. Sešitek v původní obálce, velmi dobrý stav. 380 Kč

Recept pro stoleté.
B. l. Praha, Jiroušek. Iniciály Rudolf Adámek. Návod na životní elixír s komentáři vydaný bez vročení jako univerzální novoročenka knihkupectví Jiroušek. Stran 8 + obálka. Původní sešitek, velmi dobrý stav. 90 Kč.

Choucha - Surrealismus a magie.
Praha 1994, Volvox Globator, Alef sv. 1. Stran 136 + 16 barevná obrazová příloha na křídě. Nakladatelská celokoženková vazba, intaktní nová kniha. 460 Kč.

Miller R. A. - Afrodisiaka. Magické a rituální použití.
Praha 1995, Volvox Globator, Alef sv. 4. Stran 160. Nakladatelská celokoženková vazba, intaktní nová kniha. 480 Kč.

Lullus Raymundus - Pojednání o Páté Esenci neboli O tajemstvích přírody.
Praha 1995, Volvox Globator, Alef sv. 5. Stran 84. Nakladatelská celokoženková vazba, intaktní nová kniha. 440 Kč.

Guaita / Wirth - Had Genese. Problém zla.
Praha 1998, Volvox Globator, Alef sv. 17. Stran 136. Nakladatelská celokoženková vazba, intaktní nová kniha. 490 Kč.

Kabelák František - Kniha tajemství Velikého šému. Magické charaktery zvířetníku.
Brno 1998, Horus. Stran 288. Barevný tisk na kvalitní silné křídě. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, intaktní nová kniha. 980 Kč.

Veselý Josef - Slavné grimoáry minulosti.
Praha 2000, Vodnář. Stran 168. Nakladatelská celopapírová laminované vazba, intaktní nová kniha. 160 Kč.

Veselý Josef - Pocta Morfeovi.
Praha 2002, Vodnář. Výtisk číslo 4 z 200 vydaných. Ilustrace Pavel Turnovský. Stran 112. Měkká šitá vazba, intaktní nová kniha. 140 Kč.

Veselý Josef - Mariánská zjevení z hlediska hermetismu.
Praha 2001, Vodnář. Stran 72. Paperback, intaktní nová kniha. 100 Kč.

Griese Otakar - Problém očarování.
Brno 1992, TOM. předmluvou Milan Nakonečný. Stran 96. Paperback, prakticky intaktní výtisk. 80 Kč.

Krátký Radovan - Snář. Výklady všech snů dle nejosvědčenějších a nejvyzkoušenějších pramenů.
Praha 1966, Československý spisovatel. Stran 164. Formát 245x85. Nakladatelská celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav. 90 Kč

Frazer James George - Zlatá ratolest.
Praha 1977, Odeon. Stran 752. Celoplátěná vazba v původní obálce, velmi dobrý stav. 490 Kč.

Duerr Hans Peter - Sedna aneb Láska k životu.
Brno 1997, Horus. Stran 416. Měkká vazba s obálkou, intaktní nová kniha. 290 Kč.

Paracelsus - Elementární bytosti. Kniha o nymfách, sylfech, pygmejích, salamandrech a ostatních živlových tvorech.
Praha 2001, Dobra. Stran 80. Měkká šitá vazba, prakticky intaktní. 180 Kč.

Zen 1.
Praha 1986, CAD Press. Původní samizdatové vydání! Od pozdějších dotisků (datovaných rovněž 1986) se liší písmem na obálce i úspornější sazbou. Stran 176. Původní měkká vazba prošitá sponkami, velmi dobrý stav. 280 Kč.

Zen 4.
Praha 1991, CAD Press. Stran 312. Původní měkká vazba prošitá sponkami, velmi dobrý stav. 120 Kč.

Zen 5.
Praha 1992, CAD Press. Stran 256. Původní měkká vazba prošitá sponkami, velmi dobrý stav. 120 Kč.

Úvodní menu KAL

Hlavní menu LAW