Sonic's Rendez-vous Band


Země původu: USA

Obsazení:
Fred "Sonic" Smith (gt, voc)
Scott Morgan (gt, voc)
Ron Cook/Gary Rasmussen (bs)
Dave Morgan/Scott Asheton (drums)

DISKOGRAFIE
SP:
a) Slow Down, Take A Look / Soul Mover (Detroit D 1000 US, 1974)
b) City Slang / City Slang (Orchide Records 0R 1002 US, 1977)
kompilace:
I. Sonic's Rendez-vous Band (So What 1, 1978)
(City Slang - studio/ Asteroid B-612/ Like A Rolling Stone / Cool Breeze / Hi Jacking Love / Earthy / It's Alright / Goin' Bye / Slow Down / Take A Look / Hearts / Soul Mover / Do It Again)
II. Sonic's Rendez-vous Band / Destroy All Monsters (Revenge MIG 3, 1987)
(City Slang / Sweet Nuthin' - instrumental / Dangerous / Allright With Me)
III.Strikes Like Lighting, Live 1978/79 (Sonic 5 Black Adder Productions US, 1989)
(Do It Again / Hearts,Walking In The Streets / Gonna Run / Asteroid B-612 / Money / So Sincerely Yours / Money - stereophonic Tonic / Strikes Are Lighting / City Slang)

Komentář:
Legendární kultovní kapela založená v první polovině 70. let v Ann Arboru (Michigan) Scottem Morganem, Fredem Smithem (ex MC5) a Garym Rasmussenem (ex Uprising, Galaxie 5). Kapela hrála v lokálních klubech A2 a Changes Are v oblasti Detroitu. První nahrávkou je dnes raritní 7"singl Slow Down vydaný vlastním nákladem.
Koncem roku 1977 natočili legendární SP City Slang s titulní písní ve dvou verzích; deska byla vydána v počtu 1000 kusů, jelikož kapela ny vydní většího počtu neměla peníze. Na bicí hrál tehdy Scott Asheton z The Stooges.
Koncerty Sonic's Rendez-vous Band byla vždy událostí undergroundové scény. Jako předskupiny jim při sporadických vystoupeních asistovali Romantics a Destroy All Monsters.
Všechna alba jsou pozdějšími kompilacemi obou singlů s hrubými live nahrávkami. První LP bylo vydáno pouze v Austrálii. Druhé je tzv.split LP, na němž druhou stranu tvoří skladby Destroy All Monsters a ylo vydáno pro změnu pouze ve Francii.
Po rozpadu skupiny se Fred "Sonic"Smith věnoval rodinnému životu s rockerkou Patti Smithovou zvláště po narození jejich syna Jacksona. Do hudební branže se vrátil až v roce 1988 spolu s návratem své ženy na hudební scénu albem Dream Of Life (Arista 209 172). Společně se objevili na 12" SP Fred "Sonic" Smith & Patti Smith: Paths That Cross (Fnac 45 Star-t No2, promo, 1988) - na zbyteu singlu jsou nahravky Big Audio Dynamite, Pasadenas a Melissy Etheridget.
V roce 1994 Fred Smith zemřel.
Gary Rasmussen se stal členem kapely Iggyho Popa.

Pod názvem The Rendezvous Band byl vydán koncetní záznam natočený 11. září 1999 v Magic Stick v Detroitu. Skupina v obsazení Scott Morgan, Deniz Tek, Gary Rasmussen a Scot Asheton vzdala hold zesnulému Fredu "Sonic"Smithovi. Ve dvanáctiskladbovém menu nechybí Dirt, New Race, Dangerous nebo City Slang zahrané patřičně hrubě a se skvělým punk'n'rollovým nátěrem.
The Rendezvous Band: Live at the Magic Stick Detroit (Real O Mind Records, no number, 2000) /55:45/

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU