Destroy All Monsters


Země původu: USA

Obsazení:
Niagara /Lynn Rover/ (lead voc) A, B, C
Larry Miller (gt, sax) A, B
Cary Loren (gt) A
Mike Keeley (drums) A
JS (gt, tape effects, drum box) A
Ron Asheton (gt, voc) B. C
Michael Davis (bs) B
Ben Miller (sax) B
Rob King (drums) B
Charlie Tyfklind (sax) C
Bill Francks (drums) C

DISKOGRAFIE
řadová alba (vše pozdější kompiplace):
1. November 22nd 1963 (LP + CD Revenge MIG 11, 1989) B
(Bored / You're Gonna Die / Meet The Creeper / Nov. 22nd 1963 / Jesus Is A Shotgun / Nobody Knows, What Do I Get / These Boots Are Made for Walking + CD bonusy: Anybody Can (Fuck Her) / Party Girl / A-D: Angel In The Daytime, Devil At Night)
2. Live Bailt (LP Fan Club France FC50 1989, CD TECP25237 Japan)
(Anyone Can Fuck Her / Bored / Party Girl / Fast City / Go Away / Having It All / These Boots Are Made Made For Walking / Little Boy Friend / Nov. 22nd 1963 / The Right Stuff / Ground Zero)
3. Bored (CD Cherry Red CDMRED 94, 1991) B
(Bored, You're Gonna Die, November 22nd 1963 / Meet The Creeper / Nobody Knows, What Do I Get / Goin' To Lose)
4. Silver Wedding Anniversary (CD Sympathy For The Record Industry 1996)
(Intro: In Dreams / Magic Bag / You Can't Kill Kill / Juicyfruit / The Queen / Detroit Rock City / Killing Me Softly / That's My Ideal / Take Me With You / Spaceland / Confessions / Peener Budder Mudder Fugger / I Love You But Youre Dead / Clear Day / Unplugged in San Diego)
5. To The Throne of Chaos where the thin flutes pipe mindlessly (CD Estatic Peace 47 1998) A
(Intro / Boots / An Audio Letter / Roscoe / Sheep Faced MonsterOf The Apocalypse / Child Of The Night / Rock Out / Afro Zen / Mom's And Dad's Pussy / Barnyard / Spacey / Acid Monsters / Throb / To The Throne Of Chaos / It's Just Your Mind / I Want To Live / Pass / Mocha / Shaki' All Over (Live At U of M) / Dueling Drum Boxes / Detroit / Crunch Drone / Dinah Shore / TH, 21st Century)
6. Backyard Monster Tube and Pig (CD The End Is 199?)
(Biddy Bye Bo Bo / Sonic Wind-Sock / Slag Pile / Set Me Free / Monster Cave / Backward Slice / I Feel Love / Jive Trip / The Devil's Crack /Cry / Monster / Cry / The End of Time / Pig )
video:
Crown Live Monsters
SP:
a) Bored / You're Gonna Die (IDBI EEEE 1, 1978) B
b) Nov. 22nd 1963 / Meet The Creeper (IDBI MONZ 2, 1979) B
c) What Do I Get / NobodyKnows (IDBI DAM 3, 1979) B
účast na samplerech:
s1) Detroit On A Platter (LP AUTO 1000, 1981)
(These Boots Are Made For Walking)
s2) Ron Asheton,Destroy All Monsters,Sonic's Rendezvous Band (LP Revenge France MIG LP3,1987)
(Bored / You're Gonna Die / Meet The Creeper / November 22nd 1963)

Komentář:
Americká undergroundová kapela vzniklá v roce 1974 z popudu avantgardního filmaře Cary Lorena. Obklopil se víceméně hudebními diletanty, se kterými jamoval a vzniklo i několik písní. Skladba You're Gonna Die se objevila později na B. straně debutového singlu Destroy All Monsters.
Později se Niagara seznámila s Ronem Ashetonem (ex Stooges) a spolu s Michaelem Davisem (ex MC5) vznikla regulérní skupina s potřebou kvalitních muzikantů. Nahráli debutový singl Bored / You're Gonna Die, který následovalo SP Nov. 22nd 1963 / Meet The Creeper. Singl zaznamenal úspěch a skupina byla značně vytížena koncertováním po klubech na východě a středozápadě USA. Po příchodu saxofonisty Millera se do garážového rocku skupiny dostaly i vlivy jazzu.
Koncem 70. let přestala skupina existovat i když došlo k několika sporadickým reunionům a klubovým koncertům, kterých se např.zůčastnil i Deniz Tek (ex Radio Birdman) a další hudebníci z tohoto okruhu.
CD Bored vydané britskou zn. Cherry Red je kompilací prvních singlů skupiny natočených v obsazení B. Další desky jsou různými kompilacemi a živými záznamy. Například CD To The Throne Of Chaos... je soubor hrubých verzí a garážových jamů z prvního období existence skupiny v obsazení A. Album je těžce stravitelnou záležitostí a je určeno především skalním fanouškům této kultovní skupiny. CD 4 a 6 obsahují víceméně improvizační materiál natočený na různých session. S vyjímkou skladby Killing Me Softly z repertoáru Roberty Flackové jde o tzv. skladby okamžiku vzniklé při sessions.
Niagara, Davis a Rob King se zůčastnili mj. nahrávání skladby The Right Stuff Roberta Calverta (ex Hawkwind). Píseň je zastoupena na CD Live Bailt.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU