Logo

Srdečný pozdrav z žumpy - průvodní korespondencePříloha Manišova Vytí z hrobu 2000MMM, 21. prosince 2000 3:59

Ctěný pane kolego,
v příloze přikládám ohlas na Vaši poznámku o Vytí z žumpy - jak vidíte, fungují moji informátoři rychleji než Vaši. Snad Vám tento můj první a poslední příspěvek do Vašich Deníčků přijde k duhu.
Zároveň Vás ujišťuji, že od příštího roku Mrtvola Martina Maniše opravdu definitivně a jednou provždy končí s veškerou aktivitou (dokonce už mám od října připravenou finální podobu statické stránky), což Vás dojista potěší, jelikož se vážně obávám, že jste z toho našeho letitého kočkování nikdy neměl ani to nejmenší potěšení, což mě přeci jen skoro mrzí...
Přeji hezké svátky a hodně úspěchů, nadšených ohlasů i slávy ve Vaší "Gentlemanské" publicistice.
Hýsek


GENTLEMAN, 21. prosince 2000 10:26

Omyl, omyl, samý omyl
já z toho potěšení měl, ale obávám s, že čtenáři menší a Vy ještě menší.
Velice váhám, jestli Váš příspěvek použít: je plný chyb a omylů a kromě nás to nikoho zajímat nebude, a mě upřímně řečeno už vůbec ne. Zřejmě bude lepší, když ho uveřejníte u sebe, do konce roku to ještě stihnete. Dvě poznámky: ta chyba s T602 byla Vaší chybou. Za citaci toho, co jste nenapsal, jsem se tehdy omluvil - nemohl jsem najít původní verzi textu - ale ty dvě veci spolu nesouvisely. Citace s Novou se Vás vůbec netýkala, byl to jen příklad, ilustrace jednoho způsobu chování. Spojil jste si to marnivě pouze Vy.
Mohl bych takto postupovat v uvádění Vašich komentářů dále, ale proč? Pokud jde o informátory, mýlíte se také. Ale do hrobu si to nevezmete.
-ios


MMM, 21. prosince 2000 14:06

Slovutný Vinnetou,
nečiňte se, probůh, ještě směšnějším, než se Vám už podařilo!
Připouštím, že se mohu mýlít stran toho, zda jste se polemikami se mnou bavil, nebo ne - Vaše duševní postupy vskutku mohu hodnotit jen zprostředkovaně podle jejich písemných projevů, takže dobrá - pokud jste z toho něco měl, těší mne to.
Škoda ale, že jste nepokračoval v rozebírání mých "omylů, omylů, samých omylů" - docela bych si býval rád přečetl, jaký jsem trouba, když jsem OMYLEM nenazval Obrátila "Slovníkem cizích slov", ale ve své vrozené vulgárnosti jen "sprostých".
S tou šestsetdvojkou se už dostáváte do polohy pětiletého děcka, které tluče o zem dřevěným konikem a ječí na celé kolo: "Byla jen vaší chybou, a byla, a byla!"
Pokud je Vám snad nesrozumitelný úvod k odkazovanému textu v mém archivu, zkusím Vám to zrekapitulovat ještě jednou jednodušeji: to, co Vy jste označil jako mou chybu, tedy mou údajnou neznalost faktu, že písmeno lze v T602 přeformátovat jako blok, bylo v mém textu dokonce výslovně obsaženo ("Text602 je schopen přeformátovávat pouze odstavce či BLOKY").
Jedinou mou skutečnou chybou tehdy bylo, že jsem podcenil Vaši drzost, a aniž bych do svého původního textu nahlédl, automaticky jsem předpokládal, že v něm muselo být obsaženo chybné tvrzení, že jedno písmeno se v T602 do bloku chytit nedá. Ale nic podobného se tam nikde nevyskytuje.
A to úplně odhlížím od toho, jak nicotná a bezvýznamná by taková "odborná bota" (na jejíž "odhalení" jste tak velehrd) byla - i kdybych se jí skutečně býval dopustil.
Konečně pokud jde o tu Novu - zajisté je opravdu možné, že se mě ta citace netýkala, ale v tom případě se, prosím, laskavě naučte psát - u člověka, který se chce živit žurnalistikou, je dost podstatným zádrhelem, vyjadřuje-li se tak, že mu při nejlepší vůli nemůže rozumět absolutně nikdo. Nota bene, když naprosto identickou větou ("Co s člověkem, který..." atd. - zjevně vaše oblíbená formulace, když cítíte potřebu ji použít na čtyřiceti řádcích hned dvakrát) je o tři odstavce níže uvozena citace té jediné "boty", kterou jste v mých textech svedl najít. Nebo to byla taky jen "ilustrace", kterou jsem si "marnivě" spojil?
Takže pokud budete chtít příště zase něco "ilustrovat", zkuste to třeba takhle: ...co s člověkem, který mi připomíná jednoho jiného člověka, který říkal "na tu Novu se nedá dívat"... To už třeba někdo pochopí alespoň po obsahové stránce, i když souvislost této "myšlenky" s okolním kontextem zůstane i nadále tajemstvím hlubin Vašeho nezbadatelného ducha.
Pokud jde o to, jestli můj příspěvek použijete, nebo jestli budete dál na své stránky zařazovat pouze "Ohlasy" nadšeně Vám přizvukující klaky, je to zajisté jen a pouze otázka Vašeho vlastního rozhodnutí i Vaší svérázné formy "gentlemanství".
V úctě
Hýsek


GENTLEMAN, 22. prosince 2000 9:55

Vážený Mistře,
přeji klidnou smrt.
-ios


MMM, 22. prosince 2000 13:06

Rád věřím...

Úvodní strana ARCHIVU MARTINA MANIŠE

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU