Z "Gentlemanových deníčků"


Převzato jako doslovná ilustrační citace z těchto adres:

http://www.gentleman.cz/archiv/00/0623.htm
http://www.gentleman.cz/archiv/00/0627.htm
http://www.gentleman.cz/archiv/00/0712.htm

Všechna práva vyhražena! © Ivan Straka 2000.Nevhodná pusa (Život), 23. 6.

Podlední květnový víkend jsem jel na chalupu. Cestou jsem projížděl Vejvanovem, vsí na Rokycansku, kde se slaví stavba a bourání májky a kde se nosí při této příležitosti místní kroje. Vsí táhl průvod, tak jsem musel zastavit. Mládenec se dvěma slečnami přišli k okénku, popřáli, požádali o příspěvek na veselení a nabídli pivo. Jako řidič jsem musel odmítnout, ale řekl jsem, že za pusu přispěju.
V davu nastal zmatek. "Za pusu", "cože?", "pusu", "on?", "prý chce pusu", šířilo se davem rozčilené šeptání. Dívky na mě nechápavě hleděly a v jejích očích byl jasně patrný zmatek: "Ten cizinec chce PUSU!!!" Připadal jsem si jako exhibicionista, který si "veřejně tře svůj obnažený pohlavní úd". Chtěje zlehčit závažnost situace, zažertoval jsem "Ano, pusu, nikdy neslyšely?" "Známe," odsekly uraženě dívky a odešly.
Odjel jsem s nejasným pocitem pitomce.Chrápání 3 (Život), 27. 6.

(...)
Nebolet mě držka,
pálí jako čert,
žral bych jako prase
nejsem introvert.
*
Polykání bolí,
spím jen nalehko,
doufám, že už nebudu,
chrápat jako prasátko.
*Depilace (Život), 12. 7.

Je léto, takže chodím v šortkách a tričku. Šortky mám rád mini, dělám je ze starých džín, takové ty po kolena mi připadají jako spodky známé z předválečných filmů. Takže z mého lepého těla je vidět dost.
A letos, nevím proč, se na mě sesypaly dotazy žen, slečen a dívek, které byly naprosto identické: Jakou používáš depilaci? Prostě nejsem vybaven - až na místa sekundárních pohlavních znaků a podpaží - ochlupením na první pohled patrným. Jen sem a tam se objeví jemný hedvábný chloupek. Jako výjimka, potvrzující pravidlo, jsou chlupy na kolenou, na místech, kde se klečí a kde tudíž samy odejdou. Jak poznamenal letos na Zahradě 2000 přítel Marek, mám je tam, kde je normálně lidi nemají, a naopak (ostatně jeho žena Dáša si mě zálibně v jeho přítomnost měřila a otázku na depilaci položila). Prostě jsem se tak vyvinul (jo, ještě mám na prsou asi pět mužných chlupů). Dřív jsem trpěl tím, že mé ochlupení není vyvinuté, záviděl jsem Belmondovi a jiným jejich zarostlou hruď a paže.
Do té doby, kdy jsem před časem spatřil mohutně zarostlou ŠEDIVOU hruď.
Akorát nevím, jak tazatelky přesvědčit, že žádnou depilaci nepoužívám. Nikdo mi to totiž nevěří: "jojo, chlapečku, kecáš" - čtu v jejich očích.