Brána z nudy      K výstižné charakteristice zatím posledního Holdstockova opusu Brána ze slonoviny, brána z rohu bohatě stačí dvě slova: naprostá sračka! Zdá se až neuvěřitelné, že tuhle věc spáchal týž člověk, který napsal Lavondyss - spíše to působí dojmem třetiřadého pastyše z pera nějakého amatérského nadšence.
      Dal jsem tomu šanci asi tak do strany sto a zbytek jen přelistoval, aniž bych narazil na jedinou pasáž, která by mne zlákala k tomu, abych se do ní začetl, což bych nečekal ani od 2153 dílu Marka Stonea. Potvrzuje to jediné - že Holdstock není řemeslník, jemuž se Les Mytág a Lavondyss jen nepatřičně vymkly z rukou, ale že šlo o okamžitý výron nezměrné umělecké imaginace, shodou okolností příhodně zařaditelný do škatulky fantasy. Předem k nezdaru odsouzená snaha dopsat další díly svědčí o tom, že si to dostatečně neuvědomuje ani sám autor - ke škodě vlastní i čtenářů.
(Robert Holdstock: Brána ze slonoviny, brána z rohu. Přeložil Petr Kotrle. Obálka a ilustrace Zdeňka Boušková. Frenštát p. R., POLARIS 1998. 336 s. 159 Kč)
hodnocení: 0
Úvodní strana SCI-FI KNIHOVNIČKY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU