Wild Turkey


Země původu: UK

Obsazení:
Jon Blackmore (gtr, voc) A
Glen Cornick (gtr, bs, keyb) A B C
Gary Pickford-Hopkins (gtr, vcls) A B C
Jeff Jones (drms) A B
Tweke Lewis (gtr) A B C
Mick Dyche (gtr, voc) B
Steve Gurl (keyb) B
Brian Thomas (drms) C

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. Battle Hymn (LP Chrysalis CHR 1002, 1971; CD Edsel ED CD 333, 1991) A
2. Turkey (LP Chrysalis CHR 1010, 1972) B
3. Stealer Of Years (CD Transatlantic TRACD 314, 1996) C
SP:
Good Old Days / Life Is A Symphony (Chrysalis CHS 2004, 1972)

Komentář:
V roce 1971 odchází baskytarista Glen Cornick od Jethro Tull a zakládá si svůj soubor Wild Turkey. Obě seventies alba jsou solidní přehlídkou starodávného přemýšlivého rocku s tullovskými doteky folku, blues i hutného hardrocku a libozvučným souzněním obou kytaristů, evokujícím tak sound Wishbone Ash.
Po rozchodu kapela na dlouhá desetiletí mizí ze scény. Cornick přesídluje na čas do Německa, kde mj. vypomáhá u formace Karthago (album Rock‘n‘Roll Testament – 1975). Zdálo by se, že story Wild Turkey je uzavřenou kapitolou. Není.
Žádná z dostupných encyklopedií neregistruje, že počátkem roku 1996 se walesském studiu Digittaff zrodilo třetí album! Přestože v reunion sestavě nechybí otcové zakladatelé, leader Cornick a zpěvák Pickford-Hopkins, je existence trojky dokonale utajená. Muzikantsky zůstává Stealer Of Years pevně posazeno v klasickém rockovém stylu 70.let, je většinou poklidné, hravé, pohodové občas však i dravě našlápnuté a zdravě šťavnaté – od každého kousek, jakoby hudebníci měli pocit, že album musí napěchovat vším, co v sobě za dlouhou dobu studiové absence nastřádali.
Wild Turkey mají mezi hledači starých rockových klenotů vysoký kredit, přestože se nikdy neprosadili mezi širší posluchačské vrstvy.

/JM/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU