Under Neath What


Země původu: UK

Obsazení:
Andy Berenyi (gt, lead voc)
Tim Ashton (bg)
Mikal C. (drums)

DISKOGRAFIE
řadové album:
What Is It (LP/CD WEA 246 227/248, 1989
(Like An Animal / Straight Ahead Money (Peace out) / Eggs, Bacon, Coffee and Suicide / Bad Karma Chameleon / Bad Star / Firebomb Telecom / Hallucination Come True / Their Heads Exploded / Pointed ID / Johnny B.Baadd)
SP a EP:
a) Firebomb Telecom / Springtime In my Skull / 2000 Light Years From Home (maxiSP One Big Guitar OBG 00 ST, 1989)
b) Straight Ahead Money (Peace out) / Elvis Presley´s Doctor / Barrington Dub / Yeah Be Careful (maxiSP One Big Guitar YZ422T,1989)
c) Get Outta The Way (7"SP WEA,1989)

Komentář:
Britská rocková kapela založená v jiholondýnském Brixtonu v roce 1987 kanadským kytaristou Berenyim. Po kratší anabázi na lokální scéně, kde hráli za pivo cover verze Troggs či Rolling Stones, realizovali demo kazetu s vlastními písněmi Straight Ahead Money, Springtime In My Skull a první hitovou peckou Firebomb Telecom, kde tuto společnost posílají ke všem čertům. Následovalo zjara 1988 turné jako předskupina Fields Of The Nephilim a další nekonečné pilování materiálu pro první singly. 1989 vyšel 12" maxiSP s titulním, v době vydání už kultovním hitem Firebomb Telecom, tvrdou kytarovou peckou poučenou jak Hendrixem, tak The Stooges. Na B straně je skvělá cover verze písně 2000 Light Years From Home od Rolling Stones.
V létě 1989 vyrazili Under Neath What jako headliners na klubové britské turné podpořit vydání druhého maxi singlu Straight Ahead Money. Vinyl vyšel opět na značce One Big Guitar, ale již pod křídly WEA Records, stejně jako třetí placka Get Outta The Way.
Debutové LP otevírá Like An Animal jakýsi zfosilnělý, petrochemickými riffy prošpikovaný kus á la Troggs, následovaný neméně hustými songy, poučenými tvrdým rhythm and blues v kombinaci s glam rockovými manýry. Celá deska je tvrdá a plná špinavého rockového soundu útočícího na posluchače s intenzitou vyvolávající tělesné sekrece, k níž přispěla i superprodukce Davida Batchelora.
Kapel jako byli Under Neath What měla Anglie v době nástupu Nirvany, Soundgarden atp. pramálo, takže je smutné, že v roce 1990 zmizeli ze scény.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU