Rob Tyner


Země původu: USA

DISKOGRAFIE
řadové album:
Blood Brothers (CD R&A Records 10601-2, 1991)
(It's Only Rock'n'roll / Renegade / Let's Rock / Disturbing The Peace / Out Of My Hands / Blood Brothers / Taboo / Taking On The Night / Grande Days / D.A.N.A. / interview with Rob Tyner)
kompilace:
I. Vintage Years (France CD/LP NKVD 002,1991)
(I Just Don't Know / One Of The Guys / Looking At You / Can Only Give You Everything / Borderline / Rock'n'roll Pips / Kick Out The Jams / Down At The Boogaloo)
II. Do It (France CD NKVD003, 1992)
(Back In The USA / Rock'n'Roll Pips / Looking At You / Unknowed Rock / Motor City Is Burning / Tutti Frutti / Kick Out The Jams / 19th Nervous Breakdown)
SP:
Robin Tyner & The Hot Rods - Till The Night Is Gone (Let's Rock) / Flipside Rock (Island WIP6418, 1977)

Komentář:
Legendární postava Detroitského undergroundu,zpěvák,novinář a rebel Robin "Rob" Tyner byl hlavním inspirátorem divokého image své domovské kapely MC5.
Po jejím rozpadu se stal redaktorem rockového magazínu Creem a později přispíval pro Phonograph Record Magazine. V září 1977 byl požádán britským týdenníkem New Musical Express (díky svému příteli Lesteru Bangsovi), aby napsal obsáhlou reportáž o punku v Anglii. Seznámil se tak s mnoha kapelami (Dr. Feelgood, Sex Pistols, Clash...) a s jednou z nich - s Eddie And The Hot Rods - natočil 20. září 1977 svůj první sólový singl Till The Night Is Gone (Let's Rock) / Flipside Rock, s autorskými písněmi. SP produkoval Tyner spolu se Stevem Lillywhitem a Edem Hollisem. Nahrávání se zůčastnili kromě Hot Rods i Sheila Martian, Eve Dadomo (back voc)
Tyner se zabýval i grafikou (viz obal LP High Time od MC5) a jeho tvorba je k vidění v reklamách v časopisech Cashbox a Billboard. Dále byl frontmanem mnoha lokálních kapel v okolí Detroitu, produkoval demo snímky, flexi disky atp. Natočil album inspirované zážitky vietnamských veteránů, vydané pod názvem skupiny Stev Mantiev (Ambush SM001).
Tynerovu koncertní kapelu v 70. a 80. letech tvořili Robert Gillespie (gt), Bill Willell (gt), Mike Marshall (bs) a Ralph Seraphino (drums). Odehráli několik koncertů, z nichž některé fragmenty s písněmi Rock'n'roll Pips či Down At The Boogaloo jsou na albech Blood Brothers a Do It .
Jediné regulérní Tynerovo album Blood Brothers vyšlo až po jeho smrti v roce 1991. Spolupracovali na něm lokální hudebníci - basista Pete Bankert (spolupracovník Destroy All Monsters a Dark Carnival), Scott Morgan (ex Rationals, Sonic's Rendez-Vous Band) a další neznámí nadšenci.
Tyner rovněž produkoval album skupiny Orange Roughies (Nocturnal NOT 4).

18. září 1991 umírá v detroitské nemocnici na srdeční infarkt.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU