Tractor


Země původu: UK

Obsazení:
Steve Clayton (keyb, drums, flute, bs)
Jim Milne (gt, voc, bs)
host: Dave Addison (bs)

DISKOGRAFIE
Tractor (LP Dandelion 2310217, 1972; CD Repertoire RR4081-WP, 1990) /60:35/
(All Ends Up / Little Girl In Yellow / The Watcher / Ravencroft's 13 Bar Boogie / Shubunkin / Hope In Flavour / Everytime It Happens / Make The Yourney + CD bonusy: Lady Of Astorath / Stone Glory / Overture)

Komentář:
Tractor tvořili dva velmi talentovaní multiinstrumentalisté Clayton a Milne. Oba pocházeli z Rochdale a v době založení dua byli již zkušenými hudebníky - koncem 60. let byli členy souboru "Beau" Midgleye (gt, voc) Beau, se kterým vydali dvě alba (Beau, Dandelion 63751, 1969 a Creation, Dandelion DAN8006, 1971) a poté výborné skupiny The Way We Live (LP A Candle For Judith, Dandelion DAN8004, 1971).
Tractor byli známí spíše na vysokoškolských kolejích a galeriích v okolí Rochdale. Tvorba skupiny byla kombinací art rocku s vlivy folku a psychedelie s významným vlivem Claytonových textů. Debutové a jediné album jim vydala firma Dandelion a produkoval je John G. Brierley. Bonusové skladby, které jsou na CD verzi, vznikly o rok později a na produkci dohlížel Barry Hammond. Po vydání alba duo koncertovalo ještě nějaký čas na lokální bázi, a pak zaniklo. Milne vystudoval tělovýchovu, kterou dodnes vyučuje. Steve Clayton se zcela věnoval malířství a psaní básní. Objevuje se pouze na albu Judy Collins Running For My Life (Elektra K52205, 1980)

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU