Tomorrow


Země původu: UK

Obsazení:
Keith West (lead voc)
Steve Howe (gt)
John Junior" Wood (bs)
John "Twink" Adler (drums)

DISKOGRAFIE
1. Tomorrow (LP Parlophone PCS7042, 1968 / CD EMI 498819 2, 1999)
(My White Bicycle / Colonel Brown / Real Life Permanent Dream / Shy Boy / Revolution / The Incredible Journey Of Timothy Case / Aunties Mary's Dress Shop / Strawberry Fields Forever / Three Jolly Little Dwarfs / Now Your Time Has Come/Hallucinations + CD bonusy: Claramount Lake / Real Life Permanent Dream [mono version] / Why / Revolution / Now Your Time Has Come + THE AQUARIAN AGE: 10000 Words In A Carboard Box / Good Wizzard Meets Naughty Wizzard / Me + KEITH WEST: On A Saturday / The Kid Was A Killer / She / The Visit)

2. Live And Unreleased 1967 (CD Purple Pyramid CLP 0989-2,2001)
(Am I Glad To See You / Blow Up / Three Jolly Little Dwarfs / Revolution / Live at Kensington Olympia Dec.22.1967: Caught In A Web / Shotgun & The Duck / My White Bicycle / Real Life Permanent Dream / Revolution / Why/ Mr.Rainbow / Strawberry Fields Forever)

Komentář:
Britská kapela založená v polovině 60. let Keithem Westem (vlastním jménem Keith Alan Hopkins), který předtím hrál v lokálních The Teenbeats. V letech 1965-66 zpíval s Four+One, kteří se pak přejmenovali na The In Crowd, kde na kytaru hrál Les Jones. Po jeho odchodu přišel Steve Howe a brzy došlo ke změně jména na Tomorrow. Skupina poměrně často koncertovala na klubové scéně a řadila se vedle Pink Floyd, Crazy World Of Arthur Brown či Move k významným psychedelickým atrakcím. Experimentovali tehdy s LSD a několik písní vytvořili pod jeho vlivem (Three Jolly Little Dwarfs). V roce 1968 vydali své jediné album produkované Markem P. Wortzem, který na nahrávkách realizovaných v londýnském studio Abbey Road hraje také všechny klávesové nástroje. Singl s písní My White Bicycle však stejně jako samotné album neuspěl, neboť zájem o psychedelickou hudbu již odezníval.

Na CD verzi alba byly zařazeny i cenné bonusy, včetně "posmrtných" nahrávek. Po rozpadu Tomorrow totiž Twink a Junior pod názvem The Aquarian Age zkoušeli štěstí se singlem 10000 Words / Good Wizzard (zde doplněným o předtím nevydané Me) a Keith West vydal dva sólové singly, které snad neměly hitové ambice. Na těchto čtyřech písních ho doprovázelo trio Steve Howe (gt), Ronnie Wood (gt) a Aynsley Dunbar (drums).
Na CD 2 nabídla americká značka Purple Pyramid sběratelům raritní nahrávky Tomorrow včetně dvou demo snímků pro film Blow Up (Zvětšenina), které však nebyly použity, a záznam koncertu v kensingtonské Olympii.

Po rozpadu skupiny působil Steve Howe ve skupině Bodast (Bobby Clark - drums; Steve Howe - gt; Clive Skinner - gt, voc; Dave Curtis - bs, voc; Clive Muldoon - gt), která v době své existence nevydala ani singl, a teprve po více než deseti letech se objevilo album archiválií Bodast Tapes (LP Cherry Red BRED12, 1981) a později The Early Years (LP CS C5-528, 1983). Od roku roku 1970 hrál se slavnými Yes a Asia; spolupracoval také na albu Industry Standard (LP Arista 9588,1982) kapely Dregs (dříve Dixie Dregs). Howe je považován za jednoho z nejtechničtějších rockových kytaristů.
Twink byl členem Pink Fairies a vydal solové album Think Pink (LP Polydor 2343 032,1970); dále spolupracoval s členy Pretty Things na jejich projektu Electric Banana - The 60's (LP Butt Records NOTT 003,1980).

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU