Temple


Země původu: Německo

Obsazení:
Poseidon (voc)
Pauline Fund (voc, tambourine¨)
Zeus B. Held (hammond, mini-moog, mellotron)
Heinz Kramer (gt)
Rolf Foller (gt)
Joachim Weiss (bs)
Otto Bretnacher (drums)

DISKOGRAFIE
Temple (LP Pyramid 1976, CD Psi-fi, PSCD006, 199?)
(Heathen [5:34] / Leaves Are Falling - Black Light [8:49] / Age of Ages [3:00] / Ship on Fire [6:38] / Crazy Hat - Kingdom of Gabriel [12:34])

Komentář:
Jedna z kapel o kterých se ví pramálo faktografického. Ani speciální krautrockové encyklopedie neuvádějí nic víc než jména členů, že existovala v letech 1975-77 a pocházela z města Cologne u Bonnu (kde působili i Birth Control, Can, Triumvirat a další kapely). Biografie tedy zatím chybí, ale možná někdy v budoucnu něco vyčenicháme.
Ovšem muzika sama, to je mnohotvárný starožitný germánský kousek s nezaměnitelnou patinou, v němž se mísí typický kraut-hardrock zhulený ranou psychedelií a takřka věšteckou předzvěstí mysteriózních, goticky potemnělých tónů Dead Can Dance. Valivé těžké vazbené kytary, klasické hammondy - kosmické moogy i smyčce mellotronu (Zeus B. Held jenž si odskočil z Birth Control), do toho tajemná melancholie, andělský dívčí zpěv, čarodějné zaříkávání .... vskutku omamný lektvar.
Jediné bezejmenné album původně vyšlo ve velmi omezeném počtu kusů a stalo se nesehnatelnou raritou. Naštěstí existuje CD reedice vydaná anglickou firmou Psi-fi, specializovanou na archeologické vykopávky. Temple měli skladby i na výběrovce firmy Virgin Unknown Deutchland: Volume 1.

/JM/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU