Streetband


Země původu: UK

Obsazení:
Paul Young (lead voc, harmonica, perc) A B
John Gifford (gt, voc) A B
Roger Kelly (gt, voc) A B
Mick Pearl (bs) A B
Vince Chaulkie (drums) A B
Chaz Jankel (acc. gt, keyb, perc, voc) A
Jools Holland (keyb) B
Trevor Rabin (keyb) B

DISKOGRAFIE
1.London (LP Logo Records 1012,1978, CD Line TACD 9.00630, 1988) /46:20/ A
(You´re All I Need / Happy Families / Truth Without Lies / Things Are Never Quite What They Seem / It Takes A Thief / One More Step / Any Decisions / Mystery / His Finest Hour / Love Sign / Loud Music)
2. Dilemma (LP Logo Records 1017,1979, CD Line TACD 9.00636,1988) /45:18/ B
(Mirror Star / It´s No Problem / Picture Book / Starry Eyed / Dilemma / One Good Reason / Here Comes That Man / Call Me Soon / Slaughterhouse 5)
3. Streetband....featuring Paul Young - komplilace (LP Cambra Records CR140,1984)

Komentář:
Průměrný britský poprockový soubor, ve kterém začal svoji kariéru zpěvák Paul Young. Debutové album produkoval Chaz Jankel (ex Byzantium, Alberto Y Lost Trios Paranoias, Ian Dury) a přineslo velmi slušný poprock plně z vlastní autorské dílny členů kapely.
Druhé LP však už bylo jen slabým odvarem debutu, přestože se na něm jako hosté podíleli např. Jools Holland ze Squeeze nebo studiový harcovník Trevor Rabin. Obě desky se nahrávaly v levných Konk studiích v Londýně, což je patřičně znát na plochém zvuku bez jakékoliv dynamiky.
Paul Young se poté vydal na cestu totálně středního proudu a s několika plytkými hity se objevil i v hitparádách zvláště v Německu. Kompilační LP 3 obsahovalo půl na půl materiál z obou předchozích desek.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU