Still Life


Země původu: UK

Obsazení:
Martin Cure (voc)
Graham Amos (bs)
Terry Howells (keyb)
Alan Savage (drums)

DISKOGRAFIE
řadová alba:
Still Life (LP Vertigo 6360 026, 1971; CD Repertoire 4198-WP, 1991)
(People In Black / Don‘t Go / October Witches / Love Song No.6 / Dreams / Time)
SP:
What Did We Miss / My Kingdom Cannot Lose (Columbia DB 8345, 1968)

Komentář:
Melodicky nápaditý, harmonicky bohatý, varhanní art rock, jemuž při absenci elektrických kytar dominují zdvojené hammondy a rozkošatělé vícehlasy. Existuje pouze pár ostrovních formací, ke kterým nemají bližší informace ani ve slovutném BBC archivu a Still Life jsou jednou z nich. Vzhledem k vysoké hudební kvalitě (kritizovány jsou pouze "nezajímavé" texty) je to skutečně s podivem, story Still Life je tedy naprosto neznámá.
Sběratelský výběrový bonbónek.

/JM/


Obsazení jsme doplnili podle stránky http://republika.pl/pearlsofrock/stilllifeE.html, kde se nacházejí i veškerá další dostupná fakta, pečlivě posbíraná Piotrem, který nás na svou stránku upozornil (za což mu ještě jednou děkujeme). Přečtěte si je tam, zde jen stručná svodka:
Still Life vznikli na troskách obskurní skupiny Rainbows, která vyprodukovala dva singly (Rainbows / Nobody But You, CBS 3995, 1969; New Day Dawning / Days And Nights, CBS 4568, 1969) a po odchodu kytaristy (jímž byl Roy Albrighton, pozdější zakladatel relativně slavných progresivních Nektar) a poté i bubeníka Paula Wilkinsona, změnila název na Still Life. Podepsali s Vertigem smlouvu na šest desek, natočili jednu a nechali toho. Většina z nich navždy, pouze zpěvák Martin Cure se v roce 1971 stal členem skupiny Cupids Inspiration, s níž už ovšem nestihnul nic nenahrát. V roce 1979 participoval na vzniku kapely Chevy. která začátkem osmdesátých let vydala jedno sólové album a tři singly (The Taker, LP Avatar AALP 5001, 1980; Too Much Loving / See The Light, Avatar AAA 104, 1980; The Taker / Life On The Run, Avatar AAA 104, 1981; Just Another Day / Rock On Avatar AAA 114, 1981).

/LA/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU