Spirit Of John Morgan


Země původu: UK

Obsazení:
John Morgan (keyb, voc) A, B
Phil Curtis Shutt (bs) A, B
Mick Walker (drums) A, B
Don Whitaker (gt) A
Trevor Thoms (gt) B

DISKOGRAFIE
1. Spirit Of John Morgan (LP Carnaby CNLS6002, 1969; CD Repertoire REP4351, 1993) A
(I Want You / Honky Tonk Train Blues /She's Gone / Orpheus And None For Ye / The Yodel / Shout For Joy / Ride On / Yorkshire Blues)
2. Age Machine (LP Carnaby CNLS 6007 1970; CD Repertoire REP4354, 1993) B
(Age Machine / No Opportunity Necessary, No Experience Needed / Friend Of Jesus / Golden Rollin' Belly / Never Let Go / Lost Nirwana / Seventh Dawn / Won't You Come Home / Mumbo Jumbo / Putney Breakdown + CD bonus The Floating Opera Show)

Komentář:
Blues-rocková kapela založená v létě 1968 v North Devonu Johnem Morganem poté, co dal vale universitě v Manchesteru. První koncert se odehrál v legendárním londýnském Marquee clubu, kde si jich všiml budoucí zakladatel firmy Chrysalis Ellis Wright. Díky němu získali managera Dave Robsona, který měl pod svými "křídly" mj. Ten Years After, Jethro Tull nebo Marmalade.
Robson zajistil skupině smlouvu s malou značkou Carnaby Records, pro kterou hned v září 1969 pod jeho vedením natočili debutové LP ve studiu Olympic Sounds v Barnesu. Albu předcházel singl Train For All Seasons / Never Let Go (CNS 405), jehož A strana je totožná s písní Ride On z alba.
Firma však vydala pouze 500 výlisků oproti slíbeným 5000 kusů, což kapelu znechutilo, ale musela dodržet smlouvu na dvě alba.
To druhé - Age Machine - v produkci Dave Mackaye pomohli dokončit mj. session hudebníci Cliffa Richarda. Thomas odešel na turné se Chicken Shack a poté s Mott The Hoople.
John Morgan pokračoval v koncertní činnosti a v roce 1972 natočil již pod svým jménem album Kaleidoscope (LP Carnaby 6302010). Vedle bývalých kolegů Curtise, Thomase a Walkera doplnili doprovodnou kapelu ve studiu Mike Carlos (dr) a Chris Kerredge (gt).
Phil Shutt se stal basistou u Kiki Dee, Thomas pracoval na dráze. Mick Walkel doprovázel Morgana na koncertech celá 70. léta. Morgen stále koncertuje po klubech zvláště v Jižní Francii a specializuje se na poloakustické blues. Vydal také dvě alba ve vlastním omezeném nákladu: Live At Durant a 24 Hours in Brittany, která byla k mání pouze na jeho koncertech.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU