Sir Lord Baltimore


Země původu: USA

Obsazení:
Joey Dambra (gt, kb, voc)
Louis Dambra (kb, gt)
Gary Justin (bs, gt, voc)
John Garner (drums, voc)

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. Sir Lord Baltimore (LP Mercury 1613, 1970, CD TRC 047, 1994) [32:41]
(Man From Manhattan: a) Act 1 / b) Superior One-Intro / c) Theme d) Man From Manhattan Act.2 / e) Theme / f) ActIII. MMCXI New Earth / g) Act IV. Raca (People They Do Bad Things) / Where Are We Going /Chicago / Lives, Love And Behold /Woman Tamer /Caesar LXXI)
2. Kingdom Come (LP Mercury 61328, 1971, CD TRC 015, 1991) [37:40]

Komentář:
Americká undergroundová skupina přelomu 60. a 70. let založena bratry Dambraovými z popudu Johna Lindea, producenta a skladatele v Chicagu. V roce 1970 se objevují na kompilačním albu Dimensions Of Miracle firmy Mercury spolu se skupinami stejného založení jako Gator Creek, Trilogy, J. D. Blackfoot, United Sons of America, Blue Cheer nebo Broth. Zastoupeni jsou skladbami Hard Rain Fallin' a Helium Head (I Got A Love).
Debutové LP obsahuje 6 skladeb včetně titulní rozsáhlé kompozice Man From Manhattan. Skladby jsou hutné na hard rockovém základě usazené kompozice s naléhavým vokálem Joey Dambry. Desku produkoval John Linde, který byl také autorem všech skladeb alba i jejich aranží.
Na realizaci druhého alba Kingdom Come již skupina hrála jen ve třech, bez Joey Dambra, jehož vokál převzal bubeník Garner. Album obsahuje 10 skladeb - bohužel na pirátské CD verzi alba chybí jejich názvy.
Po vydání této desky zmizela kapela ze scény.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU