Siloah


Země původu: Německo

Obsazení:
Thom Argauer (gt, org, voc) A, B
Manuela Freifrai von Perfall (perc, tambourin) A
Heinrich "Tiny" Stricker (voc, shinai) A
Wolfgang Görner (bs) A
Florian Laber (bs, voc) B
Marcus Krug (drums) B
Blacky Zumstein (perc) B

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1a. Siloah (LP priv. press, no number, lim. ed. 600, 1970; CD Garden Of Delights 029, 1998 + 2 bonusy) /46:32/ A
(Yellow Puppets Hanging In The Sky / Krishna's Golden Dope Shop / Road To Laramy / Acid Eagle // Aluminium Wind / Pink Puppets Hanging In The Sky + bonusy: Mit Tiny Nach Tanger / Lady Jane - Lord X)
1b. Säureadler (LP German Blues And Underground / Car 1558015, 1971; CD Lost Pipedreams 013, 1993)
2. Sukram Gurk (LP German Blues And Underground / Car 1558025, 1972; CD Lost Pipedreams 014, 1993, CD Garden Of Delights 029, 1999 + 1 bonus) /39:16/ B
(Milk Blue Mind // Magic Carpet Ride To The Alps / Feast Of The Pickpockets / Stony / A Landlady's Dessert + bonus: She Is On My Mind)
účast na samplerech:
Release (LP German Blues And Underground / Car 1000001, 1971)
(SILOAH: Lady Jane - Lord X / TRASH - Harvest Day / SILOAH: Lady Jane - Lord X Vol. 2 / PENTAGON: Bavarian Theme / SILOAH: Lady Jane - Lord X Vol. 3 // SILOAH: Aluminium Wind / Pink Puppets Hanging In The Sky)

Komentář:
Minichovská undergroundová kapela. První album vyšlo nejprve eponymicky jako soukromá limitovaná edice, a teprve po roce se objevilo pod novým názvem u malé bavorské firmy German Blues And Underground. Jako Säureadler bylo také poprvé vydáno na CD u Lost Pipedreams, kteří v roce 1993 připravili v limitované edici 500 kusů obě alba, ovšem prskající a bez bonusů. Teprve v letech 98/99 se Garden Of Delights postarali o důstojnější novou podobu těchto sběrateli vysoce ceněných obskurností.
LP1 bylo nahráno komunitním způsobem s řadou hostů (u jednoho z nich si dnes už ani nikdo nepamatuje, jak se vlastně jmenoval) a podepsané jen křestními jmény či přezdívkami. Výsledek odpovídá pracovnímu postupu - jde o převážně akustické album, střižené módními indickými vlivy a zatopené v lysergidu, nicméně celkový výsledek je daleko zdařilejší, než třeba v případě proslulé session Amon Düül I. CD Bonusy jsou pojednány v obdobném stylu - jde o singl nahraný a "vydaný" v roce 1970 v jediném exempláři a obsahující skladbu Mit Tiny Nach Tanger rozdělenou na dvě strany, plus skladbičku prokládající první stranu sampleru Release.
Druhé album bylo nahráno ve zcela odlišné sestavě (kromě Argauera) a obsahuje také naprosto jinou hudbu - ukázkově garážovou psychedelii postavenou na monotonním kvílení varhan, zkouřených vokálech a přímočaré rytmice. Je dost pravděpodobné, že nebýt právě tohoto LP, byl by zájem sběratelů o Siloah podstatně menší. Jako bonus je u Garden Of Delights připojena hudebně zcela nekonsistentní, v podstatě popová nahrávka, kterou Argauer pořídil v roce 1973 se dvěma členy Os Mundi.

/LA/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU