Professionals


Země původu: UK

Obsazení:
Steve Jones (gt, voc) A B
Paul Cook (drums, voc) A B
Andy Allan (bs, voc) A
Paul Meyers (bs) B
Ray McVeigh (gt) B

DISKOGRAFIE
1. The Professionals (LP Virgin V2167, 1980 / CD Virgin CDOVD 459, 1995) A /38:13/
(Little Boys In Blue / Mad House / Just Another Dream / Kamikaze / 1-2-3 / Crescendo / Mods, Skins, Punks / Join The Professionals / Has Anybody Got An Alibi / All The Way With You / Kick Down The Doors)
2. I Didn´t See It Coming (LP Virgin V2220, 1981 / CD EMI 5 33588 2, 2001) B /63:38/
(The Magnificient / Payola / Northern Slide / Friday Night Square / Kick Down The Doors / Little Boys In Blue / All The Way / Crescendo / Madhouse / Too Far For Fall + CD bonusy: Just Another Dream / Kamikaze / 1-2-3 / Mods, Skins, Punks / Join The Professionals / Has Anybody Got An Alibi / White Light - White Heat / Baby I Don´t Care)

Komentář:
Nedoceněná a smolařská britská postpunková kapela založená odpadlíky ze Sex Pistols Cookem a Jonesem.
Po odchodu ze skupiny při katastrofálním americkém turné navštívili hudebníci v brazilském Riu bývalého účastníka velké vlakové loupeže Ronnie Biggse a posléze i s ním participovali na natáčení filmu Great Rock And Roll Swindle, kam přispěli písněmi Silly Thing a Lonely Boy. Nahrávání se tehdy také zúčastnil session baskytarista Andy Allen (ex Lightening Raiders). Zde se také dohodli a pod názvem Professionals vydali v červenci 1980 singl Just Another Dream. V srpnu vyšlo debutové album, které bylo kladně přijato a DJ John Peel hobloval v rádiu song 1-2-3 pořád dokola. V srpnu odletěl Jones do Thajska na drogovou odvykací kůru a po návratu se dohodl s firmou Virgin na realizaci druhého alba, ale už bez Allena, kterého nahradili Meyers (ex Subway Sect) a Ray McVeigh. Allen se nesmířil s vyhazovem a žaloval Virgin s tím, že se jeho nahrávky z debutu nesmí objevil na reedicích. Ostatní hudebníci se nasrali a s pomocí dvou nových členů debutové album znovu nahráli, aby mohlo být opět vydáno. Desku produkoval Nigel Gray (kdežto první vydání Cook s Jonesem). Původní verze oficiálně znovu vyšla až v roce 1990 u firmy Limited Edition Records v 1000 kusech na zeleném vinylu. Na CD se tyto nahrávky objevily až o dalších pět let později.
Album I Didn´t See It Coming vyšlo na CD ve verzi rozšířené o B-strany singlů. Professionals absolvovali dvě americká turné a sporadicky hráli i v Anglii. Stylově je jejich hudba kombinací pub rock, postpunku a rockenrollu v jejich nejsyrovější podobě.
Steve Jones žije v USA a pracuje jako seesion hudebník a producent (mj. skupiny Kraut), vydal dvě sólová alba. Paul Cook hrál ve skupině Chiefs Of Relief a zúčastnil se také reunionu Sex Pistols a následného světového turné.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU