Persian Risk


Země původu: UK

Obsazení:
Phil Campbell (gt)
Dave Bell (gt)
Jon Deverill (lead voc)
Nick Hughes (bs)
Razz (drums)
Carl Sentance (lead voc)
Graham Bath (gt)
Dixie Lee (drums)
Phil Volkins (gt)
Steve Hopgood (drums)
Alex Lohfink (gt)

DISKOGRAFIE
řadové album:
Rise Up (LP Zebra Records 1984 / CD High Vaultage HV-1007, 1997) 54:00
(Hold The Line / Jane/Rise Up / Brave New World / Don´t Turn Around / Sky´s Falling Down / Break Free / Dark Tower / Rip It Up / Women And Rock / Too Different + CD bonusy: Sky´s Falling Down / Dark Tower)
SP:
a) Calling For You / Chase The Dragon (SRT Records,1981)
b) Ridin´High / Hurt You (Neat Records, 1983)
c) Too Different / Sky´s Falling Down / Dark Tower (12" SP Zebra Records, 1984)

Komentář:
Nedoceněná a dnes již skutečně asi totálně zapomenutá kapela melodického heavy metalu.
Vznikli v roce 1979 v Cardiffu (Jižní Wales) z popudu kytaristy Campbella (ex Rocktopus); Kapelu dále tvořili Bell, Hughes a Deverill. Společně natočili sedmipalcový singl Calling For You. Poté odešel Deverill do Tygers Of Pan Tang, jednoho z objevů tzv. "New Wave Of British Heavy Metal", debutoval s nimi na albu Spellbound a zůstal až do jejich rozpadu v roce 1988.
Post zpěváka zaujal Carl Sentance (ex Leading Star); v roce 1983 přijali druhého kytaristu Grahama Batha (ex Sphinx). S těmito dvěma posilami vzniklo nápadité SP Ridin' High vydané značkou Neat z Newcastlu. Singl si získal respekt u posluchačů a kladné recenze v rockovém tisku. Odchází Razz a nahrazuje jej Dixie Lee (ex Lone Star, Wild Horses), se kterým však vzniká pouze jedna nahrávka pro kompilační LP Heavy Metal Heroes Volume Two. V polovině 80. let dostal Campbell lano od slavných Motorhead a hrál nimi až do doby, než ho nahradil neznámý Wurzel. Díky tomu se Persian Risk stali support bandem na turné Motorhead v roce 1984 a otevřelo jim to cestu k firmě Zebra (mj. Bernie Tormé, Gillan, Savage), kde byl realizován maxi singl Too Different a následné jediné LP Rise Up.
Skupina začala trpět velkou migrací hudebníků. Novou tváří se stal Hopgood (ex Chinatown, Shy). Nahradil Volkinse, který začal spolupracovat s Billem Wardem (ex Black Sabbath) a později zakotvil v glam-rockové formaci Wratchild. Album Rise Up bylo původně natočeno pro londýnský label Razor a píseň Jane rotovala britskými rádii. Sentance byl chválen tiskem jako velký talent. Bohužel toho skupina neuměla využít a po vzájemných rozepřích se rozpadla. Hughes se stal členem Idol Rich a Hopgood hrál v Battlezone (kapela Paula DiAnna z Iron Maiden), krátce pak s Krokus a Jagged Edge a poté opět s DiAnnem v kapele Killers. Sentance působil v USA v projektu Geezera Butlera (ex Black Sabbath) a pak v roce 1986 zpíval s Tokyo Blade. Další jeho kroky byly spojeny s německou hard rockovou partou Monroe, a po svém návratu do Walesu byl zpěvákem HM formace Tokyo Rose. Při další expedici do USA se spojil s dalším wellšanem Paulem Chapmanem (ex Lone Star, Ufo, Waysted). Pod názvem Ghost natočili album, které však zůstalo nevydáno. Sentance se v Americe spojil s Markem Lanouem (gt) a Fredem Wendallem (drums) a pod názvem Persian Risk koncertovali po klubech v Californii, bohužel nic nahráli. Zatím posledním známým Sentanceho počinem bylo založení skupiny Psycho Circus v Atlantě (Georgia), opět s krátkou existencí.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU