Pentwater


Země původu: USA

Obsazení:
Mycle Konopka (fl, gt, voc) A B
Ken Kappel (keyb, voc) A B
Ron W.LeSaar (bs) A B
Tom Orsi (perc, voc) A B
Ronnie Fuchs (gt, oboe) B
Ron Fox (gt) B
Phil Goldman (gt) B

DISKOGRAFIE
1. Pentwater (LP Beef Records,1977) A
2. Out of the Abyss (LP Beef Records 1978) B

Komentář:
Progresivní alternativní kapela kombinující ve svém převážně nestravitelném soundu vlivy Franka Zappy, Residents, teatrálnost raných Genesis a hrubého heavy soundu.
Již eponymický 36 minutový debut s osmi neobvyklými kompozicemi byl "odbornou hudební kritikou" přijat velmi chladně, ovšem fanzinová společnost ho uvítala s nadšením. Skladbám dominoval hrubý neškolený vokál Mycleho Konopky a duel prapodivných kytarových exhibicí s unikátním varhanním soundem. Excelentní je skladba Frustration Mass otevírající B-stranu alba, ale i Am, Guwen's Madrigal, War nebo Orphan Girl jsou průkopnické.
Druhé album kombinuje jakoby heavy verzi Yes a Genesis s psychotickým feelingem a opět unikátním zpěvem Konopky. Dodnes (psáno v únoru 2002) nebylo ani jedno z alb vydáno na CD, což je nejlepším dokladem míry zapomenutí a podcenění tvorby této undergroundové kapely.

Konopka se v 90. letech podílel jako nahrávací inženýr na nahrávkách Kinks, Steve Harveye, Blondie (CD Live In New York' 1999) nebo Raye Daviese (ex Kinks - CD Story Teller v roce 1998).
Tom Orsi působil též jako studiový technik - například na comebackovém albu amerických Kaleidoscope Greetings From Kartoonistan v roce 1991.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU