Pavlov's Dog


Země původu: USA

Obsazení:
David Surkamp (voc, gt) A B C D
David Hamilton (keyb) A B
Doug Rayburn (mellotron, flute, bs, perc) A B C D
Rick Stockton (bs) A B C
Steve Scorfina (gt) A B C
Mike Safron (perc, lead voc na E) A E
Siegfried Carver (vl) A
Thomas Nickeson (guitar, keyb) B C
Kirk Sarkisian (drums) C
Michele Isam (sax) D
Robert Lloyd (bs) D
Frank Kriege (drums) D
Tom Tarantino (keyb, voc) E
Julie Moreno (voc) E
Steve Simon (gt) E
Hunter Springer (bs) E
Ron Vince (vl) E

DISKOGRAFIE
1. Pampered Menial (LP ABC 1975, CBS 1975; CD Columbia 1992) A
2. At The Sound Of The Bell (LP CBS 1976; CD Columbia 1992) B
3. Third [též St. Louis Hounds] (nahrávka z roku 1977, TRC 1994) C
4. Lost In America (CD Telectro Records 1990, TRC 1993) D
5. Pavlov's Dog 2000: End Of The World (CD EP Kanned Goose, no number, 1995) E

Komentář:
Pomp-rocková kapela ze St. Luis v Missouri, jejímž jediným pozoruhodným atributem byl zpěvák David Surkamp – patrně nejzdatnější ječák v dějinách bigbítu. Ještě zajímavější je ovšem nepříliš známá historie souboru, jehož první dvě alba v reedici CBS se i u nás běžně povalují po obchodech v každém zapadákově, takže by se dalo soudit, že jde o slavnou a populární skupinu. Skutečně – v době vzniku byli Pavlov's Dog pokládáni za takový objev, že společnost ABC jim za podepsání smlouvy nabídla 600 000 dolarů, což byl samo o sobě pro zcela neznámý lokální band obrovský ranec peněz; podle některých verzí obdrželi tutéž částku navíc ještě jednou od CBS. Ať tak či onak, LP 1 nakonec vyšlo ve stejnou dobu na obou labelech, což byla rovněž bezprecedentní záležitost. Jenže očekávaný velký kšeft se po vydání LP 2 nedostavil, a tak CBS zamkla hotovou třetí desku do trezoru, v němž patrně master tape odpočívá dodnes. Jednu z autorských kopií dali nakonec sami Pavlov's Dog k dispozici pro bootleg, opakovaně vydávaný pod hlavičkou St. Louis Hounds, a teprve v roce 1994 pod názvem Third "oficiálně" uvedený německou firmou TRC, specializující se na podobné obskurní polopirátské edice. Album přitom není o mnoho horší než předchozí; zejména skladbička Only You se velmi blíží slavným cajdákům typu Julia či Gold Nuggets. David Surkamp pak nahrál dva na CD nikdy nevydané, dnes velmi raritní vinyly se skupinou HI-FI (David Surkamp - voc, Ian Matthews - voc, gt, Bruce Hazen - gt, Garry Shelton - bs, Bob Briley - drums): Demonstration Record (EP SP&S 6073EP, 1981) a Moods for Mallards (LP First American Records FA7795, 1982). V roce 1990 se pokusil o comeback albem 4 (vydaným původně jen na lokálním labelu a reeditovaným rovněž u TRC), na němž kromě Surkampa hraje z bývalých členů už jen klávesista Rayburn. Jde v zásadě o celkem nudné disco, mezi nímž lze najít sotva tři čtyři kousky, které alespoň vzdáleně připomínají někdejší slavné časy. Dnes hraje David Surkamp Band každou sobotu večer v klubu The Golden Nugget v St. Luis...
Zajímavou kuriositou je EP 5 produkované, zkomponované a zpívané Mikem Safronem – percussionistou, který se jinak objevuje pouze na albu 1 – sparksovsky odšlápnutý rock všech pěti skladeb albíčka je podstatně lepší, než nemalá část z toho, co lze najít albech původních Pavlov's Dog. Mimochodem – aby to bylo ještě zamotanější, existuje také partička s názvem Pavlov's Dogs, která hraje ska a vydala minimálně album Conditioned Response (1996).

Surkamp zpívá také na LP Michaela Quatra - Dancers, Romancers, Dreamers And Schemers (Prodigal Rec. PG1001051, 1976).
Sólová alba členů Pavlov's Dog: Mike Safron - Steal The Night Away (LP Kanned Goose, no number, 1982), Steve Scorfina - Polychrome Love Songs (CD Xotic Bird 5798 800172, 1999)

/LA + PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU