Party Boys


Země původu: USA

Obsazení:
Fred Arbegast
Marnie Weber
James Lee Duck
John Dyer
Gillean McLeod
Donald Dunham

DISKOGRAFIE
1. Truckers Strike (LP American Art, 1986)
2. No Aggro (LP American Art, 1987)
3. In Daddyland (LP Nate Starkman, 1988)

Komentář:
Party Boys patřili v době své existence ke špičce umělecké scény v Los Angeles. Jejich koncerty spojované s různými performancemi byly vždy velkou uměleckou událostí tamní alternativní scény. Svojí tvorbou se řadili mezi nejvlivnější soubory v oblasti L. A.
Album Truckers Strike přineslo organický sound, čitelnou kytarovou hru a množství postribálního bubnování a kvílení. Jejich inspirace afrorytmy a dalšími etnickými vlivy je patrná zvláště na jejich druhém LP No Aggro, které spolu se skupinou produkoval Jack Marquette. V devíti skladbách desky slyšíme množství perkusí, píšťalek, dřev a hlasů natočených živě ve studiích Telstar Sound v Burbanku (Californie). Výborná emotivní až hypnotická atmosféra skladeb Ode On A Grecian Urn, White Trash, Woodpecker nebo Nights Are Young místy silně připomíná snímky německých Can. Třetí a poslední album skupiny před jejím rozpadem v roce 1989 vytváří se dvěma perkusisty opět stěny industro/tribálního/kmenového rocku. Bohužel se albu nepodařilo zachytit skvělou intenzitu live shows. Deska spíše zachycuje jejich experimentální stránku práce ve studiu s invenční kytarou a mentorskými vokály.

Hudebníci jsou z uměleckých kruhů a po rozchodu skupiny se Dunham stal architektem, staví domy a přednáší v Pensylvánii. Marnie Weber je známá výtvarnice, mimo jiné byla autorkou obalu CD Sonic Youth - A Thousand Leaves (Geffen GED25203, 1998). Fred Argebast pracuje jako sochař pro film. Jim Duck je stále hudebníkem a umělcem na volné noze. John Dyer má vlastní nahrávací studio v Maine; na univeritě v témže městě vyučuje nahrávací techniky a také má studio v australském Perthu. James Duck je oděvní návrhář v komerční sféře (www.seegilldress.com) Obaly všech tří alb Party Boys jsou k vidění na www.theoretical.com.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU