New Race


Země původu: Australie/USA

Obsazení:
Ron Asheton (bs)
Deniz Tek (gt, voc)
Rob Younger (voc)
Warwick Gilbert (gt)
Dennis Thompson (dr)

DISKOGRAFIE
řadové album:
The First And The Last (LP WEA 600 120, Line LILP 4000,1982)
Crying Sun / Haunted Road / Sad TV / Breaks My Heart / Looking At You / November 22nd 1963 / Alone In The Endzone / Love Kills / Gotta Keep Movin' / Columbia)
kompilace:
I. The First To Pay (LP+CD Revenge MIG9, 1989)
(Smith And Wesson Blues, Haunted Road, Living World, (I'm)Loose, TV Eye, Love Kills, November 22nd 1963, 455SD, Alone In The End Zone, Looking At You + CD bonusy New Race / Columbia)
II. The Second Wave (LP+CD Revenge MIG29, 1990)
(Burn My Eye / Alone In The Endzone Man With The Golden Helmet / Breaks My Heart / Gotta Keep Movin' / Crying Sun / Sad TV / (I'm)Loose / TV Eye / New Race)
SP a EP:
a) Crying Sun / Gotta Keep Moving (Citadel CIT002, 1982)
b) Hail Columbia / Descent Into The Maelstrom (Revenge SS4, 1989)
účast na samplerech:
Soldiers Of Rock'n'Roll (WEA YEAHUP1, 1982 - promo pouze Austrálie)
((Hail Columbia, Descent Into The Maelstrom, MC5: Ramblin Rose /Interview Dennis Thompson/ + Stooges, Radio Birdman, Angels)

Komentář:
V roce 1981 se rozpadla skvělá kultovní australská kapela Radio Birdman. Její bývalí členové Deniz Tek, Rob Younger a Warwick Gilbert se spojují s Ashetonem (ex The Stooges) a Thompsonem (ex MC5) a za podpory firmy Trafalgar podnikají společné turné, jehož repertoár tvoří něco materiálu Radio Birdman, něco od MC5 a Stooges. Hudba je hrubým garážovým punk'n'rollem.
Ve stejném duchu jsou i písně na debutovém albu The First And The Last. Další nahrávky jsou především kompilace z již natočeného materiálu. New Race mají velký kultovní status ve Francii, kde je k mání velké množství rarit a bootlegů.
Po zániku New Race se Thompson podílí na nahrávkách GG Allina vydaných v kazetové verzi jako Hated In Nation u firmy ROIR/ROIR A 148). V roce 1981 hraje v krátce existující kapele Secrets spolu s Charlie Bellem a Bobem Slapem. Zůstal po nich jeden singl (Escape - Cry A Little Harder / Ain't Life A Bitch, Motor City MC 1002, 1981).
Cesty ostatních hudebníků se proplétají dalšími skupinami undergroundové scény jako Destroy All Monsters, New Christs, New Order, Gangwar atd.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU