The New Order


Země původu: USA

Obsazení:
Jimmy Recca (bs)
Ron Asheton (gt)
Ray Gunn (gt)
Jeff Spry (voc)
Dave Gilbert (voc)
Scott Thurston (keyb)
Dennis Thompson (drums)

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. New Order (Isadora-Fun ISL 6443, 1977)
(Lucky Strike / Declaration Of War / Hollywood Holidays / Sidewinder / I Can't Quit Ya / Rock'n'Roll Soldiers / Of Another World)
2. Victims Of Circumstance (Revenge MIG 12, 1989)
(Victim Of Circumstance / Sold For Cash Girl / Sex Drive / 1975 / No Taboos / Never Be The Same Again / Can't Quit Ya / Sidewinder / Hit And Run / Lucky Strike / Declaration Of War / Hollywood Holidays / Sidewinder)
3. Declaration Of War (LP+CD Fan Club FC O31, 1990)
(Lucky Strike / Declaration Of War / Hollywood Holidays / Sidewinder / I Can't Quit Ya / Rock'n'Roll Soldiers / Of Another World /1975 - instrumental version)

Komentář:
Nezaměňovat se stejnojmennou britskou pop skupinou!
Americký soubor produkující hrubý rock detroitského typu, založený Ronem Ashetonem po zániku jeho domovské kapely Iggy & The Stooges v roce 1974. Spojil se s bubeníkem Thompsonen (ex MC5), Ray Gunnem (ex-Hot Lips a ex-Alpha Clintoris) a zpěvákem Spry, kterého později vystřídal Gilbert (ex-Amboy Dukes). Skupina začala koncertovat v roce 1975 v klubech Whiskey A Go-Go či Starwood v Los Angeles, kde se také hudebníci usadili.
V době natáčení materiálu pro debutové LP1 o skupinu projevili zájem Sandy Pearlman (manager Blue Oyster Cult) a Kim Fowley, známý producent a textař českého původu. Bohužel ke spolupráci nakonec nedošlo.
V roce 1976 odešel Thompson a založil skupinu Sirius Trixon, kterou později přejmenoval na Sirius Trixon & The Bad Boys. Až do roku 1978 koncertoval s repertoárem podobným MC5. Počátkem 80. let se spojuje opět s Ronem Ashetonem pod hlavičkou New Race.
Album 2 vydané roku 1989 na francouzské značce Revenge obsahuje kompilaci nahrávek, které vznikly při nahrávání LP1 a dalších raritních záležitostí. LP 3 vydané francouzským Fan Clubem Stooges (pod křídly firmy New Rose) obsahuje na 1 straně nahrávky z roku 1975 se zpěvákem Jeffem Sprym a na 2 straně nahrávky opět z Los Angeles, ale se zpěvákem Dave Gilbertem. Od New Order existuje mnoho různých pololegálních kompilací a několik live záznamů špatné kvality např. Bradford Red Light District /Come Rec. CARA12, 1981).
Asheton a Thompson se poté objevují v dalších kultovních kapelách jako New Christs, New Race, Destroy All Monsters, Sonic's Rendezvous Band atd.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU