Nazca


Země původu: Mexiko

Obsazení:
Alejandro Sanchez (violin)
Cuauhtémoc Novelo (perc)
Carlo Nicolau (piano, violin)
Carlos Ruiz (fagot, oboe)
Jorge Gaitán (bs, viola)

DISKOGRAFIE
1. Nazca (LP 1983, CD Naja nn1001, 2000)
2. Estacion de Sombra (LP 1986, CD Naja nn1002, 2000)
3. Nazca en Vivo /live 1988/ (CD Naja nn1003, 2000)

Komentář:
Kapela mírně známá asi jedině díky Cuttlerovu osvětovému působení; členové Rock In Opposition. Jedna jejich skladba se objevila i na sampleru RéR Quarterly Vol. I, No 3 (1986).
Vznikli z podobně orientovaného souboru Decibel (LP Contranatura, 1978 a El Poeta Del Ruido,1980).
Obě alba Nazcy obsahují neveselé kompozice daleko bližší moderní vážné hudbě než rocku a rozhodně nezapřou inspiraci belgickým okruhem RIO - Nazca také bývá obvykle označována jako "mexičtí Univers Zero", i když morbidní ponurosti Heresie. zdaleka nedosahují.
Kapela se na dlouho vytratila z obzoru a oba její vinyly se staly obskurní raritou vyhledávanou hudbymilovnými intelektuály. Teprve koncem devadesátých let patrně nějak došlo v Mexiku k oživení této stránky místní hudební scény - fagotista Carlos Ruiz založil novou skupinu Culto Sin Nombre (CD Halasgos Nervosos 1998), nové album vydali i Decibel (Fortuna Virilis 2000) a na CD se poprvé objevila i Nazca. Alba si vydali na vlastním ad hoc vytvořeném labelu Discos Naja v původní podobě, ač by se bez problémů bývala vešla na jedný disk i s bonusem Nadja, který je připojen k druhému z nich a pochází z výše zmíněného sampleru RéR. Vcelku nepřínosnou novinkou je třetí disk s dříve nevydanou nahrávkou koncertu z roku 1988, obsahující s dvěma výjimkami materiál z předchozích alb.

/LA/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU