Men & Volts


Země původu: USA

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. Rhythms And Blues (EP Eat Records 1982)
2. Hootersville (LP Eat 1983)
3. Tramps in Bloom (LP New Rose 1984)
4. The Mule (LP Shimmy-Disc 1987)
5. Cheer Up (CD Scedillion 1989)

Komentář:
Bostonská parta soustředěná kolem básníka Davida Greenbergera, který je však usazen v New Yorku. Debutovali bizarním EP1 s plným zvukem dechových nástrojů, množstvím změn tempa i rytmů. Kvartet na EP předvedl pouze jednu píseň Rotten Truth avšak ve čtyřech různých verzích. Hootersville je album obsahující podivnou směs hudebních žánrů s absurdními texty. Men & Volts se představili jako mistři bezžánrové exkurze do sfér sonických rozkoší.
Album Tramps In Bloom je více orientováno na kytarový sound s folkovou stylizací. Skladby New York, The History Of The Moon nebo Someone Else's Money zní jako kříženci The Band a Grateful Dead s hudebním instinktem Captaina Beefhearta a lyrickým dadaismem Toma Waitse.
Drsnou kytarovou hrou se vyznačuje The Mule, jež je ještě více ve vleku stylu blízkého Grateful Dead v kombinaci s psychedelickými 60. lety podobně jako Holy Modal Rounders. Všechny písně mají však o mnoho ambicioznější, plnější aranžmá, přesto evokují staré psychedelické časy. Songy jako The Loveless, One Holiday Too Many nebo Records Go Round patří mezi silné a objevné i ve své r&r prostotě. Je tu něco drsné kytarové hry, něco acidního feelingu a ztřeštěných textů.
Soubor v 80. letech patřil ke špičce amerického undergroundu.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU