May Blitz


Země původu: UK

Obsazení:
James Black (gt, voc)
Reid Hudson (bs,voc)
Tony Newman (drums, perc)

DISKOGRAFIE
1. May Blitz (LP Vertigo 6360 007,1970; CD Repertoire IMS 7026, 1994) /42:40/
(Smoking The Day Away / Don't Know / Dreaming / Squeet / Tomorrow May Come / Fire Queen / Virgin Waters)
2. The 2nd Of May (LP Vertigo 6360 037, 1971; CD Line LMCD9.00747, 1990) /38:35/
(For Mad Men Only / Snakers And Ladders / The 25th of December 1969 / "In Part" / 8 Mad Grim Nits / High Beech / Honey Coloured Time / Just Thinking)

Komentář:
Excelentní britská rocková kapela založená v roce 1969. Skupinu v originálním původním složení tvořili James Black a byvší hudebníci z kapely Bakerloo Tony Poole (bg) a Keith Baker(dr). Ještě před jakýmkoliv nahráváním odešel Poole na dráhu session hudebníka (Graham Bond, Vinnegar Joe atd.) a Baker neodolal perspektivní nabídce na doplnění sestavy Uriah Heep s nimiž nahrál skvělé album Salisbury. May Blitz brzy doplnili Reid Hudson a Tony Newman (ex Jeff Beck Group). Skupina ihned na debutovém albu předvedla skvělý agresivní psychedelický hard rock s bravurní feedbackovou kytarovou hrou plnou echa. Původní album je dnes sběratelskou raritou.
Druhé LP vydané zjara 1971 pokračuje ve stylu nastoupeném na eponymickém vinylu a produkovaném Johnem Anthonym. Krátce po vydání druhé desky trio zaniklo.
Existuje bootleg s nahrávkami May Blitz pořízenými v roce 1970 na Pop festivalu v Essenu a koncertu v Mnichově 17. 4. 1971. Nahrávka obsahuje skladby: 8 Mad Grim Nits, Snakes And Ladders, High Beech, Silly, Instrumental, For Mad Men Only a I Don't Know. Bootleg byl pravděpodobně pořízen z radiového live přenosu. Tony Newman se připojil k Three Man Army a zakládal s Mikem Pattem soubor Boxer Později spolupracoval např. s Davidem Bowiem, Whitesnake, Mickem Ronsonem, Markem Bolanem a poté fungoval jako studiový hudebník. James Black a Reid Hudson rezignovali na hudební scénu.

/PK /


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU