Lone Star


Země původu: UK

Obsazení:
Rick Worsnop (keyb, back. voc) A B
Dixie Lee (drums) A B
Tony Smith (gt, voc) A B
Paul Chapman (lead gt) A B
Peter Hurley (bs) A B
Kenny Driscoll (lead voc) A
John Sloman (lead voc) B

DISKOGRAFIE
1. Lone Star (LP CBS 81545, 1976 / CD BGO CD183 + 2) A
(She Said, She Said / Lonely Soldier / Flying In The Reel / Spaceships / A New Day / A Million Stars Illusions)
2. Firing On All Six (LP CBS 82213, 1977 / CD BGO CD183 + 1) B
(The Bells Of Berlin / The Ballad Of Crafty Jack / Time Lays Down / Hypnotic Mover / Lonely Lubina / Seasons Of Your Eyes / Rivers Overflowing / All Of Us To All Of You)

Komentář:
Lone Star se dali dohromady v květnu 1975. Vedle do té doby neznámých hudebníků zde byl jediný Chapman s profi zkušeností - hrál 8 měsíců s UFO.
Debutovali albem Lone Star realizovaným ve studiích v Copenhagenu pod dohledem Roy Thomase Bakera (mj. Queen atd). Deska přinesla osm vlastních kompozic melodického soft rocku a jedné předělávky She Said, She Said od Lennona a McCartneyho. Bohatý sound a silné melodické nápady přitáhly početný zástup fanoušků a klubové koncerty překypovaly dynamikou a emotivním hard rockovým feelingem.
Na druhém albu Firing On All Six byl Baker nahrazen producentem Gary Lyonsem (mj. Foreigner). Desku nahráli v Londýně, ale nepodařilo se jim pokračovat v nápaditosti debutu. Skladby jsou ploché a není divu, že album u posluchačů propadlo. Nezachránil to ani nový talentovaný zpěvák John Sloman. I přes velké naděje do skupiny vkládané se Lone Star dožili pouze listopadu 1978 a poté se cesty hudebníků rozešly. Sloman se stal členem Uriah Heep a zpíval na LP Conquest. Před svojí sólovou kariérou pobýval drahný čas také u Gary Moore bandu. Dixie Lee byl zakládajícím členem Wild Horses, které zformovali Jimmy Bain (ex Rainbow) a Brian Robertson (ex Thin Lizzy), ale nikdy s nimi nenahrával. Objevil se ještě v kapele Persian Risk v posledních měsících jejich existence.
Paul Chapman byl po odchodu Michaela Schenkera opětovně pozván do řad UFO, s nimiž nahrál čtyři alba. Tony Smith se pokoušel o succes se Screen Idols, ale s nevalným výsledkem.
Obě alba Lone Star vyšla na jednom CD u značky BGO.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU