The Last


Země původu: USA

Obsazení:
Joe Nolte (gt, lead voc)
Mike Nolte (voc)
David Nolte (bg, voc)
Vitus Matare (keyb, fl)
Jack Reynolds (drums)

DISKOGRAFIE
L. A. Explosion! (LP Bomp 4004, 1979; CD Line LICD9.01134 0)
(She Don't Know Why I'm Here / This Kind Of Feeling / Bombing Of London / Century City Rag / Walk Like Me / Slavedriver / Every Summer Day / The Rack / Objections / A Fool Like You / Someone's Laughing / I Don't Wanna Be In Love / Be Bop - A -Lula / Looking At You / The Rack - Reprise)

Komentář:
The Last založili bratři Noltové; skupina vznikla na Hermosa Beach v roce 1975. V následujících letech působili na lokální scéně v Los Angeles, zejména v klubech Whiskey A Go-Go, Troubadour atp., kde hráli zpočátku převzaté věci jako I Wanna Be Your Dog, Pablo Picasso atd.
První demo natočili na 4-stopém Teacu doma v ložnici a stalo se základem jejich jedinného alba L. A. Explosion!, které produkoval John Harrison. Tvoba skupiny byla ovlivněna jak starou školou Beach Boys, The Standells, tak i britským punkovým boomem. Jejich hudba je kombinací Beach Boys a Johnnyho Rottena (Sex Pistols) s dominantními klávesami Farfisa a vokály. Hudební recenzenti o The Last psali jako o folk-rockových Sex Pistols.
Všechny písně na albu jsou dílem J. Nolta, kromě Be Bop A Lula od Gene Vincenta. Hudba postrádá studiovou sterilitu současných nahrávek a přetéká duchovnem i hrubou energií, tak vzácnou v současné době. Po roce 1979 není o dalších osudech hudebníků nic známo.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU