Katmandu


Země původu: UK

Obsazení:
Peter Green (vocals, gt)
Vincent Crane (keyb, piano)
Jeff Whittaker (perc,drums)
Greg Terry-Short (drums)
Ray Dorset (gt, voc)
Len Surtees (bs)
Sue Marshall (bg.voc)
Terri Craze (bg.voc)

DISKOGRAFIE
1. kaTMaNdU - A Case For The Blues ( CD Castle CLC 5051,1991)
(Dust My Broom / One More Night Without You / Crane's Train Boogie / Boogie All The Way / Zulu Gone West / Blowing All My Troubles Away / Strangers Blues / Sweet Sixteen / Who's That Knocking/The Case)

Komentář:
Jednorázový projekt jehož původ leží již v roce 1970, kdy se setkali Ray Dorset (Mungo Jerry) a Peter Green (Bluesbreakers, Fleetwood Mac, The Act, Kolors) v New Yorku a dohodli společná sessions. Bohužel k tomu došlo až o více než 10 let později. Dorset si na dávnou úmluvu vzpomněl při jednom jamu v Bournemouthu (poblíž Newcastlu v Anglii) při setkání s managerem Kolors Chrisem Hollandem. Toho myšlenka zaujala a poblíž byl i basák legendárních Nashville Teens Len Surtees, se kterým Dorset kdysi chodil na základní školu.
Slovo dalo slovo a doplněni o Whittakera (s Davidem Gilmourem hrál dávno před Pink Floyd v jednom lokálním bandu) a frenetického klávesistu Vincenta Cranea (ex Crazy World Of Arthur Brown, Atomic Rooster, Dexy's Midnight Runners) bylo natočeno v Dorsetově studiu Satelite něco materiálu vydaného později jako CD A Case Of The Blues.
Album nahrané v prosinci 1983 a lednu 1984 obsahuje především skladby od Dorseta (Blowing All My Troubles Away; Boogie All The Way), dvě od Cranea (Sweet Sixteen; Who's That Knocking), jednu od Whittakera a různé cover verze. Nahrávky produkovali Dorset a Ken Marshall a celkově je lze hodnotit jako velmi svěží blues-rock.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU