Juicy Lucy


Země původu: UK

Obsazení:
Glen n"Ross" Campbell (steel gt) A-D
Ray Owen (lead voc) A
Chris Mercer (sax) A-C
Keith Ellis (bs) A B
Neil Hubbard (gt) A
Peter Dobson (drums) A
Paul Williams (lead voc) B-E
Micky Moody (gt) B-E
Rod Coombes (drums) B C
Jim Leverton (bs) C
Andy Pyle (bs) D
Ron Berg (drums) D
Jean Roussel (gt) D
Gay Debonaires (bckg voc) D
David Hentschel (keyb) E
Gary Husband (drums) E
Pete Stroud (bs) E
Mick Taylor (gt) E
Andy Summers (gt) E

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. Juicy Lucy (LP Vertigo VO 2, 1969 / CD Castle Communications CLC5081, 1992) A 36:12
(Mississippi Woman / Who Do You Love / She's Mine / She's Yours / Just One Time / Chicago North Western / Train / Nadine / Are You Satisfied)
2. Lie Back And Enjoy It (LP Vertigo 6360014, 1970 / CD Repertoire REP 4427-WY, 1993) B 43:51
(Thinking Of My Life / Built For Comfort / Pretty Woman / Whisky In My Jar / Hello L. A. Bye Bye Birmingham / Changed My Mind / That Woman's Got Somenthing / Willie The Pimp / Lie Back And Enjoy It / + CD bonusy: Walking Down The Highway / I'm A Thief)
3. Get A Whiff A This (LP Island ILPS 9157, 1971 / CD Repertoire REP 4428-WY, 1993) C 34:55
(Mr. Skin / Midnight Sun / Midnight Rider / Harvest / Mr. A. Jones / Sunday Morning / Big Lil. / Jessica / Future Days)
4. Pieces (LP Polydor 2310160, 1972 / CD Repertoire REP 4644-WY, 1997) D 41:00
(Promised Land / Cuckoo / All My Life / It Ain't Easy / Suicide Pilot / Why Can't It Happen To Me / Dead Flowers In The Mirror / Prospector Dan / How Can A Poor Man Stand These Times And Live)
5. Blue Thunder (CD Outer Music OM-1001, 1996) E 56:35
(Running Blue / Fool To Yourself / Win Or Lose / Woman Of Mine / Going Back / Give Me The News / Gin House / Circle Of Light / Live With My Blues / Lay Down Your Arms)
kompilace:
Best Of (LP Island 85814 IT, 1974)
SP:
a) Who Do You Love / Walking Down The Highway (Vertigo 6059001, 1970)
b) Oh Pretty Woman / I'm A Thief (Vertigo 6059015, 1970)
c) It Ain't Easy / Promised Land (Polydor 2001279, 1972)
d) Who Do You Love / Chicago North Western (Bronze BRO 72, 1979)

Komentář:
Skupina vznikla reinkarnací bandu Misunderstood počátkem 1969, který steel kytarista Campbell spolu se zpěvákem Rayem Owenem a saxofonistou Chrisem Mercerem přejmenoval na Juicy Lucy. Parta se od počátku orientovala na velmi kvalitní kombinaci blues a rocku. Doplněni basistou Keithem Ellisem (ex Van Der Graaf Generator), bubeníkem Dobsonem a session kytaristou Neilem Hubbardem získali smlouvu s progresivní značkou Vertigo. Debutové eponymické album se umístilo na 41. místě britské Top Chart a singl Who Do You Love zabodoval v Top 20 na 14. místě. Po vydáni desky odešel Ray Owen a založil vlastní kapelu Ray Owens Moon, která vydala jedno propadákové album (Polydor 1971). Dobson odešel krátce nato a později se objevil jako člen novovlnné kapely Duffo. Hubbard později doprovázel např. Bryana Ferryho (ex Roxy Music), Alvina Lee, Roberta Palmera a spoluzakládal kultovní Kokomo.
Velkým přínosem pro Juicy Lucy se stal divoký zpěvák Paul Williams (Zoot Money And The Big Roll Band), který přinesl agresivní a tvrdý vokální projev. Další skvělou akvizicí se stali kytarista Mick Moody (ex Tramline) a bubeník Coombes. Do žebříčků se vrátili v říjnu 1970 singlem Oh Pretty Woman (44. místo) následovaný výborným albem Lie Back And Enjoy It , v CD verzi doplněném o dva bonusy z B stran singlů.
Počátkem 1971 odešel Ellis aby později hrál se Spooky Tooth a Boxer. S příchodem Jima Levertona (ex Fat Mattress) se sound skupiny lehce oddálil od blues, ale již na album Get A Which Of This realizovaného pro firmu Bronze bylo opět vše při starém. Skvěle přijímané klubové koncerty jen podtrhovaly kvalitu skupiny.
V následujícím období doplnil kapelu Andy Pyle (ex Blodwyn Pig) a Ron Berg nahradil Levertona. Ten založil Hemlock a hrál také s Jimem Capaldim (ex Traffic) a v kapele Steve Ellise. Coombes nahrazený Pylem se stal členem Stealers Wheel a Strawbs.
Totálně překopané složení Juicy Lucy realizovalo album Pieces v produkci Bruce Rowlanda a jeden singl pro Polydor. Krátce nato se skupina po odchodu Williamse na sólovou dráhu rozpadla.

Moody zformoval Snafu, Young And Moody Band a stál u zrození Whitesnake, později působil jako session hudebník s Rogerem Chapmanem, Sheenou Easton či Frankie Millerem. V polovině 90. let se spojil s Williamsem a pod názvem Blue Thunder kroužili po britských i kontinentálních klubech. Později vzniklo album Blue Thunder vydáné pod názvem skupiny Juicy Lucy. Produkoval ho Paul Williams a David Hentschel a obsahuje moderní blues rock. Na desce hostují například kytaristé Mick Taylor (ex Rolling Stones) nebo Andy Summers z The Police.
Andy Pyle po zániku Juicy Lucy v 72 roce hrál se Savoy Brown, Alvinem Lee, Kinks a Gary Moorem. Paul Williams byl dále aktivní na bluesové scéně. Hned v roce 1973 natočil výborné album tradičního bluesového materiálu Delta Blues Singer (LP Sonet SNTF654,1973), na kterém mu pomáhali mj. Glenn Campbell (gt); Pat Donaldson (bs); Specer Davis (gt); Keith Ellis a další. Druhé album vydal pod názvem Paul Williams And Friends - In Memory Of Robert Johnson a vyšlo pouze v Německu (LP Intercord 28754,1973).

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU