Jericho (Jones)


Země původu a působení: Izrael / UK

Obsazení:
Haim Romano (gt, organ, mand)
Mike Gabrielle (bs, voc)
Rob Huxley (gt, voc)
Danny Shoshan (voc, congas)
Ami Triebich (drums)

DISKOGRAFIE
1. Junkies, Monkeys, and Donkeys (LP Red Bus AMLH 68050, 1971; CD Repertoire RR 4101-WZ, 1990 + 5 bonusů) [53:08]
(Mare Tranquilitatas / Man In The Crowd / There Is Always A Train / Yellow And Blue / Freedom / Triangulum / No School To-Day / Junkies, Monkeys And Donkeys / Time Is Now / What Have We Got To Lose + CD bonusy: Mama's Gonna Take You Home / So Come On / Mona Mona / Champs / Hey Man)
2. Jericho (LP Red Bus AMLS 68079, 1972; CD Repertoire RR 4058-CC, 1990) [37:43]
(Ethiopia / Don't You Let Me Down / Featherbed / Justin And Nova / Kill Me With Your Love)

Komentář:
Původní členové izraelských Churchills, kteří se po příchodu do Velké Británie přejmenovali na Jericho Jones a vydali příjemné album 1. Po něm zkrátili název a výrazně přitvrdili, takže zdařilé LP 2 bude pro příznivce čistého rocku bezpochyby nejzajímavější nahrávkou kapely. Obě alba vyšla na CD v roce 1990 u Repertoire. Podle neověřených pramenů si změnili název ještě jednou a hned v roce 72 natočili eponymické album pod názvem Apocalypse.

/LA/


Dalo by se říci, že Jericho byla bezesporu kultovní kapela své doby.
Vznikli pod názvem Jericho Jones počátkem 70. let v Londýně. Na první desce produkovali písničkový rock se silnými melodiemi a vzdušnými vokály. Album vyšlo u Red Bus pod křídly firmy A&M a jeho CD verze obsahuje 5 bonusů včetně cover verze slavné Mona Mona.
Druhé album již pod názvem Jericho přineslo pět rozsáhlých art rockových kompozic plných nápadů a radosti ze hry. Zcela jistě vyčnívají Justin And Nova a Ethiopia. Po vydání tohoto alba zmizela skupina ze světa a její tvorba se dostala na světlo světa až díky německé firmě Repertoire.
Romano hrál poté spolu s Chrisem Speddinger (ex-Sharks) a Barry De Souzou ve skupině kytaristy a zpěváka Schungeho Schunge (LP Ballad Of A Simple Love, Regal Zonophone SLRZ 1033, 1972) a s Alem Stewartem na LP Past Present & Future,CBS 65726,1974.

/PK/


Viz též:
Churchills
Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU