Iguanas


Země původu: USA

Obsazení:
Jim Osterberg (drums)
Jim McLaughlin (gt, voc)
Sam Swisher (sax)
Nick Kolokithas (gt)
Don Swickerath (bs)

DISKOGRAFIE
1. The Iguanas (CD Norton,1996)
2. Jumpin' With Iguanas (CD Desirable,1996)
(Mona / I Don't Know Why / Again And Again / Twist And Shout / California Sun / Slow Down / I Feel Fine / Blue Moon / Things We Said Today / Louie, Louie / Wild Weekend / Tell Me/Summertime / Out of Limits / Johnny B. Goode / Perfidia / Travelin' Man / Louie, Louie / Wild Weekend / Surfin' Bird / Walk,Don't Run / Tequila)

Komentář:
The Iguanas byli založeni v roce 1963 v Ann Arboru (Michigan) mladičkým bubeníkem Jimem Osterbergem, později známým jako Iggy Pop, a kytaristou McLaughlinem. K se nim připojil saxofonista Sam Swisher a trio občas hrálo na školních zábavách. Ve studiu Laughlinova otce natočili instrumentální demo.
V roce 1964 doplněni o Kolokithase a Swickeratha byli již velkou atrakcí na jinak chcíplé rockové scéně v Ann Arboru. The Iguanas hráli převážně převzaté rock'n'rollové a bluesové standardy Louie Louie (Berry), Summertime (Gershwin), Thing We Said Today (Lennon/McCartney) atd. na místních tancovačkách. Koncem roku vzniklo druhé demo.
Na jaře 1965 nahráli několik písní v detroitském studiu United Sound Recording - mj. píseň Mona od Bo Diddleyho, kterou později vydali na vlastní značce Forte jako singl, a Again And Again (vůbec kdy první Osterbergova vlastní kompozice). Přes léto téhož roku dělali "support band" mj. pro Four Tops, Shangri-Las nebo Kingsmen.
V roce 1966 dostal Jim Osterberg lano od lokálního bandu Prime Movers a odešel. Později založil legendární The Stooges a stal se významným rockovým umělcem. The Iguanas doplněni o nového bubeníka odehráli několik koncertů v Bostonu a New Yorku a záhy zanikli.
O desítky let později McLaughlin, Kolokithas a Swickerath obnovili skupinu pro několik koncertů a vydali retrospektivní album Jumpin' With Iguanas. Jde o prakticky stejný materiál jako současně vydaném CD The Iguanas, doplněný pouze o několik jiných verzí nahrávek z acetátových desek 60. let; hlavní část obsahu tvoří záznam z koncertu v VFW Hall a Osterberg na něm zpívá samozřejmě i Louie Louie, která se v budoucnu stala neodmyslitelnou součástí jeho koncertních show.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU