Hard Meat


Země původu: UK

Obsazení:
Mick Dolan (el gt, lead voc) A B
Steve Dolan (bs, string bs, voc) A B
Mick Carless (drums, congas) A B
Bruce Howard (piano) A
Ian Whiterman (piano, flute) A
Danny Rowland (gt) A
Phil Jump (keyb) B
Pete Westbrook (flute) B

DISKOGRAFIE
1. Hard Meat (LP Warner Brothers WS1852,1970 / CD /+2/ Progressive Line PL 852, 2002) A /45:17/
(Through A Window / Yesterday, Today, Tomorrow / Space Between / Time Shows No Face / Run Shaker Life / Universal Joint / Most Likely You Go Your Way I´ll Go Mine)
2. Through A Window (LP Warner Brothers WS3008, 1970 / CD /+1/ Progressive Line PL 852, 2002) B /40:16/
(On The Road / New Day / Free Wheel / Smile As You Go Under / I Want You / From The Prison / Song Of Summer / Love / The Ballad Of Marmalade Emma And Teddy Grimes)

Komentář:
Dnes již totálně zapomenutá kapela z počátku sedmdesátých let. V roce 1970 realizovali dvě kvalitní alba progresivního soft rocku, která však zůstala nedoceněna. K jejich reedici na CD došlo až v roce 2002, kdy je na jednom disku vydala australská firma Progressive Line ze Sydney. Některé skladby byly trochu zkráceny, aby bylo možno nacpat je do osmdesátiminutové kapacity disku.

V průběhu 70. a 80. let hudebníci Hard Meat hojně participovali na britské rockové a folkrockové a progrockové scéně. Ian Whiteman hrál mj. s The Action, Ianem Matthewsem či Decameron. Steve Dolan natočil tři alba s kapelou Freeworld a spolupracoval s Gregem Lakem a Pete Sinfieldem. Nejaktivnější byl Mike Dolan, který psal skladby pro Spooky Tooth Jima Capaldiho. Podílel se na albu Luthera Grosvenora (ex Spooky Tooth) Floodgates (1996) a napsal píseň Throw Me Alive pro reunionové album Spooky Tooth Cross Purpose, které v roce 1999 také produkoval.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU