The Ghost


Země původu: UK

Obsazení:
Paul Eastment (gt, voc) A B
Charlie Grima (drums) A B
Terry Guy (keyb) A B
Daniel MacGuire (bs) A B
Shirley Kent (voc, ac. gt) B

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. When You're Dead - One Second (LP Gemini GME 1004, 1970, CD Revolver BFTP 005CD 1991 a Mellotron MRCD 1005/2 1999 + bonus jako 1a) B
1a. For One Second = LP1 + strana A SPb (LP Bam-Caruso KIRI 077, 1987) B
SP:
a) When You're Dead / Indian Maid (Gemini GMS 007, 1969)
b) I've Got To Get To Know You / For One Second (Gemini GMS 014, 1970)

Komentář:
Ghost vznikli koncem šedesátých let v Birminghamu a předkové některých členů souboru tvořili neobvyklý národnostní anglicko-italsko-irský mix. Zprvu hráli tvrdší odnož bluesrocku, pak se však setkali se zpěvačkou Shirley Kentovou, která měla za sebou nahrávku charitativního EP: The Master Singers And Shirley Kent Sing For Charec 67 (Keele University 103, 1966) a svůj styl rozšířili o prvky folkrocku a westcoastu. Paul Eastment dříve hrál ve Velvett Fogg.
Své jediné album nahráli Ghost koncem roku 1969 a ještě před jeho vydáním vypustili do světa první singl. Album When You're Dead - One Second je slyšitelně pod vlivem hudby západního pobřeží. Vyšlo v lednu 1970 a v žebříčcích neuspělo. Zajímavý je výrazný kontrast mezi folkově zbarvenými písněmi zpívanými Shirley Kentovou - Hearts And Flowers a Time Is My Enemy - evokujícími květinovou Sandy Dennyovou z Fairport Convention a převládajícími bluesrockovými kusy, jimiž přispívali ostatní členové Ghost. Skvělá je například silově mohutná a přitom chytlavě zpěvavá Too Late To Cry nebo sixties balada s archaickými klávesami For One Second.
Skupina se do studia vrátila na jaře 1970 a nahrála skladbu I've Got To Get To Know You (ta je jako bonus na CD verzi od italské firmy Mellotron Records z roku 1999). Druhou stranu singlu obsadila již zmíněná For One Second. Přetrvávající prodejní neúspěchy však záhy začaly skupinu rozkládat a Ghost téhož roku končí.
Shirley Kentová se následně věnovala sólové kariéře, v roce 1975 například vydala pod pseudonymem Virginia Tree album Fresh Out, které bylo - jak se dalo čekat - folkové a na němž se částečně podíleli i dva členové Ghost - Paul Eastment a Terry Guy. Po odchodu Kentové to zbývající členové krátkodobě zkusili jako Resurrection. Danny Mac Guire koncem roku 1998 zemřel.

/JM/

Link:
Howszat Production
Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU