Eskaton


Země původu: Francie

DISKOGRAFIE
1. 4 Visions (MC 1979, LP Eskaton 1983, CD Ad Perpetuam Memoriam APM 9511, 1995)
2. Ardeur (LP Musique Post Atomique 1980)
3. Fiction (LP Eskaton 1983)
4 I' Care (1985 - nevydáno)
5. Enneade (LP + CD 1987 - kompilace)

Komentář:
Avantgardní francouzský band z okruhu skupiny Magma. Vznikl pod názvaem Eskaton Kommandkestra už v roce 1970 jako kvartet ve složení: Xavier de Raymond (piano), Gerard König (drums), Marc Rozenberg (bs), Alain Blésing (gt). Obsazení se často měnilo - jedinou konstatní osobou zůstával König; později též zpěvačka Amara Tahir (kterou si König nakonec vzal), Paule Kleynnaert (voc) a André Bernardi (bs), První známkou náhrávkou kapely je singl Musique Post Atomique: Le Chant De La Terre / If z roku 1978. První album vyšlo původně pouze na kazetě.
LP Ardeur ve vlastní produkci přineslo sedm rozsáhlejších kompozic např. Couvert de Gloire, Attente, Eskaton či Dagon. Stylově vychází z Magmy, Z.N.R. nebo Tuxedomoon. Skladby jsou postaveny na soundu klávesových nástrojů a vokálů Kleynnaertové a Tahirové.
Druhé album Fiction vydané již na vlastní značce se orientuje více k lehčímu pojetí jazz-rocku Na druhé straně jde však o neobvyklou, příjemnou hudbu, místy připomínající Gong. Z devíti skladeb desky výrazně vyčnívají Simplicius, La Dance les Feux, La Mort de Tristan a F.X.
Přes velkou absenci ve vydávání desek skupina údajně existovala po celá 80. léta v okruhu francouzské nezávislé scény.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU