Every New Dead Ghost


Země původu: UK

Obsazení:
Trev (gt) 1-7
Tony (drums) A-G
Charly (lead voc) A, B
Joanne (bs) A
Phil (synt) A
Margo (bs) B-G
Stu (bs) B-G
Jayne (lead voc) B
Bones (lead voc) C-G
Leigh (lead voc) G

DISKOGRAFIE
1. Visions / Nez Perce / Friends In A High Places (EP 7" End-G,1986) A
2. Touch The Sky (MC C005 End-G 1987) B
(Touch The Sky /Crackdown /European /Crackdown)
3. Ascension / Miranda / Naked Truth (12"SP Plastic Head, Plass 008, 1988) C
4. NEW MODEL ARMY - 125 M. P. H / EVERY NEW DEAD GHOST - She´s Waiting / THE SANDMEN - Ship No Shore / THE CHALK GARDEN - Drunk Among The Trees (H.O.D. Magazine 007 ,EP 7",1989)
5. River Of Souls (LP Plastic Head, Plass LP 019, 1989) D
(Mother Night / Hunters / She´s Waiting / Assassin)
6. A New World (LP+CD Plastic Head, Plass 024,1990) E
(Promise / The Game / T. V. Flames / 100 Degrees / Shake The Fear / 1992 / No Change / Cages / The System / A New World / European / Hope Cemetery / Touch The Sky)
7. An Endless Nightmase Of Stations (CD Nightbreed, NIGHT CD 01, 1991) F
(Decadence / Obvious / Not In A Lifetime / Headless / Relics / Insanity / Sweat / Understanding / Small Talk / Signs For The Sacred)
8. Insanity Live (LP Nuisances Records NCR111, 1991) G
(The Game / Assassin / A New World / She´s Waiting / Killing Time / No Change / The System / 1992 / Miranda / Pssyche)

Komentář:
Gothic rocková kapela pocházející z Nottinghamu založená počátkem osmdesátých let Trevem a Tonym ovlivněnými tehdy tvorbou Black Sabbath, Killing Joke, Japan a Hawkwind, jakož i nástupem gotického rocku. Po řadě lokálních koncertů vydali třípísňové EP1, po kterém skupina prodělala personální změny. Post zpěvačky zaujala Jayne (ex Sirens Of The Mindmachine) a baskytarista Margo nahradil Joanne. Následovala turné po Evropě, jejichž nejvydařenější část absolvovali společně s Kiwi Sex. Objevili se na řadě demo a kompilačních kazet s jinými soubory např. Never Mind The Sisters Here´s The Alternatives (s Venus Fly Trap,No Muzic a The Wake).
Dnes již neexistující časopis Underground je tehdy pasoval na silné obhájce gotického stylu. V létě 1988 nastoupil do kapely basák Stu (ex Cosmic Tortoise), který obohatil sound mocnou basovou linkou, a zpěvák Bones, jenž se stal v té době také téměř výhradním textařem. Jeho naléhavý vokál přinesl do skupiny novou dimenzi projevu.
V létě se jejich píseň She´s Waiting objevila spolu se skladbou New Model Army na společném singlu. Další singl Ascension,vydaný opět vlastním nákladem, se objevil na podzim 1988. Následná turné spolu s Hunter´s Club a Under Neath What přinesla kapele silnou pozici na britské klubové scéně a dnes raritní vinylové debutové album River Of Souls bylo kladně přijato, stejně jako promo-tour po tehdejší SRN.
Trev realizoval a vydal vlastním nákladem kompilační kazetové album spřátelených souborů Alternative World a pracoval s ostatními členy Every New Dead Ghost na LP A New World, které vyšlo omezeně i v CD verzi. Následovalo turné po Belgii, Francii a SRN a Trev připravil a vydal další kompilaci kapel A New Alternatives (Every New Dead Ghost, No Music, Creaming Jesus, Rosetta Stone atd). Album vyšlo na vinylu na jeho vlastní značce Nightbreed Records. K vydání se chystalo i koncertní album s pracovním názvem Who´s Sane Anyway,které však pro nedostatek financí skončilo u ledu.
V rámci svého Decadence European Tour ´91 v květnu až červenci 1991 navštívili také na osm koncertů Československo. Koncert z Žofína (27. 5. 1991) byl natočen a měl být vydán značkou Azyl Vládi Chrenovského, ale již k tomu nedošlo.
V roce 1992 odehráli další turné po Evropě (několik koncertů bylo v Čechách, Plzeň - Pod lampou atd.) a vydali CD An Endless Nightmare Of Stations obsahující kvalitní kolekci alternativní gotiky. Po roce 1993 však Every New Dead Ghost zcel zmizeli ze scény. Koncertní vinylové album Insanity Live obsahuje záznamy ze dvou koncertů v birminghamském klubu Edwards No.8, (16. 5. 1990) a klubu BeBop v německém Hildesheimu (15.11.1990) v dobré kvalitě. Záznam z Birminghamu měl být pravděpodobně původně součástí nevydané desky Who´s Sane Anyway.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU