Delivery


Země původu: UK

Obsazení:
Carol Grimes (voc, perc)
Phil Miller (gt)
Steve Miller (keyb)
Roy Babbington (bs)
Pip Pyle (drums)
Lol Coxhill (sax)

DISKOGRAFIE
řadové album:
Fool's Mate (LP B&C CAS 1023, 1970; CD Cuneiform Rune 115, 1999) /CD 71:08 /
(Blind To Your Light [5:05] / Miserable Man [8:28] / Home Made Run [3:23] / It Is Really The Same [5:44] / We Were Satisfied [4:02] / The Wrong Time [7:50] / Fighting It Out [5:48] / Fools' Meeting [5:27] + CD bonus: Harry Lucky [3:41] / Home Made Ruin - alternate /SP?/ take [2:56] / It Is Really The Same /live/ [5.19] / Blind To Your Light /live/[5:29] / One For You [7:43])
SP:
Harry Lucky / Home Made Ruin (B&C CB 129, 1970)

Komentář:
Též jako Carol Grimes and Delivery. Po tři desetiletí zcela zapomenutá kapela z okruhu Canterburské scény. Objevná reedice Cuneiform Records oprášila údajně vše, co se z nahrávek Delivery dochovalo - LP. SP, dva bonusy z londýnského koncertu z roku 1970 a jeden studiový kousek nahraný rok později.
Znamenitý vokál Grimesové (pokládané za britskou nástupkyni Janis Joplinové či Grace Slickové) mnoho sliboval, ale očekávaná odezva širšího publika se nedostavila. Propadákem nebylo jen její jediné album s Delivery, ale i obě sólová LP z let 1974 a 1976. Po roce 1982, kdy se objevil její poslední singl, se stopa zpěvačky vytrácí. Paradoxně jsou tak dnes známější zbylí členové kapely, pokládané producenty původně za pouhé křoví - bratři Millerové odešli do Caravan (a Phil později do Matching Mole); Babbington se objevil v Soft Machine; Pyle hrál s Gongem a později s Hatfield and The North, National Health i sólově; jazzový veterán Coxhill participoval například na nahrávkách Kevina Ayerse, Mika Oldfielda či Roberta Wyatta aj.
Jediné album Delivery obsahuje tvrdé blues dobově rockového střihu, příjemně okořeněné ječákem Grimesové a ostrým free-jazzovým saxofonem Lola Coxhilla. Zdařilá deska, která - jako mnoho jiných - zapadla ze zcela nejasných důvodů i přes dobré kritiky a propagaci (Delivery tehdy dokonce předskakovali Deep Purple). Alespoň její reedice by si zasloužila lepší osud...
Po několika marných resuscitačních pokusech se Delivery definitivně rozpadli v roce 1973.

/LA/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU