Crawdaddys


Země původu: USA

Obsazení:
Steve Potterf (voc, gt, harp)
Ron Silva (gt, voc, maracass, piano, drums, harp)
Mark Zadarnowski (bs)
Dan McLain (drums)

DISKOGRAFIE
1. Crawdaddy Express (LP Voxx/Bomp! 200001,1979)
2. Still Steamin' (LP Line 4005,1980)
3. Here'tis (LP Voxx,1987)
4. Mystic Crawdads (CD Wired,1989)

Komentář:
Čtyřčlenná jihokalifornská kapela ze San Diega, která produkovala v době bombastického rocku a nové vlny tradiční rhythm and bluesový repertoár.
Zakladatelé Silva a Potterf byli odkojeni poslechem Chucka Berryho, Little Richarda, Erica Burdona (Animals) nebo Long Johna Baldryho. Na přelomu 70. a 80. let se stali hvězdami lokální garážové scény. Vydali tehdy album produkované Timem LaMadridem, kterému se podařilo pomocí čtyřstopého nahrávání vytvořit věrohodný sound šedesátých let. Nevadí, že na desce je většina písní převzatá - Let's Make It (J. L. Hooker), I Wanna Put A Tiger In Your Tank (Willie Dixon) nebo Oh, Baby Doll (Chuck Berry) - hlavně že všechno pěkně "odsejpá". Mezi 15 kousky alba jsou i vlastní věci - např. Got You In My Soul nebo Crawdaddy Express z dílny Silvy a Potterfa. V té době měli Crawdaddys konkurenci v tomto stylu snad jen v britských Barracudas a newyorských Chesterfield Kings.
Druhé album Still Steamin' vyšlo pouze díky německé značce Line Records . Poté se skupina rozpadla.
Reunion se konal v roce 1984, kdy vzniklo 3. album s patnácti písněmi např. Start Talkin', She Just Left, Silvovou I Believe In A Woman, i klasikou typu That's Its Rock'n'Roll (Lieber/Stoller) či Thirty Days (Berry). Kapela však nedala dohromady peníze na realizaci, a tak deska vyšla až o tři roky později.
Album Mystic Crawdads je pravděpodobně kompilační záležitost. Po rozpadu skupiny se Ron Silva objevil v Saturn V.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU