Chicory Tip


Země původu: UK

Obsazení:
Peter Hewson (voc) A B
Barry Mayger (bs) A B
Brian Shearer (drums) A B
Dick Foster (gt) A
Rod Cloutt (gt, keyb) B

DISKOGRAFIE
řadové album:
Son Of My Father (CBS 64871, 1972)
(Son Of My Father / Arizona / Sweet Dust And Red Wine / Marianne / Pride Comes Before A Fall / What's Your Name / Friend Of Mine / Lodi / What She Thinks About / I Couldn't Spend Another Day Without You / Memory / I Can Hear You Calling)
kompilace (mimo jiné):
The Best of Chicory Tip (Repertoire REP 4816-WG, 1999)
(Son Of My Father / What's Your Name / The Future Is Past / Good Grief Christina / Cigarettes, Woman And Wine / I.O.U. / Take Your Time Caroline / Big Wheels Rolling / Join Our Gang / Me And Stan Foley / Move On / I See You / Memory / What She Thinks About / I Can Hear You Calling / Marianne / Arizona / Sweet Dust And Red Wine / Pride Comes Before A Fall / Excuse Me Baby / Friend Of Mine / Lodi / I Couldn't Spend Another Day Without You)
SP a EP:
a) Monday After Sunday / Pride Comes Before A Fall (CBS 5056, 1970)
b) My Girl Sunday / Doctor Man (CBS 7118, 1971)
c) Excuse Me Baby / The Devil Rides Tonight (CBS 7312, 1971)
d) I Love Onions / Don't Hang Jack (CBS 7595, 1971)
e) Son Of My Father / Pride Comes Before A Fall (CBS 7737, 1971)
f) What's Your Name / Memory (CBS 8021, 1972)
g) The Future Is Past / Big Wheels Rolling (CBS 8094, 1972)
h) Good Grief Christina / Move On (CBS 1258, 1973)
i) Cigarettes, Woman And Wine / I See You (CBS 1668, 1973)
j) I.O.U. / Join Our Gang (CBS 1866, 1973)
k) Take Your Time Caroline / Me And Stan Foley (CBS 2507, 1974)
l) Survivor / Move On (Route RT 1, 1975)

Komentář:
Někdy též jen pod názvem Chicory. Kapela, jejíž vlezlý hit Son Of My Father se vyskytuje prakticky na všech samlerech "oldies '70", a jinak o ní prakticky nikdo nic neví. Vznikla v roce 1968, ale první singl vydala až o dva roky později. Nepochybně by bývala zapadla bez sebemenšího ohlasu, nebýt diskotékového hitmakera Giorgio Morodera, který pro Chicory Tip napsal nejen zmíněnou pecku, ale také všechna "áčka" dalších pěti singlů (f-j), z nichž se ještě What's Your Name a Good Grief Christina dostalo do britské Top 20. Jediné album však bylo naprostým fiaskem - všechny nesinglové kousky na něm obsažené působí jako narychlo dotočená vycpávka - jde většinou o cover verze rozličných cajdáků; objevuje se tu ale i country (Excuse Me Baby) či strašlivá adaptace Fogertyho hitu Lodi. Po změně obsazení se skupina v polovině sedmdesátých let definitivně rozpadá a všichni její členové mizí beze stopy.
Kompilace Repertoire Records obsahuje 23 skladeb v celkové délce 67 minut. Začíná singlovými nahrávkami, které jsou kupodivu bez výjimky zdařilé a dodnes uspokojivě poslouchatelné - jde o veselý a šťavnatě odšlápnutý glam-rock. Na druhé půlce výběru jsou obsaženy albové tituly, které jsou (opět skoro bez výjimky) strašlivé. Až člověku přijde líto, že místo nich dramaturgové nazařadili zbylé nevydané singlové skladby (v diskografii označené kurzívou) - na druhé straně ale nelze vyloučit, že dobře věděli, co dělají. Jedna z nejotřesnějších nahrávek Chicory Tip - Pride Comes Before A Fall - náležitě zařazená do druhé poloviny disku, totiž vyšla nejen na LP, ale objevuje se dokonce dvakrát jako singlové béčko (a + e), takže je dost dobře možné, že i ostatní na CD nevydané singlové kusy byly téže kvality. Největší pozoruhodností kompilace jsou ale průvodní fotografie, představující kapelu v slušivých supermanských oblečcích a maskách, ba i v nalíčení poněkud připomínajícím pozdější Kiss. Na obalu původního alba se přitom Chicory Tip prezentovali jako zcela seriózní, slušně oblečená parta mániček. Dostupné prameny bohužel neuvádějí, zda svou supermanskou stylizaci stačili někdy povýšit do podoby skutečné jevištní show, či zda šlo jen o ojedinělý exces, využitý Repertoire Records ke zlepšení prodejnosti disku.

/LA/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU