Celibate Rifles


Země původu: Australie

Obsazení:
Damien Lovelock (voc) A B
Kelvin (gt) A B
Dave Morris (gt) A B
James Darroch (bs) A
Paul Larsen (drums) A
Jim Leone (bs) B
Nik Reith (drums) B

DISKOGRAFIE
řadová alba a kompilace:
1. Sideroxylon (LP Hot 1983)
2. The Celibate Rifles /též jako 5 Languages/ (LP Hot 1984)
3. Quintessentially Yours (LP What Goes On 1985)
4. The Turgid Maisma Of Existence (LP Hot 1986)
5. Mina Mina Mina (LP What Goes On 1986)
6. Kiss Kiss, Bang Bang /Live at CBGB's, New York 12.7. 1986/ (LP Hot 1987)
7. Roman Beach Party (LP Hot 1987)
8. Blind Ear (LP Hot 1989; CD Rattlesnake1990)
9. Platters du Jour (kompilace/ (2LP Hot 1990)
10. Heaven On A Stick (CD Hot,1992)
11. Yizgarnoff /Live at CBGB's New York/ (CD Hot 1993)
12. Sofa /kompilace/ (CD Hot,1993)
13. Spaceman In A Satin Suit (CD Hot,1994)
14. On The Quiet (CD Hot)
15. Mid-Stream Of Consciousness (CD Hot 1997)
EP:
a) But Jacques, The Fish? (EP,no label,1982)
b) Dancing Barefoot (EP 1988,What Goes On)

Komentář:
Antitezí k Sex Pistols byli Celibate Rifles, australská garážová kapela ze Sydney. Jádro tvorby skupiny vedené místní kultovní postavou Damienem Lovelockem byl vždy hrubý, rychlý, hlasitý punk'n'roll. Byla to jakási fůze Detroitského přímočarého hard rocku a popu ala Ramones, kráčející ve stopách The Stooges a Radio Birdman.
Tři ze čtyř skladeb z EP But Jacques, The Fish? a pět z LP Sideroxylon vyšlo později v Anglii jako album Quintessentially Yours. Mina Mina Mina je v podstatě táž kompilace obsahující o 4 písně ze Sideroxylon a skladbu Electric Snake River navíc.
Albem Turgid Maisma došlo ke změně soundu i stylu skupiny - nahrávka patří mezi jejich nejzajímavější. Postaraly se o to mj. skvělé kompozice No Sign a Conflict of Instict.
Album Kiss Kiss, Bang Bang je skvělým záznamem koncertu v newyorském klubu CBGB's na Bowery a vedle vlastních skladeb zde zní i cover verze City of Fun (The Only Ones) a Burn My Eye od Radio Birdman.
Album Roman Beach Party a EP Dancing Barefoot (píseň Ivana Krale a Patti Smith) jsou v duchu metalického soundu - plné adrenalinu a feedbackových kytar; zvláště skladby Junk a The More Things Change z EP Barefoot jsou excelentní.
Dalším skvělým CD je Blind Ear s 10 hutnými, tvrdými písněmi (mj. Electravision Mantra, Belfast, Johnny nebo They're Killing Us All).
Album Heaven On A Stick produkoval Rob Younger z Radio Birdman a představil se na něm bubeník Nik Reith. Basista Darroch po svém odchodu z Celibate Rifles založil vlastní trio, kde zpíval a hrál na kytaru. Skupina se jmenovala Eastern Dark. Po vydání pěti písňového EP Long Live the New Flesh (What Goes On, 1986) Darroch zemřel při automobilové nehodě.
Celibate Rifles patří stále k oblíbeným klubovým kapelám v Sydney, ale i Francii, USA či Německu, přestože nahrávají sporadicky a jen občas koncertují.
Své první solové LP It's A Wig, Wig, Wig, Wig World (Hot-Survival,1988) Lovelock natočil se svými kolegy z Rifles a několika členy další australské kapely The Church.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU