Boxer


Země původu: UK

Obsazení:
Mike Patto (voc, keyb) A, B, C
Ollie Halsall (gt) A, B, C
Keith Ellis (bs, voc) A, B
Tony Newman (drums) A, B
Chris Stainton (keyb) B, C
Tim Bogert (bs) C
Eddie Tuduri (drums) C

DISKOGRAFIE
1. Below The Belt (LP Virgin V2049 1976; CD Virgin CDV 2049) /45:22/ A
2. Bloodletting (LP Virgin V2073 1976; CD Virgin CDV 2073) /35:45/ B
3. Absolutely (LP Epic EPC 82151 1977) C

Komentář:
Po rozpadu formace Patto založil Mike Patto s Keithem Ellisem novou kapelu Boxer, která se odklonila od experimentálního pojetí rocku k jeho art rockové variantě.
Debutovali albem Below The Belt obsahujícím např. skladby Shooting Star, All The Time In The World, Waiting For A Miracle a šest dalších. LP doprovázel 7" singl All The Time In The World / Don't Wait (Virgin,1976). Tvrdší melodický rock pokračoval i na druhé desce produkované Pattem a Nigelem Thomasem s hostujícím Chrisem Staintonem. Mezi devíti skladbami vynikají například Hey Bulldog, Rich Man's Daughter nebo Teacher (živá cover verze Neila Younga) s umírněnou Halsallovou kytarovou hrou a skvělým vokálem Mike Patta.
Třetí deska byla natočena v losangelských Sound City studiích v produkci Jeffa Glixmana. Patta zde doplnili hudebníci jako Adrian Fischer,Tim Bogert (ex Vanilla Fudge), Chris Stainton nebo Eddie Tuduri. Vzniklo album částečně poplatné americkému pojetí AOR rocku s dominující Bogertovou baskytarou či elekrickým pianem Mike Patta. Skladby Fool In Love, Red Light Flyer, Hand On Your Heart nebo Big Lucy jsou kolektivním dílem sestavy C, zatímco na předchozích albech šlo vždy o díla Mike Patta nebo přejaté věci.
4. března 1979 Mike Patto, označovaný za jednoho z nejlepších britských zpěváků, zemřel na rakovinu krku.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU