Batfish Boys


Země původu: UK

Obsazení:
Simon "D" Denbigh (lead voc) A B
Johnny Burman (gt) A B
Martin Pink (gt) A B
Murray Fenton (bs) A B
Bob Spliff (drums) A
Zero Wrecke (gt) A
Bob Diabolo (bs) A
Alice (drums) B
The Doctor (bs) B
The Riddler (drums) B

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. The Gods Hate Kansas (LP Batfish Inc. USS102, 1985) A
2. Head (LP Batfish Inc., 1986) A
3. Batfish Brew (LP/CD Enigma 71406, 1989) B
kompilace:
Lurve: Some Kinda Flashback (LP Twillight Records 1987)
EP:
a) Swamp Liquor (12" maxiSP Batfish Inc. USS101, 1985)
b) Crocodile Tears (EP Batfish Inc. 1985)

Komentář:
Anglická postpunková kapela založená Simonem Denbighem po jeho odchodu z March Violets a Johnnym Burmanem (ex Skeletal Family). Název zvolil Denbigh podle americké ponorky USS Batfish z II. světové války - tedy s podobným válečným fetišismem, se kterým pojmenoval už svou předchozí kapelu (March Violets) po oportunistech, sympatizujících za války s nacisty.
Debutovali maxi singlem s písněmi Swamp Liquor / Hound Of Death / Hot Guns, na kterých se podílel již Murray Fenton, který přišel z Artery. Styl kapely byl postaven na kytarovém noise, pomalém rytmu a emotivním vokálu.
Debutovým albem prorazili i v Americe, kde získali početné řady přiznivců. Deska je temným kytarovým nářezem blízkým nastupující gotické vlně. Obsahuje deset skladeb - vedle Real Rough Dude, Mrs. Triffid nebo The Birth Of Rock And Rol, také dvě věci z SP (Swamp Liquor a Hot Guns; schází Hound Of Death). Následující čtyřpísňové EP bylo trochu zklamáním - songům chyběl temný a provokativní feeling, což však napravilo následující výborné album Head.
V roce 1987 došlo k omezení koncertní aktivity a odchodu Wreckeho a Diabola. Skupina se orientovala na americkou klubovou scénu. Poslední aktivitou Batfish Boys bylo album Batfish Brew (někdy avizované pod názvem kapely Batfish), které však přineslo metalický sound na hony vzdálený garážovému gotickému zvuku předchozích nahrávek.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU