Automatic Man


Země původu: USA

Obsazení:
Todd "Bayeté" Cochran (keyb, voc) A,B
Pat Thrall (gt,voc) A,B
Doni Harvey (bs,voc) A
David Rice (bs) A
Michael Shrieve (drums) A
Michael Boddicker (synths) A
Jerome Rimsom (bs) B
Glenn Symmons (drums) B

DISKOGRAFIE
1. Automatic Man (LP 1976 - Island ILPS9397 + 1990 - Mango 7057) A
(Atlantis Rising Fanfare / Comin´Through / My Pearl / One And One / Newspapers / Geni-Geni / Right Back Down / There´s A Way / I.T.D. / Automatic Man / Atlantis Rising Theme / Turning Of The Axis)
2. Visitors (LP 1977- Island ILPS9429 + 1990 - Mango 7060) B
(Give It To Me / Live Wire / So You Wanna Be / Y2 Me / Visitors / Here I Am Now / Daughter Of Neptune /What´s Done)

Komentář:
Kalifornská rocková kapela založená roku 1975 kytaristou Patem Thrallem a bubeníkem ze Santany Mike Shrievem, kteří se v té době též účastnili projektu Go japonského jazz-rockového bubeníka Stomu Yamashity.
Sound Automatic Man čerpá jak z jazz-rocku, tak i z art rocku v kombinaci s jakýmsi space-rockem. První LP obsahující velmi kvalitní melodické kompozice bylo kladně přijato hudební kritikou, ale turné po Evropě 1976 nedopadlo zvlášť příznivě, přestože koncert v londýnském Marquee klubu byl senzační. Desku si produkovali hudebníci sami s pomocí Lou Casabiancy.
Odchází Shrieve a Harvey (podílel se pouze částečně na studiové práci při realizaci druhé desky) a jsou nahrazeni Rimsonem a Symmonsem - kapela je tak opět "černobílá - 2+2". Hudebně se druhé LP posunulo více do funku, ale ubylo nápadů, což se odrazilo v zájmu o tuto desku. Produkoval ji Michael Lloyd.
Obě alba byla reeditována v roce 1990 na vinylu firmou Mango; LP 2 vyšlo původně v USA také na značce Antilles (7062). CD verze nejsou známy.
Shrieve je uznávaným studiovým hudebníkem; v roce 1984 participoval na projektu H.S.A.S.. Pat Thrall pořádal poté benefiční koncerty pro hippies v Kalifornii, stal se členem Pat Travers Band a spolu s Glennem Hughesem (ex Deep Purple) natočil společné LP (jako duo Hughes / Thrall).

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU