Appaloosa


Země původu: USA

Obsazení:
Robin Batteau (vl)
John Parker Compton (voc, gt)
Eugene Rosov (steel, cello)
David Reiser (bs)

DISKOGRAFIE
Appaloosa (LP CBS 9819,1971, CD Columbia)
(Tulu Rogers / Thoughts Of Polly / Feathers / Bi-Weekly / Glossolalia / Rivers Run to the Sea/ Pascal's Paradox / Yesterdays Roads / Now That I Want You / Georgia Street / Rosalie)

Komentář:
Akustický band založený roku 1969 v Bostonu zpěvákem, skladatelem a kytaristou Comptonem. Pod názvem Appaloosa se spojil s violinistou Batteauem a zpočátku byli oba velmi ovlivněni folkovou scénou jejich rodiště Cambridge. Compton začínal v kostelním sboru a Batteau hrál po kavárnách.
Koncem 60. let si jich všiml známý Al Kooper, který pracoval pro CBS a jemuž tehdy 18letý Compton ukázal své skladby. S Kooperem natočili první demo a rok poté i debutové album, na němž s nimi hráli kromě Koopera (keyb) i někteří členové neméně slavné formace Blood Sweat & Tears. Vzniklo velmi zajímavá deska kombinující rock se smyčci a acidním feelingem. Skupina byla se skladbou Rosalie zařazena na kompilaci Underground'70 (LP CBS SPR35) spolu s kapelami Gator Creek, Pacific Gas And Electric, Aorta atd.
Brzy po vydání debutu se skupina rozešla.
Vzniklo duo Compton & Batteau pro koncertní aktivity. Compton také natočil sólové album a v 90. letech pracoval jako producent.
Robin Batteau byl koncem 70. let členem skupiny Pierce Arrow (Batteau - gt, voc; Bobby Chouinard - drums; Jeff Kent - kb, gt, voc; David Buskin - gt; Werner Fritzching - gt, voc; Doug Lubahn - bs, voc), která realizovala alba Pierce Arrow (LP CBS 34805, 1977) a Pity The Rich (LP CBS 35307, 1978). Poté působil jako studiový hudebník.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU