Aorta


Země původu: USA

Obsazení:
Jim Donlinger (gt, voc)
Jim Nyeholt ( orchestral arrangements, keyb)
Billy Jones (bs)
Billy Herman (drums, voc)

DISKOGRAFIE
1. Aorta (LP CBS S 63 690, 1969; CD 2001)
2. Aorta 2 (LP Happy Tiger 1010)

Komentář:
Zapomenutá americká undergroundová kapela produkující fůzi rocku a jazzu. křížící vlivy Blood Sweat And Tears či Chicago s varhanním soundem blízkým mj. SRC apod.
Debutovali v roce 1969 se čtrnáctiskladbovým albem jehož autory byli především Donlinger a Nyeholt. Albem posluchače provází čtyři části skladby My Vein, nebo dvouvětý kus Sleep Tight. Mezi další výrazné skladby patří bezesporu What's In My Mind's Eye, Magic Bed nebo Thoughts And Feelings. Toto album vyšlo v roce 2001 jako CD.
V roce 1970 se objevila jejich skvělá kompozice Heart Attack na kompilaci Underground'70 (LP CBS SPR 35), kde byla zastoupeny kapely blízké Alu Kooperovi (mj. Don Ellis Band Goes To Underground, Chicago Transit Authority, Illions Speed Press, Flock nebo Chambers Brothers).
1970 vydali album Aorta 2 na malé značce Happy Tiger a krátce nato zanikli.

Donlinger se stal členem skupiny Lovecraft (Michael Tegza, Marty Grebb, Michael Been a Donlinger) se kterou natočil LP debutové LP Valley Of The Moon (1970 Reprise,LP 6418). Skupina vydala v roce 1975 ještě album We Love You Whoewer You Are (LP Mercury SRMI 1031), ale už bez Donlingera.

/PK/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU