Andwella('s Dream)


Země původu: UK

Obsazení:
Dave Lewis (gt, piano, org, voc) A B C
Gordon Barton (drums) A B C
Nigel Smith (bs, voc) A B C
Dave McDougall (keyb) B C
Jack McCulloch (drums) C
Dave Struthers (bs, voc) C

DISKOGRAFIE
řadová alba:
1. Love And Poetry (LP CBS 63673, 1968; CD Fingerprint No SPAD CD 1961, 1995) A
(The Days Grew Longer For Love/ Sunday / Lost A Number Found A King / Man Without A Name / Clockwork / Cocaine / Shades Of Gray / High On A Mountain / Andwella / Midday Sun / Take My Road / Felix / Goodbye + CD bonusy: Every Little Minute / Michael Fitzhenry // Produced by Rocky Shahan / Studios: CBS London, Pan Sound London, Recorded Sound London)
2. World's End (LP Reflection REF 1010, 1970) B
3. People's People (LP Reflection REFL 10, 1971) C
SP:
a) Sunday / Midday Sun (CBS 4301, 1968)
b) Missus Man / Felix (CBS 4469, 1968)
c) Mister Sunshine / Shades Of Grey (CBS 4634, 1969)
d) Every Little Minute / Michael Fitzhenry (Reflection RS 1, 1970)
e) Are You Ready / People's People (Reflection RS 6, 1970)

Komentář:
Severoirské trio Method mění název na Andwella's Dream poté, co se přestěhovalo v roce 1968 do Londýna. Po prvním LP pokračovali jako Andwella.
Love And Poetry z roku 1968 je vysoce hodnocené progrockově psychedelické album, které slyšitelně předběhlo dobu a mimoto uvedlo v roli hostujícího umělce Boba Downese, jenž hrál na saxofon, flétnu a další nástroje. Všechny písně napsal Dave Lewis. Hned úvodní The Days Grew Longer For Love je prostě skvělá, pomalá a melodická skladba s nádhernými zdvojenými kytarovými sóly; těžkým psychedelickým číslem je následující Sunday , zatímco třetí Lost A Number Found A King s decentní flétnovou předehrou se rozvine v "kostelně" nadýchnutou baladu s varhanním soundem a'la Park od Uriah Heep. Cocaine a Shades Of Grey jsou pak skladby, které se stáčí k progresivnímu rocku s hojností kláves a nesmírně živou kytaru. CBS z alba vytěžila tři singly, na b-stranách se objevily dvě na LP (i CD) neobsažené skladby Missus Man a Mister Sunshine. Sunday lze nalézt na sampleru A Trip In A Painted World. Tento psychedelický kousek je zdoben kytarou, za kterou by se jistě nestyděl ani Jimi Hendrix. Felix je na CD výběru Perfumed Garden Vol. 3.
V 1970 přešli k firmě Reflection, pro kterou pod jménem Andwella nahrálili dvě alba a dva singly. The World's End opět obsahovalo kompozice Davea Lewise, z nichž se většina překvapivě nesla na vlně rockového mainstreamu - aranžérsky dochuceného smyčcovým orchestrem, dechovou sekcí a doprovodnými vokály. Nejlepšími skladbami jsou střednětempá rhythm&bluesovka I Got A Woman s flétnovým sólem, nažhaveným piánem a kytarou, dvě skladby (Reason For Living a Shadow Of The Night) mající zvuk podobný Traffic a pomalá instrumentálka Michael Fitzhenry (humorně pojmenovaná po zvukaři) s pěknou kytarou a flétnou.
Dave Lewis - uznávaný multi-instrumentalista a skladatel, nahrál později - mimo jiné - i vzácné, pouze privátně lisované album. McCulloch před angažmá v Andwella's Dream hrál s One In A Million a Thunderclap Newman.

/JM/


Úvodní strana ZAPOMENUTÉ HUDBY

Hlavní menu LEGE ARTIS NA WEBU